Ottawa – Montreal 5:0 (kon.) | Florida – Detroit 3:5 (kon.) | Columbus – New Jersey 6:3 (kon.)
Toronto – Buffalo 4:1 (kon.) | Dallas – NY Islanders 3:0 (kon.) | Arizona – Tampa 0:2 (kon.)
Vancouver – St. Louis 0:3 (kon.) | Los Angeles – Boston 2:1 (kon.) | Winnipeg – Anaheim 2:3 (po pr.)
New Jersey – Columbus 2:1 (kon.) | Pittsburgh – Washington 6:2 (kon.)

David Pastrňák (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:03
    Zdeno Chára (BOS) 0+0, 3 střely, čas na ledě 23:27 (06:20:44)

1. Jonathan Quick (LAK) 27 zák., 1 gól, 96,4%
    2. Brad Marchand (BOS) 0+0
    3. Alec Martinez (LAK) 0+0
    Kings si těsnou výhrou nad Bostonem zajistili účast v playoff.

Los Angeles v poslední části zápasu zuby nehty bránilo svůj jednobrankový náskok, nakonec se mu to ale podařilo, přestože muselo čelit čtyřem přesilovým hrám Bostonu v řadě. Brad Marchand mohl v poslední minutě vyrovnat, jenže překonaného Jonathana Quicka dokázal zastoupit Jake Muzzin. Konečný výsledek. Los Angeles Kings 2 Boston Bruins 1.

59:48
    Kings vyhodili puk z obranného pásma do hlediště, zřejmě tam ale byla teč, takže vylučovat se nebude.

59:26
    Brad Marchand měl na holi obrovskou šanci, když z mezikruží mohl uklízet puk do prázdné brány, jeho pokus z blízkosti ale zamířil mimo a Jake Muzzin byl zřejmě tím hráčem, který zastoupil za překonaného Jonathana Quicka!

59:14
    Kings minuli těsně prázdnou bránu a po zakázaném uvolnění domácího týmu si Bruins vzali oddechový čas.

59:03
    Dustin Brown to teď udělal nejhůře jak mohl, když z pravé strany středního pásma mohl přihrát do úniku Milanovi Lucicovi, jenže puk "zadrbal" a ještě založil útok Bruins.

58:22
    Tuukka Rask zamířil na střídačku a Boston to necelé dvě minuty před koncem zkouší při hře bez brankáře!

57:45
    Tanner Pearson se málem před vlastní bránou dopustil obrovské chyby, nakonec ji ale dokázal napravit.

56:29
    Zdeno Chára se pokusil udeřit v oslabení tvrdou střelou od modré čáry a jeho následná pumelice z levého křídla zamířila vedle vzdálenějšího pravého horního rohu brány.

56:22
    Los Angeles má po čtyřech přesilových hrách soupeře k dispozici druhou početní výhodu v zápase a ideální možnost rozhodnout o svém vítězství.

55:53
    Dennis Seidenberg (BOS) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

55:31
    Boston je střelecky stále aktivnější, kýžený vyrovnávací gól ale zatím nikde. Kings stále vedou nad Bruins 2:1.

55:00
    Střely:

Los Angeles Kings 19 Boston Bruins 25

53:59
    Na opačné straně ledové plochy vzápětí mohl před pár sekundami udeřit Anze Kopitar, který na pravém křídle nabral rychlost a udělal Tuukka Raskovi kličku, po které mohl puk zamést do prázdné brány, jenže se mu ho nepodařilo zvednout a Bruins zázrakem přežili obrovskou šanci Los Angeles!

53:37
    Ryan Spooner si z pravého křídla sjel před bránu a z blízkosti se pokusil bekhendem poslat puk pod horní tyč, jeho následný pokus ale Jonathan Quick vyrazil!

52:46
    Jake Muzzin na levém křídle od modré čáry vystřelil zápěstím, jeho pokus ale houštinou těl před bránou Tuukka Raska neprošel a byl zablokován.

52:06
    Milan Lucic na levém křídle nabral slušnou rychlost a z ostrého úhlu posílal do brankoviště nebezpečnou přihrávku, kterou dopravil do bezpečí dobře postavený Torey Krug.

51:02
    Pokud dobře počítám, tak Bruins se během poslední přesilové hry dostali ke dvěma střelám, každopádně důležité je, že ji nevyužili a Los Angeles hraje opět v plném počtu.

50:15
    Zdeno Chára využil zámek Bruins ke střele z pravého kruhu pro vhazování, jeho následný pokus z úhlu ale Tuukka Rask levým betonem vyrazil.

49:49
    Boston se během přesilové hry zatím chová hodně ledabyle a nemůže se osadit v útočném pásmu.

49:02
    Předchozí tři oslabení Kings zvládli přečkat, jenže čelení další přesilové hře Bostonu stojí jeho hráče velké síly.

48:40
    Kings si hodně pohrávají s výsledkem zápasu a po zbytečném vyloučení po faulu v útočném pásmu musí čelit čtvrté přesilové hře Bostonu v řadě.

48:24
    Dwight King (LAK) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

48:14
    Boston byl v první třetině výrazně horší, v té druhé poté hru vyrovnal a v té poslední už je lepší, stále ovšem na ledě Los Angeles Kings prohrává těsně 2:1.

47:30
    Vyloučený Jake Muzzin je zpět na ledě a Los Angeles Kings hraje opět v plném počtu. Boston se dostal během poslední přesilové hry pouze k jedné střele na bránu.

47:19
    Tyler Toffoli napálil puk podél mantinelu u střídaček až za bránu Tuukka Raska a je jasné, že ani třetí přesilová hra Bruins nebude využita.

46:50
    Bostonu se nedaří usadit v útočném pásmu a Kings zvládají třetí oslabení v dnešním zápase skvěle.

46:11
    Boston Bruins má k dispozici třetí přesilovou hru v řadě a ideální příležitost vyrovnat stav utkání na 2:2.

45:29
    Jake Muzzin (LAK) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

44:46
    Abych to uvedl na pravou míru, Kris Vesteeg se neocitl na ledě po nějakém tvrdém hitu, ale po tvrdé střele jednoho z hráčů Bostonu, která ho nepříjemně zasáhla do nohy.

44:24
    Hra nebyla přerušena, a tak se Kris Versteeg musel rychle zvednout na nohy a naskočit na střídačku, na kterou mu pomohl jeden z jeho spoluhráčů. Jmenovitě Luke Schenn.

43:46
    Kris Versteeg byl tvrdě dohrán na pravé straně obranného pásma Kings a zůstal ležet na ledové ploše.

43:02
    Alec Martinez mířil z pravého křídla pod horní tyč, Tuukka Rask byl ale na přední tyči připraven a po zákroku hrudí jeho pokus nadvakrát zneškodnil.

42:53
    Bruins v dnešním zápase hráli dvě přesilové hry, zatímco Los Angeles Kings pouze jednu. Hráči obou týmů až na tři výjimky hrají velmi disciplinovaně.

41:37
    Vincent Lecavalier je zpět na ledě a Los Angeles Kings přečkalo i druhou přesilovou hru Bostonu v dnešním zápase.

40:56
    Torey Krug se na levém křídle kolem stínícího protihráče dobře protáhl ke střele, ta ale byla zablokována.

40:10
    V závěru druhé třetiny byl vyloučen Vincent Lecavalier, takže Boston Bruins v úvodu závěrečné části zápasu dohrává přesilovou hru.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 5:27.
    Adam McQuaid (vlevo) v pěstním souboji s Dwightem Kingem.

LA navázalo v úvodu prostřední části zápasu na gól ze závěru první třetiny, když se nádhernou střelou od modré čáry prosadil Alec Martinez. Netrvalo to ovšem dlouho a Boston našel odpověď, když se necelé čtyři minuty po druhém gólu Kings a chybě Anzeho Kopitara prosadil Tyler Randell. V samotném závěru druhé části mohl vyrovnat Loui Eriksson, jeho dorážka ale v poslední sekundě zamířila mimo. Skóre po 40 minutách. Los Angeles Kings 2 Boston Bruins 1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:59
    Torey Krug tvrdě vypálil od modré čáry po hraném vhazování Bruins na levém křídle a Jonathan Quick jeho střelu vyrazil levým betonem mimo. Vzápětí mohl uklízet puk z dorážky do prázdné brány Loui Eriksson, jeho zakončení ale skončilo mimo!

39:53
    Drew Doughty vyhodil puk zpoza brány mimo ledovou plochu, přesilové hry 5 na 3 se ale bát nemusí, protože tam byla teč.

39:26
    Vincent Lecavalier (LAK) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

39:00
    Do konce prostřední části zápasu zbývá odehrát přesně jedna minuta a Boston stále prohrává na ledě LA Kings 2:1.

38:19
    Kings přečkali úvodní přesilovou hru Bostonu v dnešním utkání a Rob Scuderi na levém křídle napřáhl v blízkosti modré čáry k prudké střele, která těsně nad ledem zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.

37:08
    Brad Marchand se u levé tyče ocitl v obrovské šanci, z ostrého úhlu ale nedokázal puk usměrnit za záda Jonathana Quicka, který se blýskl fantastickým zákrokem a jeho pokus vyrazil!

36:48
    Torey Krug nahodil puk od modré čáry na bránu a v blízkosti levé tyče ji těsně mimo tečoval Patrice Bergeron.

35:37
    Jake Muzzin (LAK) dostal menší trest, sevření puku rukou.

35:37
    Puk skončil na střídačce Bostonu a vypadá to, že se ještě předtím Jake Muzzin dopustil nějaké faulu, takže Los Angeles Kings zřejmě bude čelit první přesilové hře Bostonu.

34:52
    Patrice Bergeron se dostal v blízkosti pravé tyče do zakončení, jeho následná střela zápěstím ale byla sražena za bránu.

34:19
    Hra se během posledních okamžiků utkání vyrovnala a Los Angeles už není ani zdaleka tak dominantní, jako v průběhu první části dnešního zápasu.

33:26
    Drew Doughty si srovnal na pravém křídle puk po přihrávce svého spoluhráče od modré čáry na hůl a poté napřáhl k táhlé střele zápěstím, ta ale zamířila pouze doprostřed brány, kde ji po rychlém zakleknutí zastavil Tuukka Rask.

32:55
    Bruins vyrazili do rychlého protiútoku, jejich následná střela z levého křídla ale zamířila mimo tři tyče a Jonathan Quick zasahovat nemusel.
    Střelec kontaktního gólu Bostonu Bruins na 2:1 Tyler Randell.

31:50
    Kings vytvořili u levé tyče obrovský závar, Tuukka Rask mu ale opět odolal a Kings se třetí gól zatím vstřelit nepodařilo.

31:02
    Střely:

Los Angeles Kings 17 Boston Bruins 11

30:22
    Bruins se na pravém křídle ocitli v postavení mimo hru a po přerušení hry přichází na řadu krátká přestávka. Tyler Randell odpověděl na druhý gól Kings, kteří vedou opět o jednu branku.

28:28
    Kings se chtěli po pravém křídle vrhnout do dalšího útoku, jenže jejich akci zastavila nepřesná přihrávka, která byla příliš prudká, a pod po ní skončil na zakázaném uvolnění.

27:58
    Vyloučený Torey Krug se vrátil zpět na led a Boston hraje po přečkání prvního oslabení v plném počtu.

26:47
    Kings se během úvodní přesilové hry v dnešním zápase dostali k několika střelám, drtivá většina z nich ale byla zablokována.

25:57
    Torey Krug (BOS) dostal menší trest, 2 minuty sekání.
    25:46 Tyler RANDELL - 2:1

25:46
    Bruins právě vstřelili branku!
    TYLER RANDELL potrestal chybu Kings a vrátil Boston Bruins rychle zpět do zápasu!! Anze Kopitar za bránou sice vyhrál osobní souboj, jenže následnou bekhendovou přihrávkou pouze namazal puk na hůl Tylera Randella, který z levého kruhu pro vhazování zamířil přesně do vzdálenějšího pravého horního rohu brány. Bez asistence.

25:22
    Matt Beleskey se dostal do samostatného úniku, fantastického Jonathana Quicka ale mezi betony nepropálil!

24:00
    Kings dominují v dnešním zápase a zaslouženě vedou nad Bostonem 2:0.
    22:40 Alec MARTINEZ - 2:0

22:40
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    ALEC MARTINEZ střílí nádherný gól a v úvodu prostřední části zápasu navazuje na úvodní gól Tannera Pearsona ze závěru první třetiny!! Alec Martinez se na modré čáře dostal k puku po přihrávce Jakea Muzzina a poté napřáhl bez přípravy k nádherné střele zápěstím, která zamířila přesně do levého horní rohu brány. Tuukka Rask vůbec nic neviděl a nemohl reagovat. Asistence: Jake Muzzin, Anze Kopitar.

21:09
    Tuukka Rask po střele Kings z levého křídla a ostrého úhlu neměl puk pod kontrolou a hráči domácího týmu se k němu sjeli rychle jako vosy, k dorážce se ale nedostali.

20:29
    Alec Martinez na levém křídle podél střídaček zavezl puk po rychlém protiútoku do útočného pásma a poté na vzdálenější pravé tyči našel krásnou diagonální přihrávkou Krise Versteega, který dobře uklízel puk do prázdné brány, jenže Tuukka Rask se mu vrhl pod nohy a holí puk vyrazil mimo!

20:05
    V Staples Center začala druhá třetina, do které domácí hráči Los Angeles Kings vstupují s jednobrankovým vedením.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 4:33.

Los Angeles Kings bylo po drtivou většinu první třetiny aktivnějším týmem a vytvořilo si několik zajímavých příležitostí, do kterých se postupně dostali Jeff Carter, Drew Doughty, Tyler Toffoli a Alec Martinez, ani jeden z domácích hráčů se ale dlouho nemohl prosadit. Diváci v Staples Center se ale přece jen dočkali, když se 59 sekund před koncem úvodní části zápasu prosadil skvělou tečí Tanner Pearson. Skóre po první třetině. Los Angeles Kings 1 Boston Bruins 0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:49
    Jonathan Quick si připsal v závěru úvodní části zápasu ještě jeden zákrok, více už se ale zřejmě nestane.
    19:01 Tanner PEARSON - 1:0

19:01
    TANNER PEARSON skóruje v závěru první třetiny a posílá Kings do zaslouženého vedení!! Luke Schenn tvrdě vypálil na modré čáře a jeho následná střela mířila po ledě ke vzdálenější levé tyči, jenže mezi kruhy pro vhazování do ní skvěle vložil hůl Tanner Pearson a puk nakonec skončil po jeho skvělé teči v levém horním rohu. Asistence: Luke Schenn, Vincent Lecavalier.

19:00
    Do konce úvodní části zápasu mezi Bruins a Los Angeles zbývá odehrát přesně jedna minuta.

18:09
    Lékař Bruins prohlédl finského brankáře, který po krátké odmlce v utkání pokračuje, a vypadá to, že bude v pořádku.

17:30
    Alec Martinez na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která nepříjemně zasáhla Tuukka Raska do hrudi a zůstal klečet na ledové ploše.

17:01
    Dwight King (LAK) dostal větší trest, 5 minut bitka.

17:01
    Adam McQuaid (BOS) dostal větší trest, 5 minut bitka.

17:01
    Dwight King shodil v pravém rohu útočného pásma Kings rukavice a pustil se do pěstního souboje s Adamem McQuaidem, který výzvu přijal. Oba hráči si vyměnili několik úderů, ani jeden ale neskončil na lopatkách.

16:32
    Nechybělo mnoho a Boston Bruins mohl z ničeho nic udeřit, Jonathan Quick ale zůstal nepřekonán.

15:33
    Brad Marchand mohl otevřít skóre zápasu, když se u levé tyče ocitl v doposud největší šanci Bostonu, Jonathan Quick ale vytáhl fantastický zákrok a rychlém přesunu jeho pokus vyrazil!

15:12
    Potyčka mezi několika hráči vznikla kvůli tomu, že Jeff Carter u boxu časoměřičů dohrál po odpískání Davida Krejčího, po krátké reklamní přestávce se ale ani na jedné straně nevylučovalo.

14:53
    Hra byla přerušena ve středním pásmu kvůli přihrávce rukou Davida Krejčího a u boxu časoměřičů se strhla menší šarvátka, do které se zapojili všichni hráči.

14:21
    David Pastrňák se podél mantinelu u střídaček nedokázal protáhnout do útočného pásma a o puk přišel.

13:43
    Los Angeles Kings se prezentuje krásným ofenzivním hokejem, který dostává domácí fanoušky do varu.

12:43
    Tyler Toffoli se ocitl u levé tyče v obrovské šanci, jeho následná střela ale za záda výtečného Tuukka Raska neskončila a puk se odrazil do levého rohu útočného pásma Kings!

12:07
    Tanner Pearson vzápětí zkusil na levém křídle vypálit od modré čáry, jeho následná střela ale zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.

11:43
    Tanner Pearson se dostal po rychlém protiútoku Kings na vrcholu levého kruhu pro vhazování ke střele zápěstím, ta ovšem zamířila opět pouze doprostřed brány, kde ji ve svém náručí ztlumil zatím bezchybný Tuukka Rask.

11:19
    Kings jsou stále střelecky i herně aktivnější a Boston se marně snaží dostat do nějaké brankové příležitosti.

10:48
    Lee Stempniak přišel na obranné čáře o puk a Kyle Clifford vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho následná střela ale zamířila pouze do hrudi připraveného Tuukka Raska.

10:39
    Jake Muzzin na pravém křídle vypálil od modré čáry bez přípravy a jeho tvrdá rána se v blízkosti pravé tyče od jednoho z jeho spoluhráčů odrazila vysoko nad bránu. Puk skončil v ochranné síti a hra byla přerušena.

10:22
    Anze Kopitar zamířil z levého křídla od mantinelu mezi tři tyče a jeho střelu se ještě pokoušel před bránou tečovat clonící Milan Lucic, bývalý hráč Bruins ale puk nezasáhl a Tuukka Rask ho ukryl ve svém náručí.

09:54
    Úvod utkání patří jednoznačně Kings, kteří jsou střelecky i herně aktivnější, zatím se jim ovšem nepodařilo vstřelit gól.

09:22
    Dwight King na levém křídle zavezl puk do útočného pásma, kde se protáhl kolem jednoho z protihráčů a z nulového úhlu posílal před bránu přihrávku, kterou Tuukka Rask u své pravé tyče holí vyrazil za bránu.

08:55
    Střely:

Los Angeles Kings 5 Boston Bruins 2
    Porovnání čísel brankářů Tuukka Raska a Jonathana Quicka.

07:40
    Drew Doughty nebezpečně vypálil z pravého kruhu pro vhazování na vzdálenější levou tyč, Tuukka Rask ale jeho střelu po ledě pravým betonem vyrazil před sebe a následná dorážka Dustina Browna zamířila mimo!

06:55
    Kings se před pár sekundami dostali ke střele po vyhraném vhazování v podání Anzeho Kopitara, jejich pokus ale zamířil pouze doprostřed brány a připravené náruče Tuukka Raska.

06:41
    Střela Zdeno Cháry byla zablokována, zatímco pokus Anzeho Kopitara z blízkosti u pravé tyče našel v lapačce Tuukka Rask. V Staples Center zatím gól nepadl a prostor dostává krátká přestávka.

05:52
    Bruins na pravé straně útočného pásma u mantinelu usilovně bojovali o puk, vydolovat se jim ho ale nepodařilo poté, co v zóně Kings odvedl skvělou práci Brayden McNabb.

05:20
    Boston opět nahodil puk do obranného pásma domácího Los Angeles Kings a jeho hráči rychle vystřídali.
    Pohled do tváře finského brankáře Bostonu Tuukka Raska.

04:16
    Bruins se podařilo podél hrazení u trestných lavic vyhodit puk do zóny Kings tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění a mohli rychle vystřídat.

03:45
    Jeff Carter měl na holi největší šanci dosavadního průběhu utkání, když z pravého kruhu pro vhazování mířil do horního rohu brány, Tuukka Rask ale vytáhl skvělý zákrok a ukryl puk v lapačce!

03:18
    Anze Kopitar tvrdě vypálil z levého kruhu pro vhazování a jeho následná střela byla zablokována. V hledišti Staples Center to jen zahučelo.

02:15
    Kings od boxu časoměřičů napálili puk podél hrazení za bránu Bostonu, kam se vydal Tuukka Rask a nikým neatakovaný v klidu rozehrál.

01:52
    Brayden McNabb si srovnal na levém křídle puk na hůl a poté ho od mantinelu nahodil na bránu Bostonu, kde ho pozorný brankář Tuukka Rask ukryl v lapačce.

01:08
    Před Adamem McQuaidem se mezi kruhy pro vhazování otevřel prostor ke střele, Jonathan Quick ale jeho táhlou střelu s příklepem ukryl ve svém náručí.

00:42
    Dustin Brown vypálil na pravém křídle od mantinelu a Tuukka Rask jeho střelu míříc těsně nad ledem ke vzdálenější levé tyči pravým betonem vyrazil mimo.

00:05
    V Staples Center právě začalo utkání mezi Los Angeles a Bostonem. Úvodní vhazování vyhráli Bruins.

00:01

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Scuderi, Doughty, Muzzin, Martinez, McNabb, Schenn – Lucic, Kopitar (A), Versteeg – Clifford, Carter (A), Brown (C) – Pearson, Lecavalier, Lewis – King, Shore, Toffoli. Hlavní trenér: Darryl Sutter.

Boston Bruins: Rask (Gustavsson) – Chára (C), K. Miller, Krug, McQuaid, Liles, Seidenberg – Marchand, Bergeron (A), Stempniak – Eriksson, Krejčí (A), Pastrňák – Beleskey, Spooner, Connolly – Ferraro, Acciari, Randell. Hlavní trenér: Claude Julien.

Rozhodčí: Chris Lee, Brian Pochmara – Scott Driscoll, Mark Wheler.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

10.02.16 Boston Bruins – Los Angeles Kings 2:9
    Bruins přivedl ve Staples Center na rozbruslení Tuukka Rask.

Boston Bruins:

Boston v pátek v noci 3:2 San Jose a proti Los Angeles se bude snažit, aby během svého tripu po Kalifornii nevyšel bodově naprázdno. Finský brankář Tuukka Rask by měl začít v bráně místo Jonase Gustavssona, který během v sobotu proti Anaheimu předvedl 22 zákroků a Bruins prohráli jednoznačně 4:0. Bostonu nevyšel vstup do zápasu, když během pouhých 4 minut a sedmi sekund inkasoval dva góly. Svěřenci Claudeho Juliena vyslali na bránu 38 střel, ani po jedné z nich se jim ale skórovat nepodařilo.
    David Pastrňák v kabině těsně před oblečením výstroje.

Los Angeles Kings:

LA Kings v sobotu v noci porazilo po prodloužení 4:3 New York Rangers a prodloužilo svou vítěznou sérii na tři zápasy. Anze Kopitar vyrovnal skóre zápasu čtyři minuty a deset sekund před koncem na 3:3 a poslal ho do prodloužení, které v čase 61:34 sám rozhodl. Kings během posledních tří zápasů porazili Chicago Blackhawks, Dallas Stars a New York Rangers, se kterými se střetli v rozmezí pouhých čtyř dnů.

Boston zavítá v neděli ráno na led Los Angeles, proti kterému se bude snažit zapomenout na noční můru z prvního vzájemného zápasu. Bruins v TD Garden utrpěli pořádnou ostudu, když LA Kings podlehli před svými fanoušky vysoko 9:2. Druhým vzájemným duelem mezi oběma týmy, ve kterém si svěřenci Claudea Juliena budou chtít napravit svou pošramocenou reputaci, Vás provede Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 20. Pearson (Schenn, Lecavalier), 23. Martinez (Muzzin, Kopitar) – 26. Randell

Rozhodčí: Chris Lee, Brian Pochmara – Scott Driscoll, Mark Wheler

Diváci: 18373