Zvolen – Poprad 7:1 (kon.) | Banská Bystrica – Trenčín 3:0 (kon.)
7:1 (1:0, 4:0, 2:1) Stav série: 4:1
HK Poprad
sk Neděle 20.03.2016, 17:00Tipsport Liga (SR) play-off • Čtvrtfinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Zvolenčania získali v piatkovom štvrtom zápase tejto štvrťfinálovej série pod Tatrami mečbal, dnes budú chcieť uzavrieť sériu a postúpiť do semifinále.

V Poprade sa séria medzi Bryndziarmi a Kamzíkmi konečne rozstrielala. V prvom zápase na popradskom ľade padlo 11 gólov, v druhom 7. Hokejista HKm Zvolen Petr Obdržálek je zatiaľ najproduktívnejším hráčom play-off Tipsport ligy, doteraz dosiahol 2 góly a 5 asistencii.

Asistent trénera hostí Juraj Halaj po štvrtom zápase nepriamo pochválil hru súpera, keď vyzdvihol zvolenskú obranu a efektivitu. "Je pravda, že dnes sme narazili na výborne brániaci Zvolen. Školu z efektivity nám ukázali hostia, ktorí premieňali každú našu chybičku z prečíslení. Záver zápasu by som nekomentoval, hrali sme vabank," dodal.

Zvolenčania aj v tejto sérii potvrdzujú, že sa im viac darí na štadiónoch súperov. 11 gólov v dvoch zápasoch je naozaj pekná vizitka. Naopak Popradčania budú musieť vo Zvolene znovu nasadiť pozornú obranu a čakať na chybu súpera, pod Pustým hradom dostal Poprad v tejto sérii zatiaľ len 4 góly.

Úvodné zostavy:

HKm Zvolen: Baroš (Cibuľa) – Bagin, Pokovič, Krejčí, Andersons, Habšuda, Juraško (C), Hataš, Frederik Fekiač – Semorád, Brabenec (A), Puliš – Obdržálek, Lukáš Jurík, Juraj Jurík – Brendl, Mráz, Klhůfek – Ďaloga, Viktor Fekiač, Škvaridlo

HK Poprad: Kostúr (Svoboda) – Jaborník, Fabian (A), Suchý, Dinda, Malina, Kasík (A), Gáborčík, Šterbák – Kroták (C), Heizer, Paločko – Rapáč, Paukovček, Koyš – Mikula, Lantoš, Štrauch – Achs, Rusnák, Števuliak

Rozhodca: Baluška, Lauff – Tvrdoň, Kacej.
    Predzápasová rozcvička v plnom prúde
    Predstavovačka domáceho celku

Za malú chvíľu odznie štátna hymna, zápas začne s menším oneskorením.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:19
    Úvodné buly zápasu vyhrávajú hosťujúci hokejisti, Paločko len neúspešne dokorčuľoval puk, ktorí získavajú domáci.

00:32
    Zvolenčania sa dopredu dostali len formou zakázaného uvoľnenia, druhé vhadzovanie zápasu vyhrávajú znovu hostia.

01:00
    Arne Kroták vystrelil z pravého kruhu, Baroš vyráža betónom na mantinel.

01:13
    Po odohranej minúte sa hra sťahuje znovu pred domácu bránku, Zvolen si nerozumel v strednom pásme, po druhýkrát sa píska zakázané uvoľnenie domácich.

01:37
    Koyš sa snažil tečovať vyhodenie z vlastného obranného pásma, neúspešne, tentoraz sa zakázaným uvoľnením previnili hostia.

02:06
    Klhůfek prihrával spoza popradskej brány na Brabenca v ľavom kruhu, český útočník sa snaží strielať z prvej, puk však netriafa a Zvolen stráca útočnú tretinu.

02:27
    Viktor Fekiač spôsobuje postavenie mimo hry Zvolenčanov, vhadzuje sa v strednom pásme.

02:49
    Julian Achs zastavil nedovolene Bagina za domácou bránkou, je vylúčený za napadnutie.

03:05
    Zvolenčania sa usadili v pásme len na chvíľu, pri mantineli nezachytil puk Juraško.

03:47
    Po ďalšej domácej akcii vyhadzujú Popradčania puk len na tribúnu, puk sa však dotkol plexiskla, vylučovať sa nebude.

04:30
    Krejčí strielal od modrej čiary len do protihráča v medzikruží, Obdržálek následne po dobrej práci striela z medzirkužia len privysoko.

04:45
    Krejčího ďalšia strela od modrej je tečovaná, puk našťastie pre hostí končí až na mantineli, následne ďalšiu strelu od modrej tečuje Juraj Jurík, ktorý sa dostal aj k dorážke, Kostúr chytá.

04:49
    Popradčania v plnom počte.

05:32
    Aktívnejší domáci hokejisti sa snažili útočiť aj v hre 5 na 5, pre ofsajd vo svojom útoku nemôžu pokračovať.

05:59
    Martin Ďaloga striela zpred ľavého kruhu len do Kostúra, následne domáci predvádzajú len útočný faul.

05:59
    Tomáš Škvaridlo dostáva dvojminútový trest za napadnutie, nasleduje presilová hra hostí.

06:36
    Paukovčeku strelu od modrej čiary zblokoval Brabenec, hostia ostávajú naďalej usadení v útočnej tretine.

07:10
    Suchý predlžoval z pravého kruhu pred vzdialenejšiu tyč na Krotáka, ten zakončuje z prvej len nepresne!

07:54
    Popradčania trávia aj druhú minútu presilovky v útoku, doáci majú problém zastaviť ich tlak.

07:59
    Zvolen v plnom počte.

08:38
    Malina nastreloval puk od modrej čiary, Mikula ho len neúspešne tečuje, Baroš vyráža pred seba.

09:14
    Po dlhom čase sa snažili o útok domáci hokejisti, Klhůfek neprešiel cez stred útočnej tretiny a stráca puk.

09:56
    Brabenec vkorčuľoval do útočnej tretiny individuálne, následne do strany prihráva len na päty svojich spoluhráčov.

10:34
    Pulišove nahodenie od modrej čiary postavilo divákov na nohy, Kostúr mal zakrytý výhľad, vyráža len pred seba.

10:54
    Obdržálek nahadzuje puk do útočnej tretiny, pre úmyselný ofsajd sa však bude vhadzovať po ľavici Baroša.

11:07

11:23
    Kasíkove nahodenie puku hostia nedokorčuľovali, Brendl v protiútoku vystrelil spoza obrancu Popradu, Kostúr chytá.

11:51
    Pokovičove nahodenie Klhůfek nedokázal tečovať za chrbát Kostúra, Zvolenčania ostávajú v útočnej tretine s pukom na hokejkách.

12:37
    Škvaridlo dostáva už druhý dvojminútový trest, za nedovolené bránenie Lantoša putuje na trestnú lavicu.

13:30
    Kroták naznačil strelu, po jeho aktivite hostia prihrávali pred pravú tyč, v poslednej chvíli Habšuda túto prihrávku kryje!

13:59
    Brendl zachytil puk po ďalšej nepresnosti hostí, Zvolen sa zatiaľ úspešne bráni.

14:28
    Brendl dokončuje úspešné striedanie napádaním súperovej rozohrávky v útočnej tretine.

14:37

15:20
    Juraško s Habšudom nedovolili hráčom Popradu zakončovať, Zvolen sa ale musí brániť aj v hre 5 na 5.

15:46
    Arne Kroták dostal za faul na brankára dvojminútový trest, po jeho sekaní Zvolenčania budú hrať presilovú hru.

16:08
    Buly v útočnej tretine domáci nevyhrali, Paukovček následne vyhadzuje puk až k domácej bráne.

16:15
    Bagin mal pred sebou voľný priestor, rozhodol sa od modrej čiary strielať po ľade, Brabenec jeho strelu tečuje, no puk posiela len na ochrannú sieť.

16:43
    Brendlovu strelu od modrej tečoval Semorád, napriek zakrytému výhľadu Kostúr chytá.

16:48
    Zvolen dal gól!
    JANIS ANDERSONS striela svoj štvrtý gól v tejto sezóne, od modrej čiary prekonáva Kostúra, tentoraz odkrytý výhľad brankárovi hostí nepomohol. Asistencie: Lukáš Jurík.
    16:48 ANDERSONS - 1:0

17:08
    Brendl sa individuálne dostal do ľavého kruhu, odtiaľ striela nad Kostúrovu bránku.

17:37
    Vhadzovanie po pravici Baroša vyhrávajú na druhýkrát Zvolenčania, nahodený puk do útočnej tretiny získava Brabenec pri mantineli.

17:37
    Brabenec našiel Pokoviča v pravom kruhu, jeho strelu chcel ešte dorážať po zákroku Kostúra Semorád, obrancovia Popradu ho k dorážke nepustili.

18:15
    Obdržálek ťahal puk dopredu po pravej strane, k mantinelu ho ale zatlačili hostia, následne prebieha boj o puk práve pri mantineli.

18:54
    Puk získali vo vlastnom obrannom pásme Popradčania, prešli do útoku, vystrelili na Baroša len propagačne a hra sa prerušuje.

19:20
    Arne Kroták sa dostal pred bránu domácich po veľkej chybe domácej obrany, Baroša však pohybom neoklamal, následne zakončuje len do jeho výstroje zblízka.

19:20
    Za sekanie odchádza na trestnú lavicu Miroslav Habšuda, nasleduje presilová hra hostí.

19:47
    Kasíkovu strelu nechtiac blokuje Kroták na mantinel, Poprad trávi záver tretiny v útočnom pásme.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Zvolen otvoril gólové skóre v 17. minúte, Janis Andersons strielal presne od modrej čiary pod lapačku Kostúra. Oba celky hrali v tejto časti hry presilové hry, Zvolenčania sa museli brániť dokonca 3-krát, tretie vylúčenie domácich bude pokračovať aj na začiatku druhej tretiny, z trestu Habšudu ostáva 81 sekúnd.

Druhá tretina začne približne o 17:59.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:26
    Úvodné buly druhej tretiny vyhrali Zvolenčania, nahodenie puku nikto nedokorčuľoval, Poprad zakladá útok spoza vlastnej bránky.

20:51
    Arne Kroták pekne obchádza obrancu domácich, následne striela zpred ľavého kruhu do priestoru brány, Baroš jemne puk nadvihol lapačkou, zastavuje ho až ochranná sieť.

21:05
    Popradská presilová hra pokračuje nahodením hostí do útočnej tretiny.

21:20

22:00
    Lantoš sa dostal dopredu po pravej strane, nestrielal z kruhu, potiahol si puk do medziružia, kde ho pekným bodyčekom posiela na ľad domáci hokejista.

22:45
    Lukáš Jurík prihrával pred bránu na Puliša, po dobrej práci Juríka RADOVAN PULIŠ zakončuje akciu domácich gólov, Kostúr nedokázal strelu z prvej chytiť. Asistencie. Lukáš Jurík.
    22:45 PULIŠ - 2:0

23:23
    Juraj Jurík prihrával do medzikružia na PETRA OBDRŽÁLKA, jeho strelu do ľavého rohu Kostúr púšťa za svoj chrbát! Asistencie: Juraj Jurík, Daniel Krejčí.
    23:23 OBDRŽÁLEK - 3:0

24:00
    Zvolen aj po treťom góle útočí, Zvolenčania hrajú momentálne s chuťou.

24:45
    Poprad bojoval o puk za domácou bránkou, otočkou spoza brány sa snažil zakončovať Rapáč, Baroš si vykryl priestor pri ľavej tyčke.

25:25
    LUKÁŠ JURÍK si prehodil puk v pravom kruhu na ľavú stranu, striela pomedzi Kostúrove betóny a brankár hostí znovu inkasuje! Bez asistencii.
    25:25 Jurík LUKÁŠ - 4:0

25:25
    Kostúr odchádza na striedačku, v bráne ho strieda Svoboda.

26:00
    Klhůfek prihrával z prava doľava na Brendla, ten zakončoval len po ľade, Svoboda vyráža na mantinel.

26:43
    Semorád sa v ďalšom domácom prečíslení rozhodol neprihrávať, zpred pravého kruhu skúša pozornosť Svobodu, ten strelu do stredu bránky bez problémov chytá a prerušuje sa. Nasleduje reklamná prestávka.
    26:43

27:03
    Obrana Popradčanov už má problémy s nabudenými hokejistami HKm, Zvolen chce dnes štvrťfinálovú sériu s Popradom ukončiť.

28:04
    Baroš nemá v posledných chvíľach prácu, po nahodení Popradčanov len pomáha svojim obrancom a predlžuje puk po matineli.

28:30
    Paukovček nastreľoval puk na teč od modrej, Baroš vyráža na mantinel, Jaborník po zisku puku znovu len vystrelil od mantinelu na teč, Baroš znovu chytá.

28:46
    Klhůfek dostáva dvojminútový trest za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

29:08
    Poprad prehral buly v útočnej tretine, Zvolenčania sa oslobodzujú vyhodením puku cez všetky čiary.

29:47
    Fabian striela z prvej po Paukovčekovej prihrávke, puk mieril k ľavej tyči, nad svojím betónom však Baroš mal už lapačku.

30:08
    Brabenec získal puk v strednom pásme a tak zbiera cenné sekundy počas oslabenia.

30:35
    Fabian strielal od modrej na teč, pred bránkou číhal Štrauch na dorážku, Baroš predvádza istý zákrok a hra sa znovu prerušuje.

30:46

31:38
    Hra 5 na 5 – Zvolen dlho kombinoval v útočnej tretine, pásmo stráca Andersons po vypichnutí puku od protihráča.

32:06
    Dlhšie sa už neprerušovalo, hrá sa zo strany na stranu, oba tímy momentálne nevedia svoje útoky zakončiť strelou.

32:50
    Juraj Jurík striela od modrej čiary na teč, Svoboda mal zakrytý výhľad, napriek tomu dokázal strelu Juríka chytíť, prerušuje sa.

33:19
    Heizer sa nedostal k puku v útočnej tretine po dobrom bránení Juraška, fanúšikovia sa už zabávajú mexickými vlnami.

33:21
    RADOVAN PULIŠ vystrelil ihneď po vyhratom buly, Svoboda nestihol zareagovať, puk posiela puliš k vzdialenejšej tyčke! Asistencie: Kamil Brabenec.
    33:21 PULIŠ - 5:0

34:00
    Zvolen v druhej polovici zápasu vyhráva 5:0, hostia to budú mať v nasledujúcich minútach veľmi ťažké.

34:18
    Lukáš Jurík dostal prihrávku spoza bránky, striela z prvej bez prípravy, Svoboda dokázal tentoraz Juríkovu strelu vyraziť na mantinel!

34:27
    Lantoš odchádza na trestnú lavicu za držanie hokejky, Zvolen bude hrať presilovú hru.

35:28
    Brendlovu strelu od modrej chcel najprv Juraško doraziť za nereagujúceho Svobodu, brankár hostí už ležal vo svojom bránkovisku, za pomoci obrany však hostia ubránili aj dorážky Puliša.

36:14
    Za vyhodenie puku a teda zdržovanie hry sú hostia vylúčení znovu, domáci budú hrať 14 sekúnd presilovú hru 5 na 3. Trest si odsedí Heizer.

36:27
    Poprad hrá so štyrmi hráčmi.

36:46
    Krejčí to skúšal strelou od modrej čiary, Svoboda mal odkrytý výhľad, jeho strelu chytá.

37:54
    Zvolen v presilovej hre po vylúčení Heizera neútočí, Poprad tentoraz dlho nechcel pustiť domácich k svojej bránke.

38:14
    Poprad v plnom počte.

38:52
    Lukáš Jurík dostal puk pred pravú tyč, Svoboda už ležal na ľade, Jurík tak z uhla mohol strielať do prázdnej bránky, zakončuje však privysoko!

39:07
    Mikula narazil na mantinel Krejčího už po prerušení hry, Andersons následne chcel pomstiť svojho spoluhráča, pri Mikulovi už sú však rozhodcovia a krotia vášne.

39:59
    Lantoš napadol už po prerušení hry Klhůfeka odzadu, Popradčania nezvládajú zápas psychicky, takéto podpásovky, navyše mimo hry do športu nepatria.

39:59
    Lantoš ale predsalen mal dôvod Klhůfeka napadnúť, ten ho totiž zasiahol lakťom, obaja hráči už sedia na trestnej lavici, hrať sa bude 4 na 4.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Zvolen vedie po dvoch tretinách rozdielom triedy, Popradčania v závere tretiny predviedli pár zbytočných faulov. Brankár hostí Kostúr bol vystriedaný Svobodom po štvrtom góle, Svoboda inkasoval za 14 minút v hre len jeden gól, prekonal ho Radovan Puliš v 34. minúte.

Tretia tretina začne približne o 18:55.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:31
    Pokračuje hra 4 na 4, Popradčanai v nej zaútočili z pravej strany, Paločko striela po Krotákovej zadovke z ľavého kruhu len do výstroje Baroša, puk končí na ochrannej sieti.

40:49
    Petr Obdržálek prihrával do ľavého kruhu na LUKÁŠA JURÍKA, ten vystrelil bez prípravy a triafa to pomedzi Svobodove betóny! Asistencie: Petr Obdržálek.
    40:50 Jurík LUKÁŠ - 6:0

41:13
    Pavel Brendl perfektne vysunul Mráza do brejku, BRUNO MRÁZ po blafáku prekonáva Svobodu a Zvolen vedie už o sedem gólov! Asistencie: Pavel Brendl.
    41:13 MRÁZ - 7:0

42:01
    Diváci si pýtajú desiatku, o víťazstve domácich je už pravdepodobne rozhodnuté, oba tímy hrajú už s piatimi hráčmi.

42:40
    Obržálek bol vtlačený do bránky hostí, Svoboda sa len ťažko dvíha z ľadu po Obdržálkovom zákroku.

43:01
    Svoboda to predýchal, zranený nie je, v hre sa pokračuje vhadzovaním v ľavom kruhu útočného pásma Zvolenčanov.

43:58
    Popradčania už hrajú len o česť, teraz rozohrávajúci hráč hostí pokazil prihrávku spoza bránky, Klhůfek predlžoval pred vzdialenejšiu tyčku na Brendla, tentoraz Brendl nedokázal upratať puk do bránky.

44:41
    Ďaloga sa samostatne dostal s pukom do medzrikružia, odtiaľ bekhendom striela len do betónov Svobodu.

45:01
    Ďaloga v ďalšej šanci! Z pravého kruhu triafa tyč Svobodovej bránky! Z dorážky nastreluje len Svobodovu výstroj.
    45:01

45:15
    Puliš sa dostal k odrazenému puku v medzikruží, snažil sa strielať nad betón Svobodu, brankár hostí vyráža na mantinel!

46:00
    Popradčania so šťastím ubránili šance štvrtého domáceho útoku, po vyhraní vhadzovanie hostia vyhadzujú puk a odchádzajú striedať.

46:23
    Bagin strielal od mantinelu na teč, k nemu nedošlo, Svoboda vyráža na mantinel.

47:00
    Zvolen kombinuje pri vlastnej bránke dlhšie, Zvolenčania akoby teraz nemali chuť ísť dopredu.

47:39
    Po zblokovanej strele hostí Zvolen vyhral buly pri vlastnej bránke, pri založení útoku sa domáci previnili postavením mimo hry, vhadzuje sa v strednom pásme.

48:15
    Za hrubosť odchádza na trestnú lavicu Julián Achs, Zvolen bude hrať presilovú hru.

48:37
    Brabenec sa preštrikoval po vyhratom vhadzovaní cez protihráča, dostal sa pred Svobodu, tam ho však už odstavil od puku ďalší obranca Popradu.

49:28
    Brabenec si dovolil niekoľko kľučiek po sebe v medzikruží, jeho zakončenie bekhendom zastavuje Svoboda betónom.

50:15

50:50
    Brendl strielal pri avizovanom vylúčení hostí z uhla len do Svobodu, ten si priestor pri ľavej tyčke pokryl.

50:58
    Za hostí sa previnil faulom Štrauch, trest znie podrazenie.

51:31
    Juraško strielal od modrej čiary, Svoboda má teraz množstvo práce, aj tretiu strelu v tomto oslabení však chytá.

52:15
    Obdržálek prihrával z rohu ľadovej plochy na Krejčího, ten strielal z prvej len do protihráča.

52:45
    Mráz striela priamo do Svobodovej lapačky v čistej šanci! Následne z dorážky nedokázal Brendl strielať do odkrytej bránky a prestreľuje!

52:58

53:50
    Popradčania zakombinovali v už len dohrávanom zápase, po prihrávke po šírke Poprad stráca puk.

54:31
    Pokovič sa dostal do útočnej tretiny len za cenu postavenia mimo hry, vhadzovať sa bude po reklamnej prestávke v strednom pásme.

55:15
    V závere trochu viac domáci poľavili, do útoku svojich spoluhráčov ťahá nastarší hráč domácich Kamil Brabenec.

55:47
    Juraj Jurík pridržal protihráča, Poprad bude hrať v závere zápasu presilovú hru.

56:26
    Rapáč striela z pravého kruhu len do protihráča, Zvolenčania následne dokázali vyhodiť puk.

56:44
    Paukovček dostal prihrávku priamo pred bránku, zblízka však nastreľuje len Barošovu výstroj!
    56:44

57:00
    Po Krotákovej strele sa tlačil do dorážky Paločko, aj tentoraz však uspela len obrana Zvolenčanov.

57:20
    Poprad dal gól!
    JAROSLAV KASÍK vystrelil po prihrávke spoza bránky od Arneho Krotáka, Kasík mal pred sebou už len voľný priestor a brankára Baroša, domáci brankár prvýkrát inkasuje! Asistencie: Arne Kroták, Štefan Fabian.
    57:20 KASÍK - 7:1

58:00
    Zvolen na začiatku posledných dvoch minút zápasu začína útok spoza vlastnej bránky.

59:02
    Dopredu sa už domáci netlačia, Popradčania takisto čakajú už len na koniec zápasu, puk držia dlho za vlastnou bránkou.

Pozápasová ďakovačka domácich hokejistov

Zvolen dotiahol dnešný zápas do víťazného konca, jeden predsezónny minicieľ je tak u Zvolenčanov splnený, Rytieri spod Pustého hradu budú hrať po roku semifinále Tipsport ligy.

Súperom Zvolenčanov bude nitriansky klub, 29. marca v utorok začne séria na nitrianskom ľade.

Stav Série – 4:1

Prajeme príjemný zvyšok dňa! (19:30:05)

Marian Fiam

Branky a nahrávky: 17. Andersons (Jurík Lukáš), 23. Puliš (Jurík Lukáš), 24. Obdržálek (Jurík Juraj, Krejčí), 26. Jurík Lukáš, 34. Puliš (Brabenec), 41. Jurík Lukáš (Obdžálek), 42. Mráz (Brendl) – 58. Kasík (Kroták, Fabian)

HKM Zvolen: Baroš (Cibuľa) – Bagin, Pokovič, Krejčí, Andersons, Habšuda, Juraško (C), Hataš, Frederik Fekiač – Semorád, Brabenec (A), Puliš – Obdržálek, Lukáš Jurík, Juraj Jurík – Brendl, Mráz, Klhůfek – Ďaloga, Viktor Fekiač, Škvaridlo
    HK Poprad: Kostúr ( 26. Svoboda) – Jaborník, Fabian (A), Suchý, Dinda, Malina, Kasík (A), Gáborčík, Šterbák – Kroták (C), Heizer, Paločko – Rapáč, Paukovček, Koyš – Mikula, Lantoš, Štrauch – Achs, Rusnák, Števuliak

Rozhodčí: Baluška, Lauff – Tvrdoň, Kacej