HC Litvínov – Strakonice 5:3 (kon.) | Přerov – Liberec 0:7 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 2:7 (kon.)
HC ZUBR Přerov
0:7 (0:1, 0:3, 0:3)
Bílí Tygři Liberec
Sobota 26.03.2016, 11:00Mistrovství ČR - 8. třída • Finálový turnaj

Po jasném vítězství nad Přerovem se tak Liberec raduje i z celkového vítězství na mistrovství. Tygři totiž ani jednou nezaváhali a připsali si čtyři tříbodové výhry. (13:03:36)

Liberec i ve třetí třetině potvrdil svou herní převahu a přerovského brankáře překonal znovu třikrát. Z gólu se tak radovali Filip Kovář, Jan Cikhart a Filip Jansa.

59:35
    Liberec se ještě v posledních vteřinách znovu žene do útoku.

59:08
    Jirušovo nahození téměř z nulového úhlu jen těsně prošlo brankovištěm.

58:37
    Hosté se dál drží v útočném pásmu a vymýšlí, kudy na přerovského brankáře.
    57:53 Filip JANSA - 0:7

57:53
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tygři přidávají další gól dokonce ve vlastním oslabení. Kapitán FILIP JANSA se dostal do rychlého protiútoku a poslal puk přesně pod horní tyčku. Puk se hned odrazil vez z branky, o regulérnosti gólu ale nemůže být pochyb. Bez asistence.

56:31
    Petr Šimáněk (LIB) si ještě chvíli před koncem odpyká menší trest za hákování. Zubři tak mohou znovu zkusit vyzrát na Švejdovou v přesilovce.

56:03
    Přerov se ještě z posledních sil snaží ohrozit branku Švejdové, Liberec ale velmi dobře brání.

55:15
    Prayovo nahození od levého kruhu mířilo těsně mimo tři tyče přerovské branky.
    54:25 Jan CIKHART - 0:6

54:25
    A po krátké kombinaci se Tygři radují z dalšího gólu, když střela JANA CIKHART propadla Suchánkovi až do branky. Asistence: Filip Kovář.

54:02
    Liberec se znovu usadil před přerovskou brankou a kombinuje.

53:10
    Přerov se jen stěží dostává do útočného pásma, ani Liberec už se tak ale nežene před domácí branku.

52:01
    Liberec nenechává Přerovu moc prostoru k vymyšlení vážnější akce a puky rychle vyhazuje ze své třetiny.

50:10
    Hra se znovu přesunula do středního pásma, mezi dvěma modrými čarami ale oba týmy jen stěží vymýšlí větší útočné akce.

49:15
    Liberečtí jsou nadále při chutí a dál ohrožují přerovskou branku, ubrali ale na tempu, a tak se na větší šanci čeká.

48:49
    Folda si nabruslil z levé strany až před Suchánka a střílel, trefil ale jen výstroj připraveného brankáře Zubrů.

47:32
    Šimánek z levé strany trefil jen připraveného Suchánka do výstroje a Jakubec ještě čekal, jestli puk přerovskému brankáři nevypadne. Aktivní Liberecké nakonec museli na brankovišti domácí ještě krotit.

46:09
    Přerov vyvezl puk od své branky, akci Zubrů ale zastavila perfektní obrana Liberce, a tak se domácí nedostali od zadního mantinelu.

45:10
    Kollert to ještě zkoušel kolem pravé tyčky, tam ale narazil na připraveného Suchánka.

43:15
    Přerov míří do útoku, Holík ale puk jen ometl kolem levého mantinelu.

42:54
    Přerov si zahraje další přesilovku! Před brankou Zubrů se totiž sekáním provinil Tomáš Pokorný (LIB), a tak putuje na dvě minuty na trestnou lavici.

42:54
    Folda ještě dorážel před odkrytou bránou, Suchánek měl ale kotouč schovaný ve výstroji.
    42:12 Filip KOVÁŘ - 0:5

42:12
    Zubři inkasují nepopulárního bůra. FILIP KOVÁŘ vystřelil z levého kruhu a puk prošel přímo mezi betony Suchánka, a to tak rychle, že se z branky hned odrazil ven. Asistence: Filip Kovář, Petr Šimáněk.

41:23
    Hra se znovu přesunula do středního pásma, oba brankáři tak moc práce nemají.

40:10
    Přerov se na začátku třetí třetiny dostal do útočného pásma, už ale ne ke střele, a tak Švejdová zasahovat nemusela.

40:01

Druhá třetina byla na góly mnohem bohatší a tempo hry diktoval Liberec. Ten se také třikrát trefil mezi tři tyče, když góly postupně přidali Vojtěch Strnad, William Praj a Vojtěch Jiruš. Přerov to tak bude mít ve třetí třetině pořádně těžké.

40:00

39:27
    S posledními vteřinami druhé třetiny to Liberec ještě zkouší, přerovský gólman je ale pozorný.

39:01
    Přerovu se nakonec podařilo vyhodit puk z vlastního pásma, k ohrožení branky se ale nedostal.

37:30
    Po nahození z pravé strany puk jen těsně proklouzal kolem odkryté branky Přerova a ležícího domácího brankáře.

35:59
    Přerov se zatím nedokáže osvobodit z libereckého sevření. Liberečtí tak dál ohrožují branku Suchánka.

35:00
    Jenže víc ze hry má dál Liberec, tak znovu vytrvale kombinuje před brankou přerovského strážce svatyně.

34:50
    Zubři ustáli další oslabení a mohou vyrazit do útoku.

33:50
    Chytil prohnal jednoho z libereckých hráčů až k brance Tygrů a snažil se jej připravit o puk, ten se ale o kotouč připravit nenechal.

32:48
    Adam Holík (PRE) si pomohl nedovoleně, a tak je na dvě minuty odeslán na trestnou lavici za podražení.

31:58
    Liberečtí ukazují svou převahu a dál se drží před libereckou brankou.

30:15
    Liberečtí se ale i ve vlastním oslabení drží před přerovskou brankou. Zatímco Suchánek tak musí být ve střehu, Švejdová si může chvíli odpočinout.

29:53
    Tentokrát si přesilovku zahrají Přerovští. Lukáš Nezbeda (LIB) si odpyká dvě minuty za sekání.

29:10
    Liberec je nadále aktivnějším týmem a kombinuje v útočném pásmu, Přerov se jen stěží osvobozuje.
    28:02 Vojtěch JIRUŠ - 0:4

28:02
    VOJTĚCH JIRUŠ velmi rychle přidává další branku. Liberecký útočník si u červené čáry převzal puk, počkal na pohyb Suchánka a mířil přesně za jeho záda. Asistence: Vojtěch Pojsl.
    26:07 William PRAY - 0:3

26:07
    Tygři uskakují svému soupeři už do tříbrankového rozdílu a s Přerovem to nevypadá moc dobře. Už druhý gól v utkání přidal WILLIAM PRAY. Asistence: Tomáš Holec, Lukáš Nezbeda.

25:45
    Svozil nahazoval puk od modré čáry a Švejdová puk jen se štěstím vyrazila špičkou betonů.

23:38
    Jakubec vyvezl puk z vlastního pásma a v tom středním hledal přihrávkou Cikharta. Ten mu puk ještě vracel, libereckému útočníkovi ale přihrávka nesedla, a tak se Tygři do útoku nedostali.

23:21
    Jiruš se natlačil až před branku Postavy a i když se jej Přerovští pokoušeli vytlačit, hledal skulinku k dostrkání puku do branky.

22:48
    Sotva byli Zubři kompletní, dopustili se zakázaného uvolnění, a tak se hra stěhuje před jejich branku.

22:25
    Liberec se tlačí za dalším gólem a kombinuje před brankou domácích. Přerovští tak mají s pokusy Tygrů plné ruce práce.

21:50
    Liberečtí se dál drží v útočném pásmu a kombinují, Postava si tak na nedostatek práce stěžovat nemůže.
    21:09 Vojtěch STRNAD - 0:2

21:09
    Tygři využívají přesilovku velmi rychle a uskakují Přerovu do dvoubrankového náskoku. VOJTĚCH STRNAD byl připraven na správném místě a z dorážky překonal Postavu. Asistence: Jan Hampl, Jan Cikhart.

20:44
    Stanislav Svozil (PRE) míří na trestnou lavici za podražení. Liberec si tak zahraje dvojnásobnou početní výhodu.

20:02
    Po úvodním buly se puk dostal až k Čajanovi, ten si ale směr kotouče dobře hlídal a sklapl chrániče včas.

20:01

Spokojenější ale odchází do kabiny právě Bílí Tygři, kterým se podařilo vyzrát na domácího brankáře už v deváté minutě zásluhou Williama Praye.

Zároveň se sirénou se znovu vylučuje. Dvě minuty za podražení si odpyká Filip Petr z Přerova. Liberečtí tak mají na začátku druhé třetiny k dispozici další přesilovku.

20:00

19:45
    Tarnoczy vyhodil puk z pásma Přerova a ušetřil tak svým spoluhráčům cenné vteřiny.

19:02
    Liberec se drží před přerovskou brankou a Postava tak nemá ani chvíli klidu.

18:01
    Nezbeda se obtočil kolem přerovské branky a zkoušel zblízka zakončovat. Postava ale jeho úmysly dobře přečetl.

16:55
    Zubři se znovu musí bránit! Filip Chytil (PRE) si odpyká na lavici hanby dvě minuty za podražení.

16:40
    Cikhart mohl přidat další branku! Puk ale nakonec do odkryté přerovské svatyně dostat nedokázal.

15:52
    S posledními vteřinami přesilovky to Přerov zkusil znovu, Švejdová měla ale betony na svém místě.

15:00
    Zubři jsou teď aktivnějším týmem a stále častěji ohrožují libereckou svatyni.

13:52
    Početní výhoda i pro Přerov! Tomáš Kolert (LIB) si odsedí dvě minuty za podražení.

13:04
    Před libereckou branku se prohnal Chytil, narazil ale pouze na připravené Švejdové, která si s jeho pokusem v klidu poradila.

12:22
    Za vyhozeným kotoučem se hnal Filip, toho ale přebruslil vracející se liberecký obránce. Kotouč přesto doklouzal na zakázané uvolnění.

11:10
    Kleinar je zpátky na ledě a znovu ohrožuje libereckou branku. Nájezd přerovského útočníka z pravé strany si ale hosté dobře pohlídali.

10:24
    Zubři se dostali do útoku, jejich pokus o ohrožení branky ale ztroskotal na dobré obraně Liberce.

09:15
    Hra se znovu přesunula do střední ho pásma, Přerov si ale musí dávat pozor na liberecké pokusy o rychlé protiútoky.
    08:31 William PRAY - 0:1

08:31
    Teď už to ale Severočechům vyšlo! Liberec se nakonec na chvíli usadil v pásmu, několikrát si prohodil puk, který se pak dostal k WILLIAMU PRAYOVI. Liberecký útočník dlouho neváhal a poslal kotouč z pravé strany ke vzdálenější tyčce. Asistence: Lukáš Nezbeda, Vojtěch Jiruš.

08:02
    Jenže hostujícímu celku přesilovka vůbec nevychází a Přerov se často osvobozuje.

07:26
    První přesilovku zápasu si zahrají Tygři. Martin Ryšavý (PRE) si odpyká dvě minuty za podražení.

06:40
    Hra se přesunula převážně do středního pásma, častěji se ale před branku dostávají Přerovští.

05:45
    Přerov zabral a častěji si razí cestu před libereckou branku, hosté ale svou svatyni dobře hlídají a puků se rychle zbavují.

05:00
    Po dohrání zůstal chvíli u zadního mantinelu ležet Kleinar, ten se ale nakonec za pomoci spoluhráčů dostal na střídačku. Vypadá to, že bude v pořádku.

03:42
    Trochu paradoxně obránce, a to Hampl, prokličkoval až před Suchánka a těsně před domácí svatyní ještě hledal spoluhráče, kterému by přihrál. Jeho úmysly ale Liberečtí dobře přečetli a do přihrávky vložili hůl.

03:22
    Po vhazování před libereckou brankou to Přerovští zkusili znovu, ani tentokrát ale střelou kolem pravé tyčky na hostujícího brankáře nevyzráli.

03:14
    Zubři se dostali do útočného pásma a chvíli kombinovali, Čajan si ale prostor u pravé tyčky dobře hlídal.

02:30
    Po boji o puk v rohu kluziště Šimánek jen bezmocně zvedal ruce. Přišel totiž o hůl, za hranicí pravidel to ale nebylo.

01:46
    Kleinar se dostal téměř sám až před libereckou svatyni, nadvakrát ale nedokázal nasměrovat puk na branku tak, aby vážně ohrozil Čajana.

00:55
    Liberec je zatím o něco aktivnější a cpe se do útočného pásma, Přerov tak zatím především vyhazuje puky od vlastní branky.

00:02
    Úvodní buly vyšlo lépe domácím, ti ale po chvíli ztratili kotouč, a tak hledal cestu k bráně Pojsl, toho ale domácí včas zastavili.

00:01

HC ZUBR Přerov: Postava (od 27. Suchánek) – Holík, Raška, Svozil, Zábranský, Brázda, Zeman – Štíbr, Kolařík, Hradil, Ryšavý, Fencl, Petr, Martinec, Kleniar, Gréč, Hanák, Tarnoczy (C), Chytil, Jobánek, Kundrátek.

Bílí Tygři Liberec: Švejdová (Čajan) – Holec, Moc, Starý, Kovář, Hampl, Kollert – Šimánek, Jiruš, Pojsl, Pokorný, Jansa (C), Pray, Strnad, Cikhart, Jakubec, Nezbeda, Folda.

Rozhodčí: Antonín – Bubela, Zapletal.

Bílí Tygři jsou tak zatím suverénní a na svém kontě mají devět bodů, což je řadí na první místo. Naopak Přerov nasbíral body tři a patří jim pátá příčka.

Liberec nastoupil v prvním utkání proti silným Strakonicím, které ale porazil těsně 3:2. V dalším kole narazili Bílí Tygři na soupeře z opačné strany republiky, a to na Vítkovice. Ty porazili jasně 6:0. V dosud posledním kole změřili síly s brněnskou Kometou a radovali se z další výhry, a to 4:3.

Přerov na úvod turnaje vyzval Vítkovice. Týmu v modrobílém ale nakonec těsně podlehl 2:3. O den později se pak Zubři postavili Litvínovu a slavili první výhru na turnaji, když Litvínovské porazili 3:2. V dosud posledním odehraném zápase narazili domácí na Strakonice a nastříleli dosud nejvyšší počet branek na mistrovství. Strakonice ale byly úspěšnější, a tak se Zubři museli smířit s prohrou 5:9.

Na programu mistrovství osmých tříd v Přerově je už čtvrté kolo. Vrcholová akce sezóny je tak už ve své druhé třetině. Ve druhém sobotním utkání změří síly domácí Přerov a Liberec.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 9. Pray (Nezbeda, Jiruš), 22. Strnad (Hampl, Cikhart), 27. Pray (Holec, Nezbeda), 29. Jiruš (Pojsl), 43. Kovář (Šimáněk), 55. Cikhart (Kovář), 58. Jansa

Rozhodčí: Antonín – Bubela, Zapletal