Estonsko – Srbsko 0:1 (kon.) | S. Makedonie – Bulharsko 0:2 (kon.) | Řecko – Island 2:3 (kon.)
Norsko – Finsko 2:0 (kon.) | Švýcarsko – Bosna 0:2 (kon.) | Švédsko – Česko 1:1 (kon.)
Rakousko – Turecko 1:2 (kon.) | Německo – Itálie 4:1 (kon.) | Irsko – Slovensko 2:2 (kon.)
Belgie – Portugalsko 1:2 (kon.) | Anglie – Nizozemsko 1:2 (kon.) | Francie – Rusko 4:2 (kon.)
Skotsko – Dánsko 1:0 (kon.)
Rakousko
1:2 (1:1)
Turecko
Úterý 29.03.2016, 20:30 • Ernst-Happel-Stadion, Vídeň • Reprezentační zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky! V přátelském zápase dnes změří síly reprezentace Rakouska a Turecka. Naši jižní sousedé, kteří suverénně ovládli svou kvalifikační skupinu a z prvního místa postoupili na ME, se tak utkají s týmem, na nějž česká reprezentace narazila v kvalifikaci a utká se s ním rovněž v základní skupině na EURU. Oba týmy své první přátelské zápasy zvládli a zvítězily v nich 2:1. Rakušané si doma poradili s Albánií a Turci porazili naše dnešní soupeře ze Švédska. Kdo se bude radovat dnes?

Rakousko: Özcan – Klein, Dragović, Hinteregger, Fuchs – Ilsanker, Alaba – Burgstaller, Junuzovič, Arnautović – Okotie.
    Náhradníci: Almer, Lindner – Garcis, Hinterseer, Janko, Jantscher, Prödl, Schopf, Suttner, Wimmer.

Turecko: Babacan – Gonul, Topal, Calik, Erkin – Tufan, Inan – Calhanoglu, Ozyakup, Turan – Tosun.
    Náhradníci: Tekin, Yildirim – Frei, Koybasi, Malli, Ozbayrakli, Oztekin, Potuk, Sahan, Sahin, Sen, Soyuncu.

Rozhodčí: Pawel Gil.

1

2
    Turci si dlouho vyměňovali balón na polovině hřiště a nakonec přišla nepřesná přihrávka, která nabízí Rakušanům autové vhazování.

3
    První velká šance zápasu! Domácí se z levé strany dostali až do vápna, tam dostal přihrávku do střelecké pozice Alaba, který okamžitě střílel, ale jeho pokus přizvedl Topal a balón skončil na horní síti Babacanovy brány.
    3. Alabovu střelu přizvedl Topal.

6
    Rakušané kontrolují hru a zatím nepouštějí soupeře do útočných akcí.

8
    Nebezpečný centr z levé strany teď nadělal starosti tureckému gólmanovi, který dokázal lehce změnit směr míče a nabíhající hráči se nedostali do zakončení.

9
    Hosté budou mít k dispozici standardku v blízkosti velkého vápna Rakušanů.

10
    Centrovaný míč našel Topala, který hlavičkoval asi metr vedle vzdálenější tyče.

12
    Calhanoglu tak trochu ze zoufalosti vystřelil z úhlu a jeho přízemní střela překvapivě nadělala Özcanovi potíže. Rakouský gólman míč jen vyráží na rohový kop.

13
    Rohový kop nebyl nikterak nebezpečný, u míče už jsou Rakušané.

15
    Útočnou snahu domácích zastavil odpískaný ofsajd, v němž se nacházel Okotie.

17
    A další ofsajd, v němž je tentokrát Marko Arnautović.

20
    Úvodních dvacet minut je za námi a žádná vzrušující podívaná se zatím nekoná. Rakušané více drží balón, ale až na úvodní šanci Alaby z toho nejsou žádné nebezpečné akce.

22
    Rakousko právě vstřelilo branku!
    Krásná akce posílá Rakousko do vedení! Arnautović potáhl balón po levé straně a přihrávku pod sebe našel ve vápně ZLATKO JUNUZOVIČE, který z první napálil míč nechytatelně ke vzdálenější tyči. Asistence: Marko Arnautović.
    22. Zlatko JUNUZOVIČ - 1:0

24
    Calik byl faulován a chvíli si poležel na trávníku, ale není to nic vážného a turecký obránce bude moci pokračovat ve hře.

26
    Tentokrát faulovali hosté a Rakousko bude mít k dispozici přímý kop na útočné polovině.

27
    Rakušané rozehráli standardku na krátko a následně do vápna centroval Alaba, jenže míč mířil na hráče, který se ocital v ofsajdovém postavení.

30
    Turci jsou zatím směrem dopředu v podstatě neškodní. Rakušané jsou i po úvodní brance aktivnějším týmem na hřišti.

32
    Turci teď předvedli hezkou kombinaci na útočné polovině, ale na hranici šestnáctky se dokázala pozorná obrana Rakušanů zmocnit balónu.

35
    Hodně nepřesný centr z levé strany končí v zámezí za bránou Turecka.

36
    Rakušané zachytili nepřesnou rozehrávku Turků, ale následně rovněž ztratili míč, když se snažili o rychlý brejk.

38
    Tufanova střela byla zablokována a dopředu mohou opět Rakušané. Hosté si v útoku prostě neví rady.

40
    Střílený centr mířil jen přímo na Babacana, který bez potíží chytil balón.

42
    Fuchs fauloval blízko vlastní šestnáctky a Turecko bude rozehrávat z hodně nebezpečné pozice.

43
    Turecko právě vstřelilo branku!
    Přímého kopu se ujal HAKAN CALHANOGLU, který se nijak nerozpakoval a přesně zakroutil balón k bližší tyči Özcanovy brány. Rázem je tedy vyrovnáno.
    43. Hakan CALHANOGLU - 1:1

45
    Nastavuje se jedna minuta.

45+1
    Žlutou kartu dostává Calhanoglu (Turecko).

45+1

První poločas končí výsledkem 1:1. Více ze hry měli domácí, kteří se ujali vedení ve 22. minutě, kdy se prosadil Junuzović. Rakušané soupeře v podstatě k ničemu nepouštěli, ale v závěru první půle srovnal parádní střelou z přímého kopu Calhanoglu.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:35.

46

46
    Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Oguzhan Ozyakup, přichází Volkan Sen.
    Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Gokhan Gonul, přichází Sener Ozbayrakli.

47
    Arnautović se dostal ve vápně do zakončení, ale nepodařilo se mu poslat míč ke vzdálenější tyči, kterou nakonec více než o metr minul.

49
    Alabův přímý kop našel Kleina, který zkoušel střílet, ale jeho ránu zablokoval bránící hráč.

51
    Arnautović pronikl s míčem hluboko do vápna Turků, ale poté odcentroval jen do náruče brankáře Babacana.

52
    Žlutou kartu dostává Aleksandar Dragović (Rakousko).

56
    Tak tohle byla neskutečná hrubka brankáře Özcana! Domácí gólman rozehrál míč přímo na nohu ARDY TURANA, který pohotovým obloučkem nedal vyběhnutému brankáři žádnou šanci.
    56. Arda TURAN - 1:2

60
    Je za námi hodina hry a Turecko zatím těží z minima maximum. Hosté si ve druhém poločase nevytvořili žádnou nebezpečnou šanci, ale brankář Özcan jim vlastní chybou doslova daroval vedoucí gól. Rakušanům je tedy zatím optická převaha málo platná.

63
    Hra se teď často přerušuje, zejména kvůli nedovoleným zákrokům domácích hráčů.

66
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Burgstaller, přichází Jantscher.
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Okotie, přichází Janko.

69
    Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Erkin, přichází Koybasi.

70
    Hra je teď trochu rozháraná, často se přerušuje a navíc je k vidění hodně nepřesností.

72
    Nově nastoupivší Jantscher se snažil vystřelit, ale trefil jen bránícího hráče před sebou.

73
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Junuzvič, přichází Hinterseer.

73
    Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Calhanoglu, přichází Malli.

74
    Alaba rozehrával rohový kop, obrana Turecka však byla úspěšná a nepustila soupeře do šance.

77
    Žlutou kartu dostává Malli (Turecko).

78
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Alaba, přichází Schopf.

78
    Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Klein, přichází Garics.

79
    Turci si chtějí dojít pro vítězství a v posledních minutách se jim daří držet hru na polovině domácích.

80
    Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Sen, přichází Oztekin.

82
    Rakušanům se teď vůbec nedaří, kazí jednoduché přihrávky a lacině odevzdávají balóny soupeři.

86
    Žlutou kartu dostává Ilsanker (Rakousko).

86
    Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Tosun, přichází Sahin.

88
    Závěr zápasu se rychle blíží. Ve druhém poločase se událo velké množství střídání, což obrazu hry hodně uškodilo.

90
    Polský rozhodčí nastavuje celých pět minut, takže se ještě může leccos stát.

90+1
    Přestože se jedná o přátelský zápas, Turecko hodně taktizuje a při rozehrávce rohového kopu šetří čas u rohového praporku.

90+2
    Tufanova střela byla tečována mimo bránu a na řadě je další roh Turků.

90+3
    Polovinu nastavení se hostům povedlo strávit u rohových praporků daleko od vlastní brány.

90+4
    Turci teď velmi chytře šetří čas, což se domácímu publiku vůbec nelíbí.

90+5
    Až nyní se Rakušané dostávají do útoku, ale běží již poslední minuta nastavení.

90+5

Je dobojováno! Turci se v závěru zápasu soustředili na udržení výsledku a vítězí v Rakousku 2:1. Náš budoucí soupeř pro EURO nepředvedl nijak úchvatný výkon, spíše vytěžil z minima maximum, když se v prvním poločase prosadil ze standardní situace a ve druhé půli dokonal obrat potrestáním obrovské chyby rakouského brankáře, který vyloženě daroval gól Turanovi.

To je ode mě pro dnešek vše, na shledanou u nějakého dalšího online přenosu. (22:33:57)