Nijmegen – Arnhem 2:1 (kon.) | Kerkrade – Heerenveen 1:2 (kon.) | Den Haag – Groningen 0:1 (kon.)
Ajax – Zwolle 3:0 (kon.)
Ajax Amsterdam
3:0 (3:0)
PEC Zwolle
Neděle 03.04.2016, 16:45 • Amsterdam ArenA, Amsterdam • Nizozemská Eredivisie • 29. kolo

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (18:40:04)

Dnešní zápas, který byl pojat jako vzpomínkový na fotbalovou legendu Johana Cruyffa, končí zaslouženým vítězstvím Ajaxu. Domácí rozhodli o svém vítězství již v prvním poločase, v tom druhém to již byl takový úsporný výkon z pohledu domácích. Hosté toho směrem dopředu moc nevymysleli a po zásluze odjedou bez bodu.

90+2

90+1
    Sudí Blom se rozhodl nastavit dvě minuty.

90
    Poslední minuta řádné hrací doby, příznivci na tribunách již oslavují dnešní vítězství Ajaxu.

89
    Zwolle s míčem na vlastní polovině, chvílemi to vypadá, jako by hostům tento výsledek snad vyhovoval.

87
    Útočným faulem končí snaha Zwolle na polovině Ajaxu.

86
    Od branky van der Harta začíná další kombinace hostů, kteří se marně snaží o zkorigování skóre.

84
    Cillessen rozehrává od své branky, následně fauluje Dekker a domácí tak zůstanou u míče.

83
    Milik nepustil vidinu hattricku, nyní se opět dostal do zakončení, ale z levé strany, přes obránce, netrefuje branku Zwolle.

82
    Za pískotu diváků kombinují hosté na své polovině, následuje nepřesný nákop dopředu na Veldwijka.

81
    Probíhá poslední desetiminutovka dnešního utkání, které mnoho fotbalové krásy ve druhém poločase nenabídlo, bohužel.

79
    Fischer se dostal ke střele zpoza vápna, ale branku van der Harta netrefuje.

77
    Míč ve středu hřiště, domácí nakopávají dopředu, ale bez většího efektu.
    76.

76
    Milik netrefuje branku soupeře, domácí ovšem posléze znovu míč získávají, volný kop rozehraje Cillessen.

73
    Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Amin Younes, přichází Viktor Fischer.

73
    Milik padá v pokutovém území soupeře, domácí se dožadují penalty, ale sudí Blom je jiného názoru.

72
    Rohový kop rozehrál Bouy, ale obrana Ajaxu obstála, van de Beek zablokoval střelu soupeře.

71
    Hosté mají k dispozici rohový kop, který rozehrají z pravé strany.

70
    Je tu posledních dvacet minut a utkání se jako by již dohrává, Ajax již není tak nebezpečný, jako v předchozím průběhu, hlavně v první půli.

68
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Thomas Lam, přichází Stefan Nijland.

67
    Ofsajdem končí útočná akce domácích a přichází na řadu střídání v sestavě Zwolle.

65
    Schöne rozehrál roh z levé strany, ale míč získává van der Hart.

64
    Zblokovaná střela Van Der Hoorna, rohový kop Ajaxu z levé strany.

62
    Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Davy Klaassen, přichází Donny van de Beek.
    Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Riechedly Bazoer, přichází Daley Sinkgraven.

62
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Kingsley Ehizibue, přichází Sheraldo Becker.

60
    Hosté se dostávají na polovinu Ajaxu, centr z levé strany končí u Cillessena.

60
    Ajax vybojoval rohový kop, který rozehraje Schöne z levé strany.

58
    Míč ve středu hřiště, domácí v klidu kombinují.

57
    Milik sprintuje za míčem do vápna Zwolle, ale dřív je u míče van der Hart.

56
    Milik se chtěl prosadit mezi dvěma obránci Zwolle, ale neuspěl.

55
    Útočným faulem končí akce Ajaxu, míč mají hosté.

53
    Ve druhém poločase zatím sledujeme vyrovnané utkání.

50
    Nepřesný nákop domácích, míč má van der Hart, který bude moci rozehrát od své branky.

48
    Rick Dekker se dostal k hlavičce, ale branku Ajaxu přestřeluje.

46
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Wouter Marinus, přichází Rick Dekker.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:49.

První poločas končí jasným vítězstvím Ajaxu, který udeřil gólově hned třikrát. V útoku zatím řádí polský legionář Arkadiusz Milik, který dva góly dal a třetí měl na dosah, když hlavou trefil pouze břevno branky Zwolle.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45
    Lasse Schøne rozehrál z pravé strany, poslal míč před branku, kde zakončuje Milik, míč však končí mimo branku.

45
    Další šance Ajaxu, tentokrát po střele Younese z levé strany, kterou musel van der Hart vytěsnit na roh.
    44. Arkadiusz Milik hlavičkuje pouze do břevna branky Zwolle

44
    Volný kop pro Ajax, míč letí do vápna a pozor, Milik mohl zkompletovat hattrick, hlavičkuje zády k bráně, ale míč se odráží od břevna!

43
    Ajax opět na útočné polovině, autové vhazování z levé strany.

42
    Pro Zwolle je to zatím hodně krutý výsledek, hosté rozhodně nejsou o tolik horší.
    40. Arkadiusz MILIK - 3:0

40
    Ajax právě vstřelil branku!
    ARKADIUSZ MILIK se podruhé v dnešním zápase prosazuje, tentokrát se dostal za obranu Zwolle a parádní střelou z levé strany překonává i van der Harta.

40
    Domácí jsou rychle zpět, centr z levé strany nenašel před brankou van der Harta nikoho v červenobílém, ale Ajax zůstává u míče.

39
    Obránce Zwolle řeší situaci na své polovině nákopem dopředu.

38
    Jasper Cillessen vykopává od své branky, o míč se bojuje ve středu hřiště.

36
    Autové vhazování hostů, z pravé strany, na polovině soupeře. Míč se ale vrací zpět na polovinu Zwolle.

35
    Akce Zwolle končí zblokovanou střelou Marcellise, do útoku tak jdou domácí.

35
    Volný kop Zwolle, z pravé strany, z nějakých čtyřiceti metrů.

33
    Až k vlastní šestnáctce se dostávají domácí fotbalisté.

32
    Domácí kombinují na své polovině, nakonec mohou vhazovat z pravé strany.

30
    Je za námi první půl hodina hry, domácí vedou o dva góly a zatím mohou být spokojeni s průběhem utkání.
    29. Arkadiusz MILIK - 2:0

29
    Ale domácí se přece jenom prosazují, Bazoer přihrál do vápna z pravé strany ARKADIUSZOVI MILIKOVI, který se na malém vápně dokázal prosadit.
    29.

29
    Mitchell Dijks pálí z pravé strany, ale van der Hart skvělým zákrokem chytá.

28
    Rozehrál Menig, ale místo střely na branku je tu rychlý brejk domácích.

27
    Rohový kop pro Zwolle, hosté rozehrají z pravé strany.

26
    Nepřesný pas domácích do vápna Zwolle, van der Hart odkopává míč do autu.

24
    Utkání zatím plyne spíše v poklidném tempu, Ajax nedominuje tak, jako v úvodu zápasu.

22
    Jenže snaha domácích končí útočným faulem Klaassena.

21
    Ale útočí domácí, a to po pravé straně.

20
    Aurové vhazování hostů, z pravé strany, na polovině soupeře, v blízkosti rohového praporku.

17
    Lasse Schøne rozehrál, zkusil to přímo na branku, kterou ale o nějaký ten metr netrefuje.

16
    Domácí vybojovali volný přímý kop z levé strany, z nějakých třiceti metrů.

15
    Tleskal celý stadion, včetně fotbalistů obou týmů. Potlesk přišel symbolicky ve 14. minutě, což je číslo dresu Johana Cruyffa.

14
    Nyní se nehraje, celá ArenA vzdává potleskem a ve stoje další hold nedávno zesnulé legendě Cruyffovi.

13
    Odkop od branky Ajaxu, Cillessen dnes hraje s celoobličejovým krytem.

11
    Ofsajdem končí akce Zwolle, ale bylo to hodně těsně, byl-li to vůbec ofsajd.

10
    Van der Hart musí zasahovat před sprintujícím Milikem.

9
    Přes Cillessena jde další kombinace domácích.

7
    Domácí míč odkopávají až na polovinu Zwolle.

6
    Výtečný skluz domácího Dijkse, který zastavil průnik Ehizibueho.

5
    Nakonec končí míč v autu, hosté vhazují z levé strany.

4
    Přímočarým pasem se Ajax dostává na polovinu soupeře a může zaútočit.
    2. Lasse SCHØNE - 1:0

2
    Výtečný start domácích do zápasu, po centru z levé strany hlavičkuje uvnitř vápna LASSE SCHØNE a posílá míč do sítě!

1
    Úvod zápasu poznamenám dýmovnicí, kterou fanoušci vhodili někam do blízkosti hřiště.

1
    Ajax vzdává hold jedné z největších nizozemských i světových legend.

Také před tímto utkáním se vzpomíná na nedávno zesnulou legendu světového fotbalu Johana Cruyffa.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Ajax Amsterdam: Cillessen – Veltman, van der Hoorn, Viergever, Dijks – Bazoer, Klaassen, Gudelj – Schøne, Milik, Younes.
    Náhradníci: Boer – van de Beek, El Ghazi, Serero, van Rhijn, Fischer, Sinkgraven.

PEC Zwolle: van der Hart – van Polen, Marcellis, Lam, van Hintum – Brama, Bouy – Ehizibue, Marinus, Mennig – Veldwijk.
    Náhradníci: Begois – Dekker, Schenkeveld, Nijland, Evre, El Hasnaoui, Becker.

Aktuální forma V P V P V
    Poslední venkovní zápas vs. Twente 1:2 (28. Ehizibue)
    Poslední zápas doma vs. Willem 4:1 (18. Marcellis, 23. Menig, 60. Veldwijk, 90+3. Nijland)
    Nejlepší střelec/nahrávač Veldwijk (13 branek/8 asistencí)

Aktuální postavení v tabulce – 1. místo, 68 bodů, skóre 68:18