Los Angeles – Dallas 2:3 (kon.) | Toronto – Detroit 2:3 (kon.) | Tampa – New Jersey 3:1 (kon.)
NY Rangers – Buffalo 3:4 (kon.) | Carolina – Columbus 1:5 (kon.) | Florida – Montreal 4:3 (kon.)
Nashville – San Jose 2:3 (0:1 po s.n.) | Edmonton – Calgary 0:5 (kon.) | Arizona – Washington 3:0 (kon.)
Chicago – Boston 6:4 (kon.) | Pittsburgh – Philadelphia 6:2 (kon.)
Toronto Maple Leafs
2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Detroit Red Wings
Neděle 03.04.2016, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Díky za sledování tohoto onlajn přenosu, přeji vám úspěšný nedělní den!

3. Brad Richards (DET) 1+1

Je konec. Detroit dokázal uhájit jednobrankový náskok, který si vybudoval po dvou třetinách a zvítězil v Torontu 3:2. Ve 44. minutě vsítil vítězný gól Quincey, v samotném závěru udělal kosmetickou tečku za výsledkem Nylander.

59:53
    Rielly nebezpečně poslal kotouč kolem Howarda, ten však nebyl nikým usměrněn do branky, tohle už hosté zvládnou!

59:45
    Hra se posunula o vteřinku. Vhazování se ale bude opakovat.

59:44
    Domácí si berou oddechový čas!

59:44
    Vhazovat se bude před Howardem. Hosty čeká ještě perných 16 vteřin.

59:10
    Toronto opět v šesti mužích v poli!
    58:53 William NYLANDER - 2:3

58:53
    Toronto právě vstřelilo branku!
    A opět platí pořekadlo "nedáš, dostaneš!" Glendening nejprve netrefil prázdnou branku, střele nakonec nezabránil Bozak, ale puk letěl do konstrukce. Následně se kus černé pryže dostal až před Howarda, kde do něj po krátké kombinaci hokejkou praštil WILLIAM NYLANDER, který se nemýlil – 2:3! Asistence: Nazem Kadri, Brad Boyes.

58:26
    Glendening mohl rozhodnout, jenže jeden z bránících hráčů se vrhl proti střele a zastavil ji!

57:45
    Dacjuk vyhodil kotouč do středního pásma, nicméně Toronto je opět v tom útočném a pokračuje v tlaku.

57:30
    Výborně zasáhl Howard proti střele Lindberga.

57:20
    Toronto odvolalo brankáře!

57:00
    Do konce utkání zbývají tři minuty!

56:00
    Nepřesná rozehrávka nepustila domácí do útočné třetiny, kotouč ukořistili hosté, kteří chtějí definitivně rozhodnout.

55:36
    Marinčin odvedl těžkou práci, když ve středním pásmu udržel kotouč pro Toronto. Čtvrtá formace domácích zavezla puk do útočného pásma, kde štěstí z úhlu zkoušel Froese, jehož pokus se štěstím Howard lapil.

55:00
    Do konce třetí třetiny zbývá pět minut!

54:24

54:00
    Bozak nadvakrát nepřekonal ve slibných příležitostech Howarda, nejprve nemířil přesně a podruhé trefil kanadského brankáře.

53:26
    Hosté se osvobozují, domácí to musejí zkusit znovu.

53:07
    Nebezpečná kombinace vyústila v přihrávku do předbrankového prostoru. Tím také kotouč projel, nikdo z domácích ho do klece Howarda neusměrnil.

52:30
    Parenteau nadvakrát nezkrotil skákavý kotouč, takže nemohl střílet. Toronto drží pásmo.

52:24
    Nyní k tomu budou mít dobrou příležitost. Dvě minuty za podražení si odpyká Nyquist.

52:00
    V útočném pásmu bojují domácí hokejisté o snížení skóre, ale vůbec se jim nedaří ohrozit branku Howarda.

51:00
    Domácí se dostali do útočného pásma díky nahození ze střední třetiny. Pobyli v něm však pár vteřin.

50:41
    Jsou to ale oni, kteří se tlačí dopředu. Nejprve střílel vedle Helm, následně na brankáře Sparkse pálil obránce Green.

50:29
    Vhazovat se bude v útočném pásmu Toronta, jelikož hosté zahráli na zakázané uvolnění.

50:18
    Je tu další komerční přestávka. Na střely jsou aktivnější domácí v poměru 31:25. Úspěšnost brankářů: Sparks (88%) – Howard (96,77%).

49:42
    Marčenko střílel od modré čáry, ale trefil pouze prvního hráče před sebou. Druhý pokus mu vyšel lépe, Tatar ho tečoval vedle branky.

49:18
    Střelu od modré čáry pohodlně lapil Howard. Brankář hostů je ve velké pohodě, dnes už svůj tým několikrát podržel.

48:46
    Krátce měli kotouč na hokejkách hosté, do útočného pásma se ale nedostali.

48:21
    Oba týmy jsou v plném počtu, Parenteau a Ericsson jsou ve hře.

48:12
    Toronto se provinilo vůči pravidlům, píská se ofsajd domácího celku.

47:42
    Výbornou práci udělal Kronwall, u mantinelu vyhrál důležitý souboj a Detroit tak mohl vyhodit kotouč mimo nebezpečnou zónu.

47:00
    Do útočné třetiny vjel s kotoučem na hokejce Lindberg, jenž vystřelil vedle branky.

46:21
    Vzájemně jsou vyloučeni Parenteau (sekání) a Ericsson (krosček). Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

46:21
    Menší potyčka mezi Parenteauem a Ericssonem. Rozhodčí ji velmi rychle uhasili, ve hře se bude pokračovat po komerční přestávce.

46:10
    Greening udržel pásmo, přihrál Nylanderovi, jenž z ostrého úhlu Howarda neohrozil.

45:26
    Rielly nahodil kotouč do útočného pásma, tam o něj však Maple Leafs přišli.

44:40
    Pro domácí velká rána poté, co nedokázali proměnit své šance. Zato hosté slaví, jelikož dvoubrankové vedení je pro ně pohodlnější.
    43:59 Kyle QUINCEY - 1:3

43:59
    Detroit právě vstřelil branku!
    Helm vjel do útočného pásma, kde mu kotouč vypíchl jeden z obránců, ten se odrazil přímo do míst, kudy projížděl KYLE QUINCEY, jenž ho napálil přímo do branky – 1:3! Asistence: Darren Helm, Brad Richards.

43:13
    Tak jsem to zakřikl! Gardiner si najel do útočného pásma, kde vystřelil, jeho pokus vyrazil Howard před sebe, kam si najel Kadri, jehož dorážku senzačně brankář hostů vytáhl!

43:00
    Nyní je k vidění opravdu nudná pasáž zápasu bez nějaké větší šance.

42:30
    Domácí napadli rozehrávku hostí, jenže kotouč neukořistili.

41:45
    A kotouč je u Sparkse, který ochotně pomáhá svým spoluhráčům s rozehrávkou.

40:48
    Howard se blýskl proti střele Parenteaua, jenž byl přímo v tváří tvář kanadskému brankáři.

40:23
    Dobrou šanci ke skórování měl Abdelkader, ale na Sparkse si nepřišel.

Další třetina začne přibližně v 03:08.

Máme za sebou prostřední pasáž utkání. Jedinou branku vstřelil na začátku Greening, který snížil na rozdíl jediné branky. Hra se poměrně vyrovnala, jednotlivým týmům pomáhají přesilovky. Čeká na nás slibná třetí třetina, určitě si na ní počkejte.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:46
    Brennan se ihned zapojil do protiútoku, který také zakončil střelou. Howard si s ní poradil.

39:33

39:15
    Greenova dělovka od modré čáry se odrazila od zadního mantinelu před branku, kde stál Dacjuk. Ruský útočník paseku nenadělal.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá poslední minuta.

38:00
    Do situace dva na jednoho se dostal Grabner a Greening, k němuž se však puk do dobré situace nedostal. Na druhé straně mířili do protiútoku hosté, ale také jej nedokázali využít.

37:33
    Dvě minuty za podražení si odpyká Brennan.

37:26
    Střelou od modré čáry se prezentoval Green. Autora druhé branky Rudých křídel vychytal Sparks.

37:20
    Na druhé straně nebezpečný pokus Richardse kryl Sparks. Vhazuje se po jeho pravici.

37:00
    V útočné třetině bojují domácí hokejisté. Ke střele se dostal Gardiner, ale mířil vedle branky Howarda.

36:16
    Do útočné třetiny dostal kotouč Kronwall, ten se po několika vteřinách dostal na hokejku Marčenka, jehož pokus vyrazil k Sheahanovi Sparks. Útočník Detroitu zkoušel puk přihrát za sebe k lépe postaveným spoluhráčům, ale nepovedlo se mu to.

35:38
    Rozhodčí viděli provinění proti pravidlům, zapískali Detroitu ofsajdové postavení.

35:02
    Tvrdá rána od Gardinera skončila zblokovaná Quinceym, který se jen těžko sbírá z ledu.

34:44
    Do útočného pásma si nabruslil Larkin, talentovaný útočník poté prověřil Sparkse.

34:35
    Howard pozorný při střele jednoho z domácích hokejistů. Hrát se bude v obranném pásmu Red Wings poté, co skončí komerční přestávka.

34:24

34:13
    Další zákrok kanadského brankáře, který přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

33:45
    ... ale to jsem zakřikl! Krásné solo předvedl Boyes, kterému k dokonalosti chybělo překonat Howarda, ten se nenechal obelstít.

33:31
    Torontu se nedaří dostat do útočného pásma...

33:02
    A nyní se z útočné třetiny vykázali nepřesnou přihrávkou domácího hokejisté sami. S rozehrávkou jim musí vypomoci Sparks.

32:38
    Hostům se velmi rychle podařilo osvobodit.

32:24
    Dvě minuty za držení si odpyká na trestné lavici Ericsson.

32:14
    Velká šance Parentaua, jenž ve hře 6 proti 5 střílel na Howarda z před brankového prostoru. Kanadský brankář ho vychytal, domácí budou hrát přesilovku.

31:50
    Dajcuk si najel do útočného pásma, připravil si kotouč a v klidu vystřelil. Sparks nemusel zasahovat.

31:17
    To samé udělal před Howardem Lindberg, jemuž se povedlo nabruslit do útočného pásma a vystřelit.

30:46
    Do zakončení se prodral Tatar, ale z pravého kruhu mířil vedle.

30:21

29:50
    Hosté se osvobodili díky Abdelkaderovi, jenž puk vyrazil mimo útočné pásmo rukavicí.

29:27
    Na druhé straně se vyznamenal Sparks při pokusu Nyquista. Domácí mají zhruba 50 sekundovou přesilovou hru.

29:05
    Ve hře ve čtyřech jsou nebezpečnější domácí, kteří se dostali k další střele. Howard betonem vyrážel pokus Gardinera.

28:32
    Od modré čáry si až k brance sjel Gardiner, Howarda však střelou mezi betony nepřekonal.

28:21
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Green – 2 min., hákování).

27:23
    Dvě minuty bude na trestné lavici Kadri, vyloučen byl za krosček. Tedy za předpokladu, že se Detroitu nepovede početní výhodu využít...

26:52
    Rudá křídla se dostávají do tempa. Nejprve střílel od modré čáry Athanasiou, načež pálil i Richards. Ani jeden nedal.

26:08
    Dacjuk přihrával z levé strany před branku na Richardse, který byl tísněn obráncem a proto nemohl kvalitně zakončit.

25:54
    Krásná situace. Larkin si najel do útočného pásma, přebruslil bránícího hokejistu a vystřelil. Bohužel pro hosty jeho pokus perfektně lapil Sparks.

25:22
    Toronto zůstalo v útočném pásmu, ke střele se dostal Rielly, ale mířil vedle.

25:06
    Howard raději přerušil hru po nahození kotouče ze středního pásma až k němu. Velmi důrazně si promlouvá s obránci.

24:30
    Nepřesnou rozehrávku hostů jen tak tak nevyužil napadající útočník Toronta.

23:50
    Hosté jakoby bruslili s třicetikilovým závažím. Domácí jsou nyní pány na ledě, jsou všude dříve.
    22:44 Colin GREENING - 1:2

22:44
    A pravidlo nedáš, dostaneš, platí! Nylander obkroužil celé útočné pásmo, poté nikým nebráněn přihrál před branku, kde byl přesně postavený COLIN GREENING, který neměl problém střílet do prázdné branky – 1:2! Asistence: William Nylander, Morgan Rielly.

22:12
    Sparks podržel svůj tým! V dobré šanci se ocitl Glendening, ale domácí gólman ho vychytal.

21:50
    Do útočného pásma si vjel Athanasiou, jehož prudkou střelu musel hrudí Sparks vyrazit.

21:40
    Domácí s ním však neudělali nic, dokonce jej poslali na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Sparksem.

21:16
    Sheahan ve středním pásmu nahodil kotouč do útočného, čímž o něj hosté přišli.

20:59
    Následně k dalšímu zákroku přinutil Howarda Lindberg. Opět se bude vhazovat v obranném pásmu Rudých křídel.

20:44
    Jako první střílel ve druhé třetině Kadri, naštěstí pro hosty jeho pokus chytil Howard. Vhazovat se bude po levé ruce kanadského brankáře.

Další třetina začne přibližně v 02:08.

Je za námi první třetina, po které jsou šťastnější hosté. Ti si vypracovali dostatek šancí k tomu, aby šli do vedení, a to dokonce dvoubrankového. Skóre otevřel v 9. minutě Richards, jemuž se povedlo využít přesilovou hru. Tlak Detroitu následně sílil, z čehož dvě minuty před koncem úvodní části těžil Green.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:38
    Po Ericssonově přiťuknutí se ke střele dostal Green, ale vychytal ho Sparks.

19:00
    Poslední minuta první třetiny!

18:36
    Nebezpečný byl pro Howarda Laich, jenž se obtočil kolem obránce a zpoza branky zamířil až před ní, vystřelit nedokázal.

18:10
    Nebezpečná střela Kronwalla mířila vedle, zdálo se mi, že jí ještě lehce tečoval Sheahan.

17:41
    Hosté pokračují v tlaku, tentokrát zasáhl Sparks, takže se bude vhazovat před ním.
    17:19 Mike GREEN - 0:2

17:19
    Tak to byla rána, jako když kopne kůň! MIKE GREEN dostal přihrávku na modrou čáru, napřáhl a jeho bombu zastavila až síť za Sparksem – 0:2! Asistence: Jonathan Ericsson, Luke Glendening.

16:00
    Do konce první periody zbývají čtyři minuty. Domácí se na několik okamžiků dostali do útočného pásma, ale nic co by stálo za zmínku nevymysleli.

15:05
    Campbell byl v obranném pásmu napadán jedním z hráčů hostí, ve složité situaci si však se štěstím poradil, což znamená, že Sparksova branka bude po několik okamžiků bez ohrožení.

14:50
    Hrálo se pouhých osm vteřin, než se úmyslným ofsajdem provinil Tatar.

14:42
    Po komerční přestávce se bude vhazovat ve střední třetině, jelikož se detroitští dopustili ofsajdu.

14:20
    Aktivní Richards se dostal do útočné třetiny, kde udělal obránci stahovačku, ale jeho pokus mířil vedle branky Sparkse.

14:00
    Šest minut do konce první třetiny je s pukem za brankou Green, jeho nepřesná přihrávka míří na zakázané uvolnění, takže se bude vhazovat před Howardem.

13:20
    Ale teď se hosté do útočné třetiny nedostali, Athanasiou nejprve před modrou čárou kličkoval, načež ztratil kotouč úplně.

12:38
    Detroit vede na střely 8:5.

12:00
    A další gólové šance Detroitu. Sparks nadvakrát podržel Toronto! Nejprve se mu povedlo vychytat Nyquista, jenž objel branku a snažil se za ním zasunout puk a poté nebezpečně střílel Abdelkader. Opět ztroskotal na brankáři Toronta.

11:45
    Dacjuk střílel z pravého kruhu na Sparkse, jemuž kotouč vypadl. K dorážce se dostal Green, jenž však přestřelil ve velmi nadějné pozici klec.

11:15
    Po vhazování ve středním pásmu se ke kotouči dostal Richards, najel si až do útočné třetiny, kde střílel přes obránce, brankář Sparks jeho pokus vytěsnil mimo tři tyče.

10:48
    Tak to je jako na houpačce! Opět gólová akce Detroitu, tentokrát bez konečného efektu. Zetterberg s Larkinem ujížděli dva na jednoho, prvně jmenovaný však přihrával příliš pozdě, takže ten druhý už na kotouč nedosáhl.

10:13
    Na druhé straně se povedlo chytit Howardovi střelu od Greeninga, který stál mezi kruhy.

09:46
    Sheahan si nabruslil od pravého mantinelu až před branku, kde střílel, ale trefil pouze Sparkse!

09:34
    Je opět pískáno. Tentokrát se bude vhazovat před brankářem domácího celku.
    08:48 Brad RICHARDS - 0:1

08:48
    Hosté zavezli kotouč do útočného pásma, Dacjuk šikovně vymíchal jednoho z bránících hráčů, předložil puk Greenovi, jenž nahrál vedle, kam si nabruslil BRAD RICHARDS, jehož střela zapadla přímo do branky – 0:1! Asistence: Mike Green, Pavel Dacjuk.

08:17
    Grabner vyvezl kotouč až do pásma Rudých křídel, v akci nepokračoval, jelikož na ní byl sám.

07:42
    Zetterbergova střela z úhlu mířila vedle. Kotouč se poté dostal z pásma.

07:33
    Gardiner dostává dvě minuty za podražení Nyquista.

07:26
    A vrcholí pokusem Kapanena, který zlikvidoval brankář Howard. Po komerční přestávce se bude vhazovat po pravé straně kanadského gólmana.

07:13
    Z levé strany kruhů střílel těsně vedle Lindberg, tlak domácích pokračuje.

06:46
    Zmatky v pásmu hostí vyřešil až Marčenko. Bohužel pro Detroit však přihrávkou na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Howardem.

06:10
    Grabner si najel do útočné třetiny a ohrozil svou střelou Howarda, ten ji vyrazil do rohu.

05:16
    O kotouč se bojuje ve středním pásmu, nyní ho drží domácí.

04:46
    Velká šance domácích. Lindberg vyslal do samostatného úniku Bozaka, který si bohužel pro torontské nezpracoval kotouč do jízdy.

04:28
    A celá situace se opakuje. Froese aktivně dotíral na kanadského brankáře, který neměl možnost rozehrát.

04:18
    Hra se přesunula před branku Rudých křídel, kde se bude zahrávat buly po zachycení kotouče Howardem.

04:05
    No a poté s ním dokonce vjeli do útočného pásma, tam zkoušel své štěstí Richards, ale bez úspěchu. Střela nemířila na branku.

03:36
    Několik vteřin drželi domácí útočné pásmo, nicméně hostům se podařilo puk dostat do střední třetiny.

03:10
    První větší zajímavější příležitost. Ke střele z úhlu se dostal Zetterberg a mířil pod břevno. Skóre však neotevřel.

02:43
    Čtvrtá útočná formace Detroitu zavezla kotouč do útočné třetiny, k šanci se však nedostala, puk získali domácí.

02:00
    Na druhé straně se to samé podařilo dvakrát Howardovi, jenž se vytáhl proti střelám Riellyho.

01:29
    A nyní se už mladičký brankář domácích činí. Musel chytit tvrdou střelu od Ericssona.

01:12
    Dacjuk si nabruslil do útočného pásma a zkusil vystřelit. Pozornost Sparkse vyzkoušena nebyla, jelikož pokus byl zblokovaný.

00:43
    Vzápětí zavezl kotouč do útočné třetiny Zetterberg, ale přes dvojnásobnou překážku v podobě obránců Maple Leafs se neprobil.

00:17
    Vhazování vyhráli domácí, kteří se také dostali k první střele v tomto střetnutí. Postaral se o ní Marinčin, mířil však vedle.

00:01

Hymny jsou za námi, hokejisté již krouží po ledě, nedočkaví po startu zápasu. Tak pojďme na to!

Arénou Air Canada Centre zní národní hymny, které zpívá krásná zpěvačka Kaitlin Kozell. Opravdu skvělá atmosféra.
    Takto vypadalo rozbruslení Toronta Maple Leafs

Toronto Maple Leafs: Sparks (Bernier) – Marinčin, Rielly, Corrado, Gardiner, Brennan, Campbell – Boyes, Kadri, Grabner – Kapanen, Bozak, Lindberg – Parenteau, Nylander, Greening – Froese, Gauthier, Laich.

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Quincey, DeKeyser, Marčenko, Kronwall, Green, Ericsson – Larkin, Zetterberg, Abdelkader – Richards, Dacjuk, Helm – Tatar, Sheahan, Nyquist – Mantha, Glendening, Athanasiou..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

TORONTO MAPLE LEAFS

Kanadský tým se nachází na posledním místě Východní konference, když v 77 zápasech nasbíral pouhých 67 bodů. Aktuálně střídají Javorové listy vítězné zápasy s porážkami.

DETROIT RED WINGS

Rudá křídla jsou v docela těžké situaci. Organizaci, bez které si play off spousta fanoušků nemůže představit, hrozí, že se do vyřazovacích bojů nedostane. Aktuálně je totiž Detroit na devátém místě Východní konference a na osmý Boston ztrácí bod. S Medvědy se v průběhu týdne utká prakticky o vše.

18 – Justin Abdelkader

Milan Šplíchal vás vítá u sledování onlajnu mezi domácím Toronto Maple Leafs a hostujícím Detroitem Red Wings. Zápas by měl začít v 01:00, ale očekávejme, že se start o několik minutek zpozdí.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 23. Greening (Nylander, Rielly), 59. Nylander (Kadri, Boyes) – 9. Richards (Green, Dacjuk), 18. Green (Ericsson, Glendening), 44. Quincey (Helm, Richards)