Švýcarsko – Česko 1:2 (po pr.)
Dallas Stars
4:0 (0:0, 2:0, 2:0) Stav série: 1:0
Minnesota Wild
Pátek 15.04.2016, 03:30 • American Airlines Center, Dallas • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference
    Faksa zaznamenal první branku v play-off.

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. U dalších online přenosů se na Vás opět budu těšit. Přeji všem příjemné vstávání a úspěšný den! (06:27:06)

3. Kari Lehtonen (DAL) 22 zák., 0 gólů, 100%

Právě skončilo utkání mezi týmy Dallas Stars a Minnesota Wild. Po brankách Radka Faksy a Jason Spezzy vstupovali domácí do třetí části s vedením 2:0 v zádech. V poslední třetině přidal Dallas zásluhou Patricka Eavese a Jamieho Benna další dvě branky a po vítězství 4:0 se tak ujímá vedení v sérii 1:0 na zápasy.

59:29

58:40
    Střelu Jamieho Benna kryje Devan Dubnyk a následný pokus Coltona Scevioura skončil na tyči hostující brány. To však již domácí nemusí mrzet, protože jejich náskok je více než pohodlný.

57:29
    Ryan Suter ještě v závěru zápasu posílá svůj tým do čtyř. Dostává totiž 2 minuty za krosček.

56:46
    Niederreiterovu střelu zápěstím likviduje Kari Lehtonen a už je velmi blízko tomu, aby dnes udržel čisté konto.
    56:00 Jamie BENN - 4:0

56:00
    Dallas právě vstřelil branku!
    Čtvrtá branka Dallasu je na světě a s ní je definitivně zlomen odpor Minnesoty! Na své obranné čáře vybojoval kotouč JAMIE BENN, který bleskurychle přejel s kotoučem do útočného pásma, odkud trefuje opuštěnou klec Minnesoty. Bez asistence.

55:20
    Ve stejném čase opouští Dubnyk svou svatyni a hosté to zkouší v šesti hráčích v poli.

55:20
    Zakázané uvolnění na straně domácího týmu. Hra se stěhuje do útočného pásma Wild.
    54:16 Patrick EAVES - 3:0

54:16
    A je nejspíš definitivně rozhodnuto! Střelu Jasona Spezzy vyrazil Dubnyk jen před sebe, kde stál připravený PATRICK EAVES, který puk doklepl za záda bezmocného brankáře Minnesoty. Hostující kouč si ještě vyžádal challenge v domnění, že Eaves atakoval gólmana Wild. To se však nepotvrdilo a branka je uznána za regulérní. Asistence: Jason Spezza, Jamie Benn.

53:36
    Ve vlastním oslabení zahrozil Ryan Suter, který se dostal až před Lehtonena, ale svou bekhendovou kličku nedokázal dotáhnout do konce, protože mu na poslední chvíli puk ujel z čepele.

53:00
    Velmi pohledný zákrok lapačkou nyní vytasil Devan Dubnyk proti střele Jasona Spezzy. Vhazování po levé ruce hostujícího gólmana.

52:45
    Hostům se podařilo vyhodit až za bránu Lehtonena. Wild tak ihned posílají do hry čerstvé síly.

52:20
    Komplikace pro Minnesotu! Jason Pominville zasáhl vysokou holí svého soupeře a dostane za to dvě minuty. Následuje přesilovka pro domácí celek.

51:25
    Z pravé strany zakončoval bekhendem Cody Eakin. S jeho střelou však neměl Dubnyk výraznější problémy a kotouč vyráží k pravému mantinelu.

50:17
    Bekhendový pokus Granlunda zablokoval Oduya a Minnesotě je následně pískáno postavení mimo hru. Po komerční pauze bude puk vhozen do hry v neutrální zóně.

49:20
    Hemský vypálil od levého mantinelu a Dubnyk jeho střelu nadvakrát zlikvidoval. Vhazovat se bude po levici hostujícího brankáře.

48:09
    Až nyní pálil velmi nebezpečně Jason Pominville. Lehtonen v bráně Stars však předvedl výtečný zákrok a drží tak dvoubrankový náskok svého týmu.

47:40
    Minnesota se sice snaží svého soupeře zatlačit a dopracovat se tak k výraznějšímu ohrožení brány. To se jí však zatím příliš nedaří.

46:02
    Antoine Roussel také zkoušel překonat Dubnyka, avšak jeho střel zápěstím brankou neskončila.

44:37
    Kari Lehtonen velmi dobře zasáhl svým betonem proti střele Jareda Spurgeona z pravé strany. Finský brankář má dnes zaděláno na shotout.

43:49
    Další střela Jamieho Benna, tentokrát z levé strany, minula cíl. Devan Dubnyk tak vůbec nemusel zasahovat.

42:40
    Tvrdá střela z pravé stran trefila pouze boční konstrukci brány hostujícího celku.

41:12
    Jamie Benn zkoušel své štěstí z pravé strany, avšak ani on třetí branku Dallasu nepřidal.

40:15
    Hned v úvodu třetí periody je pískáno zakázané uvolnění Minnesoty. Hra se tedy stěhuje před Devana Dubnyka.

40:01

Další třetina začne přibližně v 05:40.

Prostřední perioda zápasu je rovněž minulostí. V ní pokračovala ofenzivní převaha Stars, kteří svou aktivitu přetavili ve 2 vstřelené góly. Nejprve se v 24. minutě prosadil po přihrávce Aleše Hemského Radek Faksa a v třiatřicáté minutě zvyšoval náskok svého týmu Jason Spezza. Dallas si tak do třetí dvacetiminutovky odnáší vedení 2:0.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00
    39:56 Nájezd Scevioura třetím gólem Dallasu neskončil

39:56
    Třetí branku mohl přidat Sceviour! Útočník Dallasu dobře zakončoval bekhendem, ovšem Dubnyk jeho pokus vyrazil nad sebe a nechybělo mnoho, aby se kotouč snesl za záda hostujícího gólmana. Teď měli Wild velké štěstí.

39:01
    Klingbergovo nahození vyrazil Dubnyk pouze před sebe, ale Jamie Benn ani jeden z jeho spoluhráčů nedokázali protlačit puk za brankáře Minnesoty.

38:16
    Stars hrají v plném počtu a začíná jejich zkrácená početní výhoda.

38:00
    Nino Niederreiter oslabuje svůj tým. Švýcarský forvard obdržel menší trest za faul loktem. Následovat bude krátká hra 4 na 4 a poté začne přesilová hra Dallasu.

37:30
    A opět se Dallas osvobozuje. Toto oslabení hrají Stars zatím velmi dobře.

37:01
    Domácím se podařilo vyhodit a mohou tak poslat do hry čerstvé síly.

36:16
    Stephen Johns udeřil svého soupeře loktem, za což dostává dvě minuty. Následovat tak bude přesilovka pro Minnesotu.

35:58
    Jason Pominville také nedokázal překonat brankáře Wild. Ten si dnes počíná velmi zdatně a drží prozatím čisté konto.

35:15
    Při dalším zákroku si strážce domácí svatyně mírně poškodil svou masku. Problém však záhy vyřešili na střídačce Stars a Lehtonen tak může dále pokračovat ve hře.

34:19
    Další zákrok finského gólmana. Tentokrát proti ráně Spurgeona, který ani nyní nevyzrál na brankáře Dallasu.

33:48
    Niederreiterovu střelu zblokoval Jason Demers. Kari Lehtonen tak vůbec nemusel zasahovat.
    Jason SPEZZA - 2:0

32:17
    Stars přidávají druhý zásah a odskakují svému soupeři na rozdíl dvou gólů! JASON SPEZZA obdržel ve středním pásmu přihrávku od Patricka Eavese, poté přejel s kotoučem do útočné třetiny, kde naznačil střelu, čímž oklamal jak bránícího hráče, tak Devana Dubnyka a následnou střelou pod horní tyč zvyšuje náskok svého týmu. Asistence: Patrick Eaves, Jamie Benn.

31:40
    Klingberg bekhendovým pokusem nedokázal překonat Dybnyka, který jeho střelu vyrazil levým betonem.

30:57
    Do samostatného úniku se hnal Aleš Hemský! Český útočník se pokusil stahovačkou přelstít Devana Dubnyka. Ten si však počínal velmi zkušeně a puk Hemskému skvěle vypíchl svou holí.

29:59
    Dobré napadání domácích nyní málem dostalo do šance jednoho z útočníků Dallasu. Obrana Wild však dokázala svou chybu napravit.

28:40
    Nepřesná rozehrávka Jamieho Benna znamená ztrátu puku pro Stars. Minnesota se tedy může pokusit ohrozit bránu svého soupeře.

27:41
    Ani hostující kapitán Mikko Koivu si na Lehtonena nepřišel. Ten zatím dodává velký klid do domácích řad.

27:03
    Nyní si už Lehtonen připisuje další zákrok do statistik zápasu. Justin Fontaine prověřil jeho pozornost, ale finský brankář ve službách Stars byl na svém místě.

26:18
    Jason Spezza zblokoval střelu svého soupeře. Kari Lehtonen tak vůbec nemusel zasahovat.

25:25
    Mattias Janmark vyslal na bránu Wild svižnou střelu zápěstím, ale gólman hostů byl tentokrát připraven a jeho pokus lapil.
    23:53 Radek FAKSA - 1:0

23:53
    Domácí se prosazují poprvé v tomto utkání a zcela po zásluze jdou do vedení! Ztráta puku v podání hostů nabídla domácím rychlý protiútok. Do útočného pásma se vřítil Aleš Hemský, který od levého mantinelu nabil RADKU FAKSOVI, jenž střelou nad levé rameno Dubnyka rozvlnil síť hostující branky. Asistence: Aleš Hemský.

23:29
    Postavení mimo hru domácího týmu. Puk tak bude vhozen do hry ve střední třetině.

22:30
    Jareda Spurgeona vychytal Kari Lehtonen, který tak drží stále nerozhodný stav.

21:46
    V dobré střelecké pozici se ocitl Eaves. Jeho střela však skončila na pravém betonu Devana Dubnyka, který svým zákrokem poslal kotouč do rohu kluziště.

21:24
    Postavení mimo hru nedovolilo Pominvillovi pokračovat ve hře. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:53
    Nepříliš prudká střela Mikaela Granlunda od pravého mantinelu nemohla překvapit Lehtonena, který tento pokus v pohodě ukryl ve své rukavici.

20:09
    Stejně jako v první třetině se kotouče ihned po buly ujali hosté. A stejně jako v prvním dějství jej záhy ztratili. Kus černé gumy je tak na hokejkách Dallasu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 04:38.

Máme za sebou úvodní dějství utkání. Po opatrném začátku následovala převaha domácího týmu, ovšem ani jim ani Minnesotě se úvodní gól vstřelit nepodařil. Největším vzrušením v první dvacetiminutovce tak byla šance Patricka Sharpa, který svou střelou orazítkoval pouze brankovou konstrukci. Oba týmy se tedy rozešly do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:33
    Cody Eakin si splnil také defenzivní povinnosti, když zablokoval střelu Charlieho Coyla, čímž vydatně pomohl svému brankáři.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:20
    Hosté hrají v plném počtu.
    18:12 Spezza a Eaves na Dubnyka také nevyzráli

18:12
    Patrick Eaves způsobil svou ranou Dubnykovi nemalé problémy. Strážce hostující svatyni však i tentokrát odolal a kotouč za svá záda nepustil.

17:25
    Křižnou přihrávku domácího obránce zachytila obrana Minnesoty. Logicky tudíž následovalo vyhození přes všechny čáry.

17:05
    Postavení mimo hru na straně domácích borců. Vhazování nařízeno v neutrální zóně.

16:48
    Klingberg zachytil vyhození hostů a následně přihrál Jasonu Spezzovi, jehož velmi tvrdou střelu zastavil gólman Wild svou maskou.

16:20
    Zbytečného faulu při přechodu do útočného pásma se dopustil Charlie Coyle, který putuje za katr na dvě minuty za nedovolené bránění.

15:54
    Další pokus Aleše Hemského nikterak nezaskočil Dubnyka v bráně Wild, který si tak připsal další zákrok do statistik zápasu.

15:47
    Vyloučený Jarret Stoll naskočil zpět do hry a hosté přežili i toto oslabení. Hra bude pokračovat v pěti proti pěti.

15:05
    Kotouč je po vyhození hostů za bránou Stars, odkud domácí zakládají další útočnou akci.

14:21
    Jamie Benn se také pokusil překonat Dubnyka, ale i s jeho střelou si gólman Wild dokázal poradit.
    13:54 Sharp trefil pouze horní tyč

13:54
    Patrick Sharp svou tvrdou ránu příklepem namířil pouze do brankové konstrukce. Nyní měla Minnesota v čele s Dubnykem velké štěstí!

13:47
    Jarret Stoll odpálil kotouč mimo hřiště, za což bude potrestán 2 minutami za zdržování hry.

12:30
    Máme za sebou něco přes dvanáct minut první části a k vidění je poměrně opatrný hokej. Oba týmy jsou si vědomy důležitostí tohoto zápasu, a proto ani z nich nechce udělat chybu.

11:20
    Na druhé straně se také musel činit Kari Lehtonen. Ten si poradil se střelou Nina Niderreitera. Vhazovat se bude po pravici brankáře Dallasu.

11:06
    Další střelu na bránu WIld vyslal John Klingberg, ale proti jeho pokusu znovu skvěle zakročil Devan Dubnyk.

10:58
    Mikko Koivu je zpět na ledě a hosté hrají v plném počtu.

10:30
    Kris Russel způsobil svou střelou Dubnykovi nemalé problémy. Ten však přestál další obtížnou situaci a skóre zápasu tak zůstává nezměněné.

09:21
    Minnesota vyhazuje až za bránu Lehtonena a domácí tak musí začínat opět z vlastní třetiny.

08:58
    Přesilovou hru si zahrají i Hvězdy z Dallasu. Mikko Koivu zahákoval svého soupeře, za což bude dvě minuty pykat na trestné lavici.

08:25
    Je pískáno postavení mimo hru na hostující straně. Po reklamní přestávce se tak bude vhazovat ve střední třetině.

07:38
    Hostům se tato početní výhoda vůbec nepovedla. Jamie Benn totiž právě opustil lavici trestů a hra bude pokračovat za vyrovnaného počtu hráčů.

06:40
    Velmi dobrou práci odvedl jeden z hráčů domácích, který zatáhl kotouč do pásma, kde nastřádal velmi cenné vteřiny pro Dallas a poté již odjíždí se svými spoluhráči na střídačku.

06:06
    Stars se osvobozují vyhozením přes všechny čáry a Wild musí začít až z vlastního obranného pásma.

05:38
    První přesilovku si zahrají hosté. Menší trest za hákování dostává kapitán Dallasu Jamie Benn.

04:40
    Do zakončení se dostal i Jason Spezza, ale ani on nedokázal vstřelit první branku zápasu.

03:50
    Janmarkova pumelice pořádně protáhla Dubnyka v bráně Wild. Poté se už domácí k dorážce nedostali díky dobré defenzivní práci Minnesoty.

02:59
    Do útočného pásma se vřítil český forvard Aleš Hemský, který krátce po přejetí útočné modré čáry sice tvrdě vypálil, ale jeho střela minula branku Minnesoty.

02:06
    Icing se pískán také na druhé straně a vhazování je nařízeno po levici Devana Dubnyka.

01:21
    Po nepřesné rozehrávce v podání Johnse je pískáno zakázané uvolnění a hra se stěhuje do obranného pásma Stars.

00:26
    Úvodní vhazování prvního utkání sice vyhráli hosté, ale posléze o puk zase přišli. Dallas se však rovněž daleko nedostal, neboť jeho snahy zastavuje postavení mimo hru.

00:01

Dnešní utkání, tak jako všechna střetnutí zámořské NHL, bude o pár okamžiků opožděno.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Klingberg, Goligoski (A), Johns, Oduya, Demers, Russell – Sharp, Eakin, Benn (C) – Eaves, Spezza, Ničuškin – Hemský, Faksa, Roussel – Sceviour, Fiddler (A), Janmark

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Brodin, Scandella, Dumba, Prosser – Coyle, Koivu (C), Zucker – Pominville (A), Granlund, Niderreiter – Jones, Dalpe, Porter – Fontaine, Stoll, Carter

Rozhodčí: L´Ecuyer, Watson – Cherrey, Sharrers.

ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Radek Faksa
    Aleš Hemský

Na soupisce není žádný český ani slovenský hokejista.

MINNESOTA WILD

Minnesota do play off postoupila z osmého místa Západní konference, k jehož zisku jí stačilo 87 bodů. Závěr základní části však Wild vůbec nevyšel, ovšem jejich soupeři toho nedokázali patřičně využít, a tak se z postupu radovala právě Minnesota. Na hřištích soupeřů v hlavní části patřili Wild spíše k průměrným týmům. S celkovým počtem 41 bodů z venkovních arén obsadili 9. místo v Západní konferenci.
    Navíc s týmem do Dallasu neodcestoval jeden z ofenzivních tahounů a nejlepší střelec týmu Zach Parise, bez kterého se tedy Minnesota bude muset obejít v prvních dvou utkáních série. V úvodním střetnutí bude rovněž chybět Eric Haula a Thomas Vanek, u kterého se však příliš nepředpokládá návrat během této série.

Nejproduktivnější hráči v základní části

Mikko Koivu 56 (17+39)
    Zach Parise 53 (25+28)
    Ryan Suter 51 (8+43)

DALLAS STARS

Vítěz Západní konference a druhý nejlepší tým celé NHL z Dallasu si během základní části připsal 109 bodů. V průběhu sezóny dokázali Stars předčit všechny své soupeře ve střílení branek. V dvaaosmdesáti utkáních nastříleli 267 gólů, což je velmi dobrá vizitka. O to se velkou měrou zasloužil kapitán Dallasu a druhý muž kanadského bodování Jamie Benn, na kterého se budou domácí spoléhat i ve vyřazovacích bojích.
    Stars se navíc v hlavní části mohli opřít o výhodu domácího prostředí. Na ledě v American Airlines Center vytěžili 58 bodů, což je nejvíce v rámci jejich konference. Proto i v dnešním zápase bude Dallas doufat v podporu fanoušků a pokusí se ukořistit první vítězství v této sérii. V něm se však velmi pravděpodobně budou muset obejít bez Tylera Seguina, který se zotavuje ze zranění achilovky.

Jamie Benn 89 (41+48)
    Tyler Seguin 73 (33+40)
    Jason Spezza 63 (33+30)

Zdravím všechny fanoušky a fanynky hokeje a toho zámořského zvlášť. Dnes je na programu první zápas čtvrtfinálové série mezi týmy Dallas Stars a Minnesota Wild. Utkání začíná v 03:30 a u jeho sledování Vám přeji příjemnou zábavu.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 24. Faksa (Hemský), 33. Spezza (Eaves, Benn), 55. Eaves (Spezza, Benn), 56. Benn

Rozhodčí: L´Ecuyer, Watson – Cherrey, Sharrers

Diváci: 18 532