Švýcarsko – Švédsko 1:8 (kon.) | Česko – Dánsko 9:2 (kon.) | Kanada – Slovensko 3:1 (kon.)
Švédsko – Rusko 5:1 (kon.) | Finsko – Kanada 1:3 (kon.)
Minnesota Wild
5:3 (1:2, 2:0, 2:1) Stav série: 1:2
Dallas Stars
Úterý 19.04.2016, 02:45 • Xcel Energy Center, St. Paul • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

To je z mé strany protentokrát již vše. Děkuji za pozornost a brzy zase na počtenou! (05:29:50)

3. Jason Pominville (MNS) 2+1
    Divočina získala důležité vítězství a zdramatizovala vývoj série!

Parádní bitva je u konce, Minnesota Wild porážejí Dallas Stars 5:3, a snižují tak stav série na 1:2 na zápasy z jejich pohledu!

Do zápasu ale vstoupily lépe Hvězdy, svěřenci Lindyho Ruffa díky dvěma trefám Patricka Sharpa vedli už v páté minutě 2:0 a zdálo se, že domácí jsou na ručník. Důležitý kontaktní gól ale ještě před první sirénou vsítil Chris Porter a po přestávce se na ledě děly věci: Erik Haula s Jasonem Pominvillem ve druhé třetině dokonali obrat, Minnesota tak rázem vedla 3:2.

Svěřenci Johna Torchettiho dnes sice střelecky explodovali, dařilo se jim ale i v defenzívě, jelikož Stars si ve třetí třetině prakticky nic nevytvořili. Na gól Koivua sice ještě dokázal šťastně zareagovat Sceviour, v samotném závěru ale pojistil výhru Wild trefou do prázdné branky Jason Pominville.

59:53
    Prázdnou branku se ještě pokusil trefit Erik Haula, z ostrého úhlu ale vůbec nezamířil přesně. To ho ale mrzet nemusí!

59:39
    Mikael Granlund vystihl záměr Stars a vypíchl kotouč mimo hrací plochu, následovat tak bude ještě jedno vhazování po pravici Devana Dubnyka.

59:05
    Kari Lehtonen ale nadále zůstává na střídačce, hosté to ještě nevzdávají!
    58:46 Jason POMINVILLE - 5:3

58:46
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Troufám si říct, že je rozhodnuto, Xcel Energy Center popáté explodovalo nadšením! JASON POMINVILLE se zmocnil odraženého kotouče a okamžitě poté ho nasměroval do prázdné branky! Bez asistence.

58:26
    Kari Lehtonen už mastí na střídačku, svěřenci Lindyho Ruffa to v samotném závěru zkusí v šesti!

57:55
    To platí i nadále, Jason Zucker navíc vypíchl černou pryž do středního pásma. Hostům zbývají na vyrovnání dvě minuty!

57:22
    Aleš Hemský se šikovně protáhl kolem Dumby a díky němu se Stars usadili v útočném pásmu, hosté se ale ne a ne dostat do zakončení.

56:49
    Volných okének v dallaské defenzívě mohl využít Nino Niederreiter, jenž se však nakonec dostal pouze ke střele z ostrého úhlu, s níž si Lehtonen bez problémů poradil.

56:14
    Domácí to teď udělali skvěle. Mikael Granlund vypíchl Stars kotouč a vyhodil puk do bezpečí, David Jones si pak u hrazení počíhal na Benna a hostujícího kapitána čistě poslal k zemi.

55:42
    Eakin to vzal na sebe, obkroužil celým útočným pásmem a poté z otočky vystřelil, nicméně Devan Dubnyk měl prostor u levé tyče své svatyně dokonale ucpaný.

55:13
    Spurgeon o mantinel rozehrál kotouč na rozjetého Coylea, ten se ale do útočného pásma neprobil a Wild se nyní musejí bránit další akci Hvězd.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 20. Porter (Haula, Brodin), 27. Haula (Pominville, Niederreiter), 40. Pominville (Niederreiter, Dumba), 47. Koivu (Spurgeon, Coyle), 59. Pominville – 1. Sharp (Goligoski), 5. Sharp (Eakin), 54. Sceviour (Demers, Fiddler)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Scandella, Prosser, Brodin, Dumba – Granlund, Koivu "C", Jones – Niederreiter, Haula, Pominville – Zucker, Coyle, Fontaine – Porter, Dalpe, Gabriel.
    Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Goligoski, Klingberg, Oduya, Johns, Jo. Benn, Demers – Ja. Benn "C", Eakin, Sharp – Janmark, Spezza, Ničuškin – Roussel, Faksa, Hemský – Sceviour, Fiddler, Eaves.

Rozhodčí: Joanette, Kozari – Driscoll, Pancich