Švýcarsko – Česko 1:2 (po pr.)
Dallas Stars
4:0 (0:0, 2:0, 2:0) Stav série: 1:0
Minnesota Wild
Pátek 15.04.2016, 03:30 • American Airlines Center, Dallas • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

58:40
    Střelu Jamieho Benna kryje Devan Dubnyk a následný pokus Coltona Scevioura skončil na tyči hostující brány. To však již domácí nemusí mrzet, protože jejich náskok je více než pohodlný.

57:29
    Ryan Suter ještě v závěru zápasu posílá svůj tým do čtyř. Dostává totiž 2 minuty za krosček.
    56:00 Jamie BENN - 4:0

56:00
    Dallas právě vstřelil branku!
    Čtvrtá branka Dallasu je na světě a s ní je definitivně zlomen odpor Minnesoty! Na své obranné čáře vybojoval kotouč JAMIE BENN, který bleskurychle přejel s kotoučem do útočného pásma, odkud trefuje opuštěnou klec Minnesoty. Bez asistence.

55:20
    Ve stejném čase opouští Dubnyk svou svatyni a hosté to zkouší v šesti hráčích v poli.
    54:16 Patrick EAVES - 3:0

54:16
    A je nejspíš definitivně rozhodnuto! Střelu Jasona Spezzy vyrazil Dubnyk jen před sebe, kde stál připravený PATRICK EAVES, který puk doklepl za záda bezmocného brankáře Minnesoty. Hostující kouč si ještě vyžádal challenge v domnění, že Eaves atakoval gólmana Wild. To se však nepotvrdilo a branka je uznána za regulérní. Asistence: Jason Spezza, Jamie Benn.

52:20
    Komplikace pro Minnesotu! Jason Pominville zasáhl vysokou holí svého soupeře a dostane za to dvě minuty. Následuje přesilovka pro domácí celek.
    39:56 Nájezd Scevioura třetím gólem Dallasu neskončil

39:56
    Třetí branku mohl přidat Sceviour! Útočník Dallasu dobře zakončoval bekhendem, ovšem Dubnyk jeho pokus vyrazil nad sebe a nechybělo mnoho, aby se kotouč snesl za záda hostujícího gólmana. Teď měli Wild velké štěstí.

38:00
    Nino Niederreiter oslabuje svůj tým. Švýcarský forvard obdržel menší trest za faul loktem. Následovat bude krátká hra 4 na 4 a poté začne přesilová hra Dallasu.

36:16
    Stephen Johns udeřil svého soupeře loktem, za což dostává dvě minuty. Následovat tak bude přesilovka pro Minnesotu.
    Jason SPEZZA - 2:0

32:17
    Stars přidávají druhý zásah a odskakují svému soupeři na rozdíl dvou gólů! JASON SPEZZA obdržel ve středním pásmu přihrávku od Patricka Eavese, poté přejel s kotoučem do útočné třetiny, kde naznačil střelu, čímž oklamal jak bránícího hráče, tak Devana Dubnyka a následnou střelou pod horní tyč zvyšuje náskok svého týmu. Asistence: Patrick Eaves, Jamie Benn.

30:57
    Do samostatného úniku se hnal Aleš Hemský! Český útočník se pokusil stahovačkou přelstít Devana Dubnyka. Ten si však počínal velmi zkušeně a puk Hemskému skvěle vypíchl svou holí.
    23:53 Radek FAKSA - 1:0

23:53
    Domácí se prosazují poprvé v tomto utkání a zcela po zásluze jdou do vedení! Ztráta puku v podání hostů nabídla domácím rychlý protiútok. Do útočného pásma se vřítil Aleš Hemský, který od levého mantinelu nabil RADKU FAKSOVI, jenž střelou nad levé rameno Dubnyka rozvlnil síť hostující branky. Asistence: Aleš Hemský.

16:20
    Zbytečného faulu při přechodu do útočného pásma se dopustil Charlie Coyle, který putuje za katr na dvě minuty za nedovolené bránění.
    13:54 Sharp trefil pouze horní tyč

13:54
    Patrick Sharp svou tvrdou ránu příklepem namířil pouze do brankové konstrukce. Nyní měla Minnesota v čele s Dubnykem velké štěstí!

13:47
    Jarret Stoll odpálil kotouč mimo hřiště, za což bude potrestán 2 minutami za zdržování hry.

10:30
    Kris Russel způsobil svou střelou Dubnykovi nemalé problémy. Ten však přestál další obtížnou situaci a skóre zápasu tak zůstává nezměněné.

08:58
    Přesilovou hru si zahrají i Hvězdy z Dallasu. Mikko Koivu zahákoval svého soupeře, za což bude dvě minuty pykat na trestné lavici.

05:38
    První přesilovku si zahrají hosté. Menší trest za hákování dostává kapitán Dallasu Jamie Benn.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 24. Faksa (Hemský), 33. Spezza (Eaves, Benn), 55. Eaves (Spezza, Benn), 56. Benn

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Klingberg, Goligoski (A), Johns, Oduya, Demers, Russell – Sharp, Eakin, Benn (C) – Eaves, Spezza, Ničuškin – Hemský, Faksa, Roussel – Sceviour, Fiddler (A), Janmark
    Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Brodin, Scandella, Dumba, Prosser – Coyle, Koivu (C), Zucker – Pominville (A), Granlund, Niderreiter – Jones, Dalpe, Porter – Fontaine, Stoll, Carter

Rozhodčí: L´Ecuyer, Watson – Cherrey, Sharrers

Diváci: 18 532