USA – Švédsko 6:1 (kon.) | Finsko – Slovensko 4:2 (kon.) | Kanada – Česko 3:1 (kon.)
Lotyšsko – USA 1:12 (kon.)
Dallas Stars
2:1 (0:0, 1:0, 1:1) Stav série: 2:0
Minnesota Wild
Neděle 17.04.2016, 02:00 • American Airlines Center, Dallas • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů! Pěkný den! (05:15:19)

Ještě doplním, že dnešní utkání sledovalo 18 988 diváků!

Československá stopa v utkání:
    Aleš Hemský (DAL) 0+1, 1 střela, čas na ledě 12:18
    Radek Faksa (DAL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:58

1. Kari Lehtonen (DAL) 25 zákroků, 1 gól, 96,2%
    2. Jamie Ben (DAL) 1+0
    3. Antoine Roussel (DAL) 1+0
    Dallas zvítězil i ve druhém domácím utkání a do Minnesoty poletí s vedením 2:0 na zápasy!

Je dobojováno! V obrovském dramatu nakonec domácí Dallas Stars poráží Minnesotu Wild 2:1 a v sérii zvyšuje své vedení na 2:0!

V první třetině se hrál hodně opatrný hokej. Dallas byl lepším týmem, ale obrovské šance si paradoxně vytvořila Minnesota! V úvodu utkání selhal sám proti Lehtonenovi Niederreiter a v závěru úvodní periody nadvakrát zahodil slibnou šanci Granlund!

V prostřední části už se diváci v American Airlines Center dočkali! Po chybě obránce Minnesoty za brankou se puk od brusle Antoina Roussela odrazil tak šťastně, že se odrazem o Dubnykova záda dostal za brankovou čáru!

Nejlepší podívanou však přinesla poslední třetina! Dallas dlouho kraloval na ledě a vidět byl hlavně Jamie Benn! Kapitán Dallasu nejprve selhal s bekhendovou dorážkou, ale deset minut před koncem už Jamie Benn proměnil samostatný únik a sérii zápasu proti Minnesotě se ziskem kanadského bodu na číslo 10! V tu chvíli se zdálo, že je rozhodnuto, ale Marco Scandella přesilovkovou střelou vrátil Minnesotu do hry! Hosté to ještě v závěru zkusili bez brankáře, jenže Coyle v největší šanci nezasunul kotouč k tyči a Dallas se už ubránil!

Stars tedy zvládli svá domácí vystoupení v American Airlines Center na výbornou. Série se za stavu 2:0 pro Dallas stěhuje na led Minnesoty. V Xcel Energy Center se bude hrát v úterý a ve čtvrtek!

59:54
    Ještě jedno vyloučení na závěr! Eaves stráví zbytek třetí třetiny na trestné lavici. Dostal totiž dvě minuty za krosček!
    59:46 Závěrečný tlak Minnesoty

59:46
    Obrovská šance Minnesoty! Před Lehtonenem prolétlo několik nebezpečných kotoučů, ale brankář Dallasu ve spolupráci s obránci ustál i největší šanci Coyla, který nezasunul puk mezi jeho beton a tyč!

59:33
    Oddechový čas také na straně Minnesoty! Hostům zbývá na vyrovnání méně než půl minuty! Dubnyk zůstává na střídačce!

59:26
    Minnesota zamkla Dallas před Lehtonenem. Spurgeon střílenou přihrávkou našel hůl spoluhráče, kterým byl Koivu, jenže od něj se puk odrazil přímo do Lehtonena!

59:12
    Devan Dubnyk míří na střídačku! Minnesota v závěru utkání zkouší štěstí při hře bez brankáře!

59:08

58:50
    Stoll pouze poslal vpřed přihrávku, kterou se snažil sám dojet. Obránci Dallasu byli u puku o poznání dříve a mohou našetřit další sekundy k dobru.

58:22
    Kotouč po kontaktem s tvrzeným sklem opustil prostor kluziště. Vhazovat se bude před brankou Devana Dubnyka. Minnesotě mnoho času na vyrovnání nezbývá.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty 3. třetiny!

57:36
    Dallas už se nikam nežene. Klingberg pouze nahodil puk do útočného pásma. Domácí budou chtít udržet soupeře co nejdále od své klece.

57:08
    Domácí trenér si ještě vzal oddechový čas, aby dopřál svým hvězdám oddych a zároveň jim udělil důležité rady před přesilovou hrou!

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 24. Roussel (Hemský), 51. Benn (Eakin) – 53. Scandella (Dumba, Zucker)

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Klingberg, Goligoski (A), Johns, Oduya, Demers, Russell – Sharp, Eakin, Benn (C) – Eaves, Spezza, Ničuškin – Hemský, Faksa, Roussel – Sceviour, Fiddler (A), Seguin
    Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Brodin, Scandella, Dumba, Prosser – Jones, Koivu (C), Granlund – Fontaine, Coyle, Zucker – Pominville (A), Haula, Niederreiter – Porter, Stoll, Carter

Rozhodčí: Pollock, Meier – Kovachik, Galloway

Diváci: 18 988