Bulharsko – Izrael 3:5 (kon.) | Mexiko – KLDR 5:3 (kon.)
Mexiko
5:3 (0:1, 3:0, 2:2)
KLDR
Sobota 16.04.2016, 03:00 • Ice Dome, Mexico City, Mexiko • Mistrovství světa - II. B Divize • 5. kolo

Z mé strany to bude všechno. Dnešní utkání je za námi, současně s ním i letošní mistrovství světa 2. divize skupiny B. Ještě jednou zmiňujeme, že z postupu do vyšší divize se raduje Austrálie, sestup však potkal Bulharsko.

Jménem všech kolegů Vám děkuji za sledování textových přenosů z tohoto šampionátu! Těšíme se na Vás u dalších zápasů na Onlajnech, na počtenou! (05:43:32)

NEJLEPŠÍ HRÁČI JEDNOTLIVÝCH TÝMŮ (vybírali trenéři)
    Austrálie: Wehebe Darge – 5 zápasů, 11 gólů, 13 asistencí
    Bulharsko: Bogdan Stefanov – 5 zápasů, 0 gólů, 0 asistencí
    Izrael: Yuval Rosenthal – 5 zápasů, 4 góly, 1 asistence
    Mexiko: Alexander Gutierrez – 5 zápasů, 1 gól, 1 asistence
    Nový Zéland: Richard Parry – 5 zápasů, 16 inkasovaných branek, úspěšnost zásahů 88.73%
    KLDR: Chol Hyok An – 5 zápasů, 2 góly, 2 asistence

NEJLEPŠÍ HRÁČI TURNAJE
    Brankář: Anthony Kimlin (Austrálie) – 5 zápasů, 10 inkasovaných branek, úspěšnost zásahů 90.83%

6. Bulharsko – 0 bodů, 8:52

Nejlepší hráči zápasu: Brian Arroyo (3+0) – Chol Hyok An (0+0)

Utkání sledovalo celkem 1000 diváků!

A máme hotovo, domácí Mexiko se se šampionátem rozloučilo vítězstvím nad Korejskou lidově demokratickou republikou v poměru 5:3!

Skóre přitom v šesté minutě otevřeli hosté, když se prosadil Chun Rim Hong. První třetina toho už více nenabídla.

Na další branku jsme čekali až do 33. minuty, když se v oslabení prosadil Hector Majul. A to roztrhlo pytel s góly, na počátku 37. minuty totiž skóroval Brian Arroyo a Mexiko vedlo. O 68 sekund později poslal domácí reprezentaci do vedení o dva góly Hector Majul.

Když ve 45. minutě podruhé v utkání skóroval Brian Arroyo, zdálo se býti hotovo. O necelou minutu později ale odpověděl Man Gum Kang a následně ještě na rozdíl jediného gólu snížil Chun Rim Hong. Definitivní tečku za zápasem ale v průběhu 57. minuty udělal Brian Arroyo, který proměnil trestné střílení.

Mexiko tedy vyhrálo 5:3!

Střely: 28:17 (6:6, 11:4, 11:7)

59:29
    Korejci to ještě zkusí bez brankáře, Kuk Chol Pak usedá na střídačku a asijský celek má o dva muže v poli navíc!

59:29
    A další vyloučení. Domácí kapitán Fernando Ugarte (MEX) dostává dvě trestné minuty za vražení protihráče na hrazení.

59:14
    Ještě tu máme vzájemné dvouminutové tresty. Pong II Ri (PRK) je vyloučen za nafilmovaný pád, Hector Majul (MEX) za nedovolené bránění.

59:00
    Zápas se pomalu, ale jistě, blíží do svého konce. Zdá se, že Mexiko se s domácím turnajem rozloučí vítězstvím.

56:59
    Hokejisté Korejské lidově demokratické republiky si vyžádali oddechový čas, s utkáním totiž ještě něco zkusí udělat.
    56:03 Brian ARROYO - 5:3

56:03
    Mexiko právě vstřelilo branku!
    Trestného střílení se tedy ujal BRIAN ARROYO, který korejského gólmana dokázal překonat, a dovršil tak svůj hattrick! Mexiko se dostává do vedení 5:3.

56:03
    Chol Hyok An se provinil podražením unikajícího Arroya, je nařízeno trestné střílení pro Mexiko!

53:19
    Domácí na snížení jejich náskoku reagují oddechovým časem. Trenér Diego de la Garma se pokusí své svěřence nabudit k lepšímu výkonu.
    53:19 Chun RIM HONG - 4:3

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 33. Majul (de la Vega), 37. Arroyo (Majul, Cervantes), 38. Majul, 45. Arroyo (Perez), 57. Arroyo (TS) – 6. Hong (H. Kim, P. Ri), 46. M. Kang (S. Pak), 54. Hong (Ch. Ri)

Mexiko: de Alba (de la Garma) – Ugarte "C", Rosette "A", Escandon, Colas, Padilla, de la Vega, Martinez, Pineyro, Duenas – Majul, Cervantes "A", Chabat, Gutierrez, Carrero, Arroyo, Gomez, Gonzalez, Smithers, Tommasi, Perez. Trenér: Diego de la Garma.
    KLDR: K. Pak (II Pak) – An, P. Ri, S. Kim "C", N. Kim, S. Pak, Ch. Kim – Hong "A", Ch. Ri, H. Kim, M. Kim, I. Kang, K. H. Kim, U. Ri, M. Kang, K. Ch. Kim, K. Ri. Trenér: Chol Ho Pak.

Rozhodčí: Maillet (CAN) – Korte (NED), van den Acker (BEL)