Bulharsko – Izrael 3:5 (kon.) | Mexiko – KLDR 5:3 (kon.)
Mexiko
5:3 (0:1, 3:0, 2:2)
KLDR
Sobota 16.04.2016, 03:00 • Ice Dome, Mexico City, Mexiko • Mistrovství světa - II. B Divize • 5. kolo

59:29
    A další vyloučení. Domácí kapitán Fernando Ugarte (MEX) dostává dvě trestné minuty za vražení protihráče na hrazení.

59:14
    Ještě tu máme vzájemné dvouminutové tresty. Pong II Ri (PRK) je vyloučen za nafilmovaný pád, Hector Majul (MEX) za nedovolené bránění.

56:03
    Chol Hyok An se provinil podražením unikajícího Arroya, je nařízeno trestné střílení pro Mexiko!

50:31
    Domácí národní tým čeká přesilová hra. Pong II Ri (PRK) je potrestán dvěma minutami za hákování.

41:30
    Mexiko si zahraje přesilovou hru. In Hyok Kang (PRK) se provinil sekáním, za které dostává dvě trestné minuty.

35:45
    A další komplikace pro KLDR ja na světě. Chun Rim Hong (PRK) je totiž vyloučen za hákování. Střelec zatím jediné branky svého mužstva v tomto zápase si odsedí dvě minuty.

30:35
    Domácí Carlos Gomez (MEX) míří předčasně do kabiny! Narazil totiž protihráče na mantinel tak tvrdě, až si za to vysloužil pětiminutový trest a trest do konce utkání. Na trestné ho odsedí opět Carlo Tommasi.

09:44
    Poměr sil na ledě se ale vyrovná. Chol Min Ri (PRK) totiž dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění, Korejci si přesilovku neužili ani minutu.

08:59
    A máme tu první přesilovou hru. Hector Majul (MEX) se provinil zásahem do oblasti hlavy nebo krku a inkasuje dvě trestné minuty, navrch navíc desetiminutový osobní trest. Menší trest odpyká Carlo Tommasi.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 33. Majul (de la Vega), 37. Arroyo (Majul, Cervantes), 38. Majul, 45. Arroyo (Perez), 57. Arroyo (TS) – 6. Hong (H. Kim, P. Ri), 46. M. Kang (S. Pak), 54. Hong (Ch. Ri)

Mexiko: de Alba (de la Garma) – Ugarte "C", Rosette "A", Escandon, Colas, Padilla, de la Vega, Martinez, Pineyro, Duenas – Majul, Cervantes "A", Chabat, Gutierrez, Carrero, Arroyo, Gomez, Gonzalez, Smithers, Tommasi, Perez. Trenér: Diego de la Garma.
    KLDR: K. Pak (II Pak) – An, P. Ri, S. Kim "C", N. Kim, S. Pak, Ch. Kim – Hong "A", Ch. Ri, H. Kim, M. Kim, I. Kang, K. H. Kim, U. Ri, M. Kang, K. Ch. Kim, K. Ri. Trenér: Chol Ho Pak.

Rozhodčí: Maillet (CAN) – Korte (NED), van den Acker (BEL)