Slovensko – Rusko 1:2 (0:1 po s.n.)
St. Louis Blues
2:3 (0:0, 1:1, 1:2) Stav série: 1:1
Chicago Blackhawks
Sobota 16.04.2016, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Utkání začíná v 02:00.

ST. LOUIS BLUES

Domácí celek opět potvrdil, že má skvělý tým a především díky třetí nejlepší defenzívě Západní konference se v základní části umístil na druhém místě. Z 82 zápasů St. Louis vyhrálo ve 49 případech a celkově se získalo 107 bodů. Na vítěze Západní konference Dallas tak Blues ztratili pouhé dva body. V domácích zápasech sice St. Louis bylo "až" šesté, avšak z venkovních střetnutí si odvezli 55 bodů a v tomto ohledu lepší než Blues už v Západní konferenci bylo jen San Jose. Zatím se domácí musejí obejít bez Steveho Otta, který se podrobil operaci kolenní šlachy.

CHICAGO BLACKHAWKS

Aktuální držitel Stanley cupu se v tabulce Západní konference umístil jen o jedno místo hůře než St. Louis, ale v posledních zápasech se Chicagu rozhodně nedaří tak, jak by si všichni fanoušci jestřábů přáli. Tým s třetí nejlepší ofenzívou Západní konference totiž prohrál poslední dvě utkání základní části a ve venkovních zápasech získal "jen" 47 ze 103 získaných bodů, což ho v tomto ohledu řadí na šestou pozici. Blackhawks ale mají jednu obrovskou zbraň, kterou je vítěz kanadského bodování základní části Patricka Kanea, který má životní formu!

Scott Darling 29 záp., 2.58 g/záp, 91.5%
    Patrick Kane vyhrál Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče základní části

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

14.4.2016 St. Louis – Chicago 1:0 pp.
    10.3.2016 St. Louis – Chicago 3:2 sn.
    25.1.2016 Chicago – St. Louis 2:0
    15.11.2015 St. Louis – Chicago 2:4
    5.11.2015 Chicago – St. Louis 5:6 pp.
    2.10.2015 St. Louis – Chicago 5:2 (příprava)
    27.9.2015 Chicago – St. Louis 3:1 (příprava)

PRVNÍ UTKÁNÍ SÉRIE

V prvním zápase této série byli rozhodně aktivnější a nebezpečnější hostující hráči Chicaga, kteří na Elliotta vyslali hned 35 střeleckých pokusů! Domácí gólman se ale zaskvěl a zaznamenal první čisté konto v letošním play-off. Podobně si vedl i jeho konkurent Corey Crawford, avšak ten nakonec v prodloužení kapituloval. Za jeho záda propadl kotouč, který David Backes v čase 69:04 ze strany nahazoval před brankoviště a nešťastný chicagský obránce Trevor van Riemsdyk puk bruslí usměrnil mezi betony přesunujícího Crawforda.

Jediná a vítězná branka prvního zápasu v podání Davida Backese

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Edmundson, Parayko, Gunnarsson – Tarasenko, Lehterä, Schwartz – Brouwer, Stastny, Fabbri – Backes, Steen, Berglund – Reaves, Brodziak, Upshall

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, Svedberg, Rozsíval, van Riemsdyk – Hossa, Toews, Ladd – Kane, Anisimov, Panarin – Fleischmann, Terevainen, Mashinter – Shaw, Kruger, Desjardins

Rozhodčí: Chris Lee, Dan O’Rourke – Shane Heyer, Mark Shewchyk.

Ještě jednou si vás dovoluji přivítat u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Druhé konferenční čtvrtfinále mezi St. Louis a Chicagem začne tradičně o něco později než je plánováno.

Konečně je vše připraveno k úvodnímu buly druhého zápasu série. Jde se na věc!

00:01

00:12
    Domácí se okamžitě prezentují aktivním napadáním rozehrávky soupeře, avšak Keith už vyváží puk do středního pásma.

00:38
    Nahození od modré čáry v podání Duncana Keitha se několikrát odrazilo od nohou hráčů stojících před Elliottem, ale nakonec se kotouč zjevil vedle brány.

01:27
    Panarin dlouho operoval v útočném pásmu a nakonec si našel prostor na nahození kotouče. Ze všeho byl ale pouze rychlý protiútok, který Backes zakončil střelou na hostujícího brankáře.

01:46
    Domácí pokračují v napadání rozehrávky Chicaga. Zatím si ale Jestřábové vědí rady a znovu se bez potíží dostávají z vlastního pásma.

03:02
    První zajímavější situace u Carwfordovy brány. Dva hráči Blues se totiž zjevili na hranici brankoviště a jen díky Keithovi se puk nedostal na hůl toho lépe postaveného, jenž by zakončoval do odkryté sítě.

03:41
    Další snaha o přechod do útočného pásma v podání St. Louis končí ofsajdem. Vhazovat se bude u střídačky Chicaga.

04:01
    Poměrně jednoduše se teď domácím podařil přechod přes neutrální zónu, avšak slabá střela od modré čáry Crawforda moc nevystrašila.

04:22
    Nepřesnost v rozehrávce Blues. Icing a hra se tak stěhuje před Briana Elliotta.

04:44
    Shattenkirk skvěle vystihl rozehrávku Jestřábů a rázem z toho byla šance. Kotouč poskakoval v mezikruží a nakonec se objevil u zcela volného Tarasenka. Ten touš z předbrankového prostoru nezametl do sítě!

05:38
    Na druhé straně se cosi zajímavějšího snaží vymyslet i hosté. Zatím však neúspěšně a Elliott stále nemusel zasahovat.

05:56
    A teď už je puk ve středním pásmu. Chicago tedy útok musí rozjet zase od začátku.

06:25
    Patrik Berglund (STL) při napadání trefil Trevora van Riemsdyka hokejkou do tváře a dostává dvě trestné minuty. První přesilová hra zápasu.

06:33
    Toews sice vyhrál buly pro Chicago, ale domácím se okamžitě podařilo vyhodit kotouč přes celé hřiště.

06:50
    Nyní to vypadalo velmi nadějně, ale to byl Marián Hossa při přečíslení nesměl trefit jen nohy blokujícího Pietrangela.

07:42
    Hosté jsou sice v útočném pásmu, avšak jejich kombinace u mantinelu zatím není příliš urovnaná a už vůbec ne nebezpečná.

07:55
    Další střela v podání Mariána Hossy tentokrát dolétla až k Elliottově bráně, avšak puk si to namířil mimo tři tyče. Z přesilové hry zbývá třicet vteřin.

08:25

08:54
    Blues sice ustáli oslabení, ale znovu se musejí soustředit na defenzívu. Do útočného pásma totiž míří Patrick Kane.

09:19
    Tentokrát si však v početní výhodě zahrají domácí hráči. Dvě trestné minuty pro Artěmije Panarina (CHI), jenž Backese zasáhl vysokou holí.

09:42
    Začátek přesilové hry je v podání St. Louis hodně nepovedený. Kotouč je již podruhé vyhozen aspoň do středního pásma.

10:24
    Alex Pietrangelo sice ještě zachytil puk na modré čáře, ale poté poslal puk jen k mantinelu a Chicago kotouč opět posílá mimo své obranné pásmo.

10:40
    Zničehonic se v šanci zjevil Paul Stastny, který si to namířil až mezi kruhy a vyslal jedovatý pokus. Crawford byl na místě!

11:19

11:59
    Napadající hráči Chicaga vyvinuli dobrý tlak, ale Backes i přesto dokázal předat puk spoluhráči do středního pásma a St. Louis míří dopředu.

12:39
    Ani jeden z týmů se ne a ne usadit v pásmu soupeře. Znovu je puk beky bezpečně odpálen do neutrální zóny, kde se k touši dostávají hosté.

13:21
    Poměrně nevýraznou pasáž ukončuje až prudké nahození ze středního pásma, které musel zastavit Brian Elliott. Následuje komerční přestávka.

13:37
    Toews byl za bránou skvěle hlídán Stastnym, avšak Chciago i přesto dokázalo dostat puk ke Keithovi. Ten už ale pod tlakem neposlal kotouč mezi tři tyče.

14:04
    Nejprve Brouwer a po něm Pietrangelo nyní prověřili Coreyho Crawforda, který musel předvést hodně složitý zákrok! Brankář Chicaga si však i s touto velmi dobrou šancí poradil.
    14:04 Brouwerova dobrá střela a Crawfordův lehce akrobatický zákrok

14:53
    V útočném pásmu jsou zatím Blues velmi pohybliví a to se jim daří i bez kotouče. Chicago je při rozehrávce pod tlakem a nemá moc prostoru.

15:38
    Po icingu se ha přestěhovala zpět ke Crawfordovi a Michal Rozsíval se následně záhy prezentoval tvrdým hitem na Vladimira Tarasenka!

15:59
    Jestřábi znovu kontrolují kotouč, avšak znovu se ne a ne dostat dále než přes červenou čáru. Domácí napadají opravdu skvěle.

16:41
    Hodně pěkným hitem se u zadního mantinelu pro změnu uvedl Reaves. Za to domácí útočník také sklidil potlesk!

17:22
    Nepovedený přechod přes útočnou modrou čáru znamená ofsajd St. Louis. Další komerční přestávka.

17:43
    Artěmij Panarin se šikovně dostával zpoza brány, ale přes výborně postaveného Shattenkirka se mu následně nepodařilo přihrát volnému spoluhráči.

18:36
    Na druhé straně se do šance prodíral Tarasenko. Před Crawfordem mu puk ale nesedl přesně na hokejku a nebylo z toho ani jedno zakončení.

19:04
    První část se nám dostala do své poslední minuty. Rychlá dělovka po přechodu útočné modré čáry v podání Coltona Parayka byla tečována a vylétla až do ochranné sítě.

19:32
    Vladimir Tarasenko se po objetí Crawfordovy svatyně vytočil do střelecké pozice, ale i on puk poslal pouze mimo tři tyče.

19:57
    Poslední střelu na bránu ještě obstaral David Backes, který však pálil z hloubi středního pásma a Crawford s tímto pokusem neměl ani sebemenší problém.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina zápasu je za námi a týmy jdou do kabin za bezbrankového stavu. Lepší vstup do utkání měli domácí, kteří soupeře zatím přestříleli sedm ku dvěma a navíc měli větší šance. Ani jeden z pokusů Blues však neskončil za zády velmi pozorného Coreyho Crawforda a Elliott na druhé straně opravdu neměl příliš práce. Doufejme, že se střelci probudí v druhé třetině, která začne přibližně ve 3:00.

20:01

20:24
    Jako první se v útočném pásmu zjevili hráči Chicaga, ale domácí se v pohodě ubránili a pokusili se vysunout Stastného. Ten byl sice jako první u kotouče, ale i přesto je pískán icing.

20:49
    Kane šel sám na Elliotta, ale díky zásahu vracejících se beků nedokázal ani zakončit! Na druhé straně protáhl Crawforda Berglund.

21:33
    Chicago bylo znovu v pásmu soupeře, avšak tentokrát jim byl odpískán ofsajd. Nic na tom nezmění ani protesty jednoho z hostujících hráčů.

22:08
    Reaves to nyní udělal velmi dobře. V útočném pásmu byl z hráčů Blues jako jediný, ale díky výborné hře tělem si počkal na střídající spoluhráče a rozjel kombinaci v útočném pásmu.

22:46
    Corey Crawford zasáhl ramenem a Chicago se velmi rychle přesunulo před Elliotta. Domácí brankář si se střelou z levé strany poradil.

22:56
    Patrick Berglund se zleva dral před Crawforda a nakonec zvolil zakončení po ledě. Hostující gólman včas sevřel betony a na první branku tak dále čekáme.

23:31
    Střelu Jonathana Toewse pro změnu chytá domácí strážce svatyně. Vhazovat se bude po pravici Brian Elliotta.

23:54
    Hossa si vyměnil kotouč s Laddem, avšak nakonec slovenskému útočníkovi touš sjel z čepele a z velmi nadějné pozice tak nebylo vůbec nic.

24:47
    Hosté vybojovali puk u mantinelu a rázem se v dobré pozici zjevil Kruger. Slabá a nepřesná střela Elliotta vůbec neohrozila.

24:58
    Přesilová hra pro Chicago! Nikomu z domácích se to vůbec nelíbí, ale Joel Edmundson (STL) je potrestán za nedovolené bránění.

25:29
    Poté, co domácí vyhodili puk přes všechny čáry, se už nyní hráči Chicaga usazují v útočném pásmu a snaží se vymyslet nějakou překvapivou souhru.

25:50
    Velmi výživná dělovka Brenta Seabrooka letěla jen několik centimetrů od Elliottovy brány! Následně puk mizí ve středním pásmu.

26:38
    Velká šance Chicaga! Ladd skvěle jednou rukou přihrál Shawovi, ale on ani Marián Hossa nedokázal dostat neposedný kotouč za ležícího Elliotta!
    26:38 Velký závar před Elliottem

26:58

27:23
    Kruger šikovně tečoval nahození od mantinelu a Elliott musel dávat velký pozor. Nakonec ale přikryl kotouč lapačkou a zařídil komerční přestávku.

27:58
    Po komerční přestávce se domácí natlačili až k brankovišti které chrání Corey Crawford. Nyní už ale Terevainen vyvezl puk na druhou stranu ledové plochy.

28:34
    Jenže Jestřábi o touš velmi rychle přišli a nějakou povedenější rozehrávku se snaží vymyslet opět domácí. Zatím bez úspěchu.

28:59
    Beci St. Louis teď trochu podcenili vyhození soupeře a nakonec to byl Shaw, kdo dojel kotouč. Nikdo z hostů ho ale herně nepodpořil a to znamenalo ztrátu.

29:29
    Skvělá střelecká pozice pro Backese, jenž se zjevil u levého kruhu, avšak povyjetého Crawforda překonat nedokázal!
    29:29 Backes trefil zleva jen rameno soupeřova brankáře

30:09
    Na druhé straně pro změnu zakombinoval Kane s Panarinem a ruský mladík z mezikruží napálil tyč Elliottovy brány!!!

30:49
    Nyní sledujeme opravdu strhující pasáž. Až do brankoviště se teď natlačili domácí, avšak nikdo v modrém dresu puk za Crawforda neprotlačil.

31:34
    Další obrovská šance Jestřábů! Tomáš Fleischmann se totiž zjevil sám před brankářem, ale z bezprostřední blízkosti skvěle chytajícího Elliotta neprostřelil.

31:47
    Po zákroku Coreyho Crawforda se už jeho brány strhla menší strkanice. V nic většího to ale zatím nepřerostlo.

31:57
    Rychlý přechod do útoku v podání Hossy zakončen svižnou střelou. Pravý beton Elliotta však puk vyrazil do ochranné sítě.

32:10
    Rozsíval pro změnu na druhé straně srazil dělovku Coltona Parayka, jenž pálil od modré čáry. Vhazuje se tedy po pravici Coreyho Crawforda.

32:28
    Časomíra je znovu zastavena. Tentokrát vinou zakázaného uvolnění domácího týmu.

32:53
    Rychlá ztráta Chicaga a těžit z toho mohl Jori Lehterä! Crawford si ale s jeho bekhendovým zakončením věděl rady a udržel tak bezbrankový stav! Na druhé straně se neprosadil Panarin.
    32:53 Nebezpečný bekhend Joriho Lehterä

33:05
    Překvapit Crawforda se nyní pokoušel Berglund, který si sjížděl z levé strany a bekhendem poslal puk na bránu. Kotouč ale zamířil jen do nastavené lapačky hostujícího gólmana

33:37
    Marián Hossa dostal zpětnou přihrávku a hned z jízdy dokázal nebezpečně vypálit. Elliott měl menší problémy, ale nakonec nadvakrát zkrotil kotouč.

34:08
    Naprosto otevřenou střelu teď měl k dispozici Upshall! Z mezikruží však domácí útočník trestuhodně minul bránu a Crawford tak nemusel zasahovat.

34:55
    Domácí pokračují v ofenzívě a Steen nyní dokázal tečovat nahození svého spoluhráče. Na Crawforda to ale opět nestačilo.

35:20
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Nyní už se ale domácí fanoušci mohou radovat! Oba týmy střídaly a toho dokázal využít Lehterä, který připravil o kotouč jednoho z hostujících beků a rázem z toho bylo přečíslení. Jaden Schwartz našel následně na středu útočného pásma VLADIMIRA TARASENKA a mladý ruský kanonýr už svižnou ranou Crawforda dokázal překonat! Asistence: Jaden Schwartz, Jori Lehterä
    35:20 Vladimir TARASENKO - 1:0

35:59
    Toews s Paraykem bojují za Elliottovou bránou. Chicago se pochopitelně pokouší o rychlé vyrovnání.

36:23
    Aktivní Marán Hossa se nyní dvakrát dostal ke kotouči, ale střelou z velmi kvalitní pozice trefil jen blokujícího beka na hranici brankoviště.

36:59
    Jestřábi jsou momentálně aktivnější, ale přes důraznou obranu St. Louis se prosazují jen hodně ztěžka. Aktuálně se o to snaží Kane.

37:37
    Jenže ani Patrick Kane se svým umem na obranu St. Louis nevyzrál a tak zde bylo přečíslení domácích. To však Blues nevyřešili dobře.

38:12
    Hra se opět rychle přesouvá ze strany na stranu a také díky tomu jsme v druhé části viděli již třicet střeleckých pokusů. Patnáct na každé straně!

38:55
    Paul Stastny si dobrým pohybem našel prostor odkud by mohl přihrávat a dokázal ke střele vybídnout Parayka, jenž napřáhl na modré. Puk sražen do ochranné sítě.

39:24
    Možná nejlepší nováček sezóny Artěmij Panarin se snažil hrát poblíž modré čáry, ale nakonec mu byl kotouč vypíchnut a skončil ve středním pásmu.

39:40
    Mohlo být vyrovnáno! Panarin totiž skvělou zadovkou z rohu kluziště našel výborně postaveného Kanea, který okamžitě pálil, ale prudkou ranou trefil jen přesunujícího se Elliotta!

39:55
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Přeci jenom je ale v druhé části srovnáno na 1:1! Do konce třetiny zbývalo méně než deset vteřin, ale Toews dokázal vyhrát buly v útočném pásmu, kotouč se dostal na hůl DUNCANA KEITHA a ten se prezentoval parádní střelou, jež prolétla kolem clonících hráčů a skončila přesně pod břevnem Elliottovy svatyně. Asistence: Patrick Kane, Jonathan Toews
    39:55 Duncan KEITH - 1:1

Za strkanici na konci třetiny se ještě vylučuje. Dvě trestné minuty za hrubost dostává Joel Edmundson (STL) a společně s ním míří na trestnou lavici Richard Pánik (CHI).

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Závěr třetiny sice poznamenala roztržka ve středním pásmu, ale nyní se už sudím podařilo odtrhnout domácí kohouty od Pánika a hráči míří do kabin. V druhé části jsme se konečně dočkali gólu a ve 36. minutě tak skóre otevřel domácí Vladimir Tarasenko. Už se zdálo, že tuto třetinu vyhrají domácí, avšak pouhých šest vteřin před sirénou se ke střele dostal Duncan Keith a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Rozhodne se tak ve třetí třetině či následném prodloužení.

Další třetina začne přibližně v 3:59.

40:01

40:41
    Jonathan Toews našel velmi dobrou přihrávkou rozjetého Kanea a ten střelou na vzdálenější tyč poprvé ve třetí třetině vyzkoušel připravenost domácího brankáře!

40:57
    Jednu střelu si v první minutě třetí třetiny připisuje i Tarasenko. Ani on ale na soupeřova gólmana nevyzrál.

41:29
    Niklas Hjalmarson se jakožto obránce zjevil až na útočné modré čáře a vypálil na bránu Briana Elliotta. Puk z jeho hole však skončil v ochranné síti.

41:50
    Nepřesnost v rozehrávce Blackhwaks znamená zakázané uvolnění. Hra se tak logicky stěhuje před bránu Coreyho Crawforda.

41:55
    Hned po buly dokázal vystřelit Bouwmeester, avšak jeho rána po ledě byla dobře viditelná a Crawford bezpečně zasáhl.

42:54
    Trochu nevýraznou minutu hry narušil Patrick Kane slabším nahozením kousek od modré čáry. Elliott nemusel zasahovat.

43:21
    Kaneova pětka se usadila v útočném pásmu a nakonec ze všeho vyplynula skvělá pozice pro Seabrooka, který si sjel od modré čáry a jedovatým pokusem trefil helmu domácího brankáře!

44:01
    Po souboji u mantinelu se kotouč zničehonic zjevil u Schwartze. Ten samozřejmě hned vypálil, avšak Hjalmarson mu ránu srazil mimo tři tyče.

44:57
    Velmi chytře to nyní udělal Pánik, který zpoza brány z otočky přihrál před brankoviště. Zde se ocitl Teravainen, avšak zakončení mladého Fina letělo mimo.

45:11
    Teď to ale byla šance na druhé straně. Parayko si počkal na správný moment a poté přihrávkou posunul puk před bránu. Reaves kotouč usměrnil jen do betonů Coreyho Crawforda!

45:55
    Poprvé ve třetí třetině se do listiny střelců zapsal i Marián Hossa. Také on ale trefil jen hrudník dobře postaveného Elliotta.

46:35
    Domácím se daří kombinovat v útočném pásmu a Chicago se ne a ne vymanit z obrany! S kotoučem momentálně hraje Tarasenko.

46:58
    Tarasekova bomba nejprve skončila na Crawfordovi, ale poté se do šance při střídání Jestřábů dostal Pietrangelo. Jeho zakončení do odkryté brány zastavila hokejka Duncana Keitha!

47:49
    Blues se snaží uklidnit hru za vlastní bránou a daří se to. Především díky tomu, že nikdo z týmu Chicaga zatím nehodlá napadat.

48:50
    Chicagu se nyní nepovedl přechod do útočného pásma. Celá akce končí ofsajdem a přináší jen komerční přestávku.

49:14
    Máme tady vyloučení na obou stranách. Andrew Ladd (CHI) nejprve zbytečně krosčekoval Fabbriho (STL), ale ten dostává trest za nafilmovaný pád.

49:37
    Ke střele od modré čáry se dostal Michal Rozsíval. Tvrdý projektil českého obránce ale zablokoval dobře postavený Backes.

50:29
    Ani jeden z týmů nyní nemá převahu. Sledujeme opatrnou hru na obou stranách a to potvrzuje i poslední sražené nahození od modré čáry, které skončilo v ochranné síti.

50:56
    Schwartz se prodíral do pásma Chicaga, ale Anisimov se prezentoval velmi dobrou hrou tělem a odstavil domácího útočníka od kotouče.

51:14
    Oba týmy hrají v plném počtu.

51:23
    Brian Elliott toho sice moc neviděl, ale i přesto si "pošmákl" na dělovce v podání Brenta Seabrooka.

51:58
    Hosté se mohli řítit do přečíslení tří na dva, ale Ladd celou akci pokazil když přišel o puk a naopak se do útoku vrhl Parayko.

52:14
    Domácí sice v 53. minutě šli znovu do vedení, ale Jori Lehterä se při přechodu do útočného pásma dopustil hodně těsného ofsajdu! Coach Challenge hostujícího trenéra úspěšná!
    52:14 Neuznaná branka Vladimira Tarasenka

52:59
    St. Louis i po neuznané brance kontroluje hru a snaží se rozjet další povedenou ofenzivní akci. Zatím se však domácí hráči nacházejí ve vlastním pásmu.

53:48
    Teď se možná projevila trocha frustrace. Vladimir Tarasenko (STL) ve středním pásmu přesekl hokejku jednoho z hostů a míří na trestnou lavici.

54:07
    Blues sice dostali kotouč do středního pásma, ale nyní už rozjetý Kane vrátil hru před domácího brankáře.

54:39
    Dosud jedinou střelu v této přesilové hře si Elliott i přes menší potíže pohlídal. První polovina početní výhody bude za chvíli minulostí.

55:22
    Chicago je znovu nastěhováno v útočném pásmu a ostřeluje Elliotta. Od modré čáry to ale zatím nejde.

55:41
    Opět se řeší gólová situace! Tentokrát ale na druhé straně, neboť Shaw byl při vstřelení gólu jednoznačně v brankovišti a spolu s pukem tlačil za brankovou čáru i beton Elliotta!

55:41
    Gól byl uznán, avšak domácí trenér Ken Hitchcock si vyžádal Coach Challenge a tak je situace znovu studována.

55:41
    A branka hostujících Jestřábů je nakonec definitivně uznána! Po bekhendovém nahození Elliott pouze vyrazil kotouč do brankoviště a důrazný ANDREW SHAW touš protlačil až za brankovou čáru. Shaw však byl v brankovišti a jednalo se o hodně spornou situaci. Asistence: Brent Seabrook, Patrick Kane
    55:41 Andrew SHAW - 1:2

56:47
    To byla šance na srovnání! Brouwer skvělou přihrávkou našel volného Parayka, avšak ten z velkého úhlu nedokázal trefit zcela odkrytou část brány!
    56:47 Parayko z úhlu netrefil odkrytou bránu

57:27
    Domácí se znovu tlačí do útoku. Tarasenko se ale k pořádnému zakončení ani nedostal a puk mizí ve středním pásmu.

57:58
    Brian Elliott míří na střídačku a Blues to zkusí při powerplay!

58:34
    A je rozhodnuto! Duncan Keith vyhodil puk zpoza brány o mantinel do středního pásma, kde se nacházel ARTĚMIJ PANARIN, jenž jemnou tečí usměrnil puk do odkryté brány. Colton Parayko už klouzající touš neměl šanci stihnout. Asistence: Duncan Keith
    58:34 Artěmij PANARIN - 1:3

59:03
    Blues to opět zkoušejí se šesti hráči v poli a málem inkasovali čtvrtou branku. Tentokrát se ale Shaw od červené čáry netrefil.

59:09
    Zakázané uvolnění domácího týmu a Elliott tak musí zpátky do brány. Vhazuje se totiž nalevo od jeho svatyně.

59:39
    Elliott zamířil bleskově na střídačku a tentokrát už na ni zřejmě zůstane do konce zápasu. Jednadvacet vteřin před koncem se totiž icingem provinili hosté.

59:39
    Oddechový čas pro hosty.

59:58
    Ještě jedno zakázané uvolnění Chicaga, ale dvě vteřiny před koncem třetí třetiny je definitivně rozhodnuto.

59:58
    Aspoň malá úprava konečného výsledku. Backes čistě vyhrál buly na hůl KEVINA SHATTENKIRKA a ten tvrdou bombou pod břevno překonal zkoprnělého brankáře Blackhawks. Dvě vteřiny před koncem třetiny už jde však o poslední změnu ve skóre. Asistence: David Backes
    59:58 Kevin SHATTENKIRK - 2:3

Druhé konferenční čtvrtfinále mezi St. Louis a Chicagem je tedy u konce a z vítězství se tentokrát radují hostující Jestřábi. Ti se do vedení dostali v 56. minutě, kdy byl i přes Coach Challenge domácího trenéra uznána branka Andrewa Shawa. Nutno říci, že tento gól Chicago vstřelilo při vyloučení Tarasenka, kterému naopak v čase 52:14 branka vinou ofsajdu Joriho Lehterä uznána nebyla. V závěru zkoušeli domácí samozřejmě powerplay a inkasovali potřetí. Tentokrát z hole Artěmije Panarina, který však nebyl posledním úspěšným střelcem, neboť dvě vteřiny před koncem upravil konečné skóre ještě domácí Kevin Shattenkirk. Série se tak do Chicaga přesune za nerozhodného stavu.

Richard Pánik 0+0, 0 střel, čas na ledě 7:20

S konstatováním, že dnešní utkání ve Scottrade Center sledovalo 19 846 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů nashledanou! (05:09:19)
    Tarasenko poslal St. Louis do vedení, nakonec se ale radovala Chicago.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 36. Tarasenko (Schwartz, Lehterä), 60. Shattenkirk (Backes) – 40. Keith (Kane, Toews), 56. Shaw (Seabrook, Kane), 59. Panarin (Keith)

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, Svedberg, Rozsíval, van Riemsdyk – Hossa, Toews, Ladd – Kane, Anisimov, Panarin – Fleischmann, Terevainen, Pánik – Shaw, Kruger, Desjardins

Rozhodčí: Chris Lee, Dan O’Rourke – Shane Heyer, Mark Shewchyk

Diváci: 19.846