Slovensko – Rusko 1:2 (0:1 po s.n.)
St. Louis Blues
2:3 (0:0, 1:1, 1:2) Stav série: 1:1
Chicago Blackhawks
Sobota 16.04.2016, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference
    59:58 Kevin SHATTENKIRK - 2:3

59:58
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Aspoň malá úprava konečného výsledku. Backes čistě vyhrál buly na hůl KEVINA SHATTENKIRKA a ten tvrdou bombou pod břevno překonal zkoprnělého brankáře Blackhawks. Dvě vteřiny před koncem třetiny už jde však o poslední změnu ve skóre. Asistence: David Backes

59:03
    Blues to opět zkoušejí se šesti hráči v poli a málem inkasovali čtvrtou branku. Tentokrát se ale Shaw od červené čáry netrefil.
    58:34 Artěmij PANARIN - 1:3

58:34
    Chicago právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto! Duncan Keith vyhodil puk zpoza brány o mantinel do středního pásma, kde se nacházel ARTĚMIJ PANARIN, jenž jemnou tečí usměrnil puk do odkryté brány. Colton Parayko už klouzající touš neměl šanci stihnout. Asistence: Duncan Keith

57:58
    Brian Elliott míří na střídačku a Blues to zkusí při powerplay!
    56:47 Parayko z úhlu netrefil odkrytou bránu

56:47
    To byla šance na srovnání! Brouwer skvělou přihrávkou našel volného Parayka, avšak ten z velkého úhlu nedokázal trefit zcela odkrytou část brány!
    55:41 Andrew SHAW - 1:2

55:41
    A branka hostujících Jestřábů je nakonec definitivně uznána! Po bekhendovém nahození Elliott pouze vyrazil kotouč do brankoviště a důrazný ANDREW SHAW touš protlačil až za brankovou čáru. Shaw však byl v brankovišti a jednalo se o hodně spornou situaci. Asistence: Brent Seabrook, Patrick Kane

55:41
    Gól byl uznán, avšak domácí trenér Ken Hitchcock si vyžádal Coach Challenge a tak je situace znovu studována.

55:41
    Opět se řeší gólová situace! Tentokrát ale na druhé straně, neboť Shaw byl při vstřelení gólu jednoznačně v brankovišti a spolu s pukem tlačil za brankovou čáru i beton Elliotta!

53:48
    Teď se možná projevila trocha frustrace. Vladimir Tarasenko (STL) ve středním pásmu přesekl hokejku jednoho z hostů a míří na trestnou lavici.
    52:14 Neuznaná branka Vladimira Tarasenka

52:14
    Domácí sice v 53. minutě šli znovu do vedení, ale Jori Lehterä se při přechodu do útočného pásma dopustil hodně těsného ofsajdu! Coach Challenge hostujícího trenéra úspěšná!

49:14
    Máme tady vyloučení na obou stranách. Andrew Ladd (CHI) nejprve zbytečně krosčekoval Fabbriho (STL), ale ten dostává trest za nafilmovaný pád.

46:58
    Tarasekova bomba nejprve skončila na Crawfordovi, ale poté se do šance při střídání Jestřábů dostal Pietrangelo. Jeho zakončení do odkryté brány zastavila hokejka Duncana Keitha!

45:11
    Teď to ale byla šance na druhé straně. Parayko si počkal na správný moment a poté přihrávkou posunul puk před bránu. Reaves kotouč usměrnil jen do betonů Coreyho Crawforda!

43:21
    Kaneova pětka se usadila v útočném pásmu a nakonec ze všeho vyplynula skvělá pozice pro Seabrooka, který si sjel od modré čáry a jedovatým pokusem trefil helmu domácího brankáře!

40:41
    Jonathan Toews našel velmi dobrou přihrávkou rozjetého Kanea a ten střelou na vzdálenější tyč poprvé ve třetí třetině vyzkoušel připravenost domácího brankáře!

Za strkanici na konci třetiny se ještě vylučuje. Dvě trestné minuty za hrubost dostává Joel Edmundson (STL) a společně s ním míří na trestnou lavici Richard Pánik (CHI).
    39:55 Duncan KEITH - 1:1

39:55
    Přeci jenom je ale v druhé části srovnáno na 1:1! Do konce třetiny zbývalo méně než deset vteřin, ale Toews dokázal vyhrát buly v útočném pásmu, kotouč se dostal na hůl DUNCANA KEITHA a ten se prezentoval parádní střelou, jež prolétla kolem clonících hráčů a skončila přesně pod břevnem Elliottovy svatyně. Asistence: Patrick Kane, Jonathan Toews

39:40
    Mohlo být vyrovnáno! Panarin totiž skvělou zadovkou z rohu kluziště našel výborně postaveného Kanea, který okamžitě pálil, ale prudkou ranou trefil jen přesunujícího se Elliotta!
    35:20 Vladimir TARASENKO - 1:0

35:20
    Nyní už se ale domácí fanoušci mohou radovat! Oba týmy střídaly a toho dokázal využít Lehterä, který připravil o kotouč jednoho z hostujících beků a rázem z toho bylo přečíslení. Jaden Schwartz našel následně na středu útočného pásma VLADIMIRA TARASENKA a mladý ruský kanonýr už svižnou ranou Crawforda dokázal překonat! Asistence: Jaden Schwartz, Jori Lehterä

34:08
    Naprosto otevřenou střelu teď měl k dispozici Upshall! Z mezikruží však domácí útočník trestuhodně minul bránu a Crawford tak nemusel zasahovat.
    32:53 Nebezpečný bekhend Joriho Lehterä

32:53
    Rychlá ztráta Chicaga a těžit z toho mohl Jori Lehterä! Crawford si ale s jeho bekhendovým zakončením věděl rady a udržel tak bezbrankový stav! Na druhé straně se neprosadil Panarin.

31:34
    Další obrovská šance Jestřábů! Tomáš Fleischmann se totiž zjevil sám před brankářem, ale z bezprostřední blízkosti skvěle chytajícího Elliotta neprostřelil.

30:49
    Nyní sledujeme opravdu strhující pasáž. Až do brankoviště se teď natlačili domácí, avšak nikdo v modrém dresu puk za Crawforda neprotlačil.

30:09
    Na druhé straně pro změnu zakombinoval Kane s Panarinem a ruský mladík z mezikruží napálil tyč Elliottovy brány!!!
    29:29 Backes trefil zleva jen rameno soupeřova brankáře

29:29
    Skvělá střelecká pozice pro Backese, jenž se zjevil u levého kruhu, avšak povyjetého Crawforda překonat nedokázal!
    26:38 Velký závar před Elliottem

26:38
    Velká šance Chicaga! Ladd skvěle jednou rukou přihrál Shawovi, ale on ani Marián Hossa nedokázal dostat neposedný kotouč za ležícího Elliotta!

24:58
    Přesilová hra pro Chicago! Nikomu z domácích se to vůbec nelíbí, ale Joel Edmundson (STL) je potrestán za nedovolené bránění.

20:49
    Kane šel sám na Elliotta, ale díky zásahu vracejících se beků nedokázal ani zakončit! Na druhé straně protáhl Crawforda Berglund.
    14:04 Brouwerova dobrá střela a Crawfordův lehce akrobatický zákrok

14:04
    Nejprve Brouwer a po něm Pietrangelo nyní prověřili Coreyho Crawforda, který musel předvést hodně složitý zákrok! Brankář Chicaga si však i s touto velmi dobrou šancí poradil.

10:40
    Zničehonic se v šanci zjevil Paul Stastny, který si to namířil až mezi kruhy a vyslal jedovatý pokus. Crawford byl na místě!

09:19
    Tentokrát si však v početní výhodě zahrají domácí hráči. Dvě trestné minuty pro Artěmije Panarina (CHI), jenž Backese zasáhl vysokou holí.

06:25
    Patrik Berglund (STL) při napadání trefil Trevora van Riemsdyka hokejkou do tváře a dostává dvě trestné minuty. První přesilová hra zápasu.

04:44
    Shattenkirk skvěle vystihl rozehrávku Jestřábů a rázem z toho byla šance. Kotouč poskakoval v mezikruží a nakonec se objevil u zcela volného Tarasenka. Ten touš z předbrankového prostoru nezametl do sítě!

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 36. Tarasenko (Schwartz, Lehterä), 60. Shattenkirk (Backes) – 40. Keith (Kane, Toews), 56. Shaw (Seabrook, Kane), 59. Panarin (Keith)

St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Edmundson, Parayko, Gunnarsson – Tarasenko, Lehterä, Schwartz – Brouwer, Stastny, Fabbri – Backes, Steen, Berglund – Reaves, Brodziak, Upshall
    Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, Svedberg, Rozsíval, van Riemsdyk – Hossa, Toews, Ladd – Kane, Anisimov, Panarin – Fleischmann, Terevainen, Pánik – Shaw, Kruger, Desjardins

Rozhodčí: Chris Lee, Dan O’Rourke – Shane Heyer, Mark Shewchyk

Diváci: 19.846