Švýcarsko – Švédsko 1:8 (kon.) | Česko – Dánsko 9:2 (kon.) | Kanada – Slovensko 3:1 (kon.)
Švédsko – Rusko 5:1 (kon.) | Finsko – Kanada 1:3 (kon.)
Minnesota Wild
5:3 (1:2, 2:0, 2:1) Stav série: 1:2
Dallas Stars
Úterý 19.04.2016, 02:45 • Xcel Energy Center, St. Paul • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

59:05
    Kari Lehtonen ale nadále zůstává na střídačce, hosté to ještě nevzdávají!
    58:46 Jason POMINVILLE - 5:3

58:46
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Troufám si říct, že je rozhodnuto, Xcel Energy Center popáté explodovalo nadšením! JASON POMINVILLE se zmocnil odraženého kotouče a okamžitě poté ho nasměroval do prázdné branky! Bez asistence.

58:26
    Kari Lehtonen už mastí na střídačku, svěřenci Lindyho Ruffa to v samotném závěru zkusí v šesti!
    53:45 Colton SCEVIOUR - 4:3

53:45
    Dallas právě vstřelil branku!
    Nedáš – dostaneš a drama je na světě, náhodný gól vrací hosty do hry! Demersovo nahození si nešťastně rukavicí srazil do vlastní branky domácí útočník Zac Dalpe a protože se kotouče dotkl ještě i COLTON SCEVIOUR, branka je přiznána právě jemu. John Torchetti si následně vybral trenérskou výzvu, s reklamací gólu ale neuspěl. Asistence: Jason Demers, Vernon Fiddler.

52:47
    Debutant Kurtis Gabriel mohl nejspíš definitivně pojistit výhru Minnesoty, Lehtonen ale jeho ránu bravurně lapil!
    Mikko KOIVU - 4:2

46:26
    Celek z města St. Paul dokázal přesilovku využít a už vede o dva góly! Coyle nabil na modrou Spurgeonovi, jehož ránu vyrazil Lehtonen jen před sebe, kde číhal kapitán MIKKO KOIVU, který nadvakrát propasíroval puk do sítě! Asistence: Jared Spurgeon, Charlie Coyle.

45:55
    Aktivita se domácím vyplatila, Jordie Benn (DAL) totiž vyfasoval dvouminutový trest za držení Granlunda!

40:01
    Na začátku třetí třetiny uvidíme početní výhodu Stars, Pominville (MNS) totiž v závěru té druhé neudržel nervy na uzdě a vyfasoval dvě minuty za hrubost.
    39:13 Jason POMINVILLE - 3:2

39:13
    Obrat je na světě, k vítězství je rázem blíž celek z města St. Paul! Nino Niederreiter se prokousal přes svého strážce Klingberga k zakončení, se kterým si sice Lehtonen poradil, ale důrazný JASON POMINVILLE poté dorazil touš do sítě! Asistence: Nino Niederreiter, Matt Dumba.

37:27
    Čeká nás hra ve čtyřech na obou stranách, Charlie Coyle (MNS) a Jordie Benn (DAL) totiž vyfasovali dvouminutové tresty za hrubost.

36:25
    Obrat mohl být dokonán! Granlundovo přízemní nahození dokázal šikovně tečovat zkušený David Jones, mezírku mezi Lehtonenovými betony ale netrefil!
    26:06 Erik HAULA - 2:2

26:06
    No a pozor, máme vyrovnáno! Kdo by to byl býval ještě pár minut před první sirénou řekl?! Jason Pominville dostal u mantinelu spoustu prostoru ke střele, a tak nahodil kotouč na Lehtonena a ERIK HAULA kotouč šikovně tečoval mezi betony svého krajana v brance Dallasu! Asistence: Jason Pominville, Nino Niederreiter.
    25:35 Charlie Coyle to udělal skvěle, chyběl jen gól!

25:35
    Charlie Coyle ujel přes svého strážce a natlačil se do předbrankového prostoru, Lehtonen ale jeho střelu za svá záda nepustil!

24:16
    Scandellova rána od modré pořádně vystrašila Kariho Lehtonena, který vyrazil puk jen před sebe, tam ale naštěstí pro něj a pro celý Dallas nebyl nikdo v zeleném!
    19:11 Chris PORTER - 1:2

19:11
    Domácí se nakonec zaslouženého snížení dočkali, a drama je tak na světě! CHRIS PORTER tak dlouho klepal holí o led, až jej Erik Haula skutečně střílenou přihrávkou našel a Porter přesně usměrnil touš za Lehtonenova záda! Asistence: Erik Haula, Jonas Brodin.

18:44
    Demers už je na ledě, ale tlak Wild pokračoval a málem z toho bylo vyrovnání! Po Haulově střele se puk odrazil na hůl Ryana Sutera, jenž ale z ostrého úhlu minul poloprázdnou hostující klec!

16:30
    Jason Demers (DAL) si půjde odpykat dvě minuty za podražení, domácí jsou za svou aktivitu odměněni přesilovou hrou.
    16:18 Fontaine orazítkoval tyč!

16:18
    Minnesotští si až po více než šestnácti minutách vytvořili svou první šanci, že ale stála za to! Justin Fontaine se po přihrávce zpoza branky ocitl tváří v tvář Lehtonenovi, jenže napálil břevno!
    14:20 Radek Faksa byl blízko!

14:20
    Po ryze české spolupráci to mohlo být už o tři góly! Aleš Hemský našel milimetrově přesnou přihrávkou do předbrankového prostoru si najíždějícího Radka Faksu, ten si však vylámal zuby na Dubnykovi!

05:10
    Antoine Roussel si zkušeně došel pro Dumbův (MNS) faul, mladý domácí zadák si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.
    04:10 Patrick SHARP - 0:2

04:10
    Už je to o dva góly, to je úvod z říše snů v podání Hvězd! Cody Eakin vypíchl domácím puk a zároveň vyslal do úniku PATRICKA SHARPA, jenž ujel po levém křídle a přesnou střelou pod lapačku nedal Dubnykovi šanci! Asistence: Cody Eakin.
    00:26 Patrick SHARP - 0:1

00:26
    Tak to je studená sprcha pro domácí, v Xcel Energy Center je nyní ticho jako hrob! Goligoski od mantinelu nahodil kotouč na branku, kam si sjel PATRICK SHARP a tečoval černou pryž tak šikovně, že byl Dubnyk bez šance! Asistence: Alex Goligoski.

PRÁVĚ NYNÍ: Tyler Seguin nakonec do zápasu nezasáhne, jelikož zůstal v Texasu a s týmem ani neodletěl. Opora Stars sice odehrála druhé utkání série, ale stále léčí zranění Achillovy paty. (20:23)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 20. Porter (Haula, Brodin), 27. Haula (Pominville, Niederreiter), 40. Pominville (Niederreiter, Dumba), 47. Koivu (Spurgeon, Coyle), 59. Pominville – 1. Sharp (Goligoski), 5. Sharp (Eakin), 54. Sceviour (Demers, Fiddler)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Scandella, Prosser, Brodin, Dumba – Granlund, Koivu "C", Jones – Niederreiter, Haula, Pominville – Zucker, Coyle, Fontaine – Porter, Dalpe, Gabriel.
    Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Goligoski, Klingberg, Oduya, Johns, Jo. Benn, Demers – Ja. Benn "C", Eakin, Sharp – Janmark, Spezza, Ničuškin – Roussel, Faksa, Hemský – Sceviour, Fiddler, Eaves.

Rozhodčí: Joanette, Kozari – Driscoll, Pancich