Slovan Bratislava – Trnava 4:1 (kon.) | Žilina – Senica 0:0 (kon.)
MŠK Žilina
0:0 (0:0)
FK Senica
sk Středa 20.04.2016, 20:00 • Pod Dubňom, Žilina • Niké liga

S konštatovaním, že v Žiline sme dnes gól nevideli sa s vami lúčim. Ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok dňa. (21:55:01)

90+4

90+3
    Center do šestnástky Žiliny vyboxoval Miloš Volešák, pri lopte je aktuálne Senica.

90+2
    V závere ešte pomerne zúfalá snaha Žiliny o gól, obranný val Senice stojí na príliš pevných nohách.

90+1
    Škvarkom center do šestnástky hostí v pohode chytá Michal Šulla.

90
    V druhom polčase sa budú nadstavovať minimálne 4 minúty.

89
    Blíži sa nám záver, zdá sa, že toto je dnes naozaj remízový zápas.

88
    Nermin Haskić z ničoho nič dostal loptu na strelu volejom z hranice vápna, jeho projektil ale letel vysoko nad bránku Senice.

87
    Žltú kartu dostáva Michal Šulla (FK Senica).

87
    Žltú kartu dostáva Nermin Haskič (MŠK Žilina).

87
    V šestnástke Senice leží jeden z hráčov hostí a už je okolo neho veselo.

86
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Jakub Hromada, prichádza Petr Pavlík.

85
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Martin Králik, prichádza Miroslav Káčer.

84
    Do hry príde v žltom drese MŠK Miroslav Káčer.

83
    Súbojov v strede poľa pribúda, domáci sa snažia stoj čo stoj dať gól.

82
    Nuž a celá lavička hostí je pri postrannej čiare a sťažuje sa u hlavného rozhodcu.

81
    Už iba niekoľko málo minút ostáva do konca dnešného stretnutia, uvidíme dnes vôbec gól? To naozaj ťažko predpovedať.

80
    Nuž a pri striedaní exžilinčana Michala Kleca v drese Senice sa štadiónom ozval i nesmelý potlesk.

79
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Michal Klec, prichádza Tomáš Komara.

77
    Atmosféra na štadióne v Žiline je ponurá, príliš veľa fanúšikov si dnes cestu na štadión nenašlo.

76
    Žilina znovu kombinačne v strede poľa hľadá priestor na prienik cez obranu Senice.

75
    Nuž a zdá sa, aspoň opticky, že domáci sa nadychujú k záverečnému tlaku.

74
    Michal Šulla posiela dlhým výkopom loptu na stranu Žiliny.

73
    Juraj Sabol na lavičke hostí prežíva zápas veľmi emotívne, naopak žilinský kouč Adrián Guľa je na počudovanie pokojný.

72
    Senica však v druhom polčase predvádza oveľa odvážnejší výkon než v polčase prvom. Dôležitý pre hostí je i fakt, že ustáli enormný tlak domácich v závere prvej časti hry.

71
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Matej Kosorín, prichádza Adam Morong.

70
    Do konca zápasu ostáva necelých dvadsať minút a žilinským štadiónom sa po prvý raz ozýva skandovaný potlesk divákov, ktorí cítia, že domáci potrebujú podporu.

68
    Spolupráca Diaz – Pečovský je na pohľad veľmi zaujímavá, obaja stredopoliari Žiliny ovládajú futbalovú abecedu od A do Z, a tak si s protihráčmi občas zahrajú bago.

67
    Hostia v útoku, dve nepríjemné strely za sebou zastavil obetavý Ernest Mabouka v drese Žiliny.

65
    Nuž Martin Králik podcenil ľahkú loptu, výsledkom je vhadzovanie Senice od postrannej čiary.

64
    Znovu ostrejší súboj v strede poľa, domáce publikum už sa čertí na hlavného rozhodcu Kružliaka.

63
    Hlohovský najskôr zasekávačkou zaskočil obrancu Senice, následne centrom poslal Jakuba Paura do postavenia mimo hru.

62
    Nuž ale zaujímavý pohľad je teraz na rozostavenie Šošonov. Vzadu stopéri Vavro s Králikom, pred nimi kombinujúca dvojica Pečovský – Diaz a všetko ostatné na ofsajdovej línii Senice.

61
    Tak v týchto minútach sa hrá hore dole, Senica je aktuálne Žiline skutočne vyrovnaným súperom.

60
    V Žiline máme za sebou hodinu hry a gól sme ešte stále nevideli.

58
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Nikolas Špalek, prichádza Michal Škvarka.

57
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Jakub Michlík, prichádza Jakub Paur.

56
    Chystá sa dvojité striedanie v drese Žiliny. Do hry prídu Michal Škvarka a Jakub Paur.

56
    Dnešné stretnutie sleduje 1189 divákov.

55
    Ani z tohto mráčika však dnes nezapršalo.

55
    Haskić faulovaný na ľavej strane pri šestnástke hostí, bude z toho priamy kop.

54
    Loptu má aktuálne v moci brankár Žiliny Miloš Volešák, ktorý dnes oslavuje 32. narodeniny. I takto prostredníctvom prenosu mu v mene redakcie Onlajny.eu želáme všetko najlepšie.

53
    Letić parádne z ľavej strany zacentroval, Haskić hlavičkou poslal loptu vedľa Šullovej bránky.

52
    Senica drží loptu na svojich kopačkách, toto je vcelku netradičný obraz v dnešnom zápase.

51
    Hostia zapli na vyššie obrátky, v osobných súbojoch v strede poľa momentálne dominujú.

50
    Hlohovský krásne načechral loptu do šestnástky Senice pre Vavra, ten však končí na trávniku, navyše bol i v postavení mimo hru.

49
    Matej Kosorín v strede poľa fauloval Haskića, Žilinčan však už je na nohách.

48
    Úvod druhého polčasu sa nesie v podobnom duchu ako polčas prvý, a síce domáci kombinujú v strede poľa a hľadajú medzery v obrane Senice.

46
    Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmien v zostavách.

46
    Začal sa druhý polčas.

Po prvom polčase máme v Žiline stav 0:0. Viac šancí mali domáci Žilinčania, no Senicu podržal skvelý Michal Šulla. Druhý polčas sa začne približne o 21:00.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

45
    V prvom polčase sa bude nadstavovať minimálne 1 minúta.

44
    V šestnástke hostí je ošetrovaný Ivan Hladík, ktorý odchádza za postrannú čiaru.

43
    Nikolas Špalek vymyslel pekný center pred Michala Šullu, škoda, že v týchto miestach nečíhal nikto z jeho spoluhráčov.

42
    Adi Mehremič stiahol za dres unikajúceho Špaleka, právom tak dostáva prvú žltú kartu v zápase.

41
    Ďalší z kategórie nebezpečných centrov do šestnástky Žiliny, tentoraz všetko vyriešil pozorný Ernest Mabouka.

40
    Špalek sa snažil vysunúť po ľavej čiare Haskića, lopta na útočníka Žiliny však bola zblokovaná. Nuž a vášne už horia na oboch striedačkách.

39
    Šošoni opäť raz v typickej kombinácii v strede poľa.

37
    Domáci Žilinčania zahrávali rohový kop, lopta smerovala na hlavu Martina Králika. Obrana Záhorákov však bola pozorná. Nuž ale trénerovi hostí sa tento priebeh zápasu vôbec nepáči a hlasito napomína svojich zverencov.

36
    Tak prvý polčas nám naozaj graduje, domáci vrhajú všetky sily do útoku.

35
    Znovu velikánska šanca, Hlohovský pálil do stredu bránky, Šulla len vyrazil. Lopta sa dostala pred Mabouku, ktorý ju z blízka napálil do ľavej tyče senickej bránky!

34
    Nuž a Argentínčan Ivan Diaz už nepochybne pochytil niektoré slovenské slovíčka, pretože sa pred malou chvíľou pošmykol na trávniku a výraz, ktorý vyletel z jeho úst bol rýdzo slovenský. Akurát trochu neslušný.

33
    Matej Kosorín ostal po súboji v strede poľa ležať na trávniku, tréner hostí Sabol sa veľmi hnevá na hlavného rozhodcu Kružliaka, ktorý faul neodpískal.

32
    Nuž, tak v posledných minútach zápas ožil, prebrali sa najmä domáci, ktorí sa snažia vsietiť gól.

31
    Opäť snaha o rýchly útok Žiliny, Špalek bol však odstavený pozorne hrajúcim Pillárom.

30
    Po polhodine hry obrovská šanca Žiliny, z ľavej strany sa na Šullu rútil osamotený Nermin Haskić, ktorý strelou po zemi tesne minul bránku Senice!

29
    Lopta je znovu v moci Michala Šullu.

28
    Z priameho kopu zatočil Hlohovský loptu do šestnástky hostí pre Denisa Vavra. Stopér Žiliny bol medzi dvomi obrancami Senice a tak ani nešiel do hlavičkového súboja.

27
    Ivan Diaz bol nepekne faulovaný v strede poľa, karta z toho napokon nebude.

26
    Nuž ale obrana domácich sa teraz doslova zahrala s ohňom, pretože Králik hľadal malou domov Volešáka a agilný Dávid Leško sa takmer dostal k lopte.

25
    Žilina znovu kombinuje na vlastnej polovici trávnika.

24
    Tak teraz si domáci zahrali so Seničanmi doslova bago. Mabouka, Diaz či Špalek sa pohrali s obrancami hostí, škoda, že následný center do šestnástky Senice bol nepresný.

23
    Pečovského časovaný center za obranu hostí pre Špaleka bol presný, no Nikolasovi v hlavičkovom súboji chýbalo niekoľko centimetrov oproti urastenému Pillárovi.

22
    Tempo hry nám trochu opadá, oba tímy viac bojujú, futbalová krása má v týchto minútach akoby dovolenku.

21
    Ľuboš Hušek podcenil malú domov pre Šullu, nakoniec musel voliť riskantnú hlavičku a len len, že sa k lopte nedostal bojovný Nermin Haskić.

20
    Máme za sebou dvadsať minút zápasu Žilina – Senica, gól sme zatiaľ nevideli.

19
    Nuž sa hlas zvyšuje už i mladý tréner Senice Juraj Sabol.

18
    Vavro znovu v obrane chyboval, po spolupráci viacerých hráčov sa k strele dostal Zoltán Kontár. Projektil mladého hráča Senice však nemal potrebnú presnosť.

17
    Lopta teraz 2-3 minútky patrila hosťom, ktorí okamžite ukázali svoju silu a tak tréner Adrián Guľa rázne napomína svojich hráčov.

16
    Nepríjemný center Senice do šestnástky Žiliny, cez Vavra sa presadil Róbert Pillár, ktorý z voleja pálil tesne vedľa bránky Miloša Volešáka!

15
    Lopta je znovu pri Michalovi Šullovi, ktorý ju pošle ďaleko na polovicu Žiliny.

14
    Držanie lopty stále v prospech Žiliny, no zatiaľ chýba povestná finálna prihrávka.

13
    Michal Šulla vykopáva od vlastne bránky a nechá vydýchnuť preťaženú obranu Senice.

12
    Matej Kosorín v strede poľa v súboji s Martinom Králikom. Víťazom sa stal stopér MŠK Králik.

11
    Ale mohli sme ho vidieť veľmi rýchlo, pretože po rýchlom brejku hostí letela lopta do šestnástky Žiliny, kde sa za ňou naťahoval Dávid Leško. Útočníkovi Senice však chýbal povestný krok, potom by mal Miloš Volešák veľký problém.

10
    Máme za sebou úvodných 10 minút zápasu, v Žiline sme zatiaľ gól nevideli.

9
    Žilina znovu v typickej kombinácii v strede poľa. Hostia sa snažia vysoko napádať, no zatiaľ to úspech veru neslávi.

8
    Tlak Žiliny pokračuje, Šulla sa znovu musel za loptou poriadne natiahnúť, tá však tentoraz nabrala kurz mimo priestoru senickej bránky.

7
    Domáci sa v týchto minútach poriadne zahryzli do súpera.

6
    Loptu zakrútil Filip Hlohovský. Prvá strela bola zblokovaná múrom, no lopta sa znovu vrátila k Hlohovskému, ktorý z voleja nechal vyniknúť fantastického Michala Šullu!

5
    Priamy kop Žiliny z približne 20 metrov, toto je výborná pozícia!

4
    Haskić v spolupráci s Hlohovským vymyslel prvú vážnejšiu akciu Žiliny. Tá však napokon skončila dvomi zblokovanými pokusmi o streľbu.

3
    Mabouka sa snažil vysunúť po čiare Špaleka, Nikolas však na túto dlhú loptu od kamerunského obrancu v službách Žiliny nedosiahol.

2
    Lopta stále na kopačkách Žilinčanov, no hrá sa viac v strede poľa.

1
    Prvá akcia patrí domácim, potiahol ju Králik, no obrana Senice si v samom úvode zápasu dala pozor.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

V Žiline je už všetko pripravené na úvod stretnutia.

Úvodné zostavy:

MŠK Žilina: Volešák – Králik, Mabouka, Vavro, Letić – Michlík, Diaz, Pečovský, Špalek – Hlohovský, Haskič.
    Náhradníci: Mandous – Švejdík, Káčer, Paur, Vallo, Mazáň, Škvarka.

FK Senica: Šulla – Mehremič, Hromada, Kontár, Klec – Pillár, Hladík, Hušek (C), Leško – Kosorín, Šmehyl.
    Náhradníci: Plach – Pavlík, Komara, Dolný, Almási, Morong, Ventúra.

Rozhodca: Kružliak – Kováč, Roszbeck.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, kde budeme dnes spoločne sledovať zápas 28. kola futbalovej Fortuna ligy, v ktorom futbalisti MŠK Žilina privítajú na svojom trávniku hráčov FK Senica. Úvodný výkop je na programe o 20:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v aktuálnej tabuľke ligy štvrté miesto so ziskom 43 bodov. V poslednom doterajšom zápase zvíťazili Šošoni v Ružomberku 2:0. Hrdinom stretnutia sa stal útočník Nermin Haskić, ktorý zaznamenal oba presné zásahy Žiliny.

Strelecké poradie MŠK Žilina:
    Nermin Haskić – 7 gólov
    Filip Hlohovský – 6 gólov
    Jakub Paur – 6 gólov

Senici patrí v tabuľke ligy ôsme miesto so ziskom 28 bodov. V poslednom doterajšom stretnutí Senica podľahla na domácom trávniku Slovanu Bratislava 1:3. O jediný gól Záhorákov sa postaral v 71. minúte Dávid Leško.

Strelecké poradie FK Senica:
    Jakub Hromada – 5 gólov
    Jozef Dolný – 4 góly
    Michal Klec – 3 góly

Čo hovorí história?
    Oba kluby proti sebe nastúpili v celkovo 23 stretnutiach. V 12 zápasoch zvíťazila Žilina, 5 duelov sa skončilo remízou a v 6 meraniach síl sa tešili futbalisti Senice.

Zápas sa začína o 20:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.