Č. Budějovice – Zlín 2:1 (kon.) | Plzeň – Bohemians 1905 3:1 (kon.) | Jablonec – Opava 1:0 (kon.)
Slavia – Pardubice 2:0 (kon.) | Ostrava – Olomouc 2:2 (kon.) | Brno – Sparta 0:0 (kon.)
Teplice – Jihlava 3:1 (kon.) | Slovácko – Mladá Boleslav 3:0 (kon.) | Karviná – Příbram 3:0 (kon.)
FK Jablonec
1:0 (0:0)
Slezský FC Opava
Sobota 07.05.2016, 11:00 • ZŠ Mozartova • Celostátní liga staršího dorostu • 31. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Dobrý den, vítám vás u textového přenosu z 31. kola Celostátní ligy staršího dorostu. Dnes se proti sobě postaví FK Jablonec a SFC Opava.

Uvidíme souboj dvou celků ze spodní části tabulky. Jablonec okupuje s dvaatřiceti vybojovanými body ze stejného počtu zápasů poslední příčku. Opava zaujala pozici šestnáctou, nicméně má zápas k dobru.

Severočeši do utkání vstoupí z pozice vůbec nejčastěji inkasujícího týmu. Sedmdesát obdržených branek a hrozivé skóre -38 hovoří za vše.

FK Jablonec: Richter – Macík, Vitkovič, Díl, Schön, Haitl, Hurta, Putyera, Heřmánek, Zezulka, Lischka (K)

SFC Opava: Muczka – Tesařík, Helebrand M., Večerek, Helebrand A., Janetzký, Berger (K), Adamovský, Keller, Rychlý, Vitoul.

1

7
    Zatím se hraje nepříliš pohledný fotbal, k větší šanci chybí přesnost. Za zmínku tak stojí pouze ofsajd hostí z páté minuty.

12
    Zajímavou akci hostů opět zastavil ofsajd.

15
    S centrem z levé strany si hostující brankář bez problémů poradil.

21
    Přímým kopem z hranice velkého pokutového území chtěl ohrozit branku Jan Díl, jeho pokus ovšem mířil vysoko nad.

23
    Dva rohové kopy za sebou kopal domácí Daviř Heřmánek, ovšem ani z jednoho nebylo větší nebezpečí.

28
    Obrovská šance domácích! Po tečované střele domácícho Patrika Schöna zvonila za Muczkou tyč, míč se potom kutálel po brankové až ho jeden z obránců odkopl do bezpečí!

31
    Jablonec diktuje tempo hry! David Heřmánek zahrával již šestý rohový kop, ovšem David Muczka vyboxoval míč opět mimo své pokutové území.

38
    Krásnou technickou střelou o sobě dal opět vědět Heřmánek, hostující brankář Muczka ovšem míč vyrazil na další roh, z kterého nebezpečí nevzniklo.

45

Jablonec byl v první půli aktivnějším týmem, ovšem chyběla přesnost a myšlenka. Největší šancí byla nastřelená tyč domácích. S koncem poločasu šancí ubývalo a tak je stav stále nerozhodný 0:0.

46

52
    Jablonec právě vstřelil branku!
    Christian Vitkovič se zjevil zcelá sám před Muczkem a nadvakrát se prosadil!
    52. VITKOVIČ - 1:0

55
    A mohlo být vyrovnáno! Krásnou střelu hostujícího Adama Rychlého domácí brankář ještě lépe vyrazil.
    55. Šance Adama Rychlého

56
    Střídání u domácích. Ze hřiště odchází zatím jediný střelec zápasu Vitkovič, jeho místo zaujme Vencbauer.

61
    Další skvělý zákrok si připisuje domácí Richter po střele Janetzkého!

66
    Z hrací plochy odstupuje Schön, jeho místo zaujme Pleštil.

68
    Žlutou kartou potrestán hostující Vitoul.

72
    Střídání hostů. Z hrací plochy odstupuje Večerek, na jeho místo se postaví Dybal.

73
    Žlutý kartonek vidí hostující Adam Helebrand.

74
    Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Helebrand A., přichází Dybal.

75
    Střídají i domácí. Hřiště opouští Zezulka, na jehož místo nastupuje Jelínek.

75
    Po rohovém kopu střílel Dybal, jeho rána ovšem prolétla jen těsně vedle domácí branky!

80
    Další střídání domácích. Dnešní zápas skončil pro Díla, svojí porci minut si dnes zahraje Pelta.

84
    Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Večeřek, přichází Kirschner.

86
    Žlutou kartou je napomenut hostující Matěj Helebrand.

88
    Ze hřiště odchází Matěj Helebrand, přichází Martin Musila.

90
    Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Berger, přichází Kuzník.

90
    Střídání domácích. Z hrací plochy odstupuje Heřmánek, na jehož místo nastupuje Mička.

90

Jablonec byl po celý zápas lepším týmem a zaslouženě bere tři body. Opava si ve druhé půli vytvořila šance na vyrovnání, ale výborného Richtera v brance domácích nedokázala překonat. (12:53:21)