Hlučín – Liberec 4:1 (kon.) | Chrudim – Pardubice 1:1 (kon.)
MFK Chrudim
1:1 (0:1)
FK Pardubice
Středa 08.06.2016, 17:00 • Městský fotbalový stadion Za Vodojemem, Chrudim • Celostátní liga staršího dorostu • Baráž

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

MFK Chrudim: Zíma – Linhart, Holeček, Tlapák, Zavřel, Stránský, Sršeň, Kopecký, Kalas, Škeřík, Švec.
    Náhradníci: Gregovský – Matyáš, Valenta, Pekař, Felkl, Vašulín.

FK Pardubice: Šmíd – Jirásek, Spěvák, Slezák, Bulušek, Mužík, Nikodem, Šafařík, Jedlička, Málek, Březina.
    Náhradníci: Hrnčíř – Jirka, Staněk, Gašpar, Panchártek, Řehák, Vávra.

Rozhodčí: Nenadál – Myška, Arnošt.

1

1
    Úvodního výkopu se ujali domácí, jejich první akci ale Pardubice rychle přerušily.

1
    Hned v první minutě velká příležitost domácích! Kalas na malém vápně zakončoval akrobaticky nůžkami a jen těsně minul!

2
    Chrudim vlétla do zápasu jako velká voda a gól je na spadnutí! Na penaltě se do míče opřel Stránský a trefil břevno!

3
    Odpověď Perníkářů? Centr Nikodema z levé strany, Bulušek měl prostor k hlavičce, ale ani on zatím netrefil zařízení.

6
    Nepřesnost v rozehrávce hostů měla za následek brejk Chrudimi, ale ten byl zastaven již v zárodku.

7
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Rychlý gól nakonec opravdu padl, ale do domácí sítě! Nikodem si zopakoval přesný centr z levé strany a jeho spoluhráči touto možností již nepohrdli! JAKUB JIRÁSEK uklidil míč hlavou k pravé tyči a posílá hosty do vedení!
    7. JIRÁSEK - 0:1

8
    Tlapák rozehrával trestný kop, ale poslal míč přímo do rukou Šmída. Brankář Pardubic ihned rozehrál ve snaze založit brejkovou situaci.

11
    Stránský sice dostal přesnou přihrávku, ale jeden z obránců včas přistoupil a ukopl míč do autu.

13
    Z pravé strany nebezpečně centroval Švec, avšak k hlavičce se dostal jeden z hostujících obránců a Pardubice můžou vyrazit vpřed.

15
    Po divokém začátku hosté výrazně zpevnili obranu a nepouští Chrudim do žádných větších akcí.

17
    Švec znovu centroval, avšak tentokrát se spíš ukopl. Šmíd bude odkopávat.

19
    Pardubičtí vybojovali rohový kop, ale Málek ho nerozehrál dobře a z tohoto mraku nezaprší. U míče jsou domácí.

22
    Kalas měl před sebou volný prostor, jenže využil ho pouze ke kličkování, čímž nadějnou akci zabrzdil. Navíc poté o míč přišel.

24
    Mužík napřáhl těsně za vápnem, ale jeho volej mířil vysoko nad.

26
    Pěkný a nebezpečný centr Šafaříka z pravé strany. Bohužel pro hosty pouze prolétl šestnáctkou, ani jeden hráč ho nedokázal zasáhnout.

28
    Rozhodčí Nenadál dopřál hráčům chvilku oddechu a nařídil pauzu na pití.

30
    Chrudim si vybrala trochu smůly. Ke Kalasovi se odrazil z vápna míč, avšak ten z první napálil pouze prvního hráče před sebou.

32
    Rychlá akce domácích, na jejímž konci byla střela bez přípravy. Švec však poze protáhl Šmída, po jehož zákroku následuje rohový kop.

33
    Z něj se žádná šance neurodila.

34
    Rozhodčí přerušil hru, protože na hřišti zůstal ležet Spěvák. Obránce Pardubic odkulhává za postranní čáru.

36
    Domácí se uchýlili k dlouhým nákopům. Tato taktika obvykle ovoce nenosí a stejně tomu zatím je i v tomto utkání.

37
    Spěvák to bohužel nerozchodil a musí být vystřídán. Snad to nebude nic vážného. Na jeho místo v obraně se staví Řehák.

39
    Mužík se snažil probít do střelecké pozice. Proti dvojnásobné přesile se neprosadil.

41
    Šafařík nevyhrál sprinterský souboj na levém křídle, přesto dokázal odcentrovat. Míč je sražen na rohový kop.

42
    Rohy zatím nejsou silnou stránkou ani jednoho týmu.

44
    Rozhodčí bude v prvním poločase nastavovat 2 minuty.

45
    Šmídovi dnes zatím příliš nevychází výkopy. Ten poslední nasměroval dokonce přímo do autu.

45+1
    Rychlý protiútok Chrudimi, avšak Kalas zleva nedokázal odcentrovat tak, aby některý z jeho nabíhajících spoluhráčů mohl zakončovat.

45+2

První poločas úvodního barážového zápasu o českou dorosteneckou ligu začal mnohem lépe domácí aspirant postupu z Chrudimi. Velká příležitost v první minutě, břevno ve druhé minutě, gól byl na spadnutí. A opravdu přišel, jenže na druhé straně. Zachraňující se Pardubice předvedly dvě totožné akce, přičemž tu druhou v sedmé minutě přetavil ve vedení Jirásek. Hosté poté zpevnili obranu a do žádné větší šance již Chrudim nepustili. Sami však směrem dopředu nepředvedli o moc více, zatím jim to ale stačí k poločasovému vedení. Náladu jim lehce kazí pouze zranění obránce Spěváka, který musel střídat. Pokud chce mít Chrudim ve víkendové odvetě slušnější šanci na postup, musí výrazně přidat.
    Takto to dnes vypadá v Chrudimi, kde hosté o poločase vedou.

46

46
    Hosté sice měli výkop, avšak u míče dlouho nezůstali. Hned první přihrávka byla nepřesná a zamířila do autu.

47
    Trestný kop Pardubic z pravé strany. Bulušek sice posadil míč na hlavu jednoho se spoluhráčů, ale Zíma zasahovat nemusel. Hlavička mířila nad branku.

50
    Další přesný centr Buluška, tentokrát z rohového kopu. Jirásek ale druhý gól nepřidal, hlavičkoval vedle pravé tyče.

51
    Pardubice podruhé střídají. Ze hřiště jde Málek, na jehož místo nastupuje Gašpar.

53
    Nový muž na hřišti se náležitě uvedl. Gašpar se prokličkoval do zajímavé střelecké pozice, mířil po zemi k pravé tyči, ale Zíma zasahovat nemusel. Obránci střelu srazili na roh. Z něj hosté nezahrozili.

56
    Další možnost Pardubic. Šafařík přešel přes několik hráčů, zleva vstoupil do šestnáctky, kde předložil míč Jiráskovi, kterému se ale nepodařilo ihned zakončit a než si míč srovnal, přišel o něj.

58
    Tlapák mohl na hranici pokutového území sám střílet, ale volil ještě přihrávku na Ševce, který následně mířil nad.

60
    Nepřesná kombinace Perníkářů, míč jim utekl za brankovou čáru.

62
    Kalasova individuální akce, z pravé strany se probíjel do dobré střelecké pozice. Nakonec získal aspoň rohový kop.

62
    První střídání Chrudimi. Utkání skončilo pro Zavřela, na jehož pozici zápas dohraje Vašulín.

64
    Opět Kalas, který je asi nejaktivnějším domácím hráčem. Nyní však trefil pouze hráče před sebou, od kterého se míč odrazil k Linhartovi, jenž z první zamířil vedle.

66
    Kalas v roli nahrávače, jeho centr byl dobře myšlený a zajímavý, ale ke smůle Chrudimi ho spoluhráči těsně nedoběhli.

68
    Domácí začínají svého soupeře zatlačovat. Švec však nebyl v dobré pozici a střela mu vůbec nesedla.

70
    Stránského centr, obrana Pardubic zatím funguje spolehlivě a míč odvrací.

71
    Chrudim právě vstřelila branku!
    Nejlepší dnešní hráč Chrudimi se přeci jen dočkal! V průběhu gólové akce sice jednu chvíli polehával na trávníku, poté si ale TOMÁŠ KALAS našel místo před brankou a přesnou přihrávku usměrnil za záda Šmída! Je vyrovnáno!
    71. KALAS - 1:1

73
    Pro střelce vyrovnávací branky o 2 minuty později zápas končí. Na Kalasovo místo nastupuje Valenta.

74
    Domácí se řítili do brejku, ale na půlicí čáře výborně zasáhl Březina.

76
    Chrudim je i po vyrovnání aktivnější. Další přihrávka do předbrankového prostoru, tentokrát si stopeři poradili a je z toho rohový kop.

78
    První žlutou kartu zápasu si zblízka prohlédl domácí Tlapák. Naprosto zbytečně. Zakopnutí míče po odpískaném faulu.

78
    Pardubice potřetí střídají. Kapitána Jedličku nahrazuje Panchártek. Zajímavý taktický tah, za obránce jde útočník, ačkoliv hosté neprohrávají.

79
    I ve druhém poločase nařizuje rozhodčí Nenadál pauzu na pití. Po pravdě mi to ale v 79. minut přijde trochu pozdě.

82
    Tlapák se poučil a sílu své nohy využil mnohem lepším způsobem. Z velké dálky napřáhl a Šmíd měl hodně co dělat, aby konečk prstů vytlačil míč mimo tyče. Rohový kop.

84
    Rohy byly nakonec dva, ale ani napodruhé Tlapák nenašel ve vápně nikoho ze svých.

85
    Pardubice střídají počtvrté. Jirásek svoji úlohu splnil, hned na začátku zápasu dal gól. Poslední minuty za něj dohraje Vávra.

85
    Ve stejnou dobu střídá také Chrudim, pro ni jde o třetí střídání. Švec odchází ze hřiště, nastupuje Felkl.

86
    Vávra se hned zapojil do hry. Jeho střelecký pokus byl sražen na roh.

87
    Z rohu Pardubice nijak nezahrozily.

90
    Trocha nervozity na konec zápasu. Za vzájemnou potyčku dostávají žluté karty hráči na obou stranách. U Pardubic je to Bulušek.

90
    A u Chrudimi Kopecký.

90
    Nastavovat se budou 3 minuty.

90+2
    Pardubice využijí plného počtu pěti střídání. Mužík odchází, na poslední sekundy nastupuje Staněk.

90+3
    Zřejmě poslední možnost něco udělat s výsledkem. Trestný kop pro Chrudim. Její hráči se stěhují před šestnáctku.

90+4
    A domácí se dostali do zakončení, ale hlavičkovali nad branku. Po následném rozehrání Šmída je odpískán konec.

90+4

Druhý poločas sice začali lépe hosté z Pardubic, avšak od 60. minuty Chrudim získala více ze hry, dostala se do tlaku a v 71. minutě zaslouženě vyrovnala zásluhou svého dnes nejlepšího hráče Kalase. Zbytek zápasu byl značně rozkouskován častým střídáním, týmy již nechytily tempo a s výjimkou dalekonosné střely domácího Tlapáka se již nikdo do větší šance nedostal. Úvodní zápas baráže o českou dorosteneckou ligu tak skončil zaslouženou remízou 1:1, která nechává šance do odvety otevřené. Ta se bude hrát již v sobotu v 10:30 v tréninkovém areálu Pardubic v Ohrazenicích.
    Hráči na hřišti bojovali o každý míč i drn. Rozhodne až odveta.

Cestu na stadion v Chrudimi našlo 520 diváků, což je velmi dobrý počet.

Z Chrudimi je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost. Sobotní odvetou vás provede Lukáš Ouředník. (19:09:55)