USA – Paraguay 1:0 (kon.) | Kolumbie – Kostarika 2:3 (kon.)
Kolumbie A
2:3 (1:2)
Kostarika
Neděle 12.06.2016, 03:20 • NRG Stadium, Houston • Copa América • Skupina A

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké nedělní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:20:17)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 10:19.
    Prohra Kolumbie znamená, že vítězem skupiny je tým USA. Domácí své čtvrtfinále sehrají v Seattlu

Utkání sledovalo 45 808 diváků.

Je dobojováno, Kostarika dokázala uhájit těsný náskok. I ve druhé půli se hrál velice akční a pohledný fotbal a padly v ní dvě branky. Na 1:3 upravil v 58. minutě Celso Borges a s Kolumbií to vypadalo opravdu zle. Jenže v 73. minutě snížil Marlos Moreno a hráči jihoamerického týmu zahájili velký nápor. Jenže k další brance to nevedlo, zápas skončil výsledkem 2:3 a to znamená, že Kolumbii ve skupině A patří druhá příčka a ve čtvrtfinále narazí na vítěze skupiny B.

90+5

90+4
    Rodríguez pospíchal, jeho centr obrana Kostariky zvládla dostat z pokutového území.

90+4
    Ještě jeden roh pro Kolumbii.

90+3
    Za zakopnutí míče dostal žlutou kartu Joel Campbell.

90+3
    Rozehra nakrátko nevyšla, stejně jako následný aut.

90+2
    Cardonova střela zpoza vápna byla sražena na rohový kop, ten rozehraje James Rodríguez.

90+1
    Kolumbie hodně pospíchá, Fabra bude vhazovat na levé straně.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty.

89
    Následný přímý kop však Rodríguezovi vůbec nevyšel, Kostarika jeho centr hravě odvrátila.

88
    Žlutou kartu za faul dostal Kendall Waston.

87
    Rodríguez přihrával příliš prudce, tohle Fabra na hrací ploše nezastihl.

86
    Hra se rychle přesunula na druhou stranu, pohotovou střelou se prezentoval Cardona, jenže ani on nemířil přesně.

85
    Na druhé straně rozehrála Kostarika přímý kop, centr se nakonec stal kořistí kolumbijských hráčů.

84
    Střela Rodrígueze ze střední vzdálenosti mířila k tyči, Pemberton tam byl ovšem včas a ránu lapil.

Aleš Pur

Branky: 6. Fabra, 73. Moreno (Cuadrado) – 2. Venegas (C. Borges), 34. Fabra (vla.), 58. C. Borges (Oviedo)

Karty:   42. R. Martínez (CLM) – 44. Azofeifa (CRC), 83. Pemberton (CRC), 88. Waston (CRC), 90+3. Campbell (CRC)

Kolumbie A: R. Zapata – S. Medina, Y. Mina, Aguilar (66. Cuadrado), Fabra – S. Pérez (46. James Rodríguez), C. Sánchez (C), Celis, Moreno – D. Moreno (46. Cardona), R. Martínez.
    Náhradníci: Bonilla, Ospina – Cuadrado, Roa, Arias, F. Díaz, D. Torres, Murillo, Bacca, James Rodríguez, Cardona.

Kostarika: Pemberton – Salvatierra (46. Oviedo), Waston, Acosta, F. Calvo, Matarrita – Ch. Bolaños, Azofeifa, C. Borges (78. Tejeda), B. Ruiz (C) (79. Campbell) – Venegas.
    Náhradníci: Danny Carvajal, L. Moreira – Umaña, Oviedo, Campbell, Granados, Tejeda, Woodly.

Rozhodčí: José Argote – Luis Sánchez, Luis Murillo (všichni VEN)

Diváci: 45 808