Sokolov – Mar. Lázně 7:0 (kon.) | Vlašim – Táborsko 1:2 (kon.) | Štěchovice – Ústí n. L. 0:4 (kon.)
Pardubice – Dobrovice 2:0 (kon.) | Žižkov – Č. Budějovice 1:0 (kon.) | Podbeskidzie – Třinec 1:1 (kon.)
Newport County AFC – Hr. Králové 0:2 (kon.) | Opava – Zlínsko 6:3 (kon.) | Jablonec – Everton 0:1 (kon.)
Cottbus – Teplice 1:2 (kon.) | Havířov – Vítkovice 0:8 (kon.) | Karviná – Lvov 1:3 (kon.)
Olomouc – Katowice 2:0 (kon.) | Trnava B – Znojmo 0:4 (kon.) | Puskás Akadémia – Mladá Boleslav 2:1 (kon.)
Başakşehir – Jihlava 0:2 (kon.)
FK Baník Sokolov
7:0 (2:0)
FC Viktoria Mariánské Lázně
Sobota 16.07.2016, 10:15 • Hřiště Františkovy Lázně, Františkovy Lázně • Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Na programu jsou stále přípravné zápasy a my budeme sledovat duel mezi druholigovým Baníkem Sokolov a divizní Viktorií Mariánské Lázně.

Sokolovský celek už hrál v přípravě s mistrovskou Plzní, které podlehl 0:2. Poté hrál s třetiligovým Tachovem, se kterým remizoval 1:1.

Celek z lázeňského města hrál v loňském roce krajský přebor, kde skončil nakonec na třetím místě. Nakonec ale dostal šanci hrát divizi, kterou přijal a bude tedy hrát čtvrtou nejvyšší soutěž v republice.

Utkání mezi Sokolovem a M. Lázněmi začíná v 10:15 hodin a odehraje se na hřišti ve Františkových Lázních. Nenechte si duel ujít.

Hráči obou celků mají za sebou předzápasové rozcvičky. Utkání začne zhruba za pět minutek.

1

Sestavy obou celků doplníme kvůli technickým problém během prvního poločasu.

1
    Úvodní výkop obstarali hráči sokolovského Baníku.

2
    První akce druholigového celku skončila útočným faulem a na tahu je celek z Mariánských Lazní.

3
    A nebylo to vůbec špatné. Jeden z hráčů se krásně uvolnil přes Jakuba Blažka, ale následný centr nezvládl a nic z toho tedy nebylo.
    Utkání se hraje na hřišti ve Františkových lázních, kam na soustředění jezdila i pražská Sparta.

5
    Baník podle předpokladů diktuje tempo hry, ale zatím na úvodní šanci stále čekáme. Divizní celek zatím skvěle brání.

7
    Zatím je k vidění spousta osobních soubojů, hlavně tedy uprostřed hrací plochy.

8
    Jeden ze sokolovských hráčů se dostal ke střele z vápna, ale míč skončil několik metrů vedle branky.

9
    První větší šance zápasu. Po hezké kombinaci se sokolovský hráč objevil před brankářem, ale ve skluzu nedokázal trefit zařízení.

10
    Hráči divizního celku to zkusili dlouhým nákopem, ale ten byl velmi nepřesný a u míče už jsou opět Baníkovci.

12
    Hraje se hlavně na polovině Mariánských Lázní, ale na první branku stále čekáme.

13
    Sokolovský hráč po souboji upadl ve vápně, ale rozhodčí pokutový kop neodpískal.

14
    Po střele z dálky musel brankář M. Lázní zasahovat, ale zvládl to a míč vyrazil na rohový kop.

15
    Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Vojtěch Machek, ale jeho dělovka byla velmi nepřesná a míč skončil i nad ochrannou sítí.

16
    Ani další zakončení se neujalo a od své branky bude rozehrávat brankář lázeňského celku David Šmejkal.

18
    Po dlouhém nákopu šel hráč Mariánských Lázní sám na brankáře, ale z úhlu ho nepropálil. Roh pro divizní celek.

19
    Z následného rohu ale nic nebylo. Baník se ubránil a hned vydal dopředu, ale ani tato akce k ničemu nevedla.

21
    Prvních dvacet minutek branku nenabídlo. Na každé straně jsme viděli větší šanci, ale bez úspěchu. Baník je ale aktivnější a směrem dopředu nebezpečnější.

22
    Nepřesným centrem skončila další akce sokolovského celku.

23
    Sokolovský Blažek měl s dlouhým nákopem velké problémy, ale nakonec si s dotírajícím protihráčem poradil.

24
    Divizní celek to opět zkusil dlouhou přihrávkou za obránce, ale tentokrát míč sebral pozorný Chára.

25
    Sokolov právě vstřelil branku!
    A po rychlé akci jde Baník do vedení 1:0. Po skvělém průniku Dvořáka přišla přihrávka před branku, kde míč dokázal usměrnit za Šmejkala DAVID BEZDIČKA.

27
    A už je to o dvě branky. Kombinační akci zakončil zakončil po nahrávce Bočka obránce JAKUB BLAŽEK, kterému pomohla tyč, od které se míč odrazil za Šmejkala.

29
    Rohový kop pro Sokolov.

30
    Z tohoto rohu nic nebylo, takže stav se nemění a druholigový celek vede stále o dvě branky.

32
    Baník diktuje tempo hry. Usadili se na polovině soupeře a trpělivou kombinací se snaží něco vymyslet.

33
    Stále se hraje na polovině divizního celku, který se zatím hlavně brání a spoléhá na dlouhé nákopu.

35
    Po zpětné přihrávce se do zakončení dostal Boček, ale nakonec mu rána nesedla a branku neohrozil.

37
    Ani z další akce sokolovského celku nic nebylo a od své branky bude rozehrávat Šmejkal, který nikam nepospíchá.

38
    Rohový kop pro Mariánské Lázně.

38
    Po zásahu sokolovského hráče je tu další rohový kop.

39
    Brankář Chára musel zasahovat, ale s tímto slabým pokusem neměl vůbec žádný problém.

41
    Hráči Baníku se nastěhovali na polovinu svého soupeře a snaží se v závěru prvního poločasu přidat ještě jednu branku.

42
    Po dlouhém nákopu ale sebral míč Šmejkal, který s rozehrávkou samozřejmě vůbec nepospíchá.

43
    Divizní celek se dostal k míči a vybojoval rohový kop.

43
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a vypadá to, že v prvním poločase se už branky nedočkáme.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1

První poločas je za námi. Branky střílel pouze sokolovský Baník, když se prosadili Bezdička a Blažek, takže druholigový celek vede 2:0. Nutno ale dodat, že Mariánské Lázně nehrají vůbec špatně.

Druhý poločas začne přibližně v 11:10.

Vše je připraveno, jdeme na druhé dějství.

46

47
    A Baník začal zostra. Po přihrávce do vápna ale jeden ze sokolovských hráčů promáchl a nakonec vůbec nevystřelil.

48
    Z úvodního tlaku ve druhém poločase vytěžil druholigový celek třetí branku. Po centru Klusáka se k hlavičce dostal nejmenší hráč na hřišti MAREK STRADA, který překonal zkušeného Šmejkala.

50
    Baník pokračuje v náporu a stále se hraje na polovině divizního celku, který se ve druhém dějství zatím pouze brání.

52
    Nyní je k vidění pouze mnoho nepřesností a míč létá ze strany na stranu.

54
    Po bleskové akci se jeden ze sokolovských hráčů dostal ve vápně k míči a po jeho zakončení orazítkoval kulatý nesmysl břevno!

55

56
    Ale z rohu a následně dalšího centru nic nebylo a stav se nemění. Baník stále vede o tři branky.

57
    Po chybě v obraně se do obrovské šance dostal David Bezdička, který byl zcela sám před prázdnou branku, ale tu z metru nepochopitelně přestřelil!

58
    A další akce sokolovského celku skončila nepřesnou přízemní střelou, kterou se prezentoval Strada.

60
    Po delší době se dopředu vydali i hráči Mariánských Lázní, ale celá akce skončila nepřesnou kolmou přihrávkou.

61
    Rohový kop pro Baník.

62
    Po rohu se do zakončení tlačilo několik sokolovských hráčů, ale ani jeden se nakonec k míči nedostal.

64
    Baník kombinuje na polovině svého soupeře, který stále velmi pozorně a hlavně důrazně brání.

65
    Nakonec to z dálky vyzkoušel Jakub Blažek, ale s jeho přízemním pokusem si brankář nadvakrát poradil.

67
    Po dlouhém nákopu obešel sokolovský hráč brankáře a přihrál ještě svému spoluhráči, ovšem jeho střelu zlikvidoval hráč na brankové čáře!

67
    Pokutový kop pro Sokolov!

68
    K míči se postavil JAKUB DVOŘÁK, který poslal brankáře na druhou stranu a sokolovský celek jde tedy do vedení 4:0!

70

71
    Po zblokované střele je tu další rohový kop pro Sokolov.

71
    Po rohu se jeden ze sokolovských hráčů dostal do zakončení, ale hlavičce pár decimetrů scházelo.

72
    Po dobrém centru se k míči dral Medveděv, ale nakonec mu pár čísel scházelo a nezakončil.

74
    Baníkovci jsou u míče a kombinují na polovině svého protivníka, který už rezignoval na útočné výpady.

76
    Nyní se ale divizní celek dopředu vydal, ale akce dlouho netrvala a u míče už jsou opět Sokolováci.

77
    Další kombinaci Baníku ukončil pomezní rozhodčí, podle kterého byl aktivní Strada v ofsajdu.

79
    Po centru z levé strany si na míč naskočil nikým nehlídaný JAKUB DVOŘÁK, který pohodlně překonal brankáře a zvýšil vedení svého celku.

81
    Je před námi posledních deset minutek, tak uvidíme, zda se ještě dočkáme nějaké branky.

83
    Tak dočkáme, protože JAKUB DVOŘÁK právě zkompletoval hattrick. Sokolovský hráč využil dobré práce svého spoluhráče, který vyřadil ze hry brankáře, a Dvořák poslal míč do prázdné branky.

85
    Po delší době zahrozili také hráči Mariánských Lázní, kteří se prodrali do vápna Baníku, ale do zakončení už nikoliv.

87
    Sokolovští hráči se neustále tlačí dopředu a snaží se přidat ještě jednu branku.

88
    Nyní ale rychlá akce Baníku skončila útočným faulem.

89
    Tak sokolovský celek přidává přeci jen ještě jednu branku. Po centru propadl míč na hranici malého vápna, kde se k hlavičce dostal ONDŘEJ ŠEVČÍK, který se štěstím překonal brankáře.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90

Je dobojováno. Sledovali jsme duel, ve kterém byl podle předpokladů jasně lepší sokolovský celek, který nakonec porazil divizního nováčka z Mariánských Lázní vysoko 7:0. Blýskl se především Jakub Dvořák, který během patnácti minut vstřelil tři branky.

To je z mé strany vše. Z Františkových Lázní vám přeji krásný zbytek sobotního dne, na počtenou. (11:54:32)

Jakub Kopřiva

Branky: 25. Bezdička, 27. Blažek, 48. Strada, 68. Dvořák (pen.), 79. Dvořák, 83. Dvořák, 89. Ševčík

FK Baník Sokolov: 1. poločas: Chára – Blažek, Ševčík, Čihák, Klusák – Mejdr, Vrtělka, Machek – Boček – Bezdička, Dvořák II
    2. poločas: Chára – Blažek, Ševčík, Čihák, Klusák – Strada, Vokáč, Krlička – Medveděv – Bezdička (67. Dvořák II.), Provod