Ventspils – Aberdeen 0:1 (kon.) | Jelgava – Slovan Bratislava 3:0 (kon.) | Helsinki – Beroe 1:0 (kon.)
Kalju – Maccabi Haifa 1:1 (5:3 po pen.) | Loko Záhřeb – RoPS Rovaniemi 3:0 (kon.) | Žodino – Debrecín 1:0 (kon.)
Omonia Nikósie – Beitar Jeruzalém 3:2 (kon.) | Larnaka – Cliftonville 2:0 (kon.) | Europa – AIK Stockholm 0:1 (kon.)
Qäbälä – MTK Budapešť 2:0 (kon.) | Göteborg – Piast Gliwice 0:0 (kon.) | Grasshoppers – Reykjavík 2:1 (kon.)
Levski – Maribor 1:1 (kon.) | Maccabi Tel Aviv – Kajrat 2:1 (kon.) | Odd – Giannina 3:1 (kon.)
Slavia – Levadia Tallinn 2:0 (kon.) | Strømsgodset – SønderjyskE 2:2 (po pr.) | Vaduz – Midtjylland 2:2 (kon.)
Kukësi – Austria 1:4 (kon.) | Connah's Quay – Vojvodina 1:2 (kon.) | Brøndby – Hibernian 1:1 (5:3 po pen.)
Osmanlispor – Zimbru Kišiněv 5:0 (kon.) | Škendija – Neftçi Baku 1:0 (kon.) | Trnava – Širak 2:0 (kon.)
Čukarički – Fehérvár 1:1 (kon.) | Domžale – Soligorsk 2:1 (kon.) | Hajduk Split – CSMS Iasi 2:1 (kon.)
Budućnost Podgorica – Genk 2:0 (kon.) | Cork City – Häcken 1:0 (kon.) | St Patrick´s – Dinamo Minsk 0:1 (kon.)
Hearts – Birkirkara 1:2 (kon.) | Zagłębie – Partizan Bělehrad 1:0 (4:3 po pen.)
AEK Larnaka
2:0 (1:0)
Cliftonville FC
Čtvrtek 21.07.2016, 19:00 • Stadion Antonise Papadopoulose, Larnaca, Kypr (kapacita 9.391 diváků) • Evropská liga (předkola) • 2. předkolo

90+2
    No a po faulu vznikla pořádná strkanice. James Mooney, gólman Cliftonville, dostává žlutou kartu, stejně jako domácí záložník Joan Tomás a hostující Ryan Catney.

86
    André Alves si dnešním výkonem možná říká o základ proti Spartaku Moskva. Výborná akce, ovšem finální zakončení chybělo. Tedy nechybělo, ale mělo být přesnější – vedle.

84
    A právě Stephen Garrett nyní dostává za faul zhruba deset metrů od pravého rohu velkého vápna žlutou kartu. Příjemcem nedovoleného zákroku byl Larena Jorge.

81
    Ovšem po rozehrání nepřímého volného kopu, jenž po ofsajdu následuje, si nepočínali hosté vůbec dobře. André Alves se bleskově ujal míče a protáhl Jamese Mooneyho, jenž chytil ve druhém poločase již druhou gólovou šanci domácích. Rohový kop.

77
    Poslední substituci vidíme také na straně domácího celku. Thomas Ioannou nastupuje do závěrečné zhruba čtvrthodiny místo Teteho.

74
    Poslední střídání hostí. Chris Curran jde z placu a nahradí jej Martin Murray.

68
    Ivan Tričkovski se tentokrát oproti prvnímu zápasu střelecky neprosadil, ba nepřidal ani asistenci. Pětkrát mířil vedle, jednou jej v dobré pozici vychytal James Mooney. Na hřiště místo něj vbíhá Nikos Englezou.

66
    Obrovská šance domácích. Španělský záložník Larena Jorge trefil tyč, gólman James Mooney byl bez šance.

63
    Domácí opravdu nikam nechvátají, hosté pravděpodobně nemají dost síly na zvrat, navíc v deseti lidech. A budou si muset dávat pozor, konkrétně střídající Chris Ramsey, jenž vidí žlutou kartu za faul na Joana Tomáse.

58
    No, málem jsem to říkal, když Ivan Tričkovski pětkrát po sobě netrefil branku. Jednou mu to vyjde a pak z toho bude gól. A skoro k tomu došlo, jenže James Mooney vytáhl proti střele makedonského forvarda parádní zákrok.

55
    Deset minut odehrál záložník Jude Winchester ve druhé půli, nyní jej střídá Stephen Garrett.

48
    Larnaca právě vstřelila branku!
    Řekl bych, že je rozhodnuto. JOAN TOMÁS, střelec třetího a rozhodujícího gólu z prvního zápasu, přidává hodně snadný druhý gól. Centr Charalambidése přizvedl Mooney rukou jen před sebe a útočník domácích dotrkl míč hlavou do prázdné branky.

46
    Domácí tým si pro druhý poločas nachystal střídání. Ze hřiště odstoupil pravý bek Daniel Mojsov, jehož nahradil André Alves.

45
    V poslední minutě prvního poločasu se domácí konečně prosazují a využívají převahu jednoho hráče na hřišti. Po dvou střelách vedle se prosazuje VLADIMIR BOLJEVIĆ. Napřáhl zhruba ze třiceti metrů, jeho rána byla možná trošku přizvednuta a skončila v pravém horním rohu branky. Nyní už to bude pro Cliftonville velice těžké, k postupu potřebuje severoirský celek skórovat hned třikrát a neinkasovat.

14
    Hosté reagují na vyloučení Bonnera střídáním. Pro dnešek dohrál pětadvacetiletý útočník David McDaid a nahradí jej Ramsey. Nikoliv Aaron, ale Chris.
    11. Červená karta pro Caoimhina Bonnera

11
    Tak tohle je pro postupové plány FC Cliftonville obrovská komplikace. Poblíž levé lajny fauloval obránce Caoimhin Bonner záložníka domácích Joana Tomáse. Při snaze odkopnout míč jej zasáhl ve výskoku přímo do obličeje, možná to bylo i trošku nechtěné. Sudí ihned ukazuje červenou kartu. Domácí hráč navíc ještě musí být ošetřován.
    10. Střela Tričkovského z první

10
    Na druhé straně to zkoušel nejlepší hráč prvního zápasu na hřišti Cliftonville Ivan Tričkovski, ale svojí střelou z první těsně minul levý horní roh branky. Pěkná to rána.
    8. Pokus Jaye Donnellyho

8
    Hostující fotbalisté se odhodlali k prvnímu rychlému protiútoku. Jay Donnelly, jenž v minulém zápase vstřelil gól, se po centru dostal na malém vápně k hlavičce a Miňo zachránil svůj tým parádním zákrokem od pohromy! McDaid ještě zkusil zakončit nůžkami, ale k dorážce se již nedostal.

Tomáš Lysý

Branky: 45. Boljević, 48. Joan Tomás

Karty:   90+2. Joan Tomás (LAR) – 63. Ramsey (CLF), 84. Garrett (CLF), 90+2. Mooney (CLF), 90+2. Catney (CLF)   11. Bonner (CLF)

Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 14:1. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 7:2. Fauly: 10:8.
    AEK Larnaka: Miňo – Mojsov (46. André Alves), David Catala (C), Murillo – Ortiz, Charalambides, Jorge, Boljević, Tete (77. T. Ioannou) – Joan Tomás, Tričkovski (68. Englezou). Trenér: Imanol Idiakez
    Náhradníci: Saizar – André Alves, T. Ioannou, Englezou, Konstantinou, E. Charalambous, Mintikkis

Cliftonville FC: J. Mooney – Cosgrove, McGovern, Bonner, Ives – Winchester (55. Garrett), Knowles, Catney (C), Curran (74. Murray) – McDaid (14. Ramsey), Donnelly. Trenér: Gerard Lyttle
    Náhradníci: Ramsey – Garrett, Hughes, D. Murray, M. Murray, Lavery

Rozhodčí: Tihomir Pejin – Goran Pataki, Bojan Zobenica – Duje Strukan (vš. Chorvatsko)
    14.07.2016
    Cliftonville - Larnaka 2:3

Branky: 18. McGuiness, 50. J. Donelly – 59. Tričkovski, 64. Charalambous, 77. Joan Tomás

Karty:   29. Knowles (CLF), 36. Donelly (CLF), 70. Ives (CLF) – 22. Larena Jorge (LAR), 40. Tete (LAR), 70. Tričkovski (LAR)

Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 2:4. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 18:9.