Ventspils – Aberdeen 0:1 (kon.) | Jelgava – Slovan Bratislava 3:0 (kon.) | Helsinki – Beroe 1:0 (kon.)
Kalju – Maccabi Haifa 1:1 (5:3 po pen.) | Loko Záhřeb – RoPS Rovaniemi 3:0 (kon.) | Žodino – Debrecín 1:0 (kon.)
Omonia Nikósie – Beitar Jeruzalém 3:2 (kon.) | Larnaka – Cliftonville 2:0 (kon.) | Europa – AIK Stockholm 0:1 (kon.)
Qäbälä – MTK Budapešť 2:0 (kon.) | Göteborg – Piast Gliwice 0:0 (kon.) | Grasshoppers – Reykjavík 2:1 (kon.)
Levski – Maribor 1:1 (kon.) | Maccabi Tel Aviv – Kajrat 2:1 (kon.) | Odd – Giannina 3:1 (kon.)
Slavia – Levadia Tallinn 2:0 (kon.) | Strømsgodset – SønderjyskE 2:2 (po pr.) | Vaduz – Midtjylland 2:2 (kon.)
Kukësi – Austria 1:4 (kon.) | Connah's Quay – Vojvodina 1:2 (kon.) | Brøndby – Hibernian 1:1 (5:3 po pen.)
Osmanlispor – Zimbru Kišiněv 5:0 (kon.) | Škendija – Neftçi Baku 1:0 (kon.) | Trnava – Širak 2:0 (kon.)
Čukarički – Fehérvár 1:1 (kon.) | Domžale – Soligorsk 2:1 (kon.) | Hajduk Split – CSMS Iasi 2:1 (kon.)
Budućnost Podgorica – Genk 2:0 (kon.) | Cork City – Häcken 1:0 (kon.) | St Patrick´s – Dinamo Minsk 0:1 (kon.)
Hearts – Birkirkara 1:2 (kon.) | Zagłębie – Partizan Bělehrad 1:0 (4:3 po pen.)
AEK Larnaka
2:0 (1:0)
Cliftonville FC
Čtvrtek 21.07.2016, 19:00 • Stadion Antonise Papadopoulose, Larnaca, Kypr (kapacita 9.391 diváků) • Evropská liga (předkola) • 2. předkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u druhého předkola druhé nejprestižnější evropské klubové soutěže – Evropské ligy. V rámci jejího druhého předkola na sebe narazí kyperský celek AEK Larnaca FC, jenž špatně rozehraný první zápas v Severním Irsku nakonec obrátila ve svůj prospěch a proti Cliftonville bude mít poměrně snadnou úlohu. K postupu jí totiž stačí i porážka 0:1. Ovšem ve fotbale je možné všechno, nechme se tedy překvapit, zda se dnešní hosté ještě pokusí o zvrat.

AEL Larnaca FC:
    Kyperský mančaft, jenž loni skončil na prvním místě, se snaží o postup do Evropské ligy potřetí v řadě. Zatímco loni začínal ve třetím předkole a proti Girondins Bordeaux neuhrál do koeficientu ani půlbod, dokonce nevstřelil ani gól (venku 0:3, doma 0:1), musí nyní začínat již o předkolo dříve. Tentokrát však začala Larnaca mnohem lépe. Jakožto nasazený tým si z hřiště soupeře odvezla výhru 3:2.
    Středeční trénink Larnaky

Cliftonville FC:
    Zdá se, že Severní Irové vypadnou z evropských pohárů tak rychle, jakým štěstím se do nich dostali. Cliftonville se dostalo do předkola Evropské ligy díky tomu, že ve finále domácího poháru stanuly dva týmy, které si účast v pohárech zajistily druhým a třetím místem v lize. Minulý týden to na Solitude Stadium do dvou třetin zápasu vypadalo pro Cliftonville velmi nadějně, jenže pak se začaly dít věci a Severoiřané musí dát v Larnace alespoň dva góly, chtějí-li pohárovou matematikou postoupit.
    Severní Irové vědí, že při cestování do Larnaky jim žádné nebezpeční nehrozí

První zápas druhého předkola:
    Cliftonville FC – AEK Larnaca 2:3
    Těžko uvěřit tomu, co se minulý týden dělo v Severním Irsku. Cliftonville bylo totiž v prvním poločase jednoznačně lepší a Larnaca mohla vděčit pouze gólmanu Miňovi, že nedosáhl pouze na umístěnou hlavičku Jasona McGuinesse. Kdyby totiž domácí vedli 4:0, nemohl by se nikdo divit.

Další gól ale přece jen domácí vstřelili, a to v 50. minutě, když se po parádní akci trefil Jay Donelly. Jenže pak přestali Severní Irové nepochopitelně hrát a minutu od minuty rostl útočník hostí Ivan Tričkovski. Nejprve v 59. minutě předvedl neméně povedenou akci jako u druhého gólu Cliftonville, poté připravil Eliasi Charalambousovi skvostnou pozici pro srovnání a aby toho nebylo málo, třináct minut před koncem Tričkovski připravil vítězný gól pro Joana Tomáse.

Třetí předkolo:
    Ať již dnešní zápas dopadne jakkoli, a že má k postupu dál výrazně blíže Larnaca, čeká ve třetím předkole na postupujícího soupeř zvučného jména – Spartak Moskva. První zápas bude na programu buď na Kypru, nebo v Severním Irsku.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

AEK Larnaca FC: Miňo – Mojsov, David Catala (C), Murillo – Ortiz, Charalambides, Jorge, Boljević, Tete – Joan Tomás, Tričkovski. Trenér: Imanol Idiakez
    Náhradníci: Saizar – André Alves, T. Ioannou, Englezou, Konstantinou, E. Charalambous, Mintikkis

Cliftonville FC: J. Mooney – Cosgrove, McGovern, Bonner, Ives – Winchester, Knowles, Catney (C), Curran – McDaid, Donnelly. Trenér: Gerard Lyttle
    Náhradníci: Ramsey – Garrett, Hughes, D. Murray, M. Murray, Lavery

Rozhodčí: Tihomir Pejin – Goran Pataki, Bojan Zobenica – Duje Strukan (vš. Chorvatsko).

1

2
    V prvních minutách zápasu zatím nebyla k vidění žádná vážnější akce, nikdo se nikam nežene.

3
    Domácí fotbalisté jsou ale častěji u míče, mají ho na svých kopačkách.

5
    Během prvních pěti minut jsme neviděli jedinou střelu na branku nebo pokus, který by mířil mimo tři tyče.

7
    Stále nevidíme jediný vážnější střelecký pokus. Prakticky nic, co by mělo naznačovat ohrožení branky. Oba dva týmy zřejmě nechtějí udělat chybu, i když je zřejmé, že hlavně Cliftonville musí útočit.

8
    Hostující fotbalisté se odhodlali k prvnímu rychlému protiútoku. Jay Donnelly, jenž v minulém zápase vstřelil gól, se po centru dostal na malém vápně k hlavičce a Miňo zachránil svůj tým parádním zákrokem od pohromy! McDaid ještě zkusil zakončit nůžkami, ale k dorážce se již nedostal.
    8. Pokus Jaye Donnellyho

9
    A hned o několik vteřin později musel španělský gólman ve službách Larnaky předvést své umění proti tečovanému centru Leviho Ivese, míč se totiž pomalu snášel pod břevno. Hosté tak málem zničehonic udeřili. Rohový kop pro Cliftonville.

9
    K rohu se postavil James Knowles. Míč se dostal až k Jay Donnellymu, jenž však netrefil tři tyče.

10
    Na druhé straně to zkoušel nejlepší hráč prvního zápasu na hřišti Cliftonville Ivan Tričkovski, ale svojí střelou z první těsně minul levý horní roh branky. Pěkná to rána.
    10. Střela Tričkovského z první

11
    Tak tohle je pro postupové plány FC Cliftonville obrovská komplikace. Poblíž levé lajny fauloval obránce Caoimhin Bonner záložníka domácích Joana Tomáse. Při snaze odkopnout míč jej zasáhl ve výskoku přímo do obličeje, možná to bylo i trošku nechtěné. Sudí ihned ukazuje červenou kartu. Domácí hráč navíc ještě musí být ošetřován.
    11. Červená karta pro Caoimhina Bonnera

12
    Po ošetřování se postavil k přímému volnému kopu Charalambides, ovšem jeho střelu James Mooney lapil.

13
    Domácí rázem útočí. O další střelu se zasloužil Ivan Tričkovski, ovšem ani napodruhé dnes netrefil branku.

14
    Hosté reagují na vyloučení Bonnera střídáním. Pro dnešek dohrál pětadvacetiletý útočník David McDaid a nahradí jej Ramsey. Nikoliv Aaron, ale Chris.

15
    Charalambides na okamžik utíná útočné choutky domácích, byl přistižen v ofsajdu.

17
    Po vhazování a faulu hostí měli míč v moci domácí, ovšem při dlouhém nákopu dopředu si počínal nedovoleně obránce Larnaky Murillo, jenž byl na ofenzívním výletě na polovině soupeře.

19
    Domácí jsou samozřejmě na koni, mají v poli o jednoho hráče více. O další střelecký pokus se zasloužil Boljević, ovšem ani on nemířil přesně.

20
    Cliftonville se ale snaží i v deseti lidech. Hosté vybojovali roh, který bude zahrávat z levé strany James Knowles.

20
    Po rohovém kopu se domácí ekipa ubránila. Následně přišel z hloubky pole míč znovu do vápna Larnaky, ovšem Jay Donnelly byl přistižen v ofsajdu.

21
    Rychlý kont domácích zakončil znovu Ivan Tričkovski, jenže ani jeho třetí střela v dnešním utkání během 21 minut nemíří mezi tři tyče.

22
    Hosté zahrávají již třetí rohový kop dnešního zápasu, z toho druhý při nerovnovážném počtu hráčů na hrací ploše. Jenže ani nyní neznamenal centr Jamese Knowlese nějaké vážnější nebezpečí pro domácí svatyni.

24
    Míč na polovině hřiště mají hosté a na pravé straně budou vhazovat.

25
    Ovšem hned poté Cliftonvillští o míč přišli a do nebezpečného protiútoku míří Larnaca.

26
    Ivanu Tričkovskému zatím dnes není přáno. Zatímco v prvním utkání vstřelil gól a na zbylé dva přihrál, tentokrát i jeho čtvrtá rána míří mimo tři tyče.

28
    Domácí mají míč ve své moci na vlastní polovině hřiště a zakládají útok.

28
    Larnaca zakombinovala před vápnem soupeře a k finálnímu zakončení se dostal Charalambides, nicméně i on předvedl vychýlená mířidla. Vedle.

28
    Hosté se na polovině soupeře zbytečně připravují o možnost napadání a případného zisku míče, jelikož Jay Donnelly fauloval protivníka.

29
    Černohorec Vladimir Boljević asi chce napodobit Ivana Tričkovského. Zatímco druhý jmenovaný Makedonec dnes již čtyřikrát střílel vedle, osmadvacetiletému záložníkovi se to podařilo nyní "teprve" podruhé.

30
    Prvních třicet minut zápasu je za námi. Kypřané jsou jasně aktivnějším celkem, což je dáno i tím, že Cliftonville hraje od jedenácté minuty v deseti. I tak však měli hosté tři rohové kopy, ale jednoznačně aktivnější, i střelecky, je Larnaca.

31
    Která nyní drží míč na své polovině a vyhlíží prosto ke kombinaci.

32
    Na levé straně poblíž lajny fauloval Boljević záložníka Jamese Knowlese a hosté budou centrovat míč do vápna soupeře.

33
    Obrana domácího celku odvrací míč na rohový kop, který rozehraje opět James Knowles.

34
    Jenže krátce po rohu fauloval Chris Ramsey, jenž se provinil útočným přestupkem na gólmana Miňa. Hosté se zbytečně připravují o míč.

35
    Stejně tak jako nyní, kdy kombinace Currana netrvala dlouho a hosté nevybojovali ani vhazování.

35
    Po faulu jednoho z domácích hráčů poblíž půlící čáry bude mít míč v držení zase hostující celek. Ani jeden z týmů nyní nemá kulatý nesmysl dlouho ve své moci.

35
    Pátá střela Ivana Tričkovského, popáté vedle. Ovšem makedonský forvard stále naznačuje, že je nejnebezpečnější hráč domácích. A ono to třeba dneska napodesáté vyjde.

37
    Vladimir Boljević zkusil vystřelit, ovšem obrana hostí nezaspala a pokud černohorského záložníka zblokovala.

37
    Nedlouho poté se dostal k míči Costas Charalambides, ovšem trápení domácího celku v koncovce pokračuje. Osmá rána Larnaky, posedmé vedle. Pouze na začátku zápasu se stejný hráč pokoušel po červené kartě prostřelit Jamese Mooneyho.

39
    Charalambides se nyní provinil faulem na Ivese, takže hosté zůstanou u míče.

40
    A bude tomu tak i nadále, jelikož Tete byl přistižen v ofsajdové pasti.

42
    Domácí celek vede středem hřiště nebezpečný útok. Přinese tato akce první gól prvního poločasu, který by dosavadnímu průběhu zápasu pomohl?

43
    Nikoliv. Ačkoliv jsou hosté v deseti hráčích v poli, znovu se ubránili ataku kyperských nájezdníků.

43
    Další zbytečná ztráta hostí na polovině hřiště vedla k tomu, že se Boljević dostal ke střele. Ta ale byla znovu zblokována.

45
    Larnaca právě vstřelila branku!
    V poslední minutě prvního poločasu se domácí konečně prosazují a využívají převahu jednoho hráče na hřišti. Po dvou střelách vedle se prosazuje VLADIMIR BOLJEVIĆ. Napřáhl zhruba ze třiceti metrů, jeho rána byla možná trošku přizvednuta a skončila v pravém horním rohu branky. Nyní už to bude pro Cliftonville velice těžké, k postupu potřebuje severoirský celek skórovat hned třikrát a neinkasovat.

45+2

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas, který ovlivnilo vyloučení Caiomhina Bonnera v jedenácté minutě, dopadl lépe pro AEK Larnaku. Dlouho to sice vypadalo, že se Cliftonville ubrání, protože hodně střel domácích šlo vedle, tak se v poslední minutě první části prosadil Vladimir Boljević. Kypřané jsou tak na nejlepší cestě postoupit do třetího předkola Evropské ligy a zahrát si proti Spartaku Moskva.
    Soupiska pro první poločas zápasu. Do jedenácté minuty jej hosté hráli v plném počtu hráčů

46
    Domácí tým si pro druhý poločas nachystal střídání. Ze hřiště odstoupil pravý bek Daniel Mojsov, jehož nahradil André Alves.

46
    A André Alves se po několika vteřinách pobytu na hrací ploše nacházel v ofsajdu.

47
    Stejně jako nyní Ivan Tričkovski. Nepřimý volný kop pro Cliftonville zhruba patnáct metrů od středového kruhu.

48
    Řekl bych, že je rozhodnuto. JOAN TOMÁS, střelec třetího a rozhodujícího gólu z prvního zápasu, přidává hodně snadný druhý gól. Centr Charalambidése přizvedl Mooney rukou jen před sebe a útočník domácích dotrkl míč hlavou do prázdné branky.

49
    Tete se provinil faulem na Knowlese a u míče budou hosté.

50
    Na druhou stranu, také v prvním utkání vedli domácí po padesáti minutách o dva góly a hosté stačili zápas otočit. Jenže minulý týden hráli hosté celý zápas v jedenácti, nikoliv jako nyní Cliftonville od 11. minuty v deseti.

52
    Catney dostává varování od sudího za faul na střelce druhého gólu Joana Tomáse. Larnaka bude znovu útočit.

53
    Ve třiapadesáté minutě přichází vůbec první rohový kop domácích, který zahraje Charalambides.

55
    Jenže po jeho provedení fauloval David Catala soupeře, konkrétně Jaye Donnellyho, a u míče jsou znovu hosté.

55
    Deset minut odehrál záložník Jude Winchester ve druhé půli, nyní jej střídá Stephen Garrett.

56
    Naopak již pátý rohový kop zahrávají hosté, nyní v podání koho jiného než tradičního exekutora Jamese Knowlese.

56
    Hosté sice po faulu domácích měli míč na svých kopačkách, jenže rychle o něj přišli a byli rádi, že útok Larnaky končí rohovým kopem Charalambidese.

57
    Bude po rohu Costase Charalambidese z levé strany ohrožena branka Jamese Mooneyho?

58
    No, málem jsem to říkal, když Ivan Tričkovski pětkrát po sobě netrefil branku. Jednou mu to vyjde a pak z toho bude gól. A skoro k tomu došlo, jenže James Mooney vytáhl proti střele makedonského forvarda parádní zákrok.

59
    Cliftonville si na okamžik odpočine, Joan Tomás totiž fauloval Jaye Donnellyho.

60
    Ovšem na na dlouho. U pravé lajny poblíž střídaček vybojovali domácí vhazování.

60
    Tričkovski nebude mít příležitost k další střele, byl lapen v ofsajdu.

63
    Domácí opravdu nikam nechvátají, hosté pravděpodobně nemají dost síly na zvrat, navíc v deseti lidech. A budou si muset dávat pozor, konkrétně střídající Chris Ramsey, jenž vidí žlutou kartu za faul na Joana Tomáse.

65
    A další faul. Tentokrát se jej dopustil další Chris, ale Curran.

65
    Po rozehrání přímého volného kopu netrefil André Alves branku, znovu tak po delším čase vidíme střelu domácích vedle.

66
    Obrovská šance domácích. Španělský záložník Larena Jorge trefil tyč, gólman James Mooney byl bez šance.

67
    Domácí tlačí svého soupeře, co to dá. Tete zkusil vystřelit a tentokrát si musel James Mooney pomoci sám. Míč vyráží na rohový kop.

68
    Toho se klasicky ujal Charalambides, leč jeho míč do ohně neznamenal pro obranu hostí nebezpečí.

68
    Ivan Tričkovski se tentokrát oproti prvnímu zápasu střelecky neprosadil, ba nepřidal ani asistenci. Pětkrát mířil vedle, jednou jej v dobré pozici vychytal James Mooney. Na hřiště místo něj vbíhá Nikos Englezou.

69
    Další pokus domácích. Střela Joana Tomáse byla zblokována na rohový kop, ke kterému se již šine Costas Charalambides.

70
    Charalambidesův roh znovu neznamenal vážnější nebezpečí pro Jamese Mooneyho. Možná by to chtělo, aby tyto standardky rozehrával někdo jiný.

72
    André Alves je po vystřídání také hodně aktivní, nyní minul branku.

73
    A znovu André Alves, který nyní nemohl kvůli ofsajdu pokračovat v akci.

74
    Poslední střídání hostí. Chris Curran jde z placu a nahradí jej Martin Murray.

75
    James Mooney se opět musel prezentovat zákrokem, když lapil pokus střídajícího Nikose Englezoua.

76
    V pravidelných intervalech nyní zkouší domácí střílet na soupeřovu branku. Costas Charalambides však znovu netrefuje prostor tří tyčí. Devatenáctá střela Larnaky, dvanáctá vedle...

77
    Poslední substituci vidíme také na straně domácího celku. Thomas Ioannou nastupuje do závěrečné zhruba čtvrthodiny místo Teteho.

78
    Další střela domácích a znovu to byl třiadvacetiletý záložník či útočník Nikos Englezou. James Mooney byl znovu připraven a připisuje si třetí zákrok.

79
    Když už se hosté dostanou k útoku, jsou lapeni do ofsajdové pasti, jako nyní jejich kapitán Ryan Catney.

80
    A v ofsajdu je na druhé straně dnes podruhé i André Alves.

81
    Ovšem po rozehrání nepřímého volného kopu, jenž po ofsajdu následuje, si nepočínali hosté vůbec dobře. André Alves se bleskově ujal míče a protáhl Jamese Mooneyho, jenž chytil ve druhém poločase již druhou gólovou šanci domácích. Rohový kop.

81
    Místo Costase Charalambouse zahrává nyní rohový kop Nikos Englezou, ale se stejným "úspěchem."

83
    Po opravdu hodně dlouhé době si zákrok připisuje také gólman hostí Rubén Miňo, jenž chytá střelu střídajícího Stephena Garretta.

84
    A právě Stephen Garrett nyní dostává za faul zhruba deset metrů od pravého rohu velkého vápna žlutou kartu. Příjemcem nedovoleného zákroku byl Larena Jorge.

85
    Nicos Englezou to zkusil přímo na branku, ovšem James Mooney, jenž je v posledních deseti patnácti minutách nejzaměstnanějším hráčem hostí, jeho pokus zneškodnil.

86
    André Alves si dnešním výkonem možná říká o základ proti Spartaku Moskva. Výborná akce, ovšem finální zakončení chybělo. Tedy nechybělo, ale mělo být přesnější – vedle.

88
    V závěru přichází ještě faul Joana Tomáse na Chrise Ramseyho, po kterém budou mít hosté k dispozici přímý volný kop.

89
    Střela Jamese Knowlese je zblokována na rohový kop.

90
    Jako obvykle jej rozehrává James Knowles, ovšem znovu se nic nestalo.

90
    Další rohový kop zahrává znovu James Knowles. Ohrozí nyní hosté branku Larnaky?

90+2
    Chvíli se asi nebude hrát, po rohovém kopu hostí zde máme ošetřování domácího plejera.

90+2
    No a po faulu vznikla pořádná strkanice. James Mooney, gólman Cliftonville, dostává žlutou kartu, stejně jako domácí záložník Joan Tomás a hostující Ryan Catney.

90+3

Dobojováno, hotovo, domácí potvrdili výhru na hřišti Cliftonville 3:2 a postupují dále. A že jim to Severní Irové hodně ulehčili. Konkrétně tedy Caoimhin Bonner, jenž po jedenácti minutách dostal červenou kartu a odešel rovnou pod sprchy. Z velké převahy vytěžili domácí gól až ve 45. minutě, když se prosadil Vladimir Boljević.

O tři minuty později, po obrátce, zasadil druhý úder hostím Joan Tomás, střelec vítězné branky v Cliftonville, a bylo jasno. V dalším průběhu zápasu předvedl James Mooney několik dobrých zákroků a jen díky němu není nadílka Larnaky pro Cliftonville na jeho cestu zpět větší.

Larnaca si jako vítěz tototo duelu vybojovala právo nastoupit ve třetím předkole Evropské ligy proti Spartaku Moskva. První zápas je na kyperské půdě.
    Poražený tým přeje Larnace vše nejlepší v 3. předkole proti Spartaku a v celé sezoně

Žluté karty: 1-4.

S konstatováním, že AEK Larnaca vyhrála i v odvetném zápase nad Cliftonville a po celkovém součtu zápasů 5:2 postupuje do třetího předkola, kde se potká se Spartakem Moskva, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (21:28:16)

Tomáš Lysý

Branky: 45. Boljević, 48. Joan Tomás

Karty:   90+2. Joan Tomás (LAR) – 63. Ramsey (CLF), 84. Garrett (CLF), 90+2. Mooney (CLF), 90+2. Catney (CLF)   11. Bonner (CLF)

Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 14:1. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 7:2. Fauly: 10:8.
    AEK Larnaka: Miňo – Mojsov (46. André Alves), David Catala (C), Murillo – Ortiz, Charalambides, Jorge, Boljević, Tete (77. T. Ioannou) – Joan Tomás, Tričkovski (68. Englezou). Trenér: Imanol Idiakez

Cliftonville FC: J. Mooney – Cosgrove, McGovern, Bonner, Ives – Winchester (55. Garrett), Knowles, Catney (C), Curran (74. Murray) – McDaid (14. Ramsey), Donnelly. Trenér: Gerard Lyttle

14.07.2016
    Cliftonville - Larnaka 2:3

Branky: 18. McGuiness, 50. J. Donelly – 59. Tričkovski, 64. Charalambous, 77. Joan Tomás

Karty:   29. Knowles (CLF), 36. Donelly (CLF), 70. Ives (CLF) – 22. Larena Jorge (LAR), 40. Tete (LAR), 70. Tričkovski (LAR)

Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 2:4. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 18:9.