Jihlava – Pardubice 3:1 (kon.) | Třinec – Havířov 5:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
HC Dynamo Pardubice
Středa 03.08.2016, 11:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Přípravné zápasy mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u přípravného utkání mladšího dorostu HC Dukly Jihlava a HC Dynama Pardubice. Pro oba dva týmy se jedná o vůbec první přípravný zápas před sezonou 2016/2017. Uvidíme tedy, jak na tom po letní přípravě budou oba týmy na ledové ploše. Úvodní buly zápasu bude vhozeno v 11:30 na hlavní ploše Horáckého zimního stadionu, na vedlejší ledové ploše – zimáčku – odehrají své zápasy B-týmy mladšího dorostu obou celků.

HC Dukla Jihlava: Pavlas (Krejčí) – Winkler, Piskač, Smolko, Brož, Křišta, Barák – O. Svoboda, Najman, Kaltounková – Pigl, Čermák, M. Brož – Mihulka, Juda, Chlubna. Trenér: Petr Svoboda

HC Dynamo Pardubice: Klas (Nečas) – Jelínek, Kaštánek, Matěcha, Hrádek, Pejzl, Secký – Koffer, Zeman, Lašák – Tobiáš, Antoníček, Šír – Hledík, Rohlík, Hricuš. Trenér: Marek Dvořák.

00:01

00:38
    Piskač zabojoval za brankou o puk proti Radku Šírovi. Černou gumu získal a domácí tak mohou založit útok.

01:22
    Neúspěšné nahození hostí spacifikoval v obranném pásmu Tomáš Chlubna a jihlavský celek tak opět může jít dopředu.

02:29
    Adam Najman mohl otevřít skóre zápasu. Najel si nikým neatakován mezi kruhy a tvrdě vystřelil, ovšem střelu zápěstím poslal jen těsně vedle levé tyčky.

03:02
    Akce hostí je přerušena ofsajdem.

03:20
    Z pravé strany z ostrého úhlu to zkoušel také Tomáš Pigl, který Klase na švestkách nenachytal. Vzápětí se k dorážce mezi kruhy dostal také Vítězslav Brož, ale mířil nepřesně.

03:58
    Po závaru před svým brankovištěm raději zpacifikoval kotouč Marek Pavlas.

04:23
    V situaci Dukly dva na jednoho nepřihrával Juda na pravou stranu na Chlubnu, ale zkusil z levého kruhu vystřelit. Mířil však těsně vedle pravé tyče Klase.

05:09
    Kaltounková spolu s Najmanem vybojovala kotouč u mantinelu v útočném pásmu proti trojici hráčů hostí. K puku se poté dostal mezi kruhy Ondřej Svoboda, ale při střele mu černá guma sjela z hokejky.

05:53
    Pohledná akce domácích. Čermák nahrával od modré před branku na Vítězslava Brože, jenž puk dostal přesně na hůl, při zakončení však netrefil branku.

06:31
    Hra hodně rychle plyne, zatím se prakticky nepíská.

07:33
    Chlubnovi mezi kruhy projel při střele z první puk pod hokejkou. Možná ale jihlavský útočník přenechával kotouč za sebe na Filipa Křištu, jenž se dostal k ráně z první. Účastník IIHS 2014 tvrdě vypálil a Klas schoval kotouč v lapačce.

08:19
    Šance i na druhé straně. Od modré tvrdě vystřelil Daniel Matěcha. Před brankou se pokoušel zastrčit Antoníček puk za záda Pavlase, ovšem nepodařilo se mu to. Stejný forvard Pardubic se dostal do zakončení i o chvíli později, jenže zblízka netrefil ideálně kotouč.

09:33
    Další útočné choutky hostí přerušuje nepřesnost při přechodu přes modrou – ofsajd.

09:52
    Obrovská šance Dukly. K odraženému puku se před brankou dostal David Mihulka. Novic v jihlavské sestavě nabral touš na bekhend, ovšem zdvihl jej příliš a poslal nad horní tyč.

10:32
    O ohrožení pardubické branky se pokoušel také střelou z levé strany Vítězslav Brož, ale ani napotřetí se netrefil mezi tři tyče.

10:49
    Po nahození Petra Brože prošel skákavý puk od modré vedle pravé tyče Klase.

11:22
    Jihlava nyní svírá soupeře před brankou. O hezkou kombinaci se postaral Tomáš Pigl, Vítězslav Brož a zakončující Patrik Čermák, jenž si střelou z prostředku útočného pásma na Klase nepřišel.

12:15
    Pardubičtí hokejisté se po delším čase osvobozují a posílají puk do útočného pásma. Navíc se nebude pískat ofsajd, takže Koffer za brankou Pavlase tvrdě zabojoval o puk s Křištou.

12:30
    Jan Lašák si před brankou Pavlase našel odražený puk. Mířil po ledě k pravé tyči, kde byl připravený beton jihlavského gólmana, jenž předvedl dobrý zákrok.

13:15
    Také na jihlavské straně je při přechodu přes modrou pískán ofsajd.

13:30
    Střelu Matěchy od modré viděl Pavlas před dva hráče až na poslední chvíli, přesto stačil opět zasáhnout pravým betonem.

13:53
    Právě Daniel Matěcha, jenž před malou chvílí nebezpečně nahazoval puk od modré, dostává dvě minuty za podražení a je prvním vyloučeným hráčem zápasu.

Na vyloučení: 0-1.

14:25
    Klas raději kryje střelu Ondřeje Svobody z levé strany ve své výstroji.

15:35
    Jihlavský celek je sice aktivnější a hraje v útočném pásmu, ovšem k vážnějšímu ohrožení Jonáše Klase se nedostává.

15:43
    A nevyjde to ani nyní, neboť se Dynamo osvobozuje a posílá puk do středního pásma.

15:53
    Hosté oslabení přestáli a hrají v plném počtu.

16:35
    Lukáš Hricuš přebral na modré puk a mohl ujet sám na branku, ovšem Tomáš Chlubna se jakožto útočník prezentoval parádním obranným zákrokem a vypíchl soupeři puk.

17:08
    Prakticky totožnou situaci jsme viděli na druhé straně, kdy se z levé strany mohla řítit sama na branku Kaltounková, přišlo však výborné vypíchnutí puku z hole Kaštánka.

18:08
    Mihulka ještě získal puk ve středním pásmu a nahodil jej k brance Klase, na led poté naskakuje druhá lajna Dukly.

18:38
    Jonáš Klas má kotouč ve své moci, bude se vhazovat po jeho levici.

18:56
    Po trošku kostrbaté kombinaci Kaltounkové s Najmanem se kotouč dostal k druhému jmenovanému, který jej na modré vzal, vybruslil si na levý kruh a Klas se musel proti jeho střele vyznamenat.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:10
    Nyní už byl gólman Dynama bezmocný. V bezprostřední blízkosti branky stála Kristýna Kaltounková a dostala puk. Počkala si na pohyb gólmana a poté zamířila, ovšem horní tyčka zkazila její radost.

20:00

Ačkoliv měla Jihlava v první třetině více ze hry a také více gólových šancí, stav zůstává nezměněn. V největší příležitosti se ocitla v poslední minutě úvodního dějství Kristýna Kaltounková, jenže zblízka mířila pouze do břevna.

Další třetina začne přibližně v 12:11.

20:01

20:44
    V první šanci druhé třetiny se ocitnul obránce hostí Tomáš Jelínek, mířící z pravého kruhu přímo do míst, kde byl Pavlas.

21:01
    A zdá se, že Marek Pavlas bude mít i nadále více práce, jelikož jednoho ze soupeřů zahákoval domácí bek Daniel Piskač.

Na vyloučení: 1-1.

21:21
    Tobíáš s Antoníčkem doráželi puk z bezprostřední blízkosti, ale ani jeden netrefil branku.

22:30
    Radek Šír při střele z levého kruhu pomalu upadl, jakou do ní dal razanci, ovšem znovu si nepřišel na zatím výborného a pozorného Marka Pavlase. Stejně tak jako o chvíli později střelou z pravé strany Daniel Matěcha.

22:50
    Pardubičtí se nepřesnou kombinací připravují o útočné pásmo.

23:01
    Jihlava hraje v plném počtu.

23:37
    Zcela volný se před Pavlasem zjevil Radek Šír, ovšem ani tentokrát domácího gólmana střelou z bezprostřední blízkosti nepřekonal.

24:44
    Šancí je dostatek, gólů poskrovnu. U pravé tyče Klase střílel Miroslav Juda, který gólmana nepřekonal. Klas při zákroku spadl na led a poté se jej snažil přehodit Vítězslav Brož, ovšem na několik pokusů puk přes val těl přes ležícího gólmana neprotlačil.

25:37
    Druhé vyloučení domácího hráče a druhé ve druhé třetině. Petr Brož musí odejít na trestnou lavici za podražení před vlastním brankovištěm.

Na vyloučení: 2-1.

26:13
    Najman dobře zabojoval o puk a vyhazuje jej až k brance soupeře. Navíc při troše štěstí mohl po levé straně ujet do úniku.

27:02
    Jihlava hraje oslabení zatím velmi dobře. Kaltounková ve spolupráci s Najmanem podržela puk ve středním pásmu.

27:30
    Ondřej Tobiáš si povyjel z pravého kruhu blíže do středu a jal se zakončit, jeho střela byla ztečovaná do ochranné sítě nad brankou.

27:37

27:56
    Velký závar před svojí brankou likviduje Klas, který drží puk někde pod betony.

28:11
    Střelou z mezikruží se prezentoval Vítězslav Brož, nicméně Klas reflexívně zasáhl a zneškodnil puk vyrážečkou.

28:21
    Daniel Piskač znovu usedá na trestnou lavici, tentokrát za podražení. Jde o jeho druhé vyloučení ve druhé třetině.

Na vyloučení: 3-1.

28:41
    Najman s Kaltounkovou opět dobře zabojovali proti útočícím Pardubicím, puk je ve středním pásmu.

29:48
    Tomáš Zeman vypálil přesně ze středu pravého kruhu, nicméně ani on bezgólový stav zápasu neprolomil.

30:26
    Při návratu vyloučeného Piskače na led si to z levé strany namířil před branku Ondřej Rohlík. Akce to byla pěkná, gólman Pavlas však zamezil radosti útočníka hostí jak po jeho střele, tak po dvou dorážkách.

30:26
    Změna v jihlavském brankovišti. Druhou polovinu zápasu odchytá Filip Krejčí, jenž střídá dnes výborného Marka Pavlase.

30:51
    Valentýn Smolko napřáhl od modré a rána účastníka česko-finské hokejové školy 2014 v Pirkkale u Tampere prošla jen těsně vedel levé tyčky Klase.

32:08
    Slibných šancí jako v první polovině druhé třetiny zatím nyní tolik nevidíme, oba týmy nyní puk moc neposlouchá.

33:36
    Po vyhraném buly zkusil puk nahodit od modré na branku Michal Hrádek a Filip Krejčí si připisuje jeden z prvních zákroků.

33:46
    Stejně jako o malou chvíli později při střele Michala Hrádka.

33:53
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Nyní už se stav zápasu mění. Secký vystřelil od modré a před brankou Krejčího vznikla pořádná mlýnice. V ní zřejmě přistrčil Šír puk na ONŘEJE TOBIÁŠE a útočník hostí zamířil pod horní tyčku. Asistence: Radek Šír, Dominik Secký.

34:25
    Hosté mohli zvýšit vedení. Filip Koffer projel po levé straně a předložil puk před branku na Tomáše Jelínka, který si zblízka vylámal zuby na Filipu Krejčímu. Druhý gólman Dukly předvedl také dobrý zákrok.

35:11
    Ondřej Svoboda našel mezi kruhy Kristýnu Kaltounkovou, která mířila do levého horního rohu, jenže o kousek minula cíl. Jonáš Klas v brance hostí by byl zřejmě bezmocný.

36:40
    Na střelu Petra Brože od modré gólman Klas viděl a bez problémů jí schoval ve výstroji.

36:55
    Ondřej Tobiáš obkroužil prakticky celé útočné pásmo, aby si nakonec najel na pravý kruh a vystřelil. Jeho pokus byl zblokován.

37:31
    Nahození ze středního pásma málem trošku vystrašilo Jonáše Klase. Puk z hole jednoho z domácích hráčů mířil metr nad horní tyčku.

38:19
    Dukla právě vstřelila branku!
    Stav zápasu je srovnán. Vítězslav Brož poslal kotouč po levé straně na TOMÁŠE PIGLA, jenž si najel na levý kruhu a střelou po ledě ke vzdálenější tyči překonal Jonáše Klase. Asistence: Vítězslav Brož.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny, hraje se před brankou Krejčího.

40:00

Ve druhé třetině se již skóre měnilo. Pardubice sice nejprve nevyužily tři přesilové hry, ovšem litovat nemusely. Ve 34. minutě se v mlýnici před brankou prosadil Ondřej Tobiáš. Vyrovnání na sebe nechalo čekat jen pět minut, v závěru druhého dějství srovnal střelou z levého kruhu Tomáš Pigl, nováček v jihlavském dresu.

Další třetina začne přibližně v 12:55.

40:01

40:23
    Po přihrávce Lašáka získal kotouč mezi kruhy Tobiáš a jal se střílet, ovšem Kaltounková mu přizvedla hůl a nedovolila mu zakončit.

40:40
    A hned z protiútoku se Dukla prosazuje. Piskač poslal puk před branku na ADAMA NAJMANA, který střelou zblízka otáčí průběžný stav zápasu a posílá Jihlavské poprvé v utkání do vedení. Asistence: Daniel Piskač.

41:01
    Útok pardubických hokejistů nemůže pokračovat pro ofsajd.

41:48
    Pokus Hricuše z levého kruhu schoval Krejčí bezpečně ve výstroji.

42:16
    Jihlava zbytečně přišla o puk, navíc ve vlastním pásmu, což byla voda na mlýn pro Tomáše Zemana. Útočník hostí si od modré sjel mezi kruhy a zamířil přímo do míst, kde byl připravený Krejčí, jenž má puk v zástěře.

43:05
    Po zakázaném uvolnění Dukly se kotouč stěhuje před Filipa Krejčího. Buly bude po jeho levici.

43:31
    Po střele Vítězslava Brože z mezikruží zasáhl velmi dobře Klas, nenechal se překvapit.

44:28
    Mihulka posílal z levé strany střílenou přihrávku před branku na najíždějícího Tomáše Chlubnu, který jen těsně minul puk.

45:18
    Poprvé od čtrnácté minuty si zahraje Dukla přesilovou hru, když na trestnou lavici míří Radek Šír za hákování.

Na vyloučení: 3-2.

45:51
    Jihlava sevřela čtveřici soupeře před branou Klase, kterou také ostřelovala, co to šlo. Pardubický gólman ale odolal a při vyhození puku hostí do středního pásma je hra pískána , protože na ledě v levém rohu za brankou Dynama zůstal ležet Filip Koffer. Naštěstí na střídačku odjíždí po svých.

46:20
    Domácím se nezadařila kombinace a kotouč je ve středním pásmu, poté míří až ke gólmanu Krejčímu.

46:26
    Síly na ledě se srovnají. Jan Lašák totiž leží pro změnu v pravém rohu za svojí brankou, na led jej poslal Vítězslav Brož, který dostává dvě minuty za napadení.

Na vyloučení: 4-2.

46:52
    Při hře čtyř proti čtyřem zkusil zakončit u levé tyče Klase domácí forvard Chlubna, ale gólman hostí se stihl přesunout.

47:18
    Hosté hrají v plném počtu a začíná tak jejich zkrácená přesilová hra.

47:30
    Opět to byla první lajna hostí, která hodně zahrozila. V situaci dva na jednoho přihrával z pravé strany Antoníček před branku Krejčího na Tobiáše. Přihrávku stihl zblokovat jeden z vracejících se hráčů Dukly, zřejmě Daniel Piskač, a se závarem u svého brankoviště si již poradil Filip Krejčí.

48:20
    Po střele Kaštánka od modré se kotouč ze zadního mantinelu odrazil k levé tyči Krejčího, který jej rychle pokryl. Ihned poté vznikla u této tyčky šarvátka, ale sudí vylučovat nebudou.

48:26
    Jihlava hraje také v plném počtu.

49:37
    Od modré to zkusil také Daniel Matěcha, jenž je dnes střelecky hodně aktivní, ovšem minul zhruba o metr pravou tyč.

50:03
    Na druhé straně našel Ondřej Svoboda mezi kruhy volnou Kaltounkovou, která již napřahovala na střelu, aby jí na poslední okamžik vypíchl puk obránce Pejzl.

50:59
    Branka za zády Filipa Krejčího je posunutá a opět je zde menší šarvátka. Nyní se již bude vylučovat.

50:59
    Na trestnou lavici odchází domácí obránce Daniel Piskač a hostující Jan Lašák. Oba dva dostávají dvě minuty za hrubost.

Na vyloučení: 5-3.

51:30
    Mezi kruhy dostal kotouč David Mihulka a jeho projektil projel jen těsně vedle pravé tyčky Klase.

52:12
    Hostím se skýtá šance na vyrovnání po tom, co Kristýna Kaltounková poblíž útočné modré podrazila jednoho z hráčů soupeře, jenž na okamžik zůstal ležet na ledě.

Na vyloučení: 6-3.

52:31
    Střelu od modré v podání Tomáše Jelínka gólman Krejčí viděl a bezpečně jí vyrazil.

52:59
    Při návratu vyloučených hráčů na led se strhla před branou Krejčího další mela. Odražený puk se pokoušel dostat za záda domácího gólmana Tomáš Zeman, ovšem neprosadil se. Puk skákající na brankovišti netrefil.

54:05
    Přesilová hra se hostující ekipě vůbec nedaří, Dukla se bez problémů brání náznakům útoků Pardubic.

54:12
    JIhlava hraje v plném počtu.

54:35
    Tomáš Chlubna si našel před brankou odražený puk. Obtočil se kolem své osy a zamířil na odkrytou branku, kterou o kousek minul. Bude se však vylučovat na pardubické straně.

54:48
    Tomáš Jelínek, obránce Pardubic, krosčekoval soupeře a už míří na trestnou lavici.

Na vyloučení: 6-4.

55:26
    Domácí musí začít až od své branky, hosté vyhazují kotouč ke Krejčímu.

55:43
    Dukla se nemůže dostat proti v oslabení hrajícím Pardubicím z obranného pásma, navíc nyní zkusil střelu od modré Matěcha. Krejčí byl pozorný.

56:02
    Zdá se, že je rozhodnuto. ADAM NAJMAN dostal puk do jízdy a zkusil vystřelit při přejetí útočné modré, čímž dokonale překvapil Jonášek Klase, kterému puk prošel nad vyrážečku do levého horního rohu. Asistence: Valentýn Smolko.

56:33
    Pro posunutou branku za zády Klase se nemůže pokračovat, ještě před tím střela jednoho z hráčů Dukly zřejmě lízla levou tyčku branky.

57:11
    Pardubičtí mají možná poslední šanci, jak zkorigovat nepříznivý výsledek. Filip Křišta je vyloučen na dvě minuty za napadení.

Na vyloučení: 7-4.

58:00
    V probíhajících posledních dvou minutách třetí třetiny posílají domácí kotouč až ke Klasovi.

58:16
    Střelu Koffera z vrcholu pravého kruhu Krejčí bez potíží kryje.

59:11

59:15
    Pumelice Daniela Matěchy prošla těsně vedle pravé tyčky Krejčího svatyně.

Třetí třetina dala výsledku konečnou podobu. Nejprve se hned na jejím začátku prosadil Adam Najman a stejný hráč v čase 56:02 šťastnou přesilovkovou střelou pečetil výhru Dukly v poměru 3:1.

S konstatováním, že v prvním přípravném zápasu obou týmů poráží domácí HC Dukla Jihlava své protějšky z pardubického mladšího dorostu 3:1, se s Vámi loučí a hezkou středu přeje Tomáš Lysý. (13:33:41)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 39. Pigl (V. Brož), 41. Najman (Piskač), 57. Najman (Smolko) – 34. Tobiáš (Šír, Secký)

HC Dukla Jihlava: Pavlas (31. Krejčí) – Winkler, Piskač, Smolko, P. Brož, Křišta, Barák – O. Svoboda, Najman, Kaltounková – Pigl, Čermák, V. Brož – Mihulka, Juda, Chlubna. Trenér: Petr Svoboda

Rozhodčí: Suchý – Čurilla, Mareček