Košice – Martin 6:2 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 4:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 2:1 (po pr.)
Pardubice – Mannheim 1:6 (kon.) | Detva – Zvolen 6:2 (kon.) | Banská Bystrica – Trenčín 3:2 (2:0 po s.n.)
Slavia – Kladno 2:1 (0:2 po s.n.) | Chomutov – Plzeň 5:1 (kon.) | Motor ČB – David Servis 8:2 (kon.)
Tábor – Havlíčkův Brod 6:4 (kon.) | Znojmo – Zlín 2:0 (0:1 po s.n.) | Sokolov – Klášterec nO 5:6 (kon.)
Mor. Budějovice – Technika Brno 7:2 (kon.) | Poprad – Lipt. Mikuláš 2:3 (kon.) | Pelhřimov – Jindř. Hradec 7:1 (kon.)
Kometa Brno – Chabarovsk 0:3 (kon.) | K. Vary – Litvínov 4:1 (kon.) | Benátky n/J – Most 5:2 (kon.)
Kadaň – Ústí n/L 1:6 (kon.) | Litoměřice – Anyang Halla 5:2 (kon.) | Servette Ženeva – Sparta 1:2 (0:1 po s.n.)
HC Kometa Brno
0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Amur Chabarovsk
Čtvrtek 11.08.2016, 18:00 • DRFG Arena, Brno • Přípravné zápasy

59:37
    Ještě šance pro Kometu vstřelit alespoň čestnou branku. Dvě minuty za hákování obdržel Vitalij Aťjušov.

59:03
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Hosté přesilovou hru využívají a rozhodují o své výhře. Andrej Taratuchin udělal při rychlém protiútoku kličku na střed a i když jej tísnilo několik hráčů Komety, dostal se ke střele. Vejmelka vyrazil kotouč před sebe do míst, kde číhal ALEXEJ UGAROV, který doklepl puk do brány. Asistence: Andrej Taratuchin.

57:16
    Střídačka Komety ale neskládá zbraně a vyžádala si oddechový čas.

54:39
    Domácí ještě mohou zdramatizovat utkání. Dvě minuty za hru vysokou holí obdržel Kristian Kuusela. Další přesilovka pro Kometu a šance.

54:22
    Teď mohl potěšit velmi slušnou návštěvu Hynek Zohorna, ale tváří v tvář Metsolu nepřekonal. Finský gólman zakročil betonem.

Tak to je naprosto vynikající návštěva, která si dnes našla cestu na utkání. Dnešní utkání sleduje na přípravu málo vídaných 6520 diváků.

49:00
    Domácí se usadili v útočném pásmu, Trška si nabruslil do mezikruží a vypálil bekhendem těsně nad horní tyč.

46:15
    Na druhé straně pálil hodně nebezpečně z mezikruží Litovčenko, ale Vejmelka vytáhl parádní zákrok.

42:51
    Litovčenko dostal přihrávku před bránu, tváří v tvář Vejmelkovi ale neuspěl.

37:30
    Největší šanci si vypracovali hosté paradoxně po zásahu domácího hráče. Li nahazoval kotouč od mantinelu na bránu, když v tom vložil nešikovně do jeho pokusu Dočekal, od něhož se puk odrazil do tyče. Vejmelka dokázal zachytit puk v lapačce.

35:31
    Jozef Kováčik poslal z obranného pásma kotouč na střídačku, za což obdržel dvouminutový trest.

31:23
    Přesilová hra pro Kometu. Dvě minuty za podražení obdržel Vladimir Pěrvušin.

28:18
    Domácí si na konci přesilovky vypracovali zajímavé šance, ovšem finální střela Erata z levého kruhu byla zblokována.

26:09
    Domácí dokázali svého soupeře sevřít a nakonec si vykoledovali faul. Dvě minuty za krosček obdržel Vitalij Aťjušov.

25:29
    Obrovská šance Komety zůstala nevyužita. Kvapil našel před bránou úplně volného Erata, který ale z první a zblízka Metsolu nepřekonal.

22:07
    Hosté si na úvod druhé části zahrají svou druhou přesilovku. Dvě minuty za podražení obdržel Tomáš Malec.

14:50
    Čermák uvolnil Vincoura, který dnes hraje první zápas v dresu Komety na domácím ledě, toho ale v dobré příležitosti vychytal Metsola.

12:35
    Po další střele Tršky, který se dnes rozhodně střelby od modré čáry nebojí, Metsola vyrazil puk před sebe. Dorážející Němec měl před sebou chvíli odkrytou bránu, ale než si zpracoval puk, Metsola dokázal volný prostor pokrýt.

11:37
    Modrobílí si zahrají druhou přesilovku. Dvě minuty za hrubost obdržel Maksin Kondraťjev.

09:07
    Šance pro Kometu vrátit se do zápasu. Kirill Maslov dostal dvě minuty za sekání a modrobílí budou mít první přesilovou hru.

08:20
    Když už se zdálo, že domácí si postupně vytváří tlak na bránu, udeřili hosté podruhé. Při rychlém protiútoku se po sérii přihrávek dostal do dobré pozice Tomáš Zohorna, který vybruslil Vejmelku a zajel za bránu, odkud předložil puk TEEMU RAMSTEDTOVI, jenž se do odkryté klece nemýlil. Asistence: Tomáš Zohorna.

05:07
    A hosté dokázali svůj tlak přetavit v gól v době, kdy Kometa hrála dvě vteřiny v plném počtu. Kuusela našel před brankou TOMÁŠE ZOHORNU, který prostřelil Vejmelku a otevřel skóre utkání. Asistence: Kristian Kuusela, Alexej Byvalcev.

03:10
    Taratuchin našel před bránou Kamalova, který ovšem v obrovské příležitosti Vejmelku nepřekonal.

03:05
    Hosté z Chabarovsku si zahrají první přesilovou hru zápasu. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Martin Dočekal.

01:44
    Oleg Li se protáhl přes oba obránce Komety před Vejmelku, ale měl to na bekhend a brněnský gólman si celou situaci pohlídal.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 6. T.Zohorna (Kuusela, Byvalcev), 9. Ramstedt (T. Zohorna), 60. Ugarov (Taratuchin)

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Štencel, Trška, Gulaši, Kováčik, Malec, Koch, Šnajnar, Vágner – Kvapil, H. Zohorna, Erat – Zaťovič, Hruška, Němec – Haščák, Čermák (C), Vincour – Dymáček, Dočekal, Vondráček – Dostálek.
    Amur Chabarovsk: Metsola (Pečurskij) – Maslov, Zub, Aťjušov (C), Kolář, Kondraťjev, Kosmačjov, Ljutov – Pěrvušin, Kamalov, Ramstedt, Litovčenko, Byvalcev, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, Kuusela, T. Zohorna, Li, Taratuchin, Ugarov, Železnov.

Rozhodčí: Jeřábek, Polák – Lainka, Otáhal