Znojmo – Mnichov 3:4 (kon.) | Junosť Minsk – Växjö 4:3 (po pr.) | Linz – Košice 3:4 (kon.)
Lugano – Tappara 1:3 (kon.) | Luleå – SaiPa 2:4 (kon.)
Steinbach Black Wings Linz
3:4 (1:0, 2:1, 0:3)
HC Košice
Úterý 23.08.2016, 19:30 • Keine Sorgen Eisarena Linz • Hokejová Liga mistrů • Skupina M

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:01:23)

Utkání sledovalo 4 650 diváků.

Statistiky

Střely na branku: 36:28
    Zásahy brankářů: 24:33
    Úspěšnost brankářů: 85,71 % : 91,67 %
    Trestné minuty: 16:14

Utkání je u konce Košice si odváží výhru v poměru 4:3! Na slovenský tým by si asi ve 32. minutě vsadil málokdo, ale Košice odstartovaly velký nápor, který gradoval ve třetí třetině. V té se nejprve trefil Jakub Suja a v přesilovce srovnal bombou od modré Eduard Šedivý. Rozhodující okamžik utkání přišel v 56. minutě, kdy si puk vybojoval Marek Bartánus a sám také zakončil. Tato výhra tak ponechává Košicím naději na případný postup do další fáze Ligy mistrů.

59:15
    Linz hraje v šesti, Ouzas je na střídačce!

58:30
    Varga se vrátil na ledovou plochu, Košice jsou v pěti.

58:10
    Habal teď na brankové čáře zachytil slibnou šanci na srovnání domácích. Drží tak těsný náskok slovenského celku.

57:12
    Puk je mimo útočné pásmo Black WIngs, tohle Košicím vyhovuje.

56:30
    Domácí si před přesilovkou berou oddechový čas.

56:30
    Domácí ale ihned zatlačili a výsledkem je přesilová hra. Dvě minuty za držení dostal Tibor Varga.
    55:22 Marek BARTÁNUS - 3:4

55:22
    Košice vstřelily branku!
    Hosté dokonali obrat a vedou! Na hranici útočného pásma vybojoval puk MAREK BARTÁNUS, najel si zleva do střelecké pozice a procedil puk za Ouzase – 3:4! Bez asistence.

54:20
    Ve velice slibné akci byl domácí Hofer. Zpracoval si puk, v útočném pásmu si i obhodil obránce, ale zakončení měl na dlouhou hůl a Habal jej vychytal.

53:55
    Jak Brett Palin, tak i Ivan Jankovič dostali trest 2+2 minuty za hrubost.

53:53
    Po další akci a střele na Ouzase se před brankovištěm strhla slušná potyčka, nejaktivnější byli domácí Palin a hostující Jankovič.

53:10
    Ouzas se musel na brankovišti rychle přemisťovat, výpad hostů ale dokázal pokrýt.

52:40
    Domácí vyhazují až do pásma Košic, ty jdou ale rychle dopředu.

52:24
    Vylučovat se ale bude na druhé straně, dvě minuty za držení dostal Fabio Hofer.

51:44
    Domácí publikum bouří, nelíbí se jim některé zákroky košických. Rozhodčí ovšem zůstávají v klidu.

50:52
    Trochu se nám to teď kouskuje častými přerušeními hry.

49:52
    Oba týmy si teď dávají velký pozor na soupeře a spáchání zbytečné chyby.

48:43
    Hra se teď stěhuje před Habala, jeho spoluhráči totiž vyhodili na zakázané uvolnění.
    46:52 Eduard ŠEDIVÝ - 3:3

46:52
    A je srovnáno na 3:3, hosté využili přesilovou hru! Bicek posunul puk na modrou čáru, odkud EDUARD ŠEDIVÝ propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jiří Bicek.

46:36
    Domácí tým vyhodil přes všechny čáry.

45:15
    Navíc teď budou mít k dispozici přesilovku, Daniel Oberkofler dostal dvě minuty za vysokou hůl.

45:00
    Hosté cítí, že by mohli srovnat a ještě zabojovat o naději k postupu.
    43:17 Jakub SUJA - 3:2

43:17
    No a máme tu zápletku. Hosté se dostali do útočného pásma, zleva přihrál Nagy na střed a JAKUB SUJA poslal svou prudkou střelu pod horní tyčku. Asistence: Ladislav Nagy.

42:18
    Varga dokázal vybojovat u mantinelu puk a dostat jej na modrou, pak už přišlo ale pouze nepřesné nahození na Ouzasovu branku.

41:29
    Úvod třetí třetiny je hodně pozvolný, hodně se bruslí, ale většinou ve středním pásmu.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 21:13.

Statistiky

Střely na branku: 29:21
    Zásahy brankářů: 20:26
    Trestné minuty: 8:8

Je za námi čtyřicet minut hry a Linz může být stále tím spokojenějším týmem. Náskok je už dvoubrankový, byť byl tu i rozdíl tří branek. Jako první se v této části trefil po brejku Dan DaSilva a na 3:0 upravoval v přesilovce Brian Lebler. Hosté se ke slovu dostali až v závěru třetiny, kdy se taktéž v přesilovce prosadil Marek Bartánus. Stav je tedy 3:1 pro Linz.

40:00

39:32
    Black Wings prováhali nadějnou akci dvou na jednoho, špatná byla už přihrávka před branku.

38:39
    Po vstřelené brance hosté ožili a opět se tlačí do střeleckých pozic.
    37:38 Marek BARTÁNUS - 3:1

37:38
    Je sníženo, i hosté využili přesilovou hru. Na levou stranu dostal namazáno MAREK BARTÁNUS a tvrdou ranou zamířil za Ouzasova záda. Ten se nestačil přemístit a přišel tak o své čisté konto. Asistence: Eduard Šedivý, Jiří Bicek.

37:11
    Ouzas drží své čisté konto, nyní odolal i rychlému výpadu středem.

36:39
    A už zase ne, neboť Marc-Andre Dorion se dopustil hákování a už sedí na trestné lavici.

36:31
    Black Wings jsou v plném počtu.

36:06
    Puk je k radosti diváků ve středním pásmu.

35:30
    Vašíčkovo nahození od modré pokryl Ouzas a vyrazil puk před sebe.

35:08
    Domácí v naprostém poklidu vyhazují z vlastního pásma.

34:31
    Přesilovka pro Košice, Dan DaSilva už pyká za podražení.

33:53
    Jenže hosté mají velký problém se udržet na puku a vůbec vymyslet kloudnou útočnou akci.

32:53
    Máme po komerční přestávce, ve které trenér hostů dával svým svěřencům pokyny do dalších minut. Rozhodně nic nevzdávají.
    31:06 Brian LEBLER - 3:0

31:06
    Linz právě vstřelil branku!
    A je tu využitá přesilovka! Po parádní rozborce bránící čtveřice zívala na BRIANA LEBLERA odkrytá branka a ten si už věděl rady. Asistence: Marc-Andre Dorion, Sebastien Piche.

30:48
    Obrovský závar před Habalem. Linz hraje v naprosté pohodě a uvolněně.

29:53
    Schofield se už dostával do ložené šance, když byl faulován. Dvě minuty za podražení dostal Eduard Šedivý.

28:49
    Spilar se už vrátil na led, ale akce domácích pokračovala. Lebler tlačil puk mezi kruhy, následný střela ale skončila u Habala.

28:40
    Alespoň na chvíli se košičtí osvobozují.

27:49
    Rychlá kombinace domácích skončila tvrdou ranou od modré, puk skončil na tvrzeném skle za Habalem.

26:48
    Další vyloučení, nyní ale na straně Košic. Ty hrály v šesti a Gabriel Spilar jde odpykat dvouminutový trest.
    25:58 Dan DASILVA - 2:0

25:58
    Sotva skončilo oslabení domácího týmu, dostal se k puku Hisey, předložil jej najíždějícímu DANU DASILVOVI a ten švihem překonal Habala. Asistence: Rob Hisey, Brett Palin.

25:28
    Puk je zase v pásmu Košic.

24:40
    Zatím ale domácím toto oslabení jde, Spannring se dokonce dostal ke střeleckému pokusu, ránu ale nasměroval do bruslí bránícího hráče.

23:52
    Přesilovka pro Košice, dvě minuty za hákování dostal Marc-Andre Dorion.

23:14
    Od modré čáry přilétl puk a Habal jen tak tak stihl zakročit, střelu viděl na poslední moment.

23:09
    Zakázané uvolnění hostů, hra se stěhuje před Habala.

22:37
    Domácí lákají soupeře do vlastního pásma a otevření tak útočné poloviny, jsou to teď takové šachy na ledě.

20:44
    Hned v úvodu se před Habala natlačil domácí útok, blízko dorážky byl Hofer, stav je ale stále 1:0.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 20:17.

Statistiky

Střely na branku: 9:10
    Zásahy brankářů: 10:8
    Trestné minuty: 2:4

Je za námi první třetina a spokojenější zatím mohou být domácí, ti totiž vedou těsně 1:0. O zatím jedinou branku aktivnějšího celku se ve 13. minutě postaral Dan DaSilva, když využil Hiseyho přihrávku z rohu kluziště. Domácím se tak přiblížila jistota postupu do další fáze Ligy mistrů, Košice naopak musí přidat, pokud chtějí odvrátit další porážku a ztrátu šance na postup.

20:00

19:32
    Klíma neudržel u levého mantinelu puk, ten tak domácí dostali z vlastního pásma.

18:25
    Linz začíná další akci za brankou Ouzase, u puku je Dorion.

17:20
    Kirchschlagerovo nahození nadělalo před brankovištěm Košic trochu neplechu, gólem to ovšem neskočilo.

15:25
    Suja projel středním pásmem, dostal se už i do míst, odkud by se dalo zakončit, jenže se utopil v kličkách.

14:53
    Spannring se už dostal do sóla, chtěl udělat kličku Habalovi, jenže všechna snaha byla zbytečná, pískalo se postavení mimo hru.

14:43
    Linz je v plném počtu.

14:30
    Přesilovka se pomalu blíží ke svému konci, zatím se ale Košicím nedaří nic vymyslet.

12:43
    Přesilovku si teď zahrají Košice, menší trest za nedovolené bránění vyfasoval Patrick Spannring.
    12:16 Dan DASILVA - 1:0

12:16
    Je tu první gól utkání. Z rohu kluziště se puk dostal před brankoviště, kde DAN DASILVA udělal rychlý pohyb, a forhendovým blafákem překonal bezmocného Habala. Asistence: Rob Hisey, Joel James Kasimir Broda.

11:05
    Rychlý brejk domácích ve třech hráčích skončil střelou Gaffala, puk skončil mimo.

10:21
    Košice jsou v plném počtu, přečkaly dlouhé oslabení.

10:02
    Nagymu se málem podařilo přesprintovat soupeře, nepodařilo se, ale Košice ušetřily několik vteřin z oslabení.

09:21
    A znovu, nyní už ale hrají ve čtyřech, Matejka se vrátil do hry.

08:45
    Hostům se podařilo vyhodit.

08:21
    Košice jdou do tří, dvě minuty za nesportovní chování dostal Jiří Vašíček.

07:57
    Po nahození přejel před Habanem Lebler, ale gólman Košic si puk našel a vyrazil.

07:03
    Je tu první vyloučení, domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení dostal Lukáš Matejka.

06:55
    Čtvrtý útok Košic se daleko nedostal, po Matejkově nahození se Linz rychle osvobodil.

06:13
    Nyní musel dávat velký pozor hostující Habal, nahození od modré bylo hodně nečekané a nepříjemné.

05:35
    Postavení mimo hru hostů.

05:05
    Ouzas si připsal první zákrok, proti střele švihem ze střední vzdálenosti ale nemusel vyvinout mnoho snahy.

04:14
    Jankovič i Šedivý mohli vystřelit, přesto puk na Ouzase neposlali.

03:31
    Hraje se dlouho bez přerušení, oba týmy se střídají v útočných výpadech.

02:16
    Šmach pouze nahodil puk do útočného pásma, domácí se v poklidu ubránili.

01:29
    Domácí Hisey se zmocnil puku, zpoza branky přihrával bekhendem před brankoviště, jeho spoluhráči už ale puk na Habala neposlali.

00:42
    Jako první vystřelil hostující Nagy, jeho akci po levém křídle lapil pozorný Ouzas.

00:01

EHC Black Wings Linz: Ouzas (Janny) – Palin, Piche, Dorion, R. Lukas, Kirchschlaeger, Altmann, Mayrhauser, Fechtig – Lebler, McLean, Hofer – Broda, Hisey, DaSilva – Schofield, Gaffal, Oberkofler – P. Lukas (C), Loik, Spannring. Trenér: Rob Daum.

HC Košice: Habal (Kopřiva) – Vašíček, Deyl, Jankovič, Šedivý, Dudáš, Šmach, Matejka – Suja, Nagy, Spilar – Bicek, Hruška, Bartánus – Varga, Boltun, Hovorka – Bartoš, Klíma, Milý – Hričina. Trenér: Rostislav Čada.

Rozhodčí: DiPietro (SUI), Nikolic (AUT) – Nothegger (AUT), Seewald (AUT).

Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
    Českou vlajku v úterním hracím dni Ligy mistrů drží Znojmo.

Zápas v Keine Sorgen EisAreně začne v 19:30, takže si na tuto dobu nic nechystejte a sledujte náš přenos. Jste k němu všichni zváni.

HC Košice

Košičtí mají za sebou dva domácí zápasy a diváky v nich zrovna nepotěšili. Oba duely totiž slovenský tým prohrál. Nejprve podlehl Bernu vysoko 3:6 a poté přišel už zmíněný duel proti Bernu s těsnou porážkou 2:3. Dnes v Linci tak může napravit zatím nevydařené představení a zabojovat o první body do tabulky.

Odehrané zápasy

Košice – Bern 3:6
    Košice – Linz 2:3

EHC Black Wings Linz

Domácí tým má za sebou dva zápasy, ve kterých si vedl na 50 %. V prvním duelu totiž doma prohrál s SC Bern 1:3, když se týmu nevyvedla druhá třetina, ve které třikrát inkasoval. Druhý zápas dopadl lépe, těsnou výhrou na ledě Košic v poměru 3:2. Rozhodující gól vstřelil na konci 51. minuty DaSilva.

Linz – Bern 1:3

Dobrý večer u dalšího utkání hokejové Ligy mistrů. Nyní se spolu podíváme na duel mezi týmy EHC Black Wings Linz a HC Košice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 13. DaSilva (Hisey, Broda), 26. DaSilva (Hisey, Palin), 32. Lebler (Dorion, Piche) – 38. Bartánus (Šedivý, Bicek), 44. Suja (Nagy), 47. Šedivý (Bicek), 56. Bartánus

Steinbach Black Wings Linz: Ouzas (Janny) – Palin, Piche, Dorion, R. Lukas, Kirchschlaeger, Altmann, Mayrhauser, Fechtig – Lebler, McLean, Hofer – Broda, Hisey, DaSilva – Schofield, Gaffal, Oberkofler – P. Lukas (C), Loik, Spannring. Trenér: Rob Daum.
    HC Košice: Habal (Kopřiva) – Vašíček, Deyl, Jankovič, Šedivý, Dudáš, Šmach, Matejka – Suja, Nagy (C), Spilar – Bicek, Hruška, Bartánus – Varga, Boltun, Hovorka – Bartoš, Klíma, Milý – Hričina. Trenér: Rostislav Čada.

Rozhodčí: DiPietro (SUI), Nikolic (AUT) – Nothegger (AUT), Seewald (AUT)

Diváci: 4 650