Znojmo – Mnichov 3:4 (kon.) | Junosť Minsk – Växjö 4:3 (po pr.) | Linz – Košice 3:4 (kon.)
Lugano – Tappara 1:3 (kon.) | Luleå – SaiPa 2:4 (kon.)
HC Lugano
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Tappara Tampere
Úterý 23.08.2016, 19:45Hokejová Liga mistrů • Skupina C

Hezký úterní večer. Vítám Vás u online přenosu z hokejové Ligy mistrů, ve kterém HC Lugano přivítá na svém ledě finskou Tapparu. Utkání začíná v 19:45 a u jeho sledování Vám přeji příjemnou zábavu.

HC Lugano

Protože si liga ve Švýcarsku ještě užívá zaslouženého odpočinku, je příprava týmů švýcarské NLA v plném proudu. V jejím rámci odehrálo Lugano prozatím dvě utkání. V tom prvním Lugano hladce přehrálo 5:1 tým hrající nižší švýcarskou soutěž, Biascu. Poté již následoval úvodní duel Ligy mistrů v rámci skupiny C. Lugano cestovalo do německého Mannheimu, kde Švýcaři slavili vítězství 3:2 a připsali si do tabulky první tři body.
    V tabulce své skupiny patří Luganu se 3 body druhé místo za vedoucím Mannheimem, který však má o zápas navíc. Tabulku uzavírá dnešní soupeř Lugana, Tappara.

Dosavadní utkání v Lize mistrů

18.8.2016 Adler Mannheim – HC Lugano 2:3

Tappara

Finský mistr začal svá přípravná utkání výborně. V úvodním duelu si dokázal poradit s městským rivalem z Ilves, který Tappaře podlehl 2:0. I v dalším střetnutí si Tappara poradila s finským klubem. Tentokrát si porážku 1:0 odneslo TPS Turku. Poté již následoval start do nového ročníku Ligy mistrů. V něm si Finové počínali mizerně a utkání v Mannheimu prohráli 4:1.
    Tým, který loni vypadl v osmifinále se švédským týmem Lulea, tedy vstoupil do Champions League prohrou a v tabulce skupiny C zaujímá třetí a zároveň i poslední místo. V dnešním zápase si mohou napravit reputaci a připsat si první body do tabulky.

21.8.2016 Adler Mannheim – Tappara 4:1

Vzájemná utkání

Oba kluby spolu prozatím nesehrály jediné střetnutí, a proto bude dnešní duel z kategorie premiérových.

Češi a Slováci na soupisce

HC Lugano

Na soupisce není žádný český ani slovenský hokejista.

Tappara

Dominik Hrachovina

Tabulka skupiny C

1. Adler Mannheim – 2 zápasy, 3 body
    2. HC Lugano – 1 zápas, 3 body
    3. Tappara – 1 zápas, 0 bodů

HC Lugano: Manzato (Merzlikinš) – Sondell, Chiesa (C), Hirschi, Vauclair (A), Ulmer, Ronchetti, Reuille, Sartori – Brunner, Klasen, Martensson – Bürgler, Zacrkrisson, Hofmann – Romanenghi, Gardner, Bertaggia – Walker, Sannitz (A)

Tappara: Lassila (Hrachovina) – Elorinne, Kemiläinen, Rantakari, Saravo, Sammalkangas, Salonen, Honkanen, Rouhiainen – Peltola (C), Haapala, Lajunen (A) – Ilomäki, Savinainen, Nurmi – Järvinen (A), Roymark, Karjalainen – Jasu, Rauhala

Rozhodčí: Sjöberg, Sticker – Bürgi, Espinoza.

Hráči obou mužstev vycházejí z útrob stadionu a nastupují na ledovou plochu.

00:01

00:15
    Úvodní buly zápasu vyhráli hosté, kteří se s pukem okamžitě vrhli do útočného pásma. Jejich soupeř z Lugana se zmohl pouze na zakázané uvolnění.

00:28
    První zákrok si připisuje Hrachovina v bráně Tappary po nepříliš prudké rány od mantinelu.

01:02
    Rychlý brejk hostů tažený Ilomäkim nebyl nikterak nebezpečný a obrana domácích tak mohla zůstat v klidu.

02:30
    Hosté se snaží vymyslet kloudnou akci v útočném pásmu, ale zatím si počínají neúspěšně a domácího brankáře příliš neohrozili.

03:01
    Nahození Ulmera od modré čáry hostující gólman dobře viděl a kotouč lapil do své rukavice.

03:38
    Brankář Tappary nyní přikryl puk před dojíždějícím hráčem soupeře. Vhazování je nařízeno v útočném pásmu Lugana.

03:58
    Zakázané uvolnění Lugana. Hra se stěhuje před Manzata.

04:23
    Švýcarský celek si nyní nepohlídal přechod přes střední pásmo a nadějnou situaci zastavuj hvizd sudího, který píská postavení mimo hru.

05:07
    Jere Karjalainen si počínal v útočném pásmu nedovoleně. Finský hráč dostane menší trest za hákování.

05:37
    Lugano vstřelilo branku!
    Domácí přesilovou hru využívají a jdou do vedení. Střelu Linuse Klasena od modré čáry Hrachovina pouze vyrazil před sebe. V mezikruží již však stál připravený DARIO BÜRGLER, který neměl problém trefit odkyrtou svatyni Tappary. Asistence: Linus Klasen, Damien Brunner.
    05:37 BÜRGLER - 1:0

06:38
    Hosté se snaží rychle přispěchat s odpovědí, ale jejich snahy jsou prozatím neúspěšné.

07:12
    Komerční pauza dává hráčům pár chvil odpočinku navíc.

08:40
    Tappara rozjela svůj další útok zpoza své brány. Vzápětí však o kotouč přišla a Hrachovina při brejku soupeře puk raději přikryl.

09:28
    Další povedený zákrok českého brankáře lapačkou proti střele Dario Bürglera z mezikruží.

10:19
    Dalším vyloučeným hráčem je Massimo Ronchetti, který je potrestán dvěma minutami za podražení.

11:02
    Manzato nyní musel zasahovat proti střele od modré čáry. Gólman švýcarského týmu si však počínal úspěšně a připsal si další zákrok do statistik utkání.

12:15
    Hrachovina na druhé straně také zasahuje a přesilová hra Tappary pomalu končí.

12:19
    Ronchetti právě opustil trestnou lavici a domácí hrají v plném počtu.

12:40
    Je zde druhá reklamní přestávka v této třetině.

13:38
    Hra je nyní poněkud rozháraná. Ani jeden z týmů se nedokáže na delší dobu usadit v útočném pásmu. Kotouč vždy záhy získá bránící mužstvo.

14:41
    Martin Roymark zbytečně fauloval ve středním pásmu a bude za to postrestán. Dvě minuty za sekání.

15:00
    Hrachovina celou situaci dobře viděl a kotouč v pohodě ukryl ve své výstroji.

15:38
    Hosté se za svou bránou zmocnili kotouče a vyhazují jej přes všechny čáry.

15:55
    Icingu se dopustil domácí tým. Hra se stěhuje do útočné třetiny Tappary.

16:15
    Luganu se nedaří usadit se v útočném pásmu a z jejich přesilovku zbývá už jen necelá půlminuta.

16:41

17:12
    Puk se po vyhození jednoho z domácích hráčů ocitnul na střídačce a vhazovat se bude ve středovém kruhu.

17:40
    Hrachovina vyráží střelu Hirschiho od modré čáry do rohu kluziště, kde se puku ujali jeho spoluhráči.

18:24
    A další jistý zákrok českého gólmana proti lehké střele Chiesy.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:25
    Do úniku už uháněl jeden z hostujících útočníků, ale byl včas dostihnut a čistě odzbrojen domácí obranou.

19:42
    Ofsajd Lugana a vhazování je nařízeno ve středním pásmu.

20:00

První perioda tohoto zápasu je za námi. V ní bylo aktivnější domácí Lugano, které svou aktivitu přetavilo ve vedoucí branku. V šesté minutě při vyloučení Jere Karjalainena dorazil Klasenovu střelu od modré Dario Bürgler, který tak stanovil skóre po první třetině. Lugano si tedy odnáší do kabin vedení 1:0.

Další třetina začne přibližně v 20:39.

20:01

20:10
    Úspěšnější na vhazování byli v úvodu druhého dějství domácí, kteří však puk vzápětí odevzdali svému soupeři.

20:54
    Chybu v rozehrávce hostů nedokázali hráči domácího celku gólově potrestat.

21:20
    Rána hostujícího beka od modré čáry míří mimo a Manzato tedy nemusel vůbec zasahovat.

22:24
    Velká příležitost na vyrovnání! Sám před Manzatem se zjevil po přihrávce zpoza brány Elorinne, ale ten nedokázal brankáře Lugana překonat.

23:21
    A další solidní možnost finského celku! Rauhala využil chyby v rozehrávce a bekhendem se snažil zakončit z dobré pozice. Svým pokusem však trefil pouze domácího brankáře.

23:30
    A do třetice dobrá příležitost pro Tapparu. Honkanen se dostal k puku v prostoru levého kruhu, avšak finský útočník nechal vyniknout pouze Manzatovu lapačku.

24:20
    Tappara vstoupila výtečně do druhé části a snaží se kombinovat v útočné třetině.

24:38
    Záhy však kotouč ztrácí a dopředu se hnali domácí. Hrachovina si však nadvakrát poradil a přikryl kotouč pod svou rukavici.

24:57
    Tappara právě vstřelila branku!
    A hosté trestají pasivitu domácích a zaslouženě vyrovnávají! Rychlý kontr podnikli hráči Tampere. Střelu Teemu Nurmiho vyrazil Manzato přímo do jízdy OTSO RANTAKARIMU, který kus černé gumy nasměroval do brány Lugana. Asistence: Teemu Nurmi.
    24:57 RANTAKARI - 1:1

25:36
    Domácí se snaží okamžitě reagovat, ale zatím se do ohrožení branky nedostávají.

26:39
    Juhani Jasu oslabuje svůj tým. Finský hráč dostává menší trest za držení hole.

27:12
    Obrovská příležitost pro Lugano! Jeden z jejich útočníků se ocitl úplně sám v mezikruží, ale Hrachovina se vyznamenal a puk vyrazil mimo tři tyče.

28:10
    Martensson mohl vrátit vedení na stranu Lugana. Nabídku svého spoluhráče od mantinelu nedokázal z bezprostřední blízkosti usměrnit za záda českého brankáře, který si připsal další důležitý zákrok.

28:39

29:30
    Na druhé straně Manzato vyrazil pokus finského útočníka a při následné dorážce měl velké štěstí, protože kotouč proletěl jen těsně mimo pravé tyče.

29:50
    Zakázané uvolnění hostů.

30:58
    Tappara se znovu hnala do útočného pásma. Tam však puk ihned ztratila a kupředu jde zase Lugano.

31:38
    Postavení mimo hru na straně hostů.

32:13
    Linus Klasen vystihl přihrávku Tappary a uháněl sám na Hrachovinu. Švédský hráč se pokusil o bekhendové zakončení mezi betony, ale český gólman si tento prostor pohlídal.

33:03
    Sražená střela Karjalainena končí v rohu kluziště, kde se ujímají hráči Tappary a snaží se kombinovat.

33:58
    Finský nyní pořádně zamotal hlavu domácím hráčům, kteří se osvobozují pomocí šikovného vyhození. Zakázané uvolnění se však pískat nebude.

34:33
    Alessio Bertaggia putuje za katr. Je mu udělen menší trest za držení protihráče.

35:36
    Tappara se usadila v útočném pásmu. Nurmi to nyní zkoušel z levého kruhu, ale Manzato puk dobře viděl, a proto neměl sebemenší problém střelu zneškodnit.

36:01
    Hostující bek neudržel útočné pásmo a sudí to dobře viděl. Je tedy pískán ofsajd.

36:33

37:31
    I Lugano nyní zmáčklo svého soupeře v jeho obranném pásmu, ale větší šanci si nedokázalo vypracovat.

38:40
    Hráči Tappary svádí tuhé souboje o každá metr útočného pásma. Lugano jim nenechává příliš prostoru ke kombinaci, natož k zakončení.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:50
    Tappara se ještě snaží něco vymyslet, ale už se jí to nejspíš nepodaří, protože čas za malou chvíli vyprší.

40:00

Druhá perioda je rovněž minulostí. Ta nám přinesla, stejně jako část první, jednu branku. Tentokrát se vak o ní zasloužila Tappara, která byla jednoznačně aktivnější po prvních deset minut druhého dějství. Svůj tlak přetavila ve vyrovnání ve 25. minutě, kdy se dokázal prosadit Otso Rantakari. Další šance obou celků zůstaly nevyužity, a tak se oba soupeři rozešli do kabin za stavu 1:1.

Další třetina začne přibližně v 21:32.

40:01

40:19
    Jako první ve třetí periodě se ke střele dostali hosté. Manzato v bráně Lugana však bez problémů vyráží puk do rohu kluziště.

41:00
    Tampere otáčí skóre zápasu a ujímají se vedení! Finský celek bleskurychle vpadl do útočné třetiny, kde přenechal puk ARTTU ILOMÄKIMU, který přesnou ranou nad levý beton prostřeluje Manzata v bráně domácích. Asistence: Teemu Nurmi.
    41:00 ILOMÄKI - 1:2

42:39
    Domácí jsou z dosavadního průběhu poněkud zaskočeni a nedaří se jim kombinovat.

43:12
    Naopak Tappara se snaží využít euforie po vstřelené brance a tlačí se i s pukem do útočného pásma.

44:59
    Nyní však už Lugano získalo kotouč a uhání s ním do útočného pásma. Tam však zakročila pozorná obrana Tappary.

45:59
    Hrachovina si připisuje další zákrok. Tentokrát jeho zásah nebyl nikterak složitý, ale Lugano získalo alespoň útočné pásmo.

46:30
    Lugano se vlastní nepřesnou přihrávkou připravilo o útočnou třetinu a musí začít s kombinací od vlastní brány.

47:00
    Zakázané uvolnění Tappary. Bude se vhazovat po pravici Hrachoviny.

47:56
    Hosté odskakují do dvougólového vedení a vypadá to s nimi hodně nadějně! HENRIK HAAPALA se dostal v útočném pásmu ke kotouči a střelou z pravého kruhu přidává další přesný zásah Tappary. Manzato v bráně Lugana byl bezmocný. Asistence: Jukka Peltola.
    47:56 HAAPALA - 1:3

49:29
    Do strkanice v rohu hřiště se dostali Tapio Sammalkangas a Stefan Ulmer. Oba kohouti dostávají dvě minuty za hrubost.

50:37
    Nahození hostů sebral za svou brankou domácí obránce, který může založit další útok Lugana.

51:23
    Hrachovina nyní vyrazil pokus domácích z velkého úhlu ramenem a kotouč skončil až v ochranné síti. Vhazování po pravici českého brankáře.

51:29
    Oba týmy hrají v plném počtu.

52:22
    Postavení mimo hru na straně domácích. Vhazovat se bude v neutrální zóně.

52:39
    Hirschiho nahození před Hrachovinou nikdo netečoval, a tak český gólman pohodlně ukryl puk ve své výstroji.

53:18
    Velmi šikovně si jeden z finských útočníků sklepl přihrávku od svého spoluhráče. Poté mu puk vrátil do jízdy a Manzato měl plné ruce i nohy práce, aby střelu svého protivníka vyrazil.

54:45
    Domácí nyní nechávají více prostoru vzadu na úkor útočné aktivity. Prozatím se hosté zmohli jen na odevzdání puku obráncům Lugana.

55:50
    Hrachovina si vyjel za svou bránu, aby vypomohl svým obráncům. To byl důležitý zásah českého brankáře.

56:19
    Lajunen uháněl sám na Manzata! Finský forvard zkoušel najít mezírku mezi betony, ale strážce domácí svatyně si tento prostor pohlídal.

57:30
    Nahození od modré čáry Manzato vyráží. Luganu už však moc času nezbývá.

58:00
    A znovu se na švýcarského brankáře řítil z pravé strany finský útočník. Tentokrát branku domácích o pár decimetrů minul.

58:40
    Domácí se nedaří vytvořit si tlak. Naopak hosté znovu vyvážejí puk do útočného pásma, což jim bohatě stačí.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:44
    Manzato schytal bombu Roymarka do masky a je trochu otřesený. Sudí přerušil hru a vhazovat se bude v obranném pásmu Lugana, Tohle již Tappara zvládne.

Právě skončilo utkání mezi týmy HC Lugano a Tapparou. Domácí sice první třetinu vyhráli 1:0, když se dokázal prosadit Dario Bürgler. Ve druhém dějství ovšem hosté zabrali a díky své aktivitě dokázali srovnat. Zásluhy ze vstřelené branky si připsal Otso Rantakari. Třetí perioda tak slibovala zajímavou podívanou, což se také potvrdilo. Hned ve 41. minutě otočil stav zápasu Arttu Ilomäki a minutě osmačtyřicáté zvyšoval vedení svého týmu Henrik Haapala. Jelikož další gól již nepadl, připisuje si Tappara tři body do tabulky skupiny C za vítězství 3:1.

Československá stopa

Dominik Hrachovina (TAP) 28 zák., 1 gól, 96,55%

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Budu se na Vás těšit u dalších online přenosů. Přeji hezký zbytek večera a případně dobrou noc. (22:14:06)

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 6. Bürgler (Klasen, Brunner) – 25. Rantakari (Nurmi), 41. Ilomäki (Nurmi), 48. Haapala (Peltola)

Tappara Tampere: Hrachovina (Lassila) – Elorinne, Kemiläinen, Rantakari, Saravo, Sammalkangas, Salonen, Honkanen, Rouhiainen – Peltola (C), Haapala, Lajunen (A) – Ilomäki, Savinainen, Nurmi – Järvinen (A), Roymark, Karjalainen – Jasu, Rauhala

Rozhodčí: Sjöberg, Sticker – Bürgi, Espinoza