Olomouc – Mountfield HK 3:1 (kon.) | Vrchlabí – Litoměřice 1:6 (kon.) | Litvínov – Polsko 3:1 (kon.)
Motor ČB – Kometa Brno 3:1 (kon.) | Bílina – Děčín 3:4 (0:1 po s.n.) | Piešťany – SHK Hodonín 1:9 (kon.)
Jindř. Hradec – Pelhřimov 1:3 (kon.) | Kolín – Nymburk 5:5 (kon.) | Písek – Briançon 3:4 (0:2 po s.n.)
Ústí n/L – Kladno 3:2 (kon.) | Technika Brno – Šumperk 2:5 (kon.) | Vsetín – Jastrzębie 5:1 (kon.)
Opava – Poruba 2011 1:3 (kon.) | Zlín – Zvolen 4:3 (kon.) | Přerov – Frýdek-M. 2:6 (kon.)
Osvětim – Havířov 3:4 (0:1 po s.n.) | Prostějov – Třebíč 2:4 (kon.)
po s.n. (0:2)
IHC Králové Písek
3:4 (1:2, 0:1, 2:0 - 0:0)
Diables Rouges de Briançon
Čtvrtek 25.08.2016, 18:00Přípravné zápasy

Ve třetí třetině jsme viděli strhující hokej. Písek vyhrál závěrečné dějství o dvě branky a postaral se pořádní drama. Nejprve na rozdíl jedné branky snížil po nařízeném trestném střílení Jakub Suchan, který parádně zavěsil pod horní tyč – 2:3. O vyrovnání se pak postaral Josef Vlk, který pohotově dorazil kotouč do branky po Sýbkově střele – 3:3. Na píseckém zimním stadionu pak bylo k vidění i prodloužení tři na tři, ve kterém měli domácí herně navrch. Jenže nabídnuté šance nevyužili a šlo se na samostatné nájezdy. V těch kralovali hosté, kteří dvěma přesnými zásahy strhli vítězství na svou stranu. Rozhodl gól Francise Droleta – 3:4. (20:28:29)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Diables Rouges de Briançon.

FRANCIS DROLET si připisuje vítězný nájezd. Ve druhé sérii parádně vymíchal Pipka a uklidil puk k pravé tyči.

64:12
    Necelou minutu před koncem zakončil akci Písku Hanus. Jak jinak, než prudkou ranou.

62:58
    Vlček pálí mimo.

62:40
    Teď musel zapeklitou situaci řešit také Pipek.

62:21
    Kristín chytá Hřebíčkovu střelu.

61:30
    Ofsajd Brianconu.

61:19
    Máme tu první přerušení. Od teď se hraje podle nových pravidel 3 na 3.

61:01

60:33
    Hosté vyhazují.

60:01

Bude se hrát pětiminutové prodloužení ve třech na obou stranách. Písek však dohrává přesilovku, takže se začíná 4 na 3.

Základní hrací doba skončila. Teď se řeší, v jakém formátu bude pokračovat prodloužení.

60:00

59:32
    Vlček na modré nastřelil jen protihráče.

59:01
    Oddechový čas pro domácí.

59:01
    Písek si zahraje přesilovku.

58:19
    Vlček ve velké šanci. Po něm neuspěl Vlk.

58:00
    Před Pipkem se zjevil jeho kamarád Hovora, který nedokázal zkrotit skákavý puk.

57:39
    Zakázané uvolnění hostů. Hra se stěhuje před jejich branku.

57:10
    Na ledě zuří bitva. V permanenci jsou oba brankáři.

54:41
    Sýbkovo nahození slovenský brankář ve službách Brianconu chytá.

54:32
    Po rozehrávce Písku se puk dostal až ke Kristínovi. Vhazuje se po jeho levé ruce.

53:30
    Kapička nastřelil levou tyč Pipkovy branky!

51:53
    Tak to je hokej, jako břitva. Nejprve nebezpečně útočili hosté, pak branku Brianconu dobývali Vlček s Vlkem.

49:49
    Písek právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno. JOSEF VLK zblízka dorazil Sýbkovu střelu a vyrovnává na 3:3. Asistence: Jan Sýbek.

49:39
    Tempo hry diktují Jihočeši.

49:15
    Domácí cítí šanci. Je třeba si sportovně přiznat, že výhru by si dnes zasloužil Briancon. Ale v tom je sport krásný.

48:46
    Bude to ještě drama. Písek se nadechuje k náporu.

47:47
    Tak to byla paráda. JAKUB SUCHAN zamíchal s pukem a uklidil puk pod víko.

47:47
    Suchan byl podražen v úniku a pojede trestné střílení.

47:15
    Hosté teď rozjeli pořádný kolotoč.

45:56
    Teď si domácí oddychli. Martinka napálil nastřelil z úrovně kruhů Pipkovo rameno.

45:28
    Sýbkova střela bekhendem nedělala Kristínovi problémy.

45:05
    Kapička nebezpečně sjížděl mezi kruhy, ale střílel těsně vedle levé tyčky.

45:08
    Damyho pokus končí v Pipkově náruči.

44:09
    Jakub Šuhaj založil rychlý protiútok, který pak i zakončil. Brankář Brianconu Kristín si na střelu počkal a pokryl ji betony.

42:20
    Suchan tečoval těsně vedle střelu od modré čáry.

41:59
    Důrazní hosté na ledě dominují v osobních soubojích.

40:44
    Po ofsajdu hostů se vhazuje ve středním pásmu.

40:05
    Vlk mohl jet do brejku, jenže kotouč se mu zatavil v kaluži vody.

40:01

Ve druhé třetině měli více ze hry hráči francouzského Brianconu. I když Písek opět začal třetinu dobře – šance měli Sýbek a Rod, byli to hosté, kdo vsítil branku. Aktivní Francis Drolet byl jako první u odražené střely a uklidil ji mimo dosah píseckého brankáře – 1:3. v závěru třetiny ještě zahrozili Sýbek s Vlkem, ale do šaten se šlo za dvoubrankového vedení Brianconu.

40:00

39:39

39:23
    Sýbek s Vlkem zahrozili. Kristín musel předvést náročný zákrok levým betonem.

38:39
    Přesilovkový tlak hosté ustáli a vyhazují.

37:39
    Damy (BRI) – nebezpečná hra vysokou holí.

37:00
    Briancon je v tlaku, kteří domácí mladíci horko těžko zvládají.

35:48
    Pěkná Suchanova střela vyrazila Kristínovi hokejku z ruky.

34:17
    Brinacon dobře brání. Písečtí hráči v ofsajdu.

33:14
    Hosté jsou ve čtyřech. Písku se početní výhoda vůbec nedaří.

32:50
    Domácí si zahrají 24 sekund dvojnásobnou početní výhodu. Asselin (BRI) – hákování.

31:14
    Hovora (BRI) – 2 minuty za podražení.

30:10
    Farnier v obrovské šanci! Pipek ho vychytal zákrokem ramenem.

28:27
    Briançon právě vstřelil branku!
    Hosté odskakují na rozdíl dvou branek. Obuch vypálil od modré čáry, jeho střelu Pipek vyrazil do strany, kde domácí obrana nepokryla FRANCISE DROLETA, který uklidil kotouč mimo dosah gólmana Jihočechů. Asistence: Martin Obuch.

27:35
    Rychlý brejk Brianconu zastavuje píšťalka čárového sudího. Ofsajd.

27:07
    Další icing Písku. Vhazuje se před Pipkem.

26:20
    Obránce hostů si málem skopl padající kotouč do branky!

26:00
    Série nedorozuměních ve středu kluziště. Oba týmy teď hrají poněkud nepřesně.

24:46
    Zakázané uvolnění Písku.

24:30
    Hosté v tlaku. Nebezpečnou ránu sráží obrana Písku do rohu hřiště.

23:44
    Pašek a Šuhaj teď obraně Brianconu pořádně zatopili.

23:14
    Pipek tlumí na hrudi nahození od modré čáry.

22:33
    V dobré šanci při brankou červeno-bílých se ocitl Tomáš Rod, který před tím inkasoval dva tvrdé hity. Vyprášil svou střelou betony brankáře hostů.

21:40
    Písek začíná i druhou třetinu aktivně. Kristín opět chytá puk po akci domácích.

20:38
    Sýbek mířil těsně mimo branky Brianconu.

20:24

20:01

Už od úvodu první dvacetiminutovky začínalo být jasné, v jakém duchu se utkání ponese. O něco zkušenější a favorizovaný tým Brianconu se prezentoval tvrdou hrou, která dělala domácím borcům velké problémy. Písečtí se dostali do vedení ve třetí minutě. Jan Sýbek se prosadil v přesilové hře střelou nad vyrážečku gólmana Kistína – 1:0. Hosté se začali dostávat do tempa a poprvé udeřili v sedmé minutě – Michal Kapička projel kolem pravého mantinelu a po objetí branky zasunul puk k levé tyči – 1:1. Důrazná hra Brianconu přinesla další ovoce ve 12. minutě, když po dorážce otočil skóre Francis Drolet. V první třetině musel několik skvělých zákroků předvést maskovaný muž v písecké brance Václav Pipek.

18:24
    Radek Volf (PIS) – 2 minuty za podražení.

17:27
    Kotouč na střídačce Písku. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

16:51
    Obrovská šance hostů. Drolet a Levellie ujeli do přečíslení dvou na nikoho. Druhý jmenovaný mířil po přihrávce bez přípravy do pravého horního rohu, kde se však zjevila bleskurychlá lapačka Václava Pipka.

16:41
    Další šance Písku. Pašek z blízka neuspěl.

16:15
    Šuhaj se sympaticky tlačil před branku Brianconu.

15:30
    Domácí chtějí ukázat, že také umějí přitvrdit. Za brankou hostů pár ran rozdali Suchan s Rodem a byla z toho nebezpečná střela v podání Koutenského!

14:39

14:34
    Písečtí hrají přesilovku jednoduše. Další střelu od modré vyslal Procházka.

13:53
    Hanus tvrdě vypálil a nechal vyniknout Kristínovu lapačku.

13:45
    Mladý tým Písku má velké problémy s tvrdou hrou hostů.

13:45
    Po Vlčkově útočném výpadu přišel brankář Kristín o helmu. Hra přerušena.

12:39
    Bourgaut (BRI) – 2 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

11:22
    Na Hovorovu střelu ještě Václav Pipek dosáhl. Na dorážku FRANCISE DROLETA už ale ne. Kotouč mu prolétl těsně kolem lapačky a zapadl k tyči. Asistence: Radek Hovora.

11:01

10:37
    Sýbek nebezpečně tečoval před brankou hostů.

09:48
    Hosté drží puk daleko od své branky. Po nahození Damyho kotouč chytá Pipek.

09:14
    Hřebíček pálí od modré čáry jen do výstroje Kristína.

09:01
    Píseckým fanouškům dobře známý Radek Hovora (BRI) se provinil sekáním a odpočine si na trestné lavici.

08:46
    Domácí gólman musel být hodně pozorný i při střele Asselina. Briancon se začíná rozjíždět.

07:39
    Drolet tvrdou ranou z levého kruhu mířil dobře na zadní tyč. Václav Pipek vytáhl skvělý zákrok lapačkou, za který si vysloužil potlesk diváků.

06:15
    MICHAL KAPIČKA nabral rychlost kolem pravého mantinelu, prošel až za obranu Písku a po průjezdu za brankou propasíroval kotouč zpoza domácí svatyně těsně za Pipkův pravý beton. Asistence Kévin Richard.

06:15

05:52
    Pipek vyráží střelu od modré čáry do ochranné sítě.

05:27
    Zámek francouzského týmu...

04:50
    Písečtí se osvobozují vyhozením přes celé hřiště.

04:15
    Sýbek (PIS) vyloučen na dvě minuty za sekání.

03:40
    Domácí hrají aktivně, ale hosté přidávají tvrdost. Po jednom ze střetů se u mantinelu těžce zvedal domácí kapitán Procházka.

02:27
    Domácí otevírají skóre. JAN SÝBEK využívá přesilovou hru parádní trefou nad lapačkou gólmana francouzského týmu. Asistence: Pavel Procházka, Filip Vlček.

02:11
    Kapitán hostů, Slovák Prošvic, je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

01:54
    Nahození Radka Volfa sráží Kristín do ochranné sítě.

01:13
    Na druhé straně kluziště zahrozil Francis Drolet, který ranou z pravého kruhu trefil Pipkův beton.

00:08
    Vlček v obrovské šanci! Z mezikruží však našel jen Kristínovu náruč.

00:01

Oba týmy jsou na ledové ploše. Doznívá písecká hokejová hymna. Za malou chvilku se začne.

Rudí ďáblově z Brianconu zaznamenali obrovský úspěch klubové historie v sezoně 2013/2014. Briancon vyhrál nejvyšší domácí soutěž a zahrál si také hokejovou ligu mistrů. V následující sezoně si ještě zahrál čtvrtfinále play-off, v další sezoně už ho ale vyřazovací boje minuly. No a pak přišel v minulé sezoně tvrdý pád a sestup do druhé nejvyšší soutěže. Ve francouzských soutěžích působí tradičně silná česká enkláva. Na letošní soupisce Brianconu je například jablonecký útočník Michal Kapička, mostecký bek Ondřej Martinka, nebo někdejší hráč Písku Radek Hovora.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
    Branky a nahrávky: 3. Sýbek (Procházka, Vlček), 48. Suchan (TS), 50. Vlk (Sýbek) – 7. Kapička (Richard), 12. Drolet (Hovora), 29. Drolet (Obuch), rozh. náj. Drolet