Novokuzněck – Chanty-Mansijsk 1:7 (kon.) | Novosibirsk – Barys 5:1 (kon.) | Omsk – Jekatěrinburg 3:1 (kon.)
Toljatti – HC Slovan 5:2 (kon.) | Čerepovec – Magnitogorsk 3:2 (2:1 po s.n.) | Kazaň – Nižněkamsk 1:2 (2:3 po s.n.)
N.Novgorod – Riga 2:0 (kon.) | CSKA Moskva – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Petrohrad – Ufa 7:1 (kon.)
Soči – Jokerit 3:2 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Dinamo Riga
Čtvrtek 25.08.2016, 18:05 • Nagorny Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký podvečer! Srdečně vítám všechny hokejové nadšence u sledování dalšího duelu začínajícího ročníku Kontinentální hokejové ligy, v němž Torpedo Nižnij Novgorod před vlastními fanoušky od 18 hodin našeho času změří síly s Dinamem Riga. Tak si to nenechte ujít!

Zatímco pro Torpedo se bude jednat o premiérové utkání nové sezóny KHL, lotyšský celek už za sebou jedno střetnutí má. Dinamo se představilo na ledě HK Soči a v Bolšoj Aréně před necelými šesti tisícovkami diváků domácímu celku podlehli 1:3. Rižští už v 16. minutě "tekli" 0:3 a měli zaděláno na debakl, poté už ale Jakub Sedláček neinkasoval a naopak jeho protějšek Barulin musel jednou vylovit puk ze své sítě.

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (Kasutin) – Aljajev, Osipov, Višněvskij, Lofquist, Jegoršev, Šulenin – Galuzin, Norman, Pettersson – Daugavinš, Frolov, Sjomin – Ashton, Mozer, Potapov – Žerděv, Urakov, Gračjov – Kuljomin, Verjajev.

Dinamo Riga: Sedláček (Kalninš) – Freibergs, Pujacs, Mullen, Redlihs, Galvinš, Cibulskis, Zile – Darzinš, Redlihs, Sčastlivyj – Sestito, Shugg, Gillies – Meija, Indrašis, Bičevskis – Saulietis, Skvorcovs, Pavlovs – Razgals.

Rozhodčí: Gamalej, Kuljov – Lazarev, Černyšev.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

V zaplněné Nagorny Areně budou nyní následovat hymny Lotyšska a Ruska, poté jdeme na to!

00:01

00:20
    Osipovova rozehrávka doletěla na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před Iljou Proskurjakovem.

00:41
    Strážce domácí svatyně pro jistotu udržel nahození ze středního pásma, vhazovat se tak bude po jeho levici.

01:30
    Jevgenij Mozer prověřil Sedláčkovu pozornost takovou bekhendovou žabičkou z mezikruží, rižský gólman ale bez problémů zasáhl.

02:17
    Patrick Mullen vyčkává ve vlastním pásmu na dostřídávající spoluhráče a nikam se nežene.

02:51
    V úvodu utkání se hraje prakticky bez přerušení, ani jeden z týmů zatím není schopen založit nějakou kloudnou akci a z tribun už se dokonce ozývá pískot.

03:47
    Oskars Cibulskis se ve středním pásmu dokázal uvolnit povedenou kličkou a díky zkušenému zadákovi se hokejisté Dinama usadili v útočném pásmu.

04:45
    Maxim Osipov (NNO) se provinil vražením na hrazení, celek z lotyšské metropole si tak zahraje svou první přesilovku.

05:20
    Domácí se osvobozují, hráči v bíločervených dresech budou muset začínat znovu od píky.

05:55
    Kotouč letí opět směrem k Sedláčkovi, v této početní výhodě se hostům zatím ani trochu nedaří.

06:45
    Osipov už je na ledě, ve své první přesilovce Rižští nevymysleli vůbec nic. Oba týmy nyní střídají.

07:41
    Alexej Potapov se zmocnil kotouče v rohu kluziště po levici vlastního brankáře a rozjel se s ním až do útočného pásma, do zakončení už se ale neprokousal.

08:35
    Patrick Mullen dlouho vyčkával na modré, nicméně jeho následný pas už nikoho v bílém nenašel a domácí vyhodili puk do bezpečí.

09:26
    Carter Ashton to nemyslel vůbec špatně, nicméně na jeho střílenou přihrávku v předbrankovém prostoru nikdo v modrém dresu nedosáhl.

10:01
    Těsně za polovinou první třetiny je hra přerušena, následovat bude komerční přestávka.

10:44
    Sam Lofquist se dostal ke střele z vrcholu pravého kruhu, jeho projektil ale minul Sedláčkovu svatyni. Domácí ovšem nadále drží kotouč v útočném pásmu.

11:17
    Daugavinšův zblokovaný pokus skončil v ochranné síti, následovat bude další vhazování před Jakubem Sedláčkem.

12:26
    Rozehrávka Rižských doletěla na zakázané uvolnění, hra se tak přesune zpět před Sedláčka, bývalého brankáře Zlína.

13:05
    Domácí jsou o fous aktivnější a drží kotouč častěji na svých hokejkách, nicméně žádná šance Torpeda stále k vidění nebyla.

13:40
    Miks Indrašis (RIG) usedne za katr za hákování, Novgorodští si tak rovněž zahrají svou první přesilovku.

14:18
    Hráči Dinama se ihned po buly osvobodili a Mikelis Redlihs navíc dostal Proskurjakova pod tlak, strážce domácí svatyně to ale nakonec zvládl.

15:04
    Ofsajd a v něm vytáhlý útočník Carter Ashton, tento přechod do útočného pásma Torpedu vůbec nevyšel.

15:40
    Indrašis už je zpět na ledě a pokud mne nešálí paměť, Jakub Sedláček v tomto oslabení nemusel ani jednou zasahovat.

16:27
    Úvodní dvacetiminutovka se začíná chýlit ke svému konci a oba týmy jsou směrem dopředu stále bezradné, odvážným průnikem to teď nezměnil ani Maris Bičevskis.

17:21
    Dmitrij Sjomin ujel hostujícím zadákům a ocitl se úplně osamocen na levém kruhu, na připraveného Sedláčka ale nevyzrál!

17:58
    Alexandr Frolov se poté ještě pokoušel o dorážku Sjominovy střely, nicméně do zakončení se vůbec nedostal.

18:50
    Rižští hokejisté se na chviličku usadili v útočném pásmu, nicméně puk rychle ztratili a na druhou stranu už pádí Jevgenij Gračjov.

19:28
    Bez podpory spoluhráčů Gračjov nic kloudného nevymyslel, půlminutu před koncem třetiny oba týmy střídají a nezdá se, že by se mělo do první sirény ještě něco převratného stát.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Skutečně tomu tak je, úvodní dvacetiminutovka je minulostí. Zatím sledujeme typický zápas pro samý začátek sezóny, oběma týmům to na ledě zatím vcelku skřípe a na větší šance po dvaceti minutách stále čekáme. Změní se to po přestávce? To začneme zjišťovat v 18:56.

20:01

21:30
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Zatímco v úvodní dvacetiminutovce nebyly k vidění prakticky žádné šance, do té druhé vstoupilo Torpedo skvěle a vypracovalo si úvodní gól, když se po přihrávce Višněvského přesně trefil DMITRIJ SJOMIN! Asistence: Ivan Višněvskij, Kaspars Daugavinš.
    21:30 Dmitrij SJOMIN - 1:0

22:21
    Proskurjakov nepříliš přesvědčivě vyjel ze své brány a dostal se do problémů, ve spolupráci s Jehorševem ale tuto situaci nakonec přestál.

22:58
    Rozehrávka Torpeda skončila na zakázaném uvolnění, vhazovat se tak bude opět před Proskurjakovem.

23:27
    John Norman se po chybě v rozehrávce Dinama zjevil úplně osamocený na útočné modré, najel si na úroveň kruhů a vypálil, jeho pokus ale mířil mimo!

24:05
    V první třetině působili hokejisté Nižného Novgorodu hodně těžkopádným dojmem, v té druhé bruslí o dvě třídy lépe než hosté a parta okolo bratří Redlihsů najednou vůbec nestíhá.

24:53
    Po trmě-vrmě ve středním pásmu hráči v bílých dresech dostrkali kotouč k Proskurjakovovi, ten má ovšem spoustu času na rozehrávku.

25:00
    Carter Ashton (NNO) a Tim Sestito (RIG) se do sebe zničehonic pustili, vítěz jejich pěstního souboje se ale určuje velmi těžko, poněvadž oba kohouti skončili ve stejný moment na ledě a poté je sudí odtrhli od sebe. Ashton i Sestito vyfasovali pětiminutové tresty za hrubost.

25:58
    Jakub Sedláček přerušuje hru po pokusu Osipova od modré, vhazovat se bude po levé ruce českého brankáře ve službách Dinama.

26:45
    Hostům nelze upřít snaha, směrem kupředu se jim ale vůbec nedaří a Ilja Proskurjakov je i ve druhé třetině prakticky bez práce.

27:26
    Colton Gillies (RIG) se provinil zcela zbytečným sekáním ve středním pásmu, Torpedo si tak zahraje další přesilovku.

27:56
    Po povedené kombinaci domácích na jeden dotek se k puku v předbrankovém prostoru dostal Alexandr Frolov, vystřelit se mu ale nepodařilo.

28:31
    Následný Daugavinšův pokus z vrcholu pravého kruhu dokázal Sedláček vyrazit do rohu a Rižští se posléze osvobodili.

29:27
    A znovu. Ani druhá přesilovka Torpeda v tomto utkání toho příliš zajímavého nenabídla a Gilliesův trest je již u konce.

30:16
    Proskurjakov pro jistotu přerušil hru po nahození od modré čáry, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

30:59
    Buly ovládli domácí hokejisté a na pár doteků zvládli dostat kotouč až za Sedláčkovu svatyni, tam ale čekal připravený Georgijs Pujacs, a hosté tak zakládají další protiakci.

31:52
    Kotouč je v moci domácích hokejistů. Jejich příznivci se sice dožadují druhého gólu, hráči Torpeda se ovšem nikam neženou.

32:37
    Tim Sestito (RIG) si v souboji s Kuljominem pomohl vysokou holí, další dvě minuty tak zámořský útočník Rigy stráví na trestné lavici.

33:21
    Normanův projektil od modré sice proletěl mimo, v rohu kluziště ale kotouč zachytil Kaspars Daugavinš, a domácí tak pokračují v obléhání Sedláčkovy svatyně.

33:59
    Lotyšský celek se ale dokázal osvobodit a napadající Ralfs Freibergs navíc dostal domácí zadáky pod tlak a obral je o puk, ke střele už se ale neprotlačil.

34:50
    Dinamo už hraje v plném počtu a Jakub Sedláček po nahození Pettersona přerušil hru, vhazovat se tak bude v útočném pásmu Torpeda.

35:44
    Prostřední dvacetiminutovka už se začíná pomalu chýlit ke svému konci a hosté se po nějaké době dostali do útočného pásma, se střelou Bičevskise z pravé strany si ovšem Proskurjakov bez problémů poradil.

36:38
    Novgorodská svatyně byla vychýlena ze své pozice, hra je tak přerušena a následovat bude buly ve středním pásmu.

37:16
    Janis Kalninš nahodil kotouč na Proskurjakova od modré, strážce domácí svatyně si ale bez problémů poradil.

37:58
    V závěru druhé třetiny jsou hosté aktivnější a tlačí se za vyrovnáním, do žýdných šancí se ovšem nedostávají a Proskurjakov zůstává bez práce.

39:00
    V Nagorny Areně už se nám rozběhla poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

V prostřední dvacetiminutovce jsme byli svědky jednoho gólu, hned v jejím úvodu otevřel skóre přesnou střelou Sjomin. Oba týmy měly k dispozici pár přesilových her, další větší šance už ale k vidění nebyly. Co nabídne třetí třetina? To začneme zjišťovat v 19:45.

40:01

40:51
    První útok domácích se zkraje třetí třetiny usadil v útočném pásmu a po přihrávce Sjomina se dostal ke střele John Norman, jeho pokus ale Sedláček přizvedl do ochranné sítě.

41:53
    Carter Ashton se šikovně protáhl po levém křídle, uvízl ale v rohu kluziště a ke střele se vůbec nedostal.

42:39
    Sprinterský souboj o puk ovládl rižský zadák Georgijs Pujacs, hosté tak budou mít spoustu času na rozehrávku další útočné akce.

43:06
    Ralfs Freibergs (RIG) si u hrazení nedovoleným způsobem vyšlápl na Kuljomina, domácí si tak zahrají další přesilovku.

43:47
    Hráči v bílých dresech se dokázali osvobodit, domácí tak budou muset začínat opět od píky.

44:40
    A znovu! V této přesilovce se Torpedu vůbec nedaří a Freibergsův trest už se chýlí ke svému konci.

45:06
    Lotyšský zadák už je zpět na ledě, Dinamo toto oslabení bez problémů zvládlo a stále živí naději na vyrovnání.

45:58
    Proskurjakov je ale i nadále prakticky bez práce, námi sledované utkání zatím žádnou velkou podívanou nenabízí.

46:50
    Po nepřehledné skrumáži ve středním pásmu je hra přerušena, následovat bude vhazování ve středním pásmu.

47:34
    Po něm se kotouče ujali domácí hokejisté, nicméně k ničemu nebezpečnému se nedostali. Hráči Torpeda si především hlídají zadní vrátka.

48:29
    Po nečekané přihrávce od mantinelu se nedaleko před Sedláčkem zničehonic zjevil Stanislav Jegoršev, jenž ale recept na rižského gólmana nenašel!

49:18
    Obránce Patrick Mullen ujel po pravém křídle a vypálil, střela mu ale příliš nevyšla a Proskurjakov měl úlohu snadnou.

49:59
    Před námi je posledních deset minut základní hrací doby a oba týmy stále dělí jediný gól, můžeme se těšit na dramatický závěr zápasu.

51:01
    Hosté začínají zvyšovat obrátky! Odraženého kotouče se v mezikruží zmocnil útočník Tim Sestito a nahodil ho zpět do prostoru před Proskurjakovem, strážce svatyně Torpeda si ale nakonec poradil.

51:58
    Arťom Aljajev se zodpovědně vrátil, aby odstavil od kotouče hostujícího forvarda Shugga, protiakci Torpeda se mu už ale založit nepodařilo.

52:54
    Po dalším vhazování v útočném pásmu Dinama se kotouče zmocnil Sam Lofquist a vyhodil ho do bezpečí, Novgorodští už se v podstatě jen brání.

53:56
    Nutno ale říct, že defenzíva Torpeda šlape jako švýcarské hodinky, hosté se zatím ne a ne dostat k závěrečnému tlaku.

54:50
    Justin Shugg se individuálně prokousal na útočnou modrou, odkud vypálil, jenže jeho nepřesný projektil Proskurjakova neohrozil.

55:41
    Právě Justin Shugg (RIG) v rohu kluziště naprosto zbytečně zahákoval soupeře a příští dvě minuty stráví za katrem, to je velká komplikace pro Dinamo!

55:41
    Novgodorský lodivod si vybral oddechový čas, rozhodnou domácí v této početní výhodě definitivně o svém vítězství?

56:27
    Hráči v modrých dresech stále kombinují v útočném pásmu, k žádným střelám se ale zatím nedostávají.

56:56
    Troufám si říct, že je rozhodnuto! KASPARS DAUGAVINŠ dostal přesnou přihrávku na levý kruh, odkud se z první trefil přesně k tyči, a tři minuty před koncem tak Novgorodští vedou o dvě branky! Asistence:
    56:56 Kaspars DAUGAVINŠ - 2:0

57:48
    Ilja Proskurjakov radši přerušil hru před dotírajícím Galvinšem, hosté z lotyšské metropole ještě nic nebalí.

58:36
    Hráči Dinama uvízli v ofsajdu a čas se jim začíná rychle krátit, minutu a půl před třetí sirénou se bude vhazovat ve středním pásmu.

59:04
    Domácí nic nevymýšleli a okamžitě po zisku kotouče ho vyhodili na zakázané uvolnění, Dinamo si následně vybralo oddechový čas!

59:26
    Alexej Potapov (NNO) si počínal až příliš vehementně při čistění prostoru před vlastní svatyní a v samém závěru ještě vyfasoval dvě minuty za hrubost.

Je hotovo! Torpedo prožilo povedený vstup do sezóny a na domácím ledě udolalo houževnaté Dinamo Riga 2:0 po gólech Sjomina a Daugavinše v závěru třetí třetiny. Gólová střela lotyšského legionáře lotyšský celek definitivně zlomila a rozhodla o tom, že Dinamo prohrálo i druhé utkání nového ročníku.