Olomouc – Mountfield HK 3:1 (kon.) | Vrchlabí – Litoměřice 1:6 (kon.) | Litvínov – Polsko 3:1 (kon.)
Motor ČB – Kometa Brno 3:1 (kon.) | Bílina – Děčín 3:4 (0:1 po s.n.) | Piešťany – SHK Hodonín 1:9 (kon.)
Jindř. Hradec – Pelhřimov 1:3 (kon.) | Kolín – Nymburk 5:5 (kon.) | Písek – Briançon 3:4 (0:2 po s.n.)
Ústí n/L – Kladno 3:2 (kon.) | Technika Brno – Šumperk 2:5 (kon.) | Vsetín – Jastrzębie 5:1 (kon.)
Opava – Poruba 2011 1:3 (kon.) | Zlín – Zvolen 4:3 (kon.) | Přerov – Frýdek-M. 2:6 (kon.)
Osvětim – Havířov 3:4 (0:1 po s.n.) | Prostějov – Třebíč 2:4 (kon.)
HC Olomouc
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Mountfield HK
Čtvrtek 25.08.2016, 17:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den, vítám Vás u online přenosu zápasu mezi týmy HC Olomouc a Mountfield HK.

Olomouckému týmu se v přípravných zápasech příliš nedaří – ze sedmi utkání se z výhry radovali pouze dvakrát. První vítězství si připsali hned v úvodním utkání proti prvoligové Jihlavě, které nasázeli šest branek a sami neinkasovali. Poté ale následovala série pěti proher, Kohouti nestačili na týmy Třince, Zlína, Hradce, Novgorodu ani Karlových Varů. V posledním dosud odehraném zápase se Hanáci vrátili na vítěznou vlnu, poradili si se Ševci ze Zlína poměrem 5:3.

Poslední tři zápasy HC Olomouc:
    16. 8. 2016 Torpedo Nižnij Novgorod – HC Olomouc 4:3
    18. 8. 2016 HC Olomouc – HC Energie Karlovy Vary 1:2
    23. 8. 2016 PSG Zlín – HC Olomouc 3:5

To Hradeckým se v přípravě daří – z dosud odehraných šesti zápasů neprohráli ani jeden a vezou se na vítězné vlně. V úvodu přípravy vyhráli Východočeši domácí turnaj Mountfield Cup, kde porazili celky Ufy, Omsku a Pardubic. Následovaly tři zápasy s českými soupeři, s Olomoucí, Litoměřicemi a Kometou Brno. Ani jeden z celků nedokázal Hradecké porazit.

Poslední tři zápasy Mountfieldu HK:
    11. 8. 2016 Mountfield HK – HC Olomouc 4:3
    18. 8. 2016 HC Stadion Litoměřice – Mountfield HK 1:5
    23. 8. 2016 Mountfield HK – HC Kometa Brno 3:1

Oba celky na sebe již v přípravě narazily – z vítězství se radoval Mountfield. V utkání nebyla nouze o gólové momenty, již v úvodu utkání se prosadil hradecký Dej. Ještě v průběhu první třetiny navýšili Východočeši svůj náskok na 3:0 góly Deje a Dietze. Olomoucký Mikúš před první přestávkou snížil, ale Mora stále ztrácela dvě branky, ale nevzdala se. Zásluhou Laše a Eberleho se konec zápasu odehrával za vyrovnaného stavu, hostující Kohouti v závěru dostali výhodu dvojité přesilové hry. Jenomže ta se jim stala osudnou. V oslabení tří proti pěti unikl Tomáš Knotek a Hradečtí se mohli radovat z výhry 4:3.

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Staněk, Houdek, Galvas, Matai – Holec, Knotek, Laš – Eberle, Ostřížek, Strapáč – Skladaný, T. Mikúš, J. Mikúš – Fořt, Herman, Burian

Mountfield HK: Kacetl (Pavelka) – Dietz, Pláněk, Plášil, Čáp, Barák, Štajnoch, Havránek – Dej, Šimánek, Jarůšek, Červený, Knotek, Bednář (C), Nedvídek, Kukumberg, Beránek, Dvořák, Miškář, Bulík.

Utkání za malý okamžik začne, oba týmy již nastupují na ledovou plochu.

00:01

00:03
    Úvodní vhazování vyhráli domácí.

00:06
    Kohouti se při přechodu do útočného pásma dopustili zakázaného uvolnění, vhazování před Konrádem.

00:27
    Hradečtí napadají, Hanáci sice mají puk na holi, ale nedokáží se dostat z pásma.

00:44
    Zakázané uvolnění domácích.

00:54
    První zákrok pro Konráda, Bednář střílel od modré čáry.

01:07
    Domácí se znovu osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

01:10
    Konrád ukryl v lapačce střelu Čápa, kterému přihrával Bednář.

01:34
    Eberle rozehrává zpoza vlastní brány.

01:50
    Střela Juraje Mikúše byla zblokovaná a vyhnala domácí z pásma.

02:19
    Dvořák zavezl puk do útočného pásma, zde o něj ale přišel.

02:42
    Konrád ukryl mezi betony střelu Plášila z pravé strany.

03:00
    Plášil rozehrává od Kacetla.

03:18
    První vážnější zákrok pro Kacetla, jeho pozornost prověřil Burian.

03:36
    Ani jeden z týmů si nemůže vypracovat střeleckou příležitost, obrany obou týmů jsou pozorné.

04:09
    Staněk se snaží založit nový útok.

04:28
    Konrád vykopl pravým betonem střelu Pláňka od modré čáry.

05:17
    Na obou stranách zvonila branková konstrukce! Nejprve překonal Kacetla Ostřížek a trefil horní tyč, následně na druhé straně Bulík.

05:57
    Dej s Šimánkem kombinovali v útočném pásmu, druhý jmenovaný nedokázal usměrnit puk za Konráda.

06:25
    První přesilová hra pro hosty, Houdek (OLO) vyloučen za hákování.

06:30
    Hradec vyhrál buly a rozestavuje se v útočném pásmu.

06:47
    Bednář nabíjel Čápovi, ten netrefil bránu.

06:55
    Domácí se osvobozují.

07:17
    Domácí vyváží puk až do útočného pásma, zde Knotek hledal přihrávkou Buriana, ale neúspěšně.

07:46
    Neuvěřitelný zákrok Konráda proti Šimánkovi, na kterého zívala prázdná brána, Konrád se však stihl přesunout a levým betonem vyrazit kotouč.

08:06
    Matai vyhazuje puk přes všechny čáry.

08:25
    Domácí hrají v plném počtu.

08:49
    Závar před domácí brankou dokázal Konrád vyřešit, vhazování po jeho pravé ruce.

09:04
    Domácí tým se potýká s nepřestnostmi v rozehrávce.

09:14
    Po delší době zákrok Kacetla proti střele Galvase od modré čáry.

09:45
    Knotek zaváží puk do útočného pásma.

10:35
    Eberle převzal puk na modré čáře, ale neměl rychlost a východočeští obránci zapracovali a puk byl vytečován mimo ledovou plochu.

11:08
    Červený s Galvasem bojují o puk za Konrádovou brankou. Galvas úspěšnější a domácí vyvážejí puk ze třetiny.

11:38
    Zakázané uvolnění Olomouce, vhazování před Konrádem.

11:41
    Plášil střílel hned po vhazování, Konrád vyrazil.

12:00
    Kukumberg dokázal prokličkovat útočným pásmem a dostal se až před Konráda, v rozhodující chvíli mu puk sjel z hole a zakončil mimo tři tyče.

12:16
    Zakázané uvolnění hostů.

12:42
    Kacetl pomáhá svému týmu s rozehrávkou.

12:55
    Laš dostal hodně prostoru na pravé straně. Kacetl si jeho střelu pohlídal.

13:19
    Konrád krotí nahození ze středního pásma v lapačce, vhazování po jeho pravé ruce.

13:33
    Dej pálil téměř až od modré čáry, střela směřovala mimo branku.

14:05
    Dej šetří puk s časem na holi ve středním pásmu a nechává spoluhráče vystřídat.

14:32
    Havránek vystřelil z levého kruhu, Konrád vyrazil pouze před sebe, ale zde nebyl žádný hráč Mountfieldu, který by puk dorazil do branky.

14:54
    Bednář převzal puk v ofsajdové pozici.

15:06
    Nedvídek se snažil zpoza brány nahrnout puk na Konráda, ten si pravou tyč pohlídal.

15:14
    Střela Štajnocha byla tečovaná těsně před Konrádem, volný puk se snažil dorazit Nedvídek, ale Konrád stále odolává všem hradeckým pokusům.

16:01
    Olomouc právě vstřelila branku!

Domácí se dostali do přečíslení tři na dva, Strapáč zavezl puk do pásma, kde přihrál Vyrůbalíkovi, který posunul puk na hůl DAVIDA OSTŘÍŽKA, který se střelou k pravé tyči nemýlil. Asistence: Martin Vyrůbalík, Petr Strapáč

16:44
    Inkasovaný gól Mountfield zaskočil a nyní se hosté nedokáží dostat přes střední pásmo.

17:17
    Dietz rozehrává zpoza Kacetlovy branky.

17:50
    Pláněk nahazuje puk od červené čáry, zde jej sbírají domácí.

18:55
    Kacetl kryje puk do lapačky.

19:28
    Přesilová hra pro Hradec. Juraj Mikúš vyloučen za nedovolené bránění.

19:45
    Východočeši kombinují v pásmu.

19:52
    Kombinace směřovala na Šimánka, ale poslední přihrávku překazila domácí obrana a Konrád nemusel zasahovat.

20:00

V první třetině jsme viděli poměrně opatrný hokej z obou stran. Více ze hry měli Hradečtí, ale Konrád všechny střely zatím dokázal zastavit. Kacetl neměl v první třetině mnoho práce, Olomoučtí ho dokázali dvakrát překonat, jednou však Ostřížkovu střelu zastavila horní tyč. V sedmnácté minutě už se David Ostřížek prosadil a stanovil skóre první třetiny. Druhou třetinu budou hosté začínat v přesilové hře, z trestu Juraje Mikúše zbývá téměř minuta a půl.

Druhá třetina začne přibližně v 17:48.

Druhá třetina za chvíli začne, oba týmy už jsou na ledové ploše.

20:01

20:01
    Úvodní vhazování pro Tomáše Knotka. A Mountfield zakládá útok.

20:29
    Hradec kombinuje v útočném pásmu, střelu Čápa od modré Konrád vyráží.

20:45
    Mora se osvobozuje.

21:10
    Východočeši hledají dobrou střeleckou pozici, ale domácí obránci pracují dobře.

21:28

21:37

21:48
    Štajnoch našel přihrávkou přes celé kluziště Šimánka na modré čáře, ten potáhl puk do útočného pásma a z vrcholu kruhu vystřelil, Konrád zasáhl.

21:56
    Dietz pálil od modré čáry, Konrád ukryl puk v lapačce.

22:24
    Puk na hradeckých hokejkách, Olomouc se soustředí zejména na dobré bránění.

23:20
    Knotek se ocitl sám před Kacetlem, ten dokázal vyrazit puk maskou.

23:20
    První přesilová hra pro domácí. Plášil (MHK) vyloučen za hákování.

23:49
    Houdek pálil od modré čáry, Kacetl připraven.

24:03
    Domácím byla odpískána přihrávka rukou.

24:17
    Domácí rozehrávají zpoza Konráda.

24:27
    Východočeši vyhazují puk přes všechny čáry.

24:52
    Mora kombinuje v útočném pásmu.

24:58
    Vyrůbalíkova střela od modré čáry byla tečovaná, Kacetl ji dokázal schovat v lapačce.

25:18
    Holec se nedokázal prosmýknout mezi dvěma hráči.

25:20
    Hosté hrají v plném počtu.

25:49
    Hradec se snaží založit útok zpoza Kacetlovy branky.

26:12
    Fořt se dokázal uvolnit na pravé straně, před brankou hledal Buriana, Kacetl puk schoval do lapačky, vhazování po jeho levé ruce.

26:35
    Eberle se Strapácem kombinují v útočném pásmu.

26:57

Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení, JAKUB MATAI převzal puk na vrcholu kruhu a střelou mezi betony překonal Kacetla. Asistence: David Ostřížek

27:25
    Štajnoch nahazuje za Konrádovu branku a Hradec aktivně napadá.

28:07
    Škůrek nahodil puk a sám ho i dojel, následně ho od něj odstavil Barák.

28:09
    Staňkova střela od modré tečovaná mimo tři tyče.

28:54
    Domácí si vynutili tlakem přesilovou hru, na trestné lavici Červený (MHK) za hákování.

29:00
    Hradec se osvobozuje.

29:19
    Strapáčovo nahození od modré čáry ztečováno do ochranné sítě.

29:31
    Galvas pálil od modré, hostující obránce lehl do střely a Východočeši se osvobozují.

29:53
    Skladaného střela z předbrankového prostoru ztečovaná mimo.

30:20
    Juraj Mikúš zakončoval pohlednou kombinaci mimo branku.

30:33
    Vyrůbalík se ocitl sám před Kacetlem, ještě hledal Juraje Mikúše, Kacetl se roztáhl na brankové čáře a puk zastavil.

30:58

31:24
    Holec s Janem Knotkem se dostávali do přečíslení dva na jednoho, ale hosté se dokázali vrátit včas a kombinaci překazit.

31:55
    Domácím bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

32:30
    Oba týmy pozorně brání, ani jeden se nedokáže dostat s pukem na holi přes střední pásmo.

33:05
    Tyč za Konrádem. Bulík převzal puk na modré čáře, ujížděl sám na Konráda a trefil tyč!

33:48
    Ostřížek uháněl z boku sám na Kacetla, dlouho rozmýšlel, co s pukem, nakonec volil střelu, Kacetl puk vyráží.

34:21
    Nyní sledujeme hokej nahoru dolů, oba týmy útočí, Tomáš Mikúš byl volný u levé tyče, ještě se snažil nahrávat na Juraje Mikúše, Kacetl s pomocí obránců udržel puk před brankovou čarou.

34:42
    Bednář se rozjíždí s pukem na holi z vlastního obranného pásma.

35:17
    Jakub Herman (OLO) vyloučen na dvě minuty. Hosté si zahrají přesilovku.

35:27
    Hned po vhazování se Mora osvobozuje.

35:51
    Hradec kombinuje v útočném pásmu, dvě střely od modré čáry si připsal Dietz.

36:20
    Konrád zastavuje puk vyslaný Dietzem a nechává své spoluhráče vystřídat.

36:35
    Vyrůbalík se Strapáčem vyvezli puk, druhý jmenovaný šetří čas v útočném pásmu.

36:52
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění, vhazování po Kacetlově levé ruce.

37:02
    Matai vyhazuje přes všechny čáry.

37:17

37:21
    Konrád jen s obtížemi udržel pod sebou Bednářovu střelu.

37:33
    Burian se proháčkoval do útočného pásma, nahrál z druhé vlny dojíždějícímu Mataiovi, který pálil. Kacetl ukryl puk v lapačce.

37:40
    Pěkná střela z bodu pro vhazování od Laše, Kacetl připraven.

38:21
    Holec zavezl puk do útočného pásma, kde se o něj přetlačuje s Jarůškem.

38:59
    Eberle se Strapáčem uháněli dopředu, střela byla zblokovaná.

39:08
    Šarvátka před Kacetlovou brankou! Pěstmi si to vyříkali Strapáč (OLO) s Čápem (HKM). Následuje hra ve čtyřech na obou stranách.

39:22
    Vyrůbalík se dostal ke střele, Kacetl měl dobrý výhled a předvedl zákrok lapačkou.

39:43
    Bratři Mikúšové se dostali do úniku, Pláněk (HKM) v poslední chvíli tahal za záchrannou brzdu a odpyká si dvě minuty za hákování. Mora hraje ve čtyřech proti třem.

39:59
    Mountfield se dostal k puku a z červené čáry pálil na Konráda Nedvídek.

40:00

Druhá třetina nabídla pohlednější hokej a další branku domácích. V úvodu třetiny byl lepším týmem Mountfield, jenže měl těžkou práci při překonávání domácí obrany. V sedmadvacáté minutě se radovali domácí, když Jakub Matai napálil puk a ten skončil až za Kacetlem. Dvoubrankové vedení dodalo domácím jistotu na hokejkách a Hanáci pomalu přebírali otěže hry. V závěru třetiny jsme viděli i pěstní souboj mezi Strapáčem a Čápem, oba byli vyloučeni na dvě minuty a následovala hra ve čtyřech. V té se do šance dostával Tomáš Mikúš, který byl faulován a Mora dostala možnost přesilové hry čtyři na tři, ta bude pokračovat i po přestávce, do vypršení trestu zbývá minuta a devět sekund.

Třetí třetina začne přibližně v 18:40.

Domácí i hosté právě vstoupili na ledovou plochu.

40:01

40:02
    Úvodní vhazování vyhráli domácí a ženou se do útoku.

40:21
    Vyrůbalík neudržel útočné pásmo, ale Hanáci se do něj hned vrací.

40:41
    Vyrůbalík stínil před Kacetlem, ten chtěl rozehrát, ale v poslední chvíli si to rozmyslel a měl potíže s ukrytím puku pod lapačku.

40:55
    Plášil vyhazuje puk přes všechny čáry.

41:12
    Domácí v plném počtu, hosté ve čtyřech.

41:32
    Závar před Kacetlem, Olomoučtí však situaci překombinovali a Kacetl ve spolupráci s obranou vše zvládl.

41:45

42:23
    Červený s Bednářem aktivně napadají, Mora však rozehrává puk pryč z vlastního pásma.

42:50
    Vyrůbalík zastavil na modré čáře najíždějícího Kukumberga.

43:09
    Skladanému chyběly jen centimetry, aby dosáhl na puk před volnou bránou.

43:35
    Po pravé straně pláchl hostům Herman, se zakončením se nerozpakoval a vystřelil, Kacetl kotouč schoval ve výstroji.

43:50
    Kacetl má stále práci, tentokrát lapačkou přikryl puk po střele Eberleho.

44:12
    Hradec nedokáže přejít přes střední pásmo a nahazuje puk, za Konrádovou brankou jej sbírá Galvas a rozehrává.

44:53
    Jarůšek se Šimánkem se dostali do přečíslení dva na jednoho, Jarůšek přihrával, Šimánek měl na zakončení spoustu času, volil střelu, Konrád vyrazil do ochranné sítě.

45:01
    Holec (OLO) vyloučen na dvě minuty za hákování. Přesilová hra pro Mountfield.

45:29
    Střela Čápa od modré zblokovaná a končí v ochranné síti.

45:38

45:57
    Červený udělal chybu při rozehrávce a Juraj Mikúš se řítil sám na Kacetla, hostující brankář úspěšnější.

46:22
    Mora vyhazuje puk přes všechny čáry.

46:59

47:15
    Jarůšek se rozjíždí do útoku s pukem na holi.

47:48
    Olomouc v bránění stále pozorná, Barák začíná znovu za Kacetlovou brankou.

48:28
    Ostřížek vystihl hradeckou rozehrávku a Mora kombinuje v útočném pásmu.

48:47
    Hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

49:04
    Nyní už mohou hosté vystřídat, Beránek zavezl puk do útočného pásma.

49:57
    Červený aktivně napadá a na chvíli získal puk, poté byl ale olomouckou obranou odstaven.

50:26
    Jarůšek v útočném pásmu přišel o puk a Fořt vyráží na druhou stranu.

51:00
    Olomouc kombinuje v útočném pásmu, ale chybí tomu finální střela.

51:12
    Svou aktivitou si domácí vynutili přesilovou hru, Dvořák (MHK) vyloučen na dvě minuty za sekání.

51:27
    Kukumberg vyváží puk.

51:42
    Dietz dokonce pálil od modré čáry, Konrád vytečoval mimo.

51:59
    Mountfield vyhazuje puk přes všechny čáry.

52:19
    Nyní se Mora sama vyhnala z pásma, přihrávka Skladaného nenašla nikoho.

52:46
    Červený s pukem na holi dojel do útočného pásma, kde šetřil vteřiny.

53:11
    Hosté hrají v plném počtu, domácím se přesilová hra nevydařila.

53:32
    Houdkova rozehrávka byla zastavená a Šimánek bojuje v rohu o puk.

54:01
    Jarůšek hledal Šimánka před brankou, Konrád si přihrávku pohlídal.

54:11
    Jarůšek se obtočil okolo branky, Konrád s menšími obtížemi ukryl puk pod lapačkou.

54:45
    Knotek pálil z nouze od modré čáry, střela ztečovaná do rohu.

55:11
    Holec se dostal ke střele, ale do ní mu ještě stihl sáhnout Nedvídek a vytečovat ji až do ochranné sítě.

55:18
    Další střela vytečovaná do ochranné sítě, tentokrát pálil Strapáč z vrcholu kruhu.

55:48
    Hráči se u mantinelu přetlačovali o puk, Olomoučtí z toho vyšli vítězně a drží se v útočném pásmu.

56:20
    Strapáč se proháčkoval před Kacetla, ale střela neměla potřebnou razanci.

56:30
    Přesilová hra pro domácí – Plášil (MHK) vyloučen za podražení.

56:36
    Buly vyhrála Mora a kombinuje v útočném pásmu.

56:50
    Mataiovu střelu zblokoval Beránek.

57:03
    Kacetl se blýskl zákrokem lapačkou proti Mikúšovi.

57:18
    Dej vyhazuje puk přes všechny čáry.

57:36
    A znovu Dej získává pro hosty drahocenné vteřinky.

57:56
    Hradec právě vstřelil branku!

Hradec se prosazuje v oslabení! Mountfield se dostal do přečíslení tři na dva a dokonale rozebral obranu domácích, TOMÁŠ BULÍK už zakončoval střelou do prázdné brány. Asistence: Tomáš Knotek

58:31
    Moru inkasovaný gól nezastavil a znovu kombinuje před Kacetlem.

58:38
    Další přesilová hra pro domácí, Havránek (MHK) vystřelil puk z vlastní obranné třetiny mimo ledovou plochu.

58:58
    Domácí kombinují v útočném pásmu, ale nemohou se dostat do střelecké pozice.

59:12
    Hosté se osvobozují a hrají bez Kacetla v bráně!

59:24
    Konrád zastavil puk před brankovou čarou. Hosté si vyžádali oddechový čas.

59:24
    Vhazování po Konrádově levé ruce, hosté hrají power play.

59:36
    Vyrůbalík žabičkou vyhazoval na prázdnou branku, puk dojížděl Holec, ale Hradečtí byli rychlejší.

59:58

Nakonec se MIROSLAV HOLEC do prázdné brány trefuje. Asistence: Jan Knotek, Martin Vyrůbalík.

Po třetí třetině bude následovat pětiminutové prodloužení se třemi hráči na každé straně.

Jarůšek s Šimánkem se snaží přejít do útočného pásma, ale olomoucká obrana je pozorná.

Konrád si připisuje dva zákroky proti střelám Jarůška.

Strapáč s Mataiem se dostali do velké šance! První jmenovaný se ocitl sám před Kacetlem, snažil se o kličku, Kacetl puk vyrazil, Strapáč následně přihrával zpět na Mataie, ale neúspěšně.

Bratři Mikúšové spolu kombinovali a střelou zakončoval Tomáš, stále se hraje bez přerušení.

Mountfield ujížděl v přečíslení tři na jednoho, Červený střílel, Konrád vyrazil.

Juraj Mikúš pálil na Kacetla a střelu zblokoval Dej nohou a s bolestivou grimasou zůstal ležet na ledě.

Galvas s Knotkem si vyměňují přihrávky a snaží se dostat do útoku.

Nyní ale Holec ve vlastní obranné třetině namazal Šimánkovi, který jel sám na Konráda, ten si se střelou poradil.

Laš si počínal nedovoleně, ale bude se pokračovat tři na tři, aby si týmy tuto herní situaci nacvičily.

Eberle dostal pěknou přihrávku do jízdy, zavezl puk do útočného pásma a ihned nahrával přes šířku kluziště Staňkovi, který pálil, Kacetl ukryl puk ve výstroji.

Matai chtěl vracet Ostřížkovi před bránu, Štajnoch úmysl odhadl a přihrávku překazil.

Patnáct vteřin před koncem nastaveného času se prosazuje David Ostřížek! Dokázal se proháčkovat mezi dvěma Východočechy a bekhendem překonat Kacetla. Asistence: Petr Strapáč

Konec prodloužení. Budou následovat samostatné nájezdy.

Začíná Olomouc a jako první se rozjíždí Laš.

Laš nic nevymýšlel a rychlou střelou mezi betony se prosazuje.

Za Hradec Nedvídek střelou nad lapačku neuspěl.

Strapáč také střílel, neúspěšně.

Tomáš Bulík jel pomalu a dlouho rozmýšlel, nakonec pálil, ale Konrád položil beton na led.

Juraj Mikúš se pokoušel o bekhendový blafák, Kacetl úspěšnější.

Dej se rozjel proti Konrádovi, zkoušel rychlou střelu do horního růžku, Konráda překonal, ale puk zastavila levá tyč.

Ačkoli bylo dnešní utkání herně vyrovnané, z výhry se mohou radovat domácí. V první třetině se střelou prosadil David Ostřížek, i přesto že herní převahu měli hosté. Ve druhé třetině Olomouc své vedení navýšila zásluhou Mataie. Mountfield dokázal utkání zdramatizovat, dvě minuty před koncem zápasu se ve vlastním oslabení prosadil Tomáš Bulík. V závěru hosté vsadili na hru bez brankáře, která se jim nevyplatila – dvě vteřiny před koncem upravil skóre na konečných 3:1 Miroslav Holec.
    Následovalo pětiminutové prodloužení ve třech na obou stranách, i v tom se prosadili domácí, znovu David Ostřížek, který bekhendem překonal hostujícího gólmana. Další gól nepadl a následovaly samostatné nájezdy. V těch byl jediným úspěšným exekutorem Marek Laš a Kohouti tak zvítězili ve všech herních činnostech.

Toto je dnes ode mě vše, přeji hezký večer a zase někdy napočtenou. (19:35:11)

Kamila Ludwigová

Branky a nahrávky: 17. Ostřížek (Vyrůbalík, Strapáč), 27. Matai (Ostřížek), 60. Holec (Knotek, Vyrůbalík) – 58. Bulík

Mountfield HK: Kacetl (Pavelka) – Dietz, Pláněk, Plášil, Čáp, Barák, Štajnoch, Havránek – Dej, Šimánek, Jarůšek – Červený, Knotek, Bednář (C) – Nedvídek, Kukumberg, Beránek – Dvořák, Miškář, Bulík