8:8 (3:1, 1:4, 4:3)
Zlínské Legendy
Pátek 02.09.2016, 18:00 • Zimní stadion Luďka Čajky • Exhibiční utkání
    Společné foto hráčů zakončilo dnešní program.

S konstatováním, že hokejový svátek v podobě zápasu mezi PSG Zlín a týmem Zlínské Legendy končí remízou 8:8 a následnou výhrou PSG v nájezdech, se s vámi loučím a přeji vám hezký zbytek dne. Na shledanou! (19:59:25)

Ve Zlíně probíhá velká děkovačka, která končí tento nezapomenutelný hokejový zážitek.
    Pomyslný jazýček vah naklonili na svou stranu hráči PSG Zlín, kteří vyhráli v nájezdech.

Hektická třetí třetina skončila 8:8 a oba týmy se tak rozchází po skvělém výkonu remízou. Nyní si hráči ještě pro diváky zajedou nájezdy.

60:00

59:57
    Tak ještě poslední, spíše symbolické vhazování po ofsajdu.

59:44
    Možná poslední vhazování zápasu se odehraje před Tučkem.

58:54
    Tým Zlínské Legendy právě vstřelil branku! Máme srovnáno! Do zakončení se dostal Kotásek, kterého ještě Tuček vychytal, ale následně se k puku dostal Štraub, jenž našel JAROSLAVA BALAŠTÍKA a ten se nemýlil!

57:47
    Legendy se dostaly do zakončení, ale Tuček byl pozorný.

57:06
    Legendy tak rázem přišly o vedení a dokonce prohrávají. Podaří se jim ještě najít poslední zbytky sil a srovnat?

56:26
    Zlín právě vstřelil branku!
    S góly se nám roztrhl pytel. PSG již vede. Po buly se dostal puk k ONDŘEJ VESELÝ, který střelou od modré vymetl růžek brány.

56:04
    Je tomu tak. PSG Zlín znova skóruje a srovnává stav utkání čtyři minuty před koncem. JIŘÍ KARAFIÁT vystihl špatnou rozehrávku a nedal gólmanovi šanci.

55:37
    PSG je při chuti a snaží se o otočení vývoje utkání. Zlínským Legendám možná trochu dochází síly...

54:06
    Už je to pouze o gól! PSG zabralo a dvěmi slepenými góly se dostalo na dostřel Legend. DAVID HRAZDÍRA využil přihrávku Holíka a znova překonal Štůrala.

53:21
    PSG Zlín snižuje stav utkání. Hráči ve žlutých dresech se dostali do protiútoku a Holík naservíroval přesnou přihrávku JIŘÍMU ONDRÁČKOVI , který neměl problém se zakončením do odkryté klece.

53:10
    Tomek se dostal k zakončení, ale pozorný Hrazdíra zalehl puk a nedal tak protihráčům šanci k dorážce.

52:42
    Na stadionu vládne výborná nálada a hledištěm se nese "Vysoký Jalovec".

52:20
    Legendy jsou nebezpečné především z protiútoků. S jedním takovým si nyní musel poradit pozorný Hrazdíra.

51:44
    Veselý se pokusil najít jednoho ze svých spoluhráčů, ale jeho pas byl nepřesný. I přes to zůstávají mladíci v útoku.

50:36
    Diváci skandují "My chceme gól", ale Štůrala svou kůži nechce dát zadarmo.

50:00
    Do konce třetiny zbývá deset minut a PSG prohrává o tři góly. Dočkáme se ještě nějakého dramatu? Tlak mladíků sílí.

49:22
    Jejich soupeř se toho pokusil využít a zaskočit z protiútoku, ovšem Hrazdíra byl připraven.

48:46
    PSG rozebralo obranu protihráčů, ale ani nyní se jim nepodařilo skórovat.

47:57
    Legendy se přeci jen dostaly k zajímavé šanci, ale finální střela od Janků z oblasti mezikruží minula cíl.

47:07
    PSG se podařilo vyhodit. Legendy tak musí začít od vlastního gólmana.

46:45
    Legendy mají dobrou šanci ke srovnání, ale zatím se jím nedaří najít recept na Hrazdíru.

46:01
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Říčka – 2 min., podražení).

45:54
    Legendy se znova dostávaly do dobré šance, ale Vlach byl na poslední chvíli faulován Říčkou.

44:16
    Hrazdíra však prokázal, že určité kvality stále má a nedovolil Legendám znova skórovat. Střelu Čajánka mezi betony si pohlídal.

44:16
    Trestné střílení pro Zlínské Legendy!

44:00
    Tým Zlínské Legendy právě vstřelil branku! PSG je zralé na ručník! Zlínské Legendy ukazují mladším borcům, jak by to měli v příští sezóně hrát. Insipirují se tím? PETR MOKREJŠ bez problémů zakončil.

43:34
    Krajíček se prezentoval tvrdou střelou, ale Hrazdíra byl pozorný a vyrážečkou zastavil jeho projektil.

42:36
    PSG se dostalo do velké šance, ale Kašík byl opět pozorný. Ani z bezprostřední blízkosti neinkasoval.

41:20
    Legendy si vytvořily slušný náskok a teď je na hráčích PSG, aby na to co nejrychleji odpověděli.

40:41
    Tým Zlínské Legendy právě vstřelil branku! Legendy znova nastupují ve velkém stylu! Střelu Vlacha ještě Hrazdíra vyrazil, ale na následnou dorážku RADIMA TESAŘÍKA byl krátký!
    Začíná třetí třetina.

40:01

Je tomu tak, divoká druhá třetina končí. Zlínské Legendy zabraly a vyhrály tuto třetinu 1:4. Nebýt skvělého Hrazdíry a Tučka, tak rozdíl mohl být daleko větší. Za pár minut nás tak čeká další třetina, která ukáže, jak na tom jsou Zlínské Legendy se silami. Podaří se jim udržet nadějný výsledek nebo PSG zabere a urve výhru pro sebe? Na tyto otázky zjistíme odpověď okolo 19:25, kdy začne poslední třetina.

40:00

39:07
    Souhra po ose Kowalczyk – Jurík nebyla úspěšná a druhá třetina už pravděpodobně žádný gól nenabídne.

38:22
    Tuček předvádí parádní výkon. Tentokrát si na něm vylámal zuby Petr Čajánek, Dokáže PSG tento tlak ustát? Do konce třetiny už mnoho neshází.

37:25
    Legendy šly znova do útoku, ale Tuček byl opět pozorný. Jeho lapačka zastavila pokus Balaštíka.

36:35
    Znova výborný Tuček, jenž nyní kryl samostatný nájezd, do kterého se dostal jeden z hráčů týmu Zlínských Legend.

35:40
    Pavel Janků se dostal do zajímavé příležitosti, ale jeho střelu příklepem kryl výtečný Tuček, který prokázal, že chytání mu stále není cizí.

34:10
    Nyní se předvedl i Hrazdíra, který kryl střelu svých protihráčů a udržel tak svůj tým ve hře.

33:30
    Velkou šanci PSG zlikvidoval Kašík, který má teď plné ruce práce. Zlínské Legendy už by pravděpodobně znova potřebovaly přestávku.

32:26
    Teď už to však PSG vyšlo a dočkali jsme se korigování stavu. Hokejisté PSG si rozebrali obranu soupeře a TOMÁŠ ŽIŽKA dokázal překonat po přihrávce Matějíčka Kašíka. Tomu nepomohl ani odvážný tygří skok.

31:40
    PSG Zlín zatím trápí nepřesnosti a Legendy se tak dostávají často do přečíslení.

30:17
    Málem to bylo 3:6! Zpoza brány se snažil skórovat Jurík, ale Hrazdíra, který se mezitím vystřídal s Tučkem, dokázal puk zachytit před brankovou čarou.

29:52
    Ten, kdo si myslel, že PSG budou bojovat o vyrovnání, ten se ošklivě pletl. Zlínské Legendy pokračují v aktivním pojetí hry a snaží se o zvýšení náskoku.

29:01
    Tým Zlínské Legendy právě vstřelil branku! Do protiútoku se dostal Miroslav Okál, který se pokusil uspět střelou mezi betony Tučka, ten jeho střelu chytil, ale proti následné dorážce PETRA ČAJÁNKA byl bezmocný.

27:52
    Legendy se usadily v útočné třetině a snaží se zvýšit svůj náskok. K tvrdé střele se teď dostal Martin Hamrlík, ale Tuček byl se svou vyrážečkou připraven!

27:12
    Petr Tuček si osahal puk a připsal si od střídání první zákrok. Je však pravda, že střela byla spíše propagační.

26:03
    Tým PSG se snaží rychle vyrovnat, jejich soupeři však hrají velmi solidně a dobře brání.

25:12
    Právě proběhlo střídání gólmanů v bráně PSG. Hrazdíru nahradil Tuček, povede se mu lépe?

24:30
    Tlak legend trvá, vhazování před Hrazdírou.

23:40
    Tým Zlínské Legendy právě vstřelil branku! Legendy už vedou. O další gól se zasloužil kapitán týmu, MIROSLAV OKÁL. Ten musí hlavně poděkovat Petru Leškovi za výbornou přihrávku.

23:08
    Tým Zlínské Legendy právě vstřelil branku! Máme srovnáno! Zlínské Legendy zaslouženě skórují. Richard Hrazdíra sice předvedl krásnou roznožku, ale na střelu MARTINA HAMRLÍKA byl i tak krátký. Hráči PSG Zlín se pravděpodobně zapomněli někde na půl cesty z kabiny.

22:29
    Další velká šance Legend! Hráči v modrých dresech se znova dostali do úniku a až poslední přihrávka se nepovedla. Kdo by to do legend byl řekl, že budou soupeře tolik přečíslovat?!

21:36
    Málem ano, Josef Štraub ale v koncové chvíli ztratil kontrolu nad pukem. Hrazdíra měl teď velké štěstí.

21:08
    Legendy pokračují v aktivním pojetí hry a snaží se rychle přidat vyrovnávací gól. Podaří se jim to?
    20:18 TOMEK - 3:2

20:18
    Tým Zlínské Legendy právě vstřelil branku! Znova rychlý nástup Zlínských Legend! PSG sice vyhrálo buly, ale následně se do protiútoku dostal Juraj Jurík s MICHALEM TOMKEM a stejně jako při prvním gólu nedali Hrazdírovi šanci.

20:01

Hráči již nastupují na hrací plochu. Zhruba za tři minuty se znova začne hrát. Jako první se rozbruslují Zlínské Legendy, znamená to, že můžeme očekávat honbu za vyrovnání? Uvidíme za pár minut.
    Dnes proti sobě nastupuje i žák Libor Kašík a učitel Richard Hrazdíra.

První třetina exhibičního utkání, kterou tým PSG vyhrál 3:1, je za námi. A tým Zlína nedává Zlínským Legendám nic zadarmo a zatím pohodlně vede. Zlínské Legendy mohly klidně přidat i víc gólů, ale zatím je zlobí nepřesnosti. Uvidíme, zda-li se dostanou do tempa více ve druhé třetině a rozšíří tak gólový účet dnešního zápasu. Další třetina začne přibližně v 18:45. Její začátek se však může posunout, ve Zlíně se totiž připravuje přestávkový program plný soutěží.

20:00

19:52
    Nedáš – dostaneš. Zatímco na jedné straně mohl skórovat Čajánek, tak na druhé straně nezaváhal ZDENĚK OKÁL, který přidal třetí gól týmu PSG Zlín. Asistence: Pavel Kubiš.

19:30
    Čajánek si najížděl do samostatného úniku, ale nedokázal si udržet kotouč, to je škoda.

18:49
    Domácí se ubránili, ale stále jsou pod tlakem Legend, dočkáme se ještě gólu?

17:59

17:52
    Jaroslav Balaštík byl blízko ke vstřelení gólu, ale z mezikruží minul. To bylo velmi těsné.

17:03
    Legendy hrají dvojnásobnou přesilovku, ale zatím se jim příliš nedaří. Jejich přihrávky jsou velmi nepřesné. Uvidíme, co přinese další minuta.

15:59
    Máme zde první vyloučení zápasu a to hned dvojité. Na dvě minuty si půjdou odpočinout Vlach a Ondráček

15:29
    Hamrlík svedl sprinterský souboj s Bořutou, ale byl neúspěšný. Od diváků si však vyloužil potlesk.

14:25
    Hrazdíra znova v permanenci. Tentokrát si poradil se střelou od modré, která byla těsně před ním nepříjemně tečována. Legendární gólman je dnes znova ve formě.

13:48
    Ke střele se dostal Petr Čajánek, ale se svým pokusem neuspěl, Hrazdíra byl připraven.

12:34
    Tým PSG již vede, Zlínské Legendy sice vyhrály buly, ale k puku se dostal Petr Holík ,který našel unikajícího ONDŘEJE VESELÉHO, a ten nádhernou kličku do bekhendu skóroval.

12:20
    PSG pokračuje v tlaku a nedávám týmu Zlínské Legendy nic zadarmo. Nyní se však dopustili zakázaného uvolnění.

11:04
    PSG Zlín srovnává krok s Legendami. Do protiútoku se dostal Jiří Ondráček s ROMANEM VLACHEM, který nedal Kašíkovi šanci. Kdo se do vedení dostane nyní?

09:54
    Útok PSG byl znova neúspěšný a Legendy mohly z protiútoku srovnat, Hrazdíra byl však pozorný. Hned na to se vystřídal v bráně s Tučkem.

09:16
    Ačkoliv jde pouze o exhibiční utkání, tak si hráči nic nedarují. Uvidíme, zda-li se dočkáme většího počtu gólu.

10:00
    Tým PSG se snaží vyrovnat, ale Kašík je zatím pozorný.

07:26
    Ševci se znova dostali do zakončení. ale Kašík byl znova proti. Nyní došlo k tvrdému souboji mezi Veselým a Balaštíkem, první jmenovaný zůstal na Balaštíkovi chvíli ležet.

06:27
    Kašík kryl pokus svých spoluhráčů a drží tak stále nulu. PSG si však začíná vytvářet tlak.

05:24
    Teď se jim však nepovedla rozehrávka a do útoku znova míří tým PSG.

04:17
    První ofsajd utkání je odpískán legendám, které zatím hrají o něco aktivněji.

03:16
    Petr Čajánek se dostal ke střele forhendem, kterou kryl s přehledem Hrazdíra.

02:48
    Nyní se v útočném pásmu usadil tým PSG Zlín, jejich kombinace však byla překažena a Legendy se znova vrhají do útoku.

01:17
    Tým Zlínské Legendy právě vstřelil branku!
    Souhru mezi PAVLEM JANKŮ a Josefem Štraubem zakončil první jmenovaný a nedal Hrazdírovi šanci. Obránci PSG svému sokovi gól pravděpodobně darovali jako náskok.

00:46
    Úvodní buly vyhrál Rostislav Vlach, který se pokusil založit první útok svého týmu, ten však nedopadl přesně podle jeho představ.

00:01

Hráči pomalu dokončují rozbruslení, zápas tak brzy začne.
    Tým PSG Zlín představil nové dresy pro nadcházející sezonu.

Zlínské Legendy byly vyzvány k otočení se směrem k sektoru stání, kde na ně čekalo obrovské choreo "Díky za všechno". Fanoušci stojí a vzdávají hold hráčům na ledové ploše. Tohle musí být pro hráče velmi emotivní zážitek.

Nástup legend zakončil Jaroslav Balaštík, Petr Leška, Petr Čajánek a kapitán Miroslav Okál. Diváci jsou u vytržení.

Stadion se otřásá v základech, na scénu totiž nastoupil Rostislav Vlach.

Radim Tesařík si s Patrikem Hučkou vyměnili před vchodem na ledovou plochu dresy a trochu tak zmátli zlínské fanoušky, kteří však změnu rychle rozpoznali.

Nyní nastupují na led hráči z výběru Zlínských legend, jako první z nich nastupuje za obrovských ovací Richard Hrazdíra.

Hráč s číslem 87, tedy kapitán týmu, Ondřej Veselý, nastupuje ve speciálním modrém dresu. Všichni hráči PSG jsou tak již na ledové ploše.

Pravděpodobně největšího potlesku se dočkal Libor Kašík, jenž je tu nyní hodně hlasitě vyvoláván.

Antonín Honejsek se mimo potlesku dočkal i pískotu. Zlínští fanoušci mu dali jasně najevo, co si myslí o jeho působení u rivala Komety Brno.

Na zimním stadioně Luďka Čajky již dohrála zlínská hokejová hymna a začal zahajovací ceremoniál. Hráči PSG Zlín v nových dresech jeden po druhém za bouřlivých ovací publika přijíždí na led.

Začátek utkání bude pravděpodobně o něco posunut. Chystá se slavnostní nástup a také představení nových dresů PSG Zlín pro nadcházející sezónu.

Stadion už se pomaluje naplňuje a exhibiční utkání mezi PSG Zlín a týmem Zlínské legendy bude moci za chvíli začít. Fanoušci již netrpělivě čekají na příchod hráčů z kabin.

PSG Zlín: Tuček, Hrazdíra – Horák, Žižka, Marušák, Matějíček, Blaťák, Kotvan, Holomek, Bořuta – Podešva, Vlach, Ondráček, Kubiš, Honejsek, Šťastný, Říčka, Bukarts, Karafiát, Holík, Veselý, Okál, Hrazdíra, Gago

Zlínské Legendy: Kašík, Štůrala – Tesařík, Rajnoha, Kowalczyk, Maškarinec, Hamrlík, Hučko, Krajíček – Štraub, Sedlák, Kotásek, Čajánek, Leška, Jurík, Janků, Tomek, Vlach, Mokrejš, Okál, Němčický, Balaštík

Rozhodčí: Husička – Škarla, Weslý.

Zajímavosti

V dnešním zápase proti sobě nastoupí otec Rostislav Vlach a jeho syn Roman. Další rodinný souboj bude mezi Miroslavem Okálem a jeho synovcem Zdeňkem. Naopak ve stejném týmu si spolu zahrají Richard Hrazdíra a jeho syn David.

Před samotným utkáním ještě proběhne představení nových dresů PSG Zlín na nadcházející sezonu Tipsport extraligy 2016/2017.

Dnešní utkání tak slibuje mnoho zábavy a hokejové podívané. Doufám, že se u našeho přenosu budete bavit.

Změny v týmech

Týmy se dohodly na tom, že protočí své brankáře. To znamená, že za Zlínské legendy nastoupí v bráně Libor Kašík a Tomáš Štůrala. V bráně PSG Zlín se naopak objeví Vladimír Hudáček, Richard Hrazdíra a Petr Tuček.

To však není jedinou změnou. Koučem A týmu na tuto speciální událost bude Miloslav Sedlák, bývalý kapitán týmu, který v sezóně 1984/85 získal první medaili pro zlínský hokej.
    Zlínské legendy budou mít za kapitána Miroslava Okála.

Jak již bylo řečeno, tak za tým "Zlínské legendy" nastoupí na ledovou plochu skutečně zvučná jména. Kdo bude takový tým vést, ptáte se? Nebude to nikdo jiný, než Miroslav Okál, vítěz mistrovského poháru z roku 2004, kterého za kapitána zvolili sami fanoušci PSG Zlín.

Dobrý večer při sledovaní textového přenosu, ve kterém nastoupí A tým PSG Zlín proti týmu pod názvem Zlínské legendy. Za Zlínské legendy nastoupí borci jako Petr Čajánek, Miroslav Okál, Petr Leška, Martin Hamrlík, Jaroslav Balaštík, Josef Štraub, Pavel Janků a další zvučná jména zlínského hokeje.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Michal Janoštík

Branky a nahrávky: 12. Vlach (Ondráček), 13. Veselý (Holík, Honejsek), 20. Z. Okál (Kubiš), 33. Žižka (Matějíček, Šťatný), 54. Ondráček (Holík, Hrazdíra), 55. Hrazdíra (Holík, Okál), 57. Karafiát, 57. Veselý (Karafiát) – 2. Janků (Štraub), 21. Tomek (Jurík), 24. Hamrlík, 24. Okál (Leška), 30. Čajánek (Okál), 41. Tesařík (Vlach), 44. Mokrejš (Sedlák, Balaštík), 59. Balaštík (Štraub, Kotásek)

Berani Zlín: Tuček, Hrazdíra – Horák, Žižka, Marušák, Matějíček, Blaťák, Kotvan, Holomek, Bořuta – Podešva, Vlach, Ondráček, Kubiš, Honejsek, Šťastný, Říčka, Bukarts, Karafiát, Holík, Veselý, Okál, Hrazdíra, Gago

Rozhodčí: Husička – Charous, Wesley