Magnitogorsk – Chabarovsk 4:1 (kon.) | HC Slovan – Spartak Moskva 1:2 (kon.) | CSKA Moskva – Toljatti 6:1 (kon.)
Dynamo Moskva – Omsk 2:3 (2:3 po s.n.) | N.Novgorod – Soči 3:1 (kon.) | Viťaz – Novokuzněck 2:1 (kon.)
Petrohrad – Nižněkamsk 5:1 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Metallurg Novokuzněck
Neděle 04.09.2016, 16:00 • Viťaz Ice Palace • KHL

Ode mě je to k tomuto utkání vše. U dalších on-line přenosů na shledanou! (18:27:04)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

HC Viťaz

Jakub Jeřábek 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:06
    Roman Horák 0+0, 5 střel, čas na ledě 18:10

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.

Utkání je tedy u konce a vítězství po zásluze slaví domácí HC Viťaz. Ten se do dvoubrankového vedení dostal již v první třetině a poté už soupeři povolil jen korekci v podobě jedné branky. Hosté tedy pokračují ve velmi slabých výkonech i nadále.

59:10
    Metallurg Novokuzněck odvolává brankáře a pokusí se vyrovnat se šesti hráči v poli!

58:01
    Je tady samotný závěr třetí části. Hosté se musí dostat do útočného pásma, aby mohli odvolat brankáře.

55:36

53:36
    Hostům se krátí čas na vyrovnání a navíc se dopouštějí zbytečných chyb. Dvě trestné minuty pro Kirilla Ďjakova (NOV).

52:41

50:41
    Komplikace pro hostující celek. Dvě trestné minuty za hrubost totiž dostává Nikita Ljamkin (NOV).

45:48
    Zatím jsme ve třetí třetině nebyli svědky ničeho zajímavějšího. Zasahovat musel opět Säteri, nicméně slabší zakončení soupeře mu nezpůsobilo problémy.

43:42
    Více ze hry mají momentálně domácí, nicméně jsou to hosté, kdo naposledy dokázal zahrozit. Säteri připraven.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:38.

Prostřední třetina zápasu byla před pár vteřinami ukončena a do kabin jdou spokojenější stále domácí. Ti sice v této části nedokázali skórovat, ale soupeři dovolili jen jeden zásah z hole Komaristého a díky tomu je tedy Viťaz stále ve vedení.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:12
    Blíží se konec třetiny a na vyrovnání či navýšení vedení už to opravdu moc nevypadá. Ani jeden z celků se nikam moc netlačí.
    Alexander Salák nastupuje v této sezoně v nové výstroji!

Alexandr Salák v akci! ✌ #CCMHockey #MadeOfHockey #CCMGoalie

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

37:31
    V posledních minutách mají opravdu navrch domácí hráči, kteří by rádi zpátky své dvoubrankové vedení. Birjukov však zatím odolává.

35:19
    Po zvládnutých oslabeních se domácí zase dostávají do hry a snaží se kombinovat v útočném pásmu.

33:57

33:02
    Pár střel sice Novokuzněck dokázal vyprodukovat, ale v ani jednom případě se nejednalo o výrazné ohrožení brankáře Säteriho.

31:57
    Poměrně v krátkém časovém úseku přichází další vyloučení na straně domácího týmu. Dvouminutový trest za vysokou hůl dostává Sergej Gimajev (CEC).

30:54

30:12
    Početní výhoda hostujícího týmu zatím není vůbec ideální. Domácí se naprosto v pohodě brání.

28:54
    Konečně se domácí dostali ke kotouči a na trestnou lavici tak může zamířit Jevgenij Katičev (CEC), který je penalizován za podražení.

28:46
    Jeden z domácích se dopustil nedovoleného zákroku a budeme svědky přesilové hry v podání Novokuzněcku.

26:57
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Hosté jsou za svou aktivitu v úvodu druhé části po zásluze odměněni. Důležitou kontaktní branku se podařilo vstřelit ALEXANDER KOMARISTYJ, který využil Lebeděvovy přihrávky. Asistence: Kirill Lebeděv, Kirill Ďjakov

25:55
    Znovu se domácí dostali trochu pod tlak a vysvobodili se jen za cenu zakázaného uvolnění.

24:11
    Úvod periody zatím není nikterak atraktivní. Celky se střídají v pokusech o dobytí útočného pásma soupeře, ale dosud bez zajímavějšího výsledku.
    Bude z toho gól?

21:35
    S kotoučem na hokejkách hrají na začátku druhé části především hostující hráči a Viťaz pod tlakem vyhazuje jen na zakázané uvolnění.

20:01

Úvodní část zápasu je minulostí a domácí jsou zatím po zásluze ve vedení. Viťaz soupeře jednoznačně přestřílel v poměru 10:6 a nakonec jde po brankách Soloduchina s Kempem do kabin s pohodovým vedením 2:0. Druhá třetina začne přibližně v 16:54

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

18:57
    Viťaz právě vstřelil branku!
    A nakonec se domácí v závěru úvodní periody přeci jenom prosazují podruhé. Zničehonic se v šanci po individuální akci zjevil MARIO KEMPE, jenž svým zakončením dokázal překonat dobře chytajícího gólmana Metallurgu Novokuzněck. Bez asistence.

17:38
    První třetina se pomalu dostala do samotného závěru. Domácí jsou stále více nebezpeční a snaží se podruhé prosadit. Zatím však naráží na pozorného Birjukova.

15:46

15:04
    Ze strany hostujícího celku to není ideální přesilová hra. Na Säteriho letěla v této početní převaze jen jedna střela.

14:00
    Metallurg Novokuzněck hraje v plném počtu. Na ledě je už i Semjonov a Viťaz tak hraje v klasickém oslabení 4 na 5.

13:46
    Nepříjemnost pro Viťaz. Krátce se totiž při trestu za příliš mnoho hráčů na ledě bude muset bránit v situaci čtyři proti třem.

13:35
    I při hře čtyř proti čtyřem je trochu aktivnější domácí celek. Hosté se ale nyní rozjíždějí k rychlému útoku.

12:00
    Na ledě se nám strhla menší šarvátka a výsledkem je vyloučení na obou stranách. Za hrubost je potrestán Alexej Semjonov (CEC) a Kirill Ščukin (NOV).

10:45
    Domácí sice nedokázali využít přesilovou hru, ale poměrně záhy po ní se dostávají do vedení. K zakončení ze slibné pozice se dostal VJAČESLAV SOLODUCHIN, který skvěle zamířil a Birjukovovi nedal šanci! Asistence: Sergej Gimajev, Dmitrij Šitikov

09:13

08:34
    Viťazu se početní výhoda zatím nedaří podle představ. Birjukov byl zatím donucen jen ke dvěma jednodušším zákrokům.

07:13
    První přesilová hra ve prospěch domácího týmu. Dvě trestné minuty za hákování totiž dostává Kirill Ščukin (NOV).

06:54
    Na Birjukova letěla již šestá střela domácích. Znovu byl gólman Novokuzněcku připraven a přerušil hru. Buly se bude konat po jeho pravici.

05:48
    Konečně jsme byli svědky aspoň dvou pokusů Metallurgu Novokuzněck. Poté se ale hosté provinili zakázaným uvolněním.

03:46
    Hráči Viťazu jsou na začátku zápasu střelecky výrazně aktivnější. Hosté se zatím téměř nedostali do útočného pásma.

02:27
    Registrujeme první pokus o překonání soupeřova gólmana. Michail Birjukov byl připraven a dokázal bez potíží zasáhnout.

00:05
    Domácí hráči vyhráli úvodní buly a jako první se tedy mohou pokoušet o ofenzivní postup.

00:01

HC Viťaz: Säteri (Saprykin) – Jeřábek, Berďukov, A. Semjonov, Voronkov, Katičev, Gimajev, Davidov, P. Lukin – Horák, Afinogenov, Makejev – Kempe, Kopejkin, M. Aaltonen – Soloduchin, Šitikov, Kokšarov – Vyglazov, Al. Stěpanov, Rubcov.

Metallurg Novokuzněck: Podjapolskij (M. Birjukov) – Kuklev, Ljamkin, Ščukin, Postnikov, Arbuzov, Vasilčenko, Ďjakov – Lebeděv, Komaristyj, Zemčenko – Vicharev, Anisin, K. Semjonov – S. Butuzov, Jemec, Poliščuk – A. Michejev, Blagoj, I. Musin – Razumov.

Rozhodčí: Fatejev, Ibatulin – Zacharov, Nikolajev.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

26.8.2015 Viťaz – Novokuzněck 2:1 sn.
    7.8.2015 Viťaz – Novokuzněck 4:1 (příprava)
    6.8.2015 Viťaz – Novokuzněck 3:2 pp. (příprava)

METALLURG NOVOKUZNĚCK

Hráči Metallurgu Novokuzněck mají do formy opravdu hodně daleko. Oproti domácím odehráli hosté již pět utkání a s pouhopouhými třemi body jsou v tabulce Východní konference předposlední. Velké potíž má Novokuzněck především v obraně, neboť v oněch pěti utkáních inkasovali hned dvacetkrát. Naopak průměr vstřelené branky na zápas je roven jedné! Co se týče produktivity, nejlepším hráčem je tříbodový Fjodor Poliščuk.

HC VIŤAZ

Domácí celek má po třech odehraných zápasech jen jedno vítězství a to není zrovna ideální vstup do nové sezóny. Sice se Viťazu podařilo vstřelit již devět branek, ale defenzíva si nevede moc dobře a stejný počet gólů již inkasovala. Na domácí půdě Viťaz odehrál jen jedno utkání, ve kterém podlehl silnému Omsku v poměru 2:3. Nejproduktivnějším hráčem celku je Alexej Kopejkin, jenž nasázel již čtyři branky.

2.9.2016 Viťaz – Omsk 2:3
    29.8.2016 Chabarovsk – Viťaz 1:3
    27.8.2016 Vladivostok – Viťaz 5:4

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 11. Soloduchin (Gimajev, Šitikov), 19. Kempe – 27. Komaristyj (Lebeděv, Ďjakov)

HC Viťaz Moskevská oblast: Säteri (Saprykin) – Jeřábek, Berďukov, A. Semjonov, Voronkov, Katičev, Gimajev, Davidov, P. Lukin – Horák, Afinogenov, Makejev – Kempe, Kopejkin, M. Aaltonen – Soloduchin, Šitikov, Kokšarov – Vyglazov, Al. Stěpanov, Rubcov.
    Metallurg Novokuzněck: M. Birjukov (Podjapolskij) – Kuklev, Ljamkin, Ščukin, Postnikov, Arbuzov, Vasilčenko, Ďjakov – Lebeděv, Komaristyj, Zemčenko – Vicharev, Anisin, K. Semjonov – S. Butuzov, Jemec, Poliščuk – A. Michejev, Blagoj, I. Musin – Razumov.

Rozhodčí: Fatejev, Ibatulin – Zacharov, Nikolajev