Slavia – HC Plzeň 1:5 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 5:4 (2:1 po s.n.)
Zlín – Olomouc 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 5:2 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 5:2 (kon.)
Chomutov – K. Vary 4:3 (po pr.) | Havířov – Vsetín 3:2 (po pr.) | Písek – Kolín 3:4 (kon.)
Třinec – Jihlava 5:0 (kon.) | Mountfield HK – Havlíčkův Brod 5:2 (kon.) | Letňany – Kladno 3:4 (po pr.)
HC Kometa Brno
5:2 (0:0, 3:2, 2:0)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 17.09.2016, 12:30 • DRFG Arena • Extraliga staršího dorostu • 6. kolo

59:20
    V závěru uvidíme ještě jedno vyloučení. Patrik Vašíček si odpyká dvě minuty za podražení.

54:32
    A je tu další vyloučení pro vítkovický tým. Jakub Mrva vyloučen na dvěminuty za podražení.

53:34
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Krejčí – 2 min.).
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Beránek – 2 min.).

51:44
    Brno bude mít výhodu přesilové hry. Menší trest obdržel Adam Urban za sekání.

49:53
    Kometa právě vstřelila branku!
    Druhá rychlá akce Komety končí další gólovou akcí. VOJTĚCH STŘONDALA našel skulinku a raduje se tak z hattricku! Asistence: Adam Gajarský, Karel Plášek.

49:21
    Po dlouhém oslabení domácího celku přichází sladká odměna v podobě čtvrté branky! PETR KREJČÍ se protáhl obranou a parádní střelou k tyči zvyšuje rozdíl o dvě branky. Asistence: Adam Gajarský.

48:56
    Poměr hráčů na ledě se však vyrovná. Za podražení obdržel menší trest Petr Fridrich.

47:47
    Kometa se ale z problému jen tak nevyvlékne. Další trest, tentokráte pro hráčskou lavici za příliž mnoho hráčů na ledě.

45:31
    Nedisciplinovanost stojí Kometu další oslabení. Za podražení je potrestán Minárik, jenž na dvě minuty oslabí svůj tým.

42:02
    A je tu možnost pro hostující celek srovnat opět krok v tomto napínavém utkání. Adam Gajarský je vyloučen za faul kolenem.

39:10
    Brno se teď doslova žene za čtvrtou brankou a zatápí soueři, co to jen dá. Nutno podotknout, že Mrázek podává skvělý výkon!

37:57
    Domácí si berou vedení zpět na svoji stranu a to necelé dvě minuty před druhou sirénou. VOJTĚCH STŘONDALA si našel skulinku v horním růžku Mrázkovy svatyně a rozjásal tak většinu přítomných. Asistence: Karel Plášek.

32:48
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    A je vyrovnáno! Svoji početní převahu zužitkovli i hosté, kteří pálili opravdu ze všech stran. Nakonec se uchytila rána PETRA FRIDRICHA, který dal zápasu nový náboj. Asistence: Viktor Konečný.

31:44
    Věžník odchází za katr za napadení. První přesilovka pro Vítkovice je tu! Podaří se jim vyrovnat?

30:11
    Svoboda však mrázka nepřekonal a pokračuje se za nezměněného stavu.

30:11
    Matěj Svoboda byl faulovaný a uvidíme trestné střílení!

29:30
    Plášek si velmi dobře počkal na sjíždějícího spoluhráče, kterému z otočky přenechal kotouč. Prudká rána zaplachtila do Mrázkovy lapačky. Nádherná hokejová podívaná ze strany Brna!

24:42
    Hosté ale rozhodně neskládají zbraně a snižují na rozdíl jediné branky. Beránek poslal kotouč na JANA ŽÍDKA, který prudkou pumelicí překonal Holíka. Asistence: Adam Beránek.

24:18
    A početní převaha je zužitkována! VOJTĚCH STŘONDALA obdržel nabídku od Jana Nováka a střelou mezi Mrázkovu lapačku byl neomylný. Kometa již vede o dvě branky a jistě se jí dýchá daleko lépe než hostům. Asistence: Jan Novák.

23:10
    Další početní převaha pro domácí. za vysokou hůl je na dvě minuty vyloučen Vícha.

22:08
    Richtár si mezi kruhy klepal o kotouč, který následně obdržel, střela mu však nesedla. Prudká dorážka ale vyvedla Holíka z míry natolik, že musela být hra přerušena. Zdá se ale, že bude brněnský gólman v pořádku.

20:45
    A domácí celek otvírá gólové konto zápasu pětačtyřicet sekund po startu druhého dějství. KAREL PLÁŠEK obdržel kotouč na pravém kruhu, odkud vymetl růžek Mrázkovy klece! Asistence: Matěj Svoboda, Vojtěch Střondala.

18:19
    A máme tu první vyloučení! Za držení protihráče odchází za katr na dvě minuty Gřesík.

10:08
    Souboje u mantinelu se začínají zajímavě přiostřovat. Následně se do úniku dostal Plášek, jenž bekhendovým blafákem zkoušel oblafnout Mrázka. Ten byl ale bezchybný a svůj tým perfektně podržel.

06:09
    Střondala se proháčkoval mezi dvěma beky a dostal se do bezprostřední blízkosti Mrázka. Ve finální akci ale nezaměřil cíl, touš šel příliš nahoru. Další zajímavá akce Brna.

03:59
    První obrovská šance Komety! Do přečíslení se dostal Gajarský, který těsně před Mrázkem prostrkoval žabičku na spoluhráče. Ten ovšem kotouč příliš zvedl, cíl tedy netrefil. Halou to jen zahučelo!

Veronika Freyová

Branky a nahrávky: 21. Plášek (Svoboda, Střondala), 25. Střondala (Novák), 38. Střondala (Plášek), 50. Krejčí (Gajarský), 50. Střondala (Gajarský, Plášek) – 25. Žídek (Beránek), 33. Fridrich (Konečný)

HC Kometa Brno: Holík (Šindelka) – Krejčí, Věžník, Jurnečka, Kučera (C), Mlčák, Vašíček, Jeřábek – Süss, Svoboda, Minárik – Střondala, Krejčí, Matula – Novák, Gajarský, Frydrych – Lašák, Kunc, Plášek – Kadlic
    HC Vítkovice Ridera: Mrázek (Piták) – Kaláb, Vícha, Vondál, Kučera, Šulák, Vacula, Kunc – Gřesík, Richtár, Žemba – Fridrich (C), Urban, Bochnak – Mrva, Beránek, Hladoník – Konečný, Věntus, Žídek

Rozhodčí: Dufka – Čelechovský, Vašíček