Jekatěrinburg – Petrohrad 3:2 (2:1 po s.n.) | Jokerit – Novosibirsk 0:4 (kon.) | Riga – Novokuzněck 5:1 (kon.)
Minsk – Omsk 1:2 (kon.)
Dinamo Riga
5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Metallurg Novokuzněck
Pondělí 19.09.2016, 18:30 • Arena Riga • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Dobrý den, vítám Vás u zápasu KHL, kde se proti sobě postaví celky Rigy a Novokuzněcku!

Domácí lotyšský celek je na tom opravdu velice zle, protože z devíti zápasů získal pouhé tři body a nachází se tak hluboko na chvostu tabulky Západní konference. Skóre 13:25 pak nenasvědčuje tomu, že by Riga letos měla bojovat o play-off... V posledním zápase pak tento celek doma prohrál s Novosibirskem 3:4, takže je co napravovat.

Hosté z Novokuzněcku jsou na tom sice lépe, ale pouze nepatrně. Z deseti zápasů získali chabých 6 bodů a díky tomu jsou také poslední, ale tentokrat ve Východní konferenci. V posledním duelu pak tento tým prohrál na ledě Minsku 4:2.

Dinamo Riga: Kalninš (Sedláček) – Jerofejevs, Mullen, Cibulskis, Galvinš, Zile, K. Redlihs, J. Redlihs – Gillies, Shugg, Sčastlivyj – Indrašis, Darzinš, Sestito – Pavlovs, M. Redlihs, Jelisejevs – Razgals, Skvorcovs, Saulietis – Meija.

Metallurg Novokuzněck: M. Birjukov (Podjapolskij) – Ljamkin, Kuklev, Pervyšin, Viksna, Arbuzov, Vasilčenko, Tatalin, Ďjakov – Zemčenko, Lebeděv, Komaristyj – Vicharev, Anisin, K. Semjonov – A. Michejev, Solovjov, Razumov – Poliščuk, Jemec, I. Musin.

Rozhodčí: Jeřábek, Rogačev – Lazarev, Šichanov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy na ledě, hrají hymny.

Dnešní zápas povede jako hlavní sudí český rozhodčí Antonín Jeřábek.

00:01

00:28
    První střelecký pokus si připsali domácí, ale gólman hostů nemusel zasahovat.

01:27
    Domácí se nyní drží v útočném pásmu, hosté se pouze brání.

02:05
    To je skvělý zámek, který předvádí domácí Dinamo! Vše končí střelou Nikolajse Jelisejevse, která sice mířila vedle branky, ale Birjukov po ní sáhl a přerušil hru.

03:13
    Nyní se zase Metallurg drží v útočném pásmu, domácí se nemohou dostat k puku.

03:32
    Aleksandrs Jerofejevs zachytil a poslal puk ze třetiny, domácí jdou střídat.

04:10
    Nyní se hraje za brankou Metallurgu, domácí se snaží dostat k puku, ale nedaří se jim to.

05:19
    Riga právě vstřelila branku!
    Aktivita domácích se vyplácí, Redhlis zavezl puk do levého kruhu pro vhazování, odkud pohotově vypálil NIKOLAJS JELISEJEVS, jež zaskočil Birjukova střelou nad lapačku. Asistence: Vitalijs Pavlovs a Mikelis Redlihs.
    05:19 Nikolajs JELISEJEVS - 1:0

05:50
    Metallurg ve vlastní třetině, následuje pas do středního pásma.

06:28
    Jemec vybojoval puk v rohu třetiny Dinama a hosté se usazují v útoku.

07:20
    Obrana Dinama zatím pracuje výtečně a nepouští soupeře do zakončení.

08:32
    Nepřesná přihrávka domácích, Galvinš se vrací s pukem za vlastní branku.

09:32
    Hra ztratila tempo z úvodu zápasu.

09:52
    Po střele domácího Indrašise zasahuje Birjukov, který přerušuje hru, vhazování po jeho pravici.

10:23
    Birjukov znovu zasahuje, tentokrát na něho zkoušel vyzrát Lauris Darzinš, ale gólman Metallurgu se nenechal zaskočit.

11:23
    Nikolajs Jelisejevs zavezl puk do útočného pásma, našel Pavlovse, který ale neudržel útočné pásmo.

12:17
    Nepřesná rozehrávka domácích, odpískán ofsajd na útočné modré.

12:44
    Puk v útočném pásmu Metallurgu, ale hosté se znovu nedostávají ke střele a ztrácejí pásmo.

13:16
    Jakub Sedláček zastavuje nahozený puk soupeře a pomáhá tak vlastním obráncům s rozehrávkou.

13:45
    Další nepřesnost v rozehrávce Metallurgu, kterému se v dosavadním průběhu vůbec nedaří.

13:51
    Ztečovaná střela Pjotra Sčastlivého končí v ochranné síti, hra přerušena, vhazovat se bude po pravici Birjukova.

15:20
    Dobře nyní domácí pohlídali vlastní modrou čáru, hosté se nedostali do třetiny a nakonec se vrací až za vlastní branku.

15:52
    Jakub Sedláček má puk ve své lapačce a přerušuje hru, vhazování po jeho levici.

16:34
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Kirill Lebeděv – 2 min., vysoká hůl).

18:34

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Po první třetině vedou domácí 1:0, hostům se nedaří a jsou zatím horším mužstvem.

Další třetina začne přibližně v 19:18.

20:01

20:53
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Lauris Darzinš – 2 min., podražení).

21:35
    Hosté za vlastní brankou, oba týmy střídají.

21:58
    Nyní již Metallurg v útočném pásmu, Jakub Sedláček se musí mít na pozoru.

22:38
    Diváci pískají, ale mohou být v klidu, množství chyb sráží hru Metallurgu, který opět ztrácí pásmo.

22:53

23:35
    Puk míří za branku Birjukova, domácí po přečkaném oslabení hned v útoku.

24:07
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Ilja Musin – 2 min., sekání).

24:58
    Nadějný brejk domácích, kdy šli dva na nikoho, skončil odpískaným ofsajdem, bylo to ale těsné.

25:37
    Dinamo v útočné třetině, střela Krišjanise Redlihse z pravé strany, Birjukov mávl lapačkou a lapil.

25:48
    Závar před Birjukovem, který nakonec ukryl puk kdesi pod sebou, důležité je, že skončil před brankovou čárou.

25:55
    Domácí přece jenom využívají přesilovou hru, z levé strany se prosazuje LAURIS DARZINŠ, který trefil odkrytou branku, Birjukov se nestihl přemístit. Asistence: Miks Indrašis a Guntis Galvinš.
    25:55 Lauris DARZINŠ - 2:0

27:13
    Aktivita Dimana Riga neustává, hosté se dostali pod velký tlak.

28:38
    Nahozený puk za branku Birjukova, kde si pro něho dojel Cibulskis, ale vzápětí ho zase ztratil, Kuklev vyhazuje na zakázané uvolnění.

29:57
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Skvělé rozehrání Birjukova, puk převzal JEVGENIJ SOLOVJOV, který z levé strany najel před Kalninše a překonal ho střelou mezi betony! Asistence: Michail Birjukov.
    29:57 Jevgenij SOLOVJOV - 2:1

30:44
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kaspars Saulietis – 2 min.).

31:02
    Hosté mají příležitost vyrovnat při přesilové hře, puk ale míří ze třetiny.

31:44
    Kalninš nyní fantastickým zákrokem podržel svůj tým.

32:05
    Pískot diváků je sice hlasitý, ale hokejistům Metallurgu to nijak nevadí a i nadále se drží v útočném pásmu.

32:44

33:14
    Domácí přečkali oslabení a v podstatě z protiútoku skórují! GUNARS SKVORCOVS si najel z levé strany k brance, kde se k němu odrazil puk po zákroku Birjukova a střelou přes ležícího gólmana Metallurgu vrací Rize dvoubrankové vedení. Asistence: Kristaps Zile a Krišjanis Redlihs.
    33:14 Gunars SKVORCOVS - 3:1

34:15
    Oskars Cibulskis s pukem za vlastní brankou.

34:41
    Výborně to udělal Colton Gillies, který vybruslil z rohu před branku Birjukova, kterého sice nepřekonal, ale za ním z druhé vlny najel PJOTR SČASTLIVYJ, jež byl úspěšnější a přehodil gólmana Metallurgu. Asistence: Colton Gillies.
    34:41 Pjotr SČASTLIVYJ - 4:1

34:41
    Oddechový čas pro hosty.

35:23
    Studená sprcha pro Metallurg, který byl blízko vyrovnání při přesilové hře, pak ale dvakrát inkasoval a nyní prohrává již o tři góly.

36:10
    Domácí se nyní nikam neženou, číhají ve středním pásmu na svého soupeře.
    Zahráli jste si někdy na zamrzlé řece? :-)

ODR season is underway. #MadeOfHockey (repost via @tarvainen)

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey (@ccmhockey),

36:40
    Krišjanis Redlihs se nedostal k puku za brankou Metallurgu a musí se rychle vracet.

37:05
    Zakázané uvolnění hostů, hra se stěhuje před Birjukova.

37:58
    Tvrdá střela Gilliese z levé strany, ale Birjukov vyráží.

38:29
    První řada Dinama nyní drží útočné pásmo.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, Metallurg se již dlouho brání, hráči jsou unavení.

39:32
    Nakonec si Birjukov vyjel před brankoviště a zalehl puk před Galvinšem a přerušil hru, to je to nejlepší, co nyní mohl udělat, spoluhráči byli již hodně unavení.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině domácí třikrát skórovali, hosté pouze jednou, kdy snížili na 1:2, pak ale domácí dvěma góly opět odskočili ve skóre a do třetí třetiny půjdou s luxusním náskokem.

Další třetina začne přibližně ve 20:11.

40:01

40:01
    Hosté již do třetí třetiny neposílají do brány Birjukova, místo něho nastupuje Podjapolskij.

41:03
    Justin Shugg byl bráněn na útočné modré, sice prodral do útočného pásma, ale je pískán ofsajd.

43:03
    Vhazování ve středovém kruhu, hosté nahazují puk za branku Kalninše.

43:50
    Na druhé straně zasahuje Podjapolskij, který přerušuje hru, vhazovat se bude po jeho levici.

44:08
    Dobrý obranný zákrok Fjodora Poliščuka za vlastní brankou, hosté se ale nemohou vymanit i tak ze třetiny.

45:02
    Alexandr Komaristyj se dostal do zakončení z pravé strany, ale Kalninš se nenechal zaskočit.

45:49
    Vhazování ve středním pásmu, dokonce přímo ve středovém kruhu, puk míří do třetiny Metallurgu.

46:28
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Gints Meija – 2 min.).

46:38
    Metallurg vyhrál buly ve třetině soupeře a drží se před brankou Kalninše.

47:28
    Metallurg je sice v útočném pásmu, ale domácí dobře přistupují a nenechávají soupeře zakončit.

47:56
    Dinamo vyhazuje puk ze třetiny a dokonce tam Zile získává cenné sekundy ve třetině Metallurgu.

48:38

48:41
    Riga přečkala oslabení, po chybě Vichareva ve středním pásmu se domácí dostali do šance, jmenovitě TIM SESTITO, který si najel před branku Metallurgu a střelou nad levý beton Podjapolského dává pátý gól domácího týmu. Asistence: Krišjanis Redlihs.
    48:41 Tim SESTITO - 5:1

49:27
    Hra přerušena, vhazovat se bude po levici Pojapolského.

50:00
    Posledních deset minut třetí třetiny a s největší pravděpodobností i celého utkání.

50:32
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Nikolajs Jelisejevs – 2 min.).

50:32
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Ignat Zemčenko – 2 min.).

51:17
    Hra ve čtyrech zatím více svědčí domácím, kteří se drží v útočném pásmu.

51:38
    Po střele Zileho musel Pojapolskij zasahovat, hra přerušena.

52:13
    Hra se nyní často přerušuje a nepříjemně kouskuje, což samozřejmě domácím poměrně svědčí, tříští se tím případný tlak soupeře.

52:40
    Oba týmy jsou již v plné sestavě a hosté zkouší zaútočit po levé straně.

53:15
    Hokejisté domácího týmu vyčkávají na modré, kde odebírají puky svému soupeři.

55:00
    Posledních pět minut tohoto utkání, domácí hrají s přehledem a vypadá to, že si náskok do konce již pohlídají.

55:50
    Metallurg to ještě ale nevzdal a nyní je aktivnější a často v útočné třetině.

56:12
    Tím se ale samozřejmě otevírají okénka v defenzivě soupeře, Mikelis Redlihs se nyní dostal do zakončení, ale Podjapolskij chytá.

57:08
    Hosté rozehrávají zpoza vlastní branky a bleskově se dostávají do útočné třetiny, puk však končí pouze v rohu a tam je to zase bitva.

57:38
    Domácím se podařilo puk dostat ze třetiny a mezitím časomíra ukrojila další sekundy.

58:29
    Jeden z posledních útoků Metallurgu v dnešním zápase, znovu se hosté do zakončení nedostávají, domácí se s přehledem brání.

59:00
    Poslední minuta tohoto utkání, Riga v útočném pásmu.

59:24
    Puk míří za branku Kalninše, hosté bleskově prostřídali a nakonec i vybojovali vhazování ve třetině soupeře.

Utkání končí jasným vítězstvím Dinama Riga, které o své výhře rozhodla hlavně v průběhu druhé třetiny. Hosté podali matný výkon a po zásluze odjíždí z Lotyšska bez bodu.

Československá stopa v utkání:

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hokejista.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (20:47:46)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 6. Jelisejevs (Pavlovs, M. Redlihs), 26. Darzinš (Indrašis, Galvinš), 34. Skvorcovs (Zile, K. Redlihs), 35. Sčastlivyj (Gillies), 49. Sestito (K. Redlihs) – 30. Solovjov (M. Birjukov)

Metallurg Novokuzněck: M. Birjukov (41. Podjapolskij) – Ljamkin, Kuklev, Pervyšin, Viksna, Arbuzov, Vasilčenko, Tatalin, Ďjakov – Zemčenko, Lebeděv, Komaristyj – Vicharev, Anisin, K. Semjonov – A. Michejev, Solovjov, Razumov – Poliščuk, Jemec, I. Musin.

Rozhodčí: Jeřábek, Rogačev – Lazarev, Šichanov