Ústí n/L – Pardubice 0:4 (kon.) | Kovo Praha – Rakovník 3:1 (kon.) | Hr. Králové – Letohrad 4:1 (kon.)
HBC Hradec Králové 1988
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
SK Hokejbal Letohrad
Neděle 25.09.2016, 11:00CROSSDOCK Extraliga • 5. kolo

Ode mě je to tak pro dnešek vše, díky za pozornost a zase se někdy těším na počtenou. (13:53:44)

Zápas je u konce! Hradec Králové dokázal výsledkově přehrát favorita utkání a vybojoval tak první tři body v nové sezoně. Hosty dnes jednoznačně musí mrzet neproměnění pár velkých příležitostí.

44:12
    Hradec právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto. Patrik Mitra pronikl podél levého mantinelu až do útočné třetiny, odkud nahrál před volnou branku na JANA BACOVSKÉHO, který měl sice na zádech obránce, i tak ale stihl zakončit – 4:1.

43:50
    Domácí v plném počtu a hosté stále bez brankáře.

43:27
    Hraje se převážně na polovině Hradce, jenž se ale i nadále nechce spokojit s tím, že by se měl strachovat o tři body.

42:58
    Jelení se vrací na hřiště bez brankáře, bude se tak hrát šest na čtyři, přičemž výhodu tedy mají hosté. Dokáži ještě zápas zdramatizovat?

42:58
    Oddechový čas pro hosty.

42:13
    Mohlo být sníženo! Míček se odrazil vedle levé tyčky, kde byl úplně sám Věchet. Ten ale druhou branku Letohradu nedává, jelikož mu obětavě skočil pod nohy Hora, jenž zabránil jednoznačnému gólu!

41:27
    Hosté se ještě vzchopil k závěrečnému, většímu, náporu. Brankář Hradeckých tak má nyní skutečně plné ruce, respektive betony práce, jelikož většinu střel musí Biegl především vyrážet.

40:59
    Letohrad to tentokrát zkoušel střelami od modré s možností s tečí právě před brankou, jenomže právě zde se pohybují především hráči Pirátů, kteří i tentokrát míček zblokovali.

40:19
    Biegl je i nadále v permanenci a kryje pokusy především do mantinelů, před brankou se totiž snaží domácí dělat čisto a hosty vůbec do tohoto prostoru nepouštět.

39:36
    Hosté se snaží, co jim síly stačí, jenomže Hradec to hraje velice dobře a nepouští Letohrad do výraznějších šancí.

38:50
    Navíc to bude znamenat dvojnásobnou přesilovou hru, Hrubý totiž dostal pět minut plus osobní trest do konce zápasu.

38:50
    Hostující hráč jen s těží odchází podepřený spoluhráči, vypadá to ale, že to naštěstí nebude nic vážnějšího.

38:50
    Tohle nevypadá příliš dobře, hostující Vychytil zůstává ležet na zemi a vypadlo to na náraz do hlavy.

38:05
    Letohrad je v útoční třetině a kombinuje.

37:55
    A znovu, domácí hrají velice obětavě, do střel neustále skáčou a nechtějí dopustit, aby jejich brankář měl tolik práce, jako tomu bylo v úvodních dvou třetinách.

37:31
    Škoda dostává dvě minuty za držení, podaří se hostům snížit a zdramatizovat zápas?

35:29
    Následné buly už vyznělo lépe, a to pro hosty, kteří tak drží útoční pásmo.

35:25
    Po vhazování ve střední pásmu letí míček ihned do vysoké svíce a nakonec mimo hrací plochu.

34:36
    Hradečtí nyní dobře blokují střely, Biegl tak je pouze v pozoru, práci ale nemá.

34:15
    Jenomže hosté se, pochopitelně, nechtějí s takovým výsledkem spokojit. A tak se pohledy přihlížejících už upírají na polovinu domácích, kde se jeleni snaží dostat do kombinace.

33:04
    Domácím se to skutečně daří, a to navíc velice rychle! Tomáš Hora od modré obloučkem našel kapitána JANA BACOVSKÉHO, který nejdříve ukázal své rychlé ruce a poté poslal míček za záda brankáře. Možná ani sám nevěděl, jak se mu to podařilo, každopádně domácí jdou do dvoubrankového vedení 3:1!

32:56
    Piráti v plném počtu a hned se tlačí do útoku.

32:04
    Letohrad už se znovu snaží být střelecky produktivní a dnes už několikrát zmiňovaný Biegl, který je i nadále velkou oporou Hradce, má tak zase napilno.

31:43
    A situace ještě pokračovala, a to když se hned dvojice hráčů sesypala na domácího gólmana. Po menším přerušení a oddychu Biegla se bude vhazovat po jeho levici.

31:26
    Nebezpečnou střelu tečoval před domácím brankářem Protzner, míček ale nakonec prolétl těsně vedle tyčky.

30:56
    Hora fauloval loktem a na začátku třetí periody je tu tak přesilová hra pro Letohrad.

30:45
    Domácí se snaží být od začátku aktivnější, byl to ale Letohrad, který vyslal první střelu. Biegl ale krýt tentokrát nemusel.

30:16
    Domácí hráč odchází po svých, tak snad bude v pořádku. Hra pokračuje.

30:16
    Hra se znovu rychle přerušuje, domácí Jiřík totiž nešťastně uklouzl a levým kolenem narazil přímo do mantinelu.

30:01

Domácí si ve druhé třetině vzali zpět své vedení z úvodu zápasu, hosté se pak vehementně snažili o vyrovnání, která ale díky skvělým zákrokům Biegla nepřišlo. Tak uvidíme, jak se bude zápas vyvíjet možná v závěrečné periodě.

30:00

29:47
    Pirátům se zatím přesilová hra moc nedaří a vypadá to, že ve druhé třetině už to nenapraví.

29:05
    Hradec držel dlouho útočnou třetinu, jenomže na střelu nedošlo a Letohrad pak navíc ulovil míček do své moci, takže ho poslal přes všechny čáry až na branku Biegla.

28:38
    Piráti jsou nastěhovaní v útoční třetině a snaží se postupně prokombinovat k nějaké příležitosti.

28:04
    Přesilová hra pro domácí, Ondřej Lux dostává dvě minuty za podražení.

26:36
    Biegl a jeho další zákrok par excellence! Od pravého mantinelu si naběhl do velice nadějné příležitosti s míčkem na hokejce Cvejn, s jeho ranou si ale brankář Pirátů dokázal skvěle poradit a zneškodnil i následující dorážku Věcheta!

25:04
    Hradec je v této fázi hry už možná lepší, v obraně hraje hodně obětavě a do střel si hráči často i lehají, v následných protiútoků se však už domácím tolik nedaří, většinou to totiž končí na špatné předfinální fázi.

24:54
    Hra se přerušuje, po závaru u brankoviště jelenů se na brankáře Šupíka skácel domácí Mitra.

23:41
    A znovu Biegl! Tentokrát se po odrazu od mantinelu ocitl u levé tyčky úplně sám v obrovské šanci Košťál, jenomže i toho domácí brankář dokázal v příležitosti vychytat!

23:15
    Po souhře hostů střílel Vychytil, brankář Biegl je ale dnes velikou oporou Hradce, protože i tuto nepříjemnou střelu kryje.

22:34
    Domácí Tesař dostává dvě minuty za vysokou hůl a je to první přesilová hra také pro hosty.

21:22
    Z otočky střílel Novák, odkrytý levý růžek ale netrefil. Piráti však zůstává v útoku.

20:54
    Letohrad se zase prodral k další příležitosti, střela z prostoru mezi kruhy ale mířila přímo do betonu brankáře Hradce!

20:11
    Jan Fišer pronikl do útočné třetiny a poté oběhl okolo branky hostů až ne levou stranu. Odtud hned našel na středu zcela volného spoluhráče, kterým byl JIŘÍ RAIL, jenž si už dokázal s příležitostí pohotově poradit a poslat domácí zpět do vedení – 2:1!

18:47
    Hraje se na obě branky, druhá třetina zatím přináší o hodně útočnější hokejbal, než tomu bylo v první periodě.

17:27
    Hosté už jsou kompletní, početní nevýhoda ale ani příliš znát nebyla, protože po většinu času se hrálo spíše ve středu pole nebo právě na polovině pirátů.

16:57
    Šupíkovi musí teď tedy pořádně zvonit v hlavě. Protože, ani ne po půl minutě po předchozí situaci, proběhl kolem pravého mantinelu Tesař a i on tvrdou ránou trefuje hostujícího strážce svatyně do helmy!

16:33
    V obrovské šanci se ocitl před hostujícím brankářem Svoboda, který však i díky bránícímu hráči trefuje pouze helmu brankáře Šupíka!

16:02
    Jeleni se dokonce dostali i do útoku, kde se snažili i lehce zakombinovat a Biegl musel i zasahovat!

15:48
    Hradci se nepodařilo udržet míček v útočné třetině a Letohrad lehce už dvakrát vyhodil.

15:27
    Hostující Košťál dostává dvě minuty za podražení a je to první přesilová hra v zápase, kterou si zahraje Hradec.

15:01

Je za námi první třetina, ve které se sice dostali do brzkého vedení domácí, Letohrad pak ale zabral a ze své převahy se dokázal dostat k vyrovnání. Jeleni se ale dokázali dostat i do dalších příležitostí, která však zůstaly už nevyužity.

15:00

14:48
    Závěr první periody se odehrává na polovině domácích, Letohrad se ale zřejmě už nestihne dostat k nějaké vážnější akci.

14:02
    Hosté se snaží být opravdu hodně střelecky produktivní a brankář Hradeckých se tak mezi třemi tyčemi rozhodně nenudí. Tentokrát musel krýt střelu od Košťála, který nejdříve zavezl míček do útočné třetiny a poté střílel od levého mantinelu na přední tyč.

13:19
    Letohrad se nyní snaží udržet útočné pásmu a nutno dodat, že se mu to daří poměrně s přehledem. Uvidíme, jestli z toho bude vedoucí branka.

12:38
    Domácí se snaží chodit do útočných akcí, v těch se jim ale nedaří dostat se do pořádné koncovky.

11:33
    Hostující Cvejn vyslal od modré svižnou ránu, kterou Biegl musel vyrážet pravým betonem. Ovšem tak nešťastně, že se míček odrazil přímo na hokejku Bělouška. Ten však tentokrát nezamířil zřejmě podle představ. Domácí brankář raději pozastavuje hru.

10:58
    Už se nedá říci, že by hosté měli tak velkou převahu, jako tomu bylo někdy od druhé minuty. Hradečtí se totiž po obdržené brance zvedli a také se snaží skórovat, a tedy vzít si své vedení zpět.

10:26
    U branky hostů způsobil veliký rozruch pořádný projektil od modré, o který se postaral Jiřík. Dorážet se pak rychle snažil Novák, který ale nedostal ani trochu prostoru navíc, takže to měl hodně složité.

09:49
    Letohrad právě vstřelil branku!
    Máme vyrovnáno. Po další z mnoha střel, která se ještě zastavila na obraně Hradce, se ale k míčku rychle dostal ONDŘEJ BĚLOUŠEK, jenž si se svojí premiérovou trefou v CCM Extralize poradil nejlépe, jak mohl – 1:1!

09:11
    Hradec se snažil o totéž jako Letohrad, tedy udržet na větší chvíli útoční pásmo. Po nepřesné koncovce se ale dostal míček zpět na hokejky hostů, kteří neváhají, a hned letí dopředu.

08:36
    Začalo se znovu hrát o obě strany, ovšem mírně aktivnější zůstávají hosté, kteří střílí na branku Hradce ze všech různých pozic.

07:58
    Utajenou střelu vyslal Košťál, Bacovský ale míček na poslední chvíli zahlédl a stihl ještě zareagovat a vyrazit ramenem do ochranné sítě.

07:45
    Jeleni už jsou zpět v útoku a snaží se prokombinovat k brance Hradce.

07:33
    Ovšem mohlo to být klidně 2:0. Bacovský se prodral okolo levého mantinelu a jeho střela na vzdálenější tyčku minula branku jen o pár centimetrů.

07:12
    Poslední chvále zápasu patří hostům, kteří se vehementně snaží jít za vyrovnáním. Kromě defenzivy Hradce, má tak napilno především brankář Biegl.

Omlouváme se za úvodní problémy s přenosem, nyí už by mělo být vše v pořádku.

00:44
    Domácí jsou za svoji úvodní aktivitu odměněni brzkou vedoucí brankou. Tomáš Jiřík dostal v útočném pásmu míček na PETRA NOVÁKA, který vystřelil z prostoru nějakých sedm metrů před brankou. Jenomže po následné radosti to vypadalo, že to branka nakonec není. Míček však pak byl nalezený zaseknutý v růžku branky, takže rozhodčí svůj verdikt opravují a Piráti se dostávají do jednobrankového vedení.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Ondřej Novotný

Branky a nahrávky: 1. Novák (Jiřík), 21. Rail (Fišer, Tesař), 34. Bacovský (Hora, Jiřík), 45. Bacovský (Mitra, Novák) – 10. Běloušek (Věchet, Josef Hejtmánek)

HBC Hradec Králové 1988: Biegl – Sádovský, Hrubý, Jiřík, Soukup, Škoda, Hora – Šimek, Svoboda, Mitra, Rail, Fišer, Krejčík, Bacovský (C), Tesař, P Novák.
    SK Hokejbal Letohrad: Šupík (M. Novák) – Bóhm, Hejtmánek, Teplý, Adamec, Vychytil, Věchet, Cvejn, Halbrštát (C), Lajčiak, Košťál, Švec, J. Lux, Derka, Běloušek, Protzner, O. Lux, Bogdaný.