HC Plzeň – HC Litvínov 5:1 (kon.) | Slavia – Kladno 1:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Kolín 5:1 (kon.)
Mountfield HK – Liberec 1:3 (kon.) | Vítkovice – Jihlava 2:3 (0:1 po s.n.) | Zlín – Třinec 7:4 (kon.)
Havlíčkův Brod – Písek 3:0 (kon.) | Pardubice – Č. Budějovice 2:0 (kon.) | Chomutov – Sparta 4:2 (kon.)
Kometa Brno – Vsetín 7:1 (kon.)
Piráti Chomutov
4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
HC Sparta Praha
Pátek 30.09.2016, 18:00 • SD ARÉNA • Extraliga staršího dorostu • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Piráti Chomutov:
    Dorostenci z Chomutova mají zatím snový začátek extraligy, jelikož bodovali ve všech sedmi zápasech, které odehráli. Nejvyšší výhru si připsali v Litvínově, kde vyhráli 5:0. Jedinou porážku utrpěli Piráti na ledě Plzně, kde podlehli v prodloužení. Ofenzivu zatím drží Jakub Köver a dva osmibodoví Lauko s Koblížkem.

HC Sparta Praha: Sparťané v úvodních pěti kolech extraligy třikrát prohráli a připsali si pouze šest bodů. Od kola šestého se Pražané drží na vítězné vlně, když postupně porazili Litvínov, Kladno a Letňany. Nejlepším střelcem je Ondrej Šišolák. Kanadské bodování ale ovládá s osmi asistencemi Miroslav Dani, jenž na svou první trefu čeká. Sekundují mu se sedmi body za dva góly a pět asistencí Arnošt a Pavel.

Poslední vzájemný zápas dorostenci odehráli ve druhém kole NOEN extraligy na ledě Sparty, odkud si Piráti odvezli tříbodové vítězství díky povedené první třetině. Sparta šla v deváté minutě do vedení, ale potom Chomutov rychle otočil třemi brankami do první sirény – 1:3. Ve 25. minutě Navrátil zvyšoval už na rozdíl tří branek. V polovině zápasu Sparta snížila dvěma góly, ale to už bylo všechno. Střetnutí skončilo 4:3 v prospěch Pirátů.

Piráti Chomutov: Skokan (Dobeš) – Štochl, Seeman, Procházka, Kleiner, Studený, Jarý, Záruba – Köver, Černý, Lauko, Günter, Hradecký, Navrátil, Veselý, Koblížek, Ouřada.

HC Sparta Praha: Mičán (Škorpík) – Simotics, Bureš, Vízner, Hadamczik, Hanuš – Wojnar, Šišolák, Nacházel, Gnusin, Dani, Flídr, Pika, Schwamberger, Arnošt, Kropáček, Čech, Vorobjev, Pavel.

Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Fiala..

Krásný den přeji všem fanouškům mládežnického hokeje. Za pár chvilek začne utkání mezi Chomutovem a Spartou.

Oba celky jsou na ledové ploše a utkání za pár chvilek začne. Přeji příjemnou zábavu při čtení tohoto přenosu.

00:01

00:05
    Úvodní vhazování vyhráli hokejisté Sparty, kteří puk hned poslali za branku chomutovského brankáře.

00:46
    Jakub Navrátil dostával puk na pravou stranu, kde byl v dobré střelecké pozici. Nakonec se mu ale nepovedlo touš ideálně zpracovat.

01:24
    Ondřej Pavel si s pukem najel středem hřiště až do střelecké pozice, odkud dělovkou nepřekonal pozorně chytajícího Skokana!

02:10
    Chomutovští se dostávali do akce a po přihrávce zpoza branky mohl jeden z hráčů nebezpečně zakončovat. Puk ale netrefil.

02:39
    Jakub Veselý se dostal k puku ve středu ledové plochy. Následně se pokoušel překvapit hostujícího brankáře, ale zamířil jen vedle branky.

03:18
    Následně se domácím nepovedlo ideálně zakombinovat a po vyhození se píská zakázané uvolnění. Vhazuje se před Skokanem.

03:44
    Domácí jsou ale i po vhazování u kotouče a snaží se vymyslet akci, která by mohla skončit nějakým zakončením.

03:57
    Následně se ale Pirátům nepovedlo projít do nějaké kloudné akce a píská se další zakázané uvolnění v krátkém časovém sledu.

04:23
    Z levé strany zkoušel nahazovat na branku David Černý, kterému se ale klec hostujícího Míčana trefit nepovedlo.

05:00
    Další útok domácího celku byl ukončen poté, co jej zachytili pražský hokejista. Ten následně kotouč jen nahodil za branku Skokana.

05:57
    Štěpán Čech dostal přihrávku přes celé hřiště a hnal se sám na Skokana. Hostující mladík zakončoval bekhendem, ale brankáře nepřekonal!

06:26
    Další pokračovaní chomutovského útoku bylo ukočeno poté, co bylo nahození obránce Kleinera tečované do ochranné sítě.

06:54
    Domácí i nadále pokračují v útočném snažení, ale nedaří se jim dostat do vyložených šancí.

07:42
    Hostující Miroslav Dani se pokoušel postupovat po levé straně, ale stopku mu vystavili bránící hráči Chomutova.

08:21
    Domácí hokejisté sváděli souboj s hosty za brankou svého brankáře. Následně se jim povedlo vybojovat kotouč.

08:44
    Postupování Jakuba Kövera středem hřiště bylo ukončeno poté, co byl chomutovský mladík nalezen v ofsajdovém postavení.

09:34
    Jakub Navrátil se prodral po levé straně do zakončení, ale svým pokusem zamířil jen vedle branky! To byla zajímavá akce.

10:11
    David Černý se po kombinaci dostal k volnému puku, Z levého kruhu se mu ovšem nepovedlo překonat dobře postaveného brankáře.

10:36
    Další akce domácích byla ukončena poté, co přihrávka do útočného pásma nebyla zachycena. Následuje vhazování před Skokanem.

11:22
    Piráti právě vstřelili branku!
    Individuální akce chomutovského celku končí první brankou střetnutí! JAKUB KÖVER se hnal po levé straně do úniku, kde udělal kličku obránci a následnou střelou k tyčce otevřel stav utkání. Asistence: Jakub Veselý.

12:11
    Po nepovedené střele od modré čáry se hnal do úniku Jakub Lauko, Tomu se ale na pravé straně nepovedlo vymyslet nic, co by vedlo k brance.

12:41
    Piráti ovšem pokračují i nadále v aktivní hře. Severočeši opět kombinují a ženou se do útočných akcí.

13:07
    Jakub Wojnar se prosmýkl skrz dva hráče a dostal se do střelecké pozice. Brankáře Skokana se mu ovšem překonat nepovedlo.

14:08
    Jakub Köver objel branku a servíroval kotouč na připraveného hráče před brankářem. Tomu se ale nepovedlo touš zasáhnout.

15:08
    Uvidíme první přesilovou hru. Chomutovský Jakub Lauko podrazil útočícího hráče a jde tak na trestnou lavici,

15:23
    Akce Sparty byla ukončena poté, co jeden z hráčů stál v brankovišti. Vhazovat se tak bude ve středu ledové plochy.

15:49
    Po střele Hanuše se k puku před brankou dostával Schwamberger. Tomu se ale přes bránící hráče nepovedlo skórovat!

16:23
    Sparta právě vstřelila branku!
    Přesilová hra je nakonec využita! K puku se na modré čáře dostal JAKUB WOJNAR, kterému se střelou do horního růžku branky povedlo vyrovnat! Asistence: Filip Hadamczik a Miroslav Dani.

16:39
    Po střele od modré čáry se zkoušel tečování prosadit Jegor Gnusin. Puk skončil jen na betonech brankáře.

17:25
    Po individuální akci domácího celku, jenž byl zakončen střelou Jakuba Veselého, následuje vhazování. Míčan nepřesnou střelu ukryl v lapačce.

17:57
    Filip Hadamczik dostal přihrávku na modrou čáru, odkud tvrdou ránou zakončoval. Jeho pokus ale skončil jen nad brankou Skokana.

18:43
    Piráti i nadále kombinují v útočném pásmu a do konce třetiny by rádi dali branku, která by je poslala do vedení.

19:23
    Kryštof Ouřada najel po pravé straně do pásma a následně přenechal puk Jakubu Köverovi. Ten střelou tahem ovšem neskóroval.

19:32
    Vojtěch Kropáček projel po levé straně do zakončení, ale jeho střela skončila jen vysoko nad brankou.

19:55
    Piráti projeli do útočné třetiny a dostali se do poslední akce třetiny. U jejího konce stál Jakub Veselý, kterému se ale nepovedlo dát branku.

20:00

Vyrovnaná první třetina končí. Piráti se dostali zásluhou Jakuba Kövera dostali do vedení. Spartě se povedlo vyrovnat o pět minut později, kdy se v přesilovce prosadil Jakub Wojnar.

Druhá třetina začne v 18:42.

20:01

20:09
    První akce Pirátů byla ukončena poté, co nahození skončilo za brankou Míčana. Píská se tedy zakázané uvolnění.

20:19
    Tomáš Nacházel nahazoval od modré čáry před branku, kde se mu ovšem nepovedlo nikoho najít. K puku se dostávají domácí.

20:49
    Vít Seeman udělal kličku na modré čáře, kde byl ale faulován Štěpánem Čechem. Vyloučen je za podražení.

20:58
    Od modré pálil chomutovský Jakub Lauko, jenž svou dělovkou napálil pouze masku připraveného brankáře.

21:21
    Jakub Navrátil se dostal ke střeleckému pokusu z pravé strany, odkud se mu nepovedlo překonat zasahujícího Míčana.

21:57
    Piráti se po pravé straně prohnali do zakončení, kde se jim ale nepovedlo zakončit. K puku se tak dostávají hokejisté Sparty.

23:01
    Hned po skončení přesilovky se dostal k puku pykající Štěpán Čech. Hostující hráč najel s pukem po pravé straně do zakončení, ale brankáře se mu překonat nepovedlo!

23:31
    Následná akce hostů byla ukončena poté, co Arnošt vjel do ofsajdového postavení. Vhazuje se ve středu ledové plochy.

24:13
    Ani nyní se Spartě nepovedlo projít do nějaké akce. Jejich snažení skončilo pouze na zakázaném uvolnění.

24:46
    Po kombinační hře se dostával ke střele Jakub Lauko, kterému se ale nepovedlo zakončit gólově. Puk skončil v lapačce brankáře.

25:17
    Tomáš Nacházel unikal po pravé straně do zakončení a po levé ruce měl najíždějícího spoluhráče. Tomu ale puk nedokázal ideálně přihrát.

25:49
    Miroslav Dani to zkoušel přes obránce z mezikruží. Jeho rázná střela ovšem mířila jen mimo tři tyče pozorného chomutovského brankáře.

26:49
    Hraje se i nadále vyrovnaný hokej s minimem šancí. Uvidíme, zda se nějakému celku povede dát druhou branku v této třetině.

27:30
    Snažení Sparty poznamenalo několik střel. Tu poslední vyslal Ferenc Simotics, kterému se ale nepovedlo od modré prostřelit Skokana.

28:03
    Po pravé straně se hnal do pásma jeden z hostů. Jeho postupování bylo ukončeno poté, co vjel do ofsajdového postavení.

28:16
    A další zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před jejich brankářem. Je za námi téměř polovina utkání.

29:18
    Jakub Navrátil dostal puk před prázdnou branku, kterou se mu nakonec nepovedlo trefit! Kotouč mu z hole sjel.

30:01
    Piráti se hnali do útočného výpadu, který se jim ovšem nepovedlo dovést do zakončení. Pískán byl ofsajdu.

30:23
    Sparta se dostala do útočného snažení, ale nakonec se jim nepovedlo střeleckým pokusem překonat brankáře. Richard Záruba během této akce jednoho z hostů fauloval.

30:53
    Radek Procházka si najel po pravé straně až do brankoviště, kde se mu ale pozorného brankáře překonat nepovedlo!

31:47
    Sparta kombinovala na modré čáře, ale jejich snažení bylo nakonec ukončeno neúspěchem. Puk skončil mimo pásmo.

32:29
    Spartě skončila přesilovka a následně se jim nepovedlo ani zakombinovat. Puk totiž skončil na zakázaném uvolnění.

33:01
    Piráti prošli po levé straně do útočného pásma, kde ale nic nevymysleli. Rozhodčí jim totiž odpískal ofsajdové postavení.

34:01
    Jakub Wojnar se dostal k puku před brankou, kde se pokoušel zakončit. Jeho rána byla ale ztečována nad branku.

34:55
    Jakub Lauko se prodral po levé straně do útočného pásma, ale v tomto snažení jej zastavil pozorný sparťanský obránce.

35:51
    Tak to byla krásná kombinace hostujícího celku! Matěj Flídr si najel před branku, kde přihrávkou k pravé tyčce vyzval ke skórování ŠTĚPÁNA ČECHA, jenž se střelou po ledě nemohl mýlit! Asistence: Matěj Flídr a Jegor Gnusin

36:27
    Jakub Veselý se dostal k volnému puku. Ze středu hřiště mířil k pravé tyčce, odkud se mu ale nepovedlo trefit branku.

37:04
    Postupování domácího celku po pravé straně bylo zakončeno přihrávkou na střed. Příhra jednoho z domácích byla ale zblokována nad mantinel.

37:22
    Ondrej Šišolák se po levé straně hnal do protiútoku. Celou akci řešil sám, ale jeho pokus brankář u tyčky vyrazil.

38:00
    Dvě minuty před koncem druhé třetiny se píská hostujícímu celku ofsajd. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

38:12
    Jegor Gnusin se po buly dostával ke střele, ale z otočky se mu nepovedlo ideálně zakončit. Touš ukryl Skokan v lapačce.

39:11
    Radek Procházka nahazoval před branku, kde hledal Jakuba Kövera. Tomu se ale nepovedlo kotouč ideálně tečovat za záda brankáře.

40:00

Druhá třetina skončila výhrou pražské Sparty. Hosté dali zatím rozdílovou branku v šestatřicáté minutě, kdy se po krásné kombinaci prosadil Štěpán Čech.

Třetí třetina začne v 19:30.

40:01

40:06
    Ihned po buly se prodral po pravé straně Kryštof Ouřada, který následně zakončoval k bližší tyčce. Brankář byl proti jeho pokusu připraven.

40:33
    Následně Sparta vyhodila pouze na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankou Míčana.

41:18
    Zatím se hraje vyrovnané utkání. Ani jeden z celků nechce udělat chybu, s větším klidem ovšem hrají hosté.

42:25
    Piráti se pokoušeli projít do zakončení, ale byli nalezeni v ofsajdovém postavení. Začínat tak musí od své branky.

43:05
    Miroslav Dani se individuálně prodral po levé straně až do zakončení. Střeleckým pokusem se mu ovšem nepovedlo skórovat!

43:36
    Jakub Köver oslabuje svůj celek. Za brankou zahákoval jednoho z hostů a jde tak na trestnou lavici.

44:09
    Jan Hanuš nahazoval na branku, kde čekal na teč svých spoluhráčů. Kotouč ovšem nikdo nezasáhl a ten tak skončil v rukavici brankáře.

44:27
    Hosté se dostali do zajímavé akce. Jeden z nich měl puk před sebou, ale zakončit se mu nepovedlo.

45:24
    Schwamberger dostával puk před branku do dobré šance. Z této pozice se mu ovšem nepovedlo překonat skvěle zasahujícího Skokana!

46:21
    Sparta pokračuje v tlaku. Jegor Gnusin nyní proskočil přes obránce a vypálil na branku. Jeho pokus ale skončil vedle branky.

47:05
    Piráti se v singalizované výhodě prosazují! Za brankou byl jeden z domácích faulován, ale akce pokračovala. Puk se dostal k levé tyčce, odkud poloprázdnou branku trefil JAKUB VESELÝ! Asistence: Jakub Köver.

47:23
    A je tu rychlý obrat! JAKUB NAVRÁTIL obdržel puk a najel si s ním až před branku. Následně se mu střelou do protipohybu povedlo dát třetí branku domácího celku. Asistence: Tomáš Koblížek.

48:05
    Sparta své vedení ztratila během půl minuty a nyní se snaží útočit. Uvidíme, zda se jim povede toto utkání ještě vyrovnat.

48:52
    Jejich následné snažení, které mohlo být velice zajímavé, končí ofsajdem. Jeden z domácích upadl a hosté mohli postupovat do přečíslení.

49:31
    Piráti jsou ale o něco aktivnější a vstřelené branky je nejspíše nabudili. Za pár chvilek si ale vyzkouší hru ve čtyřech.

50:02
    Sparta si zahraje přesilovku. Vojtěch Günther si sedá na trestnou lavici poté, co držel hůl jednomu z hostů.

50:31
    Střela od modré čáry letěla přímo na Skokana, jenž si s tímto pokusem dokázal poradit. Piráti se následně dostávají k puku.

50:56
    A domácím se po pár sekundách povedlo dokonce vybojovat útočné pásmo. Tímto solidně zdržují čas.

51:20
    Sparta se přecijen dostala do útočného snažení. Z pravé strany pálil jeden z hráčů, kterému se ale nepovedlo překonat brankáře.

51:53
    Na konci oslabení se do útoku prodíral Koblížek, kterému se ale nakonec nepovedlo udělat z této akce více.

52:32
    Při dalším útoku rudě odděných hokejistů skončil puk jen v ochranné síti. Následovat tak bude vhazování ve středu.

52:47
    Ferenc Simotics oslabuje svůj tým v nejhorším možné době. Za vyhození kotouče inkasuje dvouminutový trest.

53:16
    Kombinace Pirátů byla zakončena přihrávkou na Radka Procházku, kterému se ale střelou po ledě nepovedlo zakončit gólově.

53:34
    Z levé strany to zkoušel následně Jakub Köver. Brankář Míčan si s jeho pokusem poradil bravůrně, předvedl totiž efektivní semafor!

54:10
    Další pokus vyslal Jakub Lauko, který svou dělovkou branku pouze přestřelil. Piráti zatím hrají slušně.

54:58
    Jeden z domácích zachytil přihrávku Chomutova a posílal do úniku svého spoluhráče. Tomu ovšem přihrál hodně nepřesně a je z toho pouze icing.

55:19
    Ondřej Pavel se prodra středem hřiště a přihrál na pravou stranu. Následně dostal stejný hráč puk před branku, kde ale puk netrefil.

56:19
    Po jednom ze zákroku zůstal na ledě ležet Jakub Lauko. K němu nyní přichází klubový doktor a mladý chomutovský hokejista s bolesti odjíždí.

56:41
    Sparta se snaží v závěru utkání něco vymyslet, ale to se jim zatím moc nedaří. Do konce třetiny zbývají tři minutky.

57:34
    Kryštof Ouřada se prohnal po pravé straně do pásma, kde zkouší udržet puk co nejdéle. Zatím je v této činnosti úspěšný.

57:58
    Sparta se hnala do útoku, kde se jí ale nepovedlo nic vymyslet. Jeden z hráčů vjel totiž do ofsajdu.

58:36
    Jakub Navrátil dostal kotouč přes celé hřiště a při chybném střídání se hnal do zakončení. Jeho pokus ovšem skončil jen na tyčce!

59:05
    Sparta odvolala brankáře, vyžádala si oddechový čas a bude tak střádat plány na vyrovnání.

59:37
    Kryštof Ouřada zachytil přihrávku a bekhendem posílal touš do sítě. Na poslední chvíli tento pokus zachytil pozorný obránce!

59:43
    Následně je prázdná branka trefena! Jevgenij Pika nechal kotouč za sebou, JAKUB KÖVER se k němu dostal a dojel s ním až do branky.

59:58
    Následovala menší šarvátka u branky Chomutova. Na trestnou lavici míří domácí Radek Procházka, za hosty to je Alexandr Vorobjev.

Chomutovu se povedlo ve třetí třetině během půl minuty otočit stav utkání. Sparta se sice v závěru ještě snažila, ale udělala v obraně chybu a inkasovala i čtvrtou branku.

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a někdy u mládežnického hokeje zase nashledanou. (20:09:56)

David Panuška

Branky a nahrávky: 12. Köver (Veselý), 48. Veselý (Köver), 48. Navrátil (Koblížek), 60. Köver – 17. Wojnar (Hadamczik, Dani), 36. Čech (Flídr, Gnusin)

HC Sparta Praha: Míčan (Škorpík) – Simotics, Bureš, Vízner, Hadamczik, Hanuš – Wojnar, Šišolák, Nacházel, Gnusin, Dani, Flídr, Pika, Schwamberger, Arnošt, Kropáček, Čech, Vorobjev, Pavel.

Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Fiala.