Martin – Nové Zámky 3:0 (kon.) | Trenčín – Lipt. Mikuláš 6:1 (kon.) | Zvolen – Banská Bystrica 5:6 (kon.)
Žilina – Poprad 9:2 (kon.) | Nitra – Košice 6:4 (kon.)
HK Nitra
6:4 (2:1, 2:2, 2:1)
HC Košice
sk Pátek 30.09.2016, 18:00 • Nitra aréna • Tipos Extraliga (SR) • 8. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

V 8. kole Tipsport ligy sa šláger kola odohrá v Nitra aréne v piatok o 18:00. Druhá Nitra privíta Košice, ktoré sú aktuálne na čele tabuľky s 21 bodmi.

Nitre sa zatiaľ nedarí na klziskách súperov, keď sa všetky jej stretnutia skončili remízou a následnou prehrou po predĺžení alebo samostatných nájazdoch. Napriek tomu so ziskom 18 bodov a aktívnym skóre 28:17 dýchajú Nitrania Oceliarom na chrbát. Domáci by sa mali predstaviť v plnej sile, teda aj s uzdraveným Davidom Lalibertém, ktorému sa spolu Juddom Blackwaterom nedarí tak ako v minulej sezóne. Nahrádza ich však Tibor Kutálek, ktorý so ziskom 11 bodov za 3 góly a 8 asistencií figuruje v tabuľke produktivity na treťom mieste.

Košice majú najlepšie skóre zo všetkých mužstiev 35:13, najmenej gólov inkasovali a najviac strelili. Svedčí o tom aj umiestnenie ich brankára Vladislava Habala na čele tabuliek víťazných zápasov, priemeru obdržaných gólov a zápasov s nulou. V produktivite aj v počte strelených gólov je na prvej pozícii Ladislav Nagy za 6 gólov a 7 asistencií.

To, či prídu Košice o svoju víťaznú sériu alebo Nitra stratí svoju domácu neporaziteľnosť, sa dozviete aj z nášho textového prenosu, na ktorý vás pozývam.
    V šlágri kola súboj dvoch posledných majstrov. Ostane dnes Nitra smutná, alebo preruší parádnu sériu Košíc?

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Valent – Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, Versteeg, König, Pupák, Kuzma – Blackwater, Slovák, Laliberté, Kutálek, Krištof, Ručkay, Štefanka, Paukovček, Macík, Piačka, Bajtek,Chalupa

HC Košice: Habal – Dudáš, Deyl, Šmach, Vašíček, Michalčin, Šedivý – Spilar, Suja, Nagy, Bicek, Boltun, Bartánus, Hričina, Milý, Varga, Klíma, Hruška, Bartoš

Rozhodca: Stano, Štefik – Tvrdoň, Orolín.

Za búrlivého skandovania domácich fanúšikov nastupujú hráči Nitry.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:19
    Košice dali gól!
    Prvá akcia hostí, po ľavej strane unikol LADISLAV NAGY, vystrelil k ľavej tyčke domácej bránky a otvoril skóre stretnutia. Bez asistencie.
    00:19 NAGY - 0:1

00:48
    Hričinova delovka letí nad domácu bránku,

02:05
    Puk za Habalom, mužstvá striedajú počas hry.

02:43
    Slovák sa natlačil pred bránku, ale v poslednom momente mu obrana hostí puk vypichla.

03:08
    Ofsajd Košice.

03:32
    Vhadzuje sa pred Valentom.

03:49
    Hostia boli blízko k druhému gólu, Vargovu dorážku vytlačil Valent na ochrannú sieť.

04:43
    Ordzovenský s pukom pri Valentovi a domáci rozohrávajú útočnú akciu.

05:33
    Nitra dala gól!
    Laliberté poslal puk z rohu klziska pred brankára Habala, smer puku jemným tečom zmenil MAREK SLOVÁK a na radosť domácich divákov prekonal brankára hostí a vyrovnal. Asistencie: David Laliberté.
    05:33 SLOVÁK - 1:1

06:56
    Tretí útok domácich zovrel Košice pred vlastným brankárom.

07:52
    Nitra mala hrať presilovku, Valent odkorčuloval na striedačku, a domáci v šestici pokračovali v tlaku. Milam poslal od modrej čiary žabku na zadný mantinel, puk sa odrazil pred Habala a DAVID LALIBERTÉ sa trafil do odkrytého priestoru. Asistencie: Jamie Milam, Peter Ordzovenský.
    07:52 LALIBERTÉ - 2:1

09:27
    Po zakončení Chalupu puk v moci brankára Habala, ten hru prerušil a nasleduje reklamná prestávka.

10:42
    Macík sa dostával do zakončenie ale dobre zapracovala obrana hostí.

11:55
    Zápas sa hrá v dobrom tempe, útoky sa striedajú zo strany na stranu.

13:16
    Zakázané uvoľnenie Nitra. Predtým si Hruška blafákom položil Valenta na ľad, ale puk minul tesne ľavú tyčku.

13:25
    Nitra rozohráva akciu od vlastného brankára, hostia s päticou hráčov na polovici súpera.

15:04
    Opäť pri puku domáci pri Valentovi, Hostia striedajú počas hry. Hrá sa nám dlhšie bez prerušenia.

15:32
    Šedivý nahodil od modrej puk na Valenta, ten bez problémov chytá a hru prerušil.

15:54
    Útok hostí 2 na 2, Hruškovu strelu zblokoval Rais na ochrannú sieť.

16:55
    Nitra chybuje v rozohrávke, do úniku sa dostal Hruška a v mikrosúboji s Valentom bol úspešnejší domáci brankár.
    16:55

17:19
    Vhadzuje sa pred brankárom hostí. Na buly Krištof a Suja, úspešnejší domáci center.

17:54

18:20
    Vhadzuje sa pred brankárom hostí.

18:32
    Domáci boli opäť úspešnejší na buly, nasledovala Ordzovenského nahodený puk od modrej a zákrok brankára Habala.

18:36
    Pekny hokejový moment, ďalšie vyhraté buly Nitry, puk sa dostal na modrú k Milamovi, ktorého tvrdú strelu poslal brankár hostí pravým betónom na ochrannú sieť.

18:55
    Nitra stále nasťahovaná v útočnom pásme, ďalšiu domácu akciu zastavil brankár hostí svojim zákrokom a hru prerušil.

19:36
    Záver tretiny sa odohráva pred Habalom, ten zasahuje po tečovanom puku Krištofa.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Skončila sa prvá tretina, v ktorej Košice strelili z hokejky Ladislava Nagy rýchly otvárací gól. Domácich to nevyviedlo z miery a presnými zásahmi Slováka a Lalibertého otočili skóre vo svoj prospech. Druhá tretina začne o 18:52.

Pomer striel po prvej tretine 15:9.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:56
    Opäť rýchly gól hostí v úvode tretiny, tentokrát po ľavej strane unikol GABRIEL SPILAR a strelou ponad rameno domáceho brankára vyrovnal stav stretnutia. Asistencie: Jakub Suja, Ladislav Nagy.
    20:56 SPILAR - 2:2

21:35
    Bicek fauloval zakončujúceho Kutáleka a Nitra si zahrá prvú presilovku.

22:03
    Strelecké preteky pokračujú, Krištof poslal nezištnú prihrávku HENRICHOVI RUČKAYOVI a ten nemal problém poslať domácich druhýkrát v stretnutí do vedenia. Nitra využíva presilovú hru. Asistencie: Michal Krištof, Tibor Kutálek.
    22:03 RUČKAY - 3:2

22:18

22:57
    Košice po 54 sekundách vyrovnávajú po tom, čo sa do prečíslenia 2 na 1 dostali Bartánus s TOMÁŠOM KLÍMOM a druhý menovaný prekonal strelou k pravej tyčke domáceho brankára. Asistencie: Peter Bartoš, Marek Bartánus.
    22:57 KLÍMA - 3:3

23:11

23:58
    Neskutočné hokejové predstavenie, ktoré sa divákom musí páčit, ale obaja tréneri dostávajú zabrať. Do úniku sa dostal Slovák, brankár hostí jeho zakončenie vyrazil pred seba a na dorážku JUDDA BLACKWATERA však nemal nárok. Asistencie: Marek Slovák.
    23:58 BLACKWATER - 4:3

24:30
    Opäť hrúbka v obrane hostí, zoči voči brankára hostí sa dostal Kutálek, jeho bekendový blafák Habal zneškodnil a nasleduje vhadzovanie.
    24:30

25:12
    Puk za Valentom, obe mužstvá striedajú počas hry.

25:35
    Vhadzuje sa pred Valentom. V Nitra aréne je reklamná prestávka.

25:56
    Domáci pri chuti, zakončuje Štefanka, Habal vyráža.

26:37
    Na opačnej strane dostal osamotený Boltun prihrávku na os klziska, Valent jeho pokus chytá a podržal svoje mužstvo.

26:46

27:11
    Valent opäť podržal svoje mužstvo pri bekendovom zakončení Nagya a následnej dorážke Šedivého. Opäť mohlo byť vyrovnané.

27:54
    Zakázané uvoľnenie Košice.Diváci sa bavia hokejom. povzbudzujú a hráči pred skvelou kulisou predvádzajú útočné predstavenie.

28:07
    Hra je prerušená, prvá strkanica medzi Raisom a Klímom, ktorý zrejme sekol po prerušení hry domáceho brankára.

29:11
    Ďalší skvelý zákrok Valenta po tom, čo Šedivý prihral Bicekovi a ten z prvej poslal puk na domácu bránku.

29:46
    Nitra si zahrá presilovku pri vylúčení Bartánusa.

30:22
    Hostia sa doposiaľ dobre bránia a Nitra sa nevie usadiť v útočnom pásme.

31:20
    Puk za domácou bránkou, obe mužstvá striedajú počas hry.

31:50
    Hostia v plnom počte.

32:12
    Prvú presilovku v stretnutí si zahrajú aj hostia pri vylúčení Mezeia za nedovolené bránenie.

32:58
    Hra je prerušená a hostia buú hrať 5 na 3 74 sekúnd. Na trestnú lavicu si sadol Versteeg.

34:14
    Domáci to ustáli, Valent hral dokonca bez hokejky, hostia si prihrávali puk v útočnom pásme avšak bez strely na domácu bránku.

34:58
    Domáci vydržali bez inkasovaného gólu dlhé oslabenie. Hra je prerušená, vhadzuje sa pred Valentom a po buly naskoči na ľad aj Versteeg.

35:42
    Skvelý Valent opäť zneškodnil zakončenie hostí aj následnú dorážku Bartoša a stav sa nemení.

36:25
    Hra je prerušená po tom, čom domáci brankár inkasoval s pukom do masky. Rozhodcovia nechali pokračovať v hre, aj keď Valent signalizoval, že potrebuje prerušiť hru. Nakoniec si dal dolu prilbu a z hlavy a hra bola prerušená.

36:42
    Nervozita na ľade pribúda, tentokrát si na trestnú lavicu sadli Rais a Bicekom. Hrá sa 4 na 4.

38:01
    Hostia teraz pekne zakombinovali, na konci akcie bol Nagy, Valent jeho poksu zneškodnil.

38:07
    Ďalším vylúčeným hráčom v stretnutí je Nagy za napadnutie. Nitra si zahrá v závere tretiny 35 sekúnd presilovku 4 na 3.

38:38
    Domáci hráči si vymieňali puk na modrej, nakoniec sa Blackwater odhodlal k zakončeniu, brankár Habal jeho pokus zneškodnil a hru prerušil.

38:46
    Košice hrajú so 4 hráčmi, Nitra s 5.

39:40
    Hostia odpalujú puk k Valentoi a striedajú počas hry.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Skončila sa tretina, v ktorej sme boli svedkami štyroch gólov. Všetky padli v úvodnej päťminútovke, kedy najskôr vyrovnal Spilar, následne posla domácich do vedenia Ručkay. Za hostí o pár sekúnd vyrovnal Klíma a misky váh na domácu stranu naklonil Blackwater. Stav stretnutia je tak po dvoch tretinách 4:3. Záverečná tretina začne o 19:47.

Pomer striel v druhej tretine bol 13:13, celkovo 28:22.

Košice budú hrať v úvode tretiny ešte 8 sekúnd vo štvorici.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:11
    Ďalší rýchly gól v úvode tretiny, kedy sa skóre mení po 11 sekundách. Marek Slovák prihral spoza bránky puk pred brankára hostí, tam bol slabo pokrytý DAVID LALIBERTÉ a poslal Nitru do dvojgólového vedenia. Asistencie: Marek Slovák, Jamie Milam.
    40:11 LALIBERTÉ - 5:3

41:12

41:31
    Brankár Habal teraz podržal svoje mužstvo pri zakončení Mareka Slováka.

42:17
    Laliberté bol blízko hetriku, jeho pokus z pravej strany však Habal skryl do svojej moci a hru prerušil.

43:44
    Hrá sa nám dlhšie bez prerušenia, mužstvá si už dávajú väčší pozor vo svojom obrannom pásme.

44:27
    Hra je prerušená a vhadzuje sa v strednom pásme.

45:12
    Klímov pokus z ľavého kruhu minul svoj cieľ a pri puku domáci.

45:49
    Po vyhratom buly hostí sa puk dostal pred Valenta a PETER BOLTUN nemal prekonať ležiaceho domáceho brankára. Asistencie: Marek Bartánus, Radek Deyl.
    45:49 BOLTUN - 5:4

46:44
    Versteeg s pukom za domácou bránkou, Nitra začína útočnú akciu z hĺbky svojho pásma.

47:42
    Hra je prerušená po tom čo nepríjemne hlavou narazil na mantinel Hričina. Vhadzuje sa v strednom pásme.

48:33
    Hostia boli blízko k vyrovnaniu. Bartoš sa pretlačil s pukom až pred Valenta, nik z hráčov hostí však nedokázal doraziť puk do domácej bránky.

49:44
    Nitra si zahrá presilovku pri vylúčení Šmacha za hákovanie.

50:39
    Hostia poslali puk do stredného pásma a na chvíľu si vydýchnu.

51:48

52:10
    Dnešné stretnutie sleduje 3133 divákov. Hra je prerušená a vhadzuje sa v strednom pásme.

52:38
    Krištof nabral rýchlosť, dostal sa poza hosťujúcu obranu, na ideálne zakončenie však nemal dosť síl a akciu zastavil brankár hostí.

52:53
    Vhadzuje sa pred Valentom. Na buly Štefanka a Boltun. Úspečnejší hráč hostí.

53:54
    Domáci prvý útok hrá ako z učebnice a hráči sa vidia aj naslepo. Tentokrát Blackwater posunul puk pred bránku od zadného mantinelu a MAREK SLOVÁK pridal šiesty domáci gól. Asistencie: Judd Blackwater.
    53:54 SLOVÁK - 6:4

54:34
    Košice si zahrajú presilovku pri vylúčení Ručkaya za podrazenie.

55:40
    Hostia sa nevedia dostať do útočného pásma. Nitra sa dobre bráni.

56:03
    V oslabení mohol pridať ďalší gól domácich Slovák, Habal si však dal pozor a jeho pokus zneškodnil.

56:42
    Domáci v plnom počte.

57:05
    Puk na ochrannej sieti a vhadzuje sa pred brankárom hostí.

57:44
    Puk v lapačke domáceho brankára a hra je prerušená. Na buly Štefanka a Suja. Hráč hostí bol úspečnejší.

58:30
    Medzi striedačkami sa do menšej strkanice dostali Štefanka a Vašíček a rozhodca oboch hráčov poslal na trestnú lavicu. Hrá sa 4 na 4.

59:01
    Hrá sa v útočnom pásme hostí. Brankár Habal však ostáva vo svojej bránke.

59:11
    Súboj o puk v rohu klziska a hra je prerušená.

59:22
    Hostia stále neskúsili odvolať brankára a získať početnú výhodu.

Najlepšími hráčmi stretnutia sú vyhlásení Ladislav Nagy a David Laliberté.

Skončilo sa divácky atraktívne a kvalitné stretnutie, po ktorom si tri body do tabuľky za víťazstvo 6:4 pripíše Nitra. Corgoni si tak držia tohtosezónnu domácu neporaziteľnosť. Košice prvýkrát v sezóne prehrali v riadnej hracej dobe a skončila sa ich víťazná šnúra. (20:24:28)

Dalibor Sklár

Branky a nahrávky: 6. Slovák (Laliberté), 8. Laliberté (Milam, Ordzovenský), 23. Ručkay (Krištof, Kutálek), 24. Blackwater (Slovák), 41. Laliberté (Slovák, Milam), 54. Slovák (Blackwater) – 1. Nagy, 21. Spilar (Suja, Nagy), 23. Klíma (Bartánus, Bartoš), 46. Boltun (Bartánus, Deyl)

Rozhodčí: Stano, Štefik – Tvrdoň, Orolín