Alavés – Malaga 1:1 (kon.) | Ath. Bilbao – Real Sociedad 3:2 (kon.) | Gijón – Valencia 1:2 (kon.)
Villarreal – Celta Vigo 5:0 (kon.)
Sporting Gijón
1:2 (1:1)
Valencia CF
Neděle 16.10.2016, 18:30 • Estadio Municipal El Molinón, Gijón • Španělská LaLiga • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. LaLiga má na programu 8. kolo a my budeme sledovat duel mezi Gijónem a Valencií. Mírným favoritem tohoto utkání je hostující celek.

Sporting Gijón se zatím v nové sezoně trápí. Domácí celek má na svém kontě pouze 7 bodů a nachází se až na sedmnáctém místě. Z posledních čtyř zápasů neuhrál Gijón ani bod, takže dnes má o motivaci postaráno.

Valencia CF se také trápí. Hostující celek zatím získal pouze šest bodů a nachází se až na osmnáctém místě. Sevilla v posledním kole hostila Atlético Madrid a prohrála 0:2. Předtím ale porazila Leganes a Alaves.

Poslední vzájemné zápasy

Valencia – Gijón 0:1
    Gijón – Valencia 0:1
    Valencia – Gijón 4:0
    Valencia – Gijón 0:0

Sporting Gijón: Cuéllar – Lillo, Meré, Amorebieta, Isma López – Moisés Gómez, Aït-Atmane, S. Álvarez (C), V. Rodríguez – C. Castro, Čop.
    Náhradníci: Mariño – Douglas, Lora, Cases, Burgui, Afif, Viguera.

Valencia CF: Diego Alves – Montoya, Garay, Santos, Gayá – Mario Suárez, E. Pérez (C) – Cancelo, Parejo, S. Mina – Rodrigo.
    Náhradníci: Doménech – Mangala, Munir, Cartabia, Bakkali, Medrán, Abdennour.

Rozhodčí: Munuera – Matías, Baena.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Hostující fotbalisté se před utkání pečlivě rozcvičovali.

Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Vše je připraveno, jdeme na to.

1

1
    Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté.

2
    A Sporting začal velmi dobře. Hned se usadil na polovině Valencie, dostal se i k centru, ale dobře zakročil Martín Montoya, který míč získal.

3
    Po dalším centru se na rohu malého vápna dostal do zakončení Carlos Castro, ale v pádu nedokázal trefit branku!
    3. Castro branku těsně minul

4
    Poprvé se dopředu vydali i hosté a hned vybojovali rohový kop.

5
    Z úvodního rohu ale nic nebylo a stav se nemění. U míče jsou domácí fotbalisté, kteří trpělivě kombinují na své polovině.

7
    Valencia právě vstřelila branku!
    Tak domácí byli lepším celkem, ale do vedení jde po rychlé akce hostující mužstvo. Rodrigo poslal míč do vápna, kde se k němu dostal MARIO SUÁREZ a ten chladnokrevně prostřelil Ivána Cuéllara.
    7. Mario SUÁREZ - 0:1

9
    Domácí se hned vydali dopředu a po centru zakončoval Duje Čop, ale měl to hodně těžké a branku trefit nedokázal.

11
    Domácí pokračují v dobrém výkonu, ale zatím jim to vázne hlavně ve finální fázi. Nutno ale dodat, že Valencia dobře brání.

12
    I další akce skončila nepřesnou přihrávkou a k míči se dostal Diego Alves, který samozřejmě nikam nepospíchá.

13
    Rohový kop pro Valencii.

14
    Domácí se nakonec dokázali ubránit a stav se tedy nemění. Sporting se hned vydal dopředu, ale opět ho zastavila nepřesná přihrávka.

16
    Hráči Sportingu se snaží něco vymyslet, ale zatím nic kloudného nevymysleli. Valencia spoléhá hlavně na brejky a ty jsou zatím velmi zajímavé.

18
    Rodrigo se dral do vápna, po souboji upadl, ale hlavní rozhodčí zůstal klidný a pokutový kop pro Valencii neodpískal.

20
    Je za námi úvodních dvacet minutek. Valencia stále vede 1:0 a myslím si, že sledujeme zajímavý zápas a diváci se zatím nenudí.

22
    U míče jsou hostující fotbalisté, kteří trpělivě kombinují a nikam nepospíchají, což je zcela pochopitelné.

24
    Žlutou kartu dostává Rachid Aït-Atmane (Sporting Gijón).

26
    Hosté získali míč a hned šli dopředu. Nakonec vybojovala Valencia třetí rohový kop.

27
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Dopředu už pospíchají domácí fotbalisté.

28
    Sportingu nelze vyčíst snahu, ale zatím je to na úkor přesnosti. Tak jako nyní, kde vše skončilo nepřesným centrem.

30
    Opět se hraje na polovině hostujícího celku, ale daleko od branky, kterou střeží Diego Alves.

32
    Hraje se ze strany na stranu, ale na další šanci stále čekáme.

34
    Domácí fotbalisté diktují tempo hry a stále se tlačí dopředu, ale ve finální fázi se stále trápí a ještě nic kloudného nevymysleli.

36
    Hosté získali míč a hned šli v pěti lidech dopředu. Nakonec z toho byl centr z pravé strany, ale ve vápně Sportingu kraloval Jorge Meré.

38
    Blesková akce domácích skončila opět nepřesným centrem a od své branky bude rozehrávat Diego Alves.

40
    Rodrigo se prodral do vápna, ale jeho přízemnímu pokusu pár decimetrů chybělo a druhé branky jsme se tedy nedočkali.

41
    Gijón právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Po rychlé akci odcentroval z levé strany Ismael López a ve vápně se k hlavičce dostal CARLOS CASTRO, kterým přesným pokusem překonal Alvese.
    41. Carlos CASTRO - 1:1

43
    A domácí jsou při chuti a opět se tlačí dopředu. Tak uvidíme, zda se v prvním poločase ještě dočkáme nějaké branky.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1
    Žlutou kartu dostává Duje Čop (Sporting Gijón).

45+1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je za námi. Sledujeme duel, ve kterém jsou aktivnější domácí fotbalisté, ale do vedení šla Valencia. Domácí ale i nadále tlačili a nakonec se v závěru prvního poločasu dočkali a vyrovnali na 1:1. Druhý poločas tedy bude ještě hodně zajímavý.

Druhý poločas začne přibližně v 19:30.

Hráči se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.

46

47
    Domácí hned získali míč a šli dopředu, ale první akci ve druhém poločase zastavil dobrým zákrokem Aderlan Santos.

49
    Po další akci se do zakončení dostal domácí Moi Gómez, ale jeho rána přesná nebyla.

50

51
    Ani ze svého čtvrtého rohu ale hosté nic nevytěžili a stav se nemění. Valencia hraje s Gijónem 1:1.

53
    Oba celky se tlačí dopředu a druhý poločas je zatím zajímavý. K vidění je ale také hodně nepřesností.

54
    Slibnou akci hostů ukončil útočný faul na domácího brankáře, takže na tahu jsou hráči Gijónu.

56
    Nyní jsou o něco aktivnější hostující fotbalisté, ale zatím se jim ve finální fázi příliš nedaří.

58
    Sporting vybojoval svůj první rohový kop.

59
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Valencia se i s menšími problémy ubránila a na další branku si tedy ještě musíme počkat.

61
    Je před námi posledních zhruba třicet minutek a je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé. Máme se tak na co těšit.

63
    Domácí se prokombinovali až do vápna Valencie, ale nakonec vše skončilo útočným faulem.

65
    Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Duje Čop, přichází Borja Viguera.

66
    Žlutou kartu dostává Jorge Meré (Sporting Gijón).

67
    Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Santiago Mina, přichází Zakaria Bakkali.

67
    Aktivní MARIO SUÁREZ posílá hostující celek znovu do vedení! Po centru nedokázali domácí zadáci míč uklidit do bezpečí, tak se k němu na malém vápně dostal hostující Suárez, který ho pohotově uklidil pod břevno.
    67. Mario SUÁREZ - 1:2

69
    Domácí se snaží něco vymyslet, ale v posledních minutách se Valencia velmi dobře brání a kráčí za vítězstvím.

71
    Domácí na to mají dvacet minutek, tak uvidíme, co hráči Sportingu vymyslí.

73
    Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Moisés Gómez, přichází Burgui.

75
    Rodrigo dostal přihrávku do vápna, skvěle se zbavil obránce, ale zakončení vůbec nezvládl a branku nakonec o několik metrů minul!

77
    Žlutou kartu dostává Burgui (Sporting Gijón).

79
    Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Víctor Rodríguez, přichází Akram Afif.

81
    Žlutou kartu dostává Zakaria Bakkali (Valencia CF).

83
    Domácí se snaží vymyslet akci, ze které by padl vyrovnávací gól, ale zatím se jim to nedaří.

85
    Hosté nyní skvěle kombinovali na polovině svého soupeře a ušetřili minimálně dvě minutky.

87
    Rohový kop pro domácí.

87
    A další rohový kop pro Gijón.

88
    I tentokrát se Valencia v pohodě ubránila, stále vede 2:1 a kráčí za důležitým vítězstvím.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90
    Žlutou kartu dostává Fernando Amorebieta (Sporting Gijón).

90+1
    Rozhodčí přidal tři minuty.

90+2
    A mohlo být hotovo! Ve vápně se k míči dostal aktivní Mario Suárez, ale z úhlu brankáře nepřekonal! Hattrick se tedy nekoná.

90+3
    Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Álvaro Medrán.

90+4
    Ještě jeden roh pro Gijón.

90+4
    Hosté se ubránili a více se už zřejmě nestane.

90+4

Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavý duel, ve kterém byl o něco aktivnější domácí celek, ale nakonec nezískal ani bod, protože Valencia vyhrála 2:1. Hosté šli do vedení na začátku duelu, když se trefil Mario Suárez. Domácí ale zabrali a Carlos Castro vyrovnal. Poslední slovo ale měl ve druhém dějství Mario Suárez, který tak Valencii vystřelil cenné vítězství.

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 21:10.

To je z mé strany vše, hezký večer. (20:19:50)

Jakub Kopřiva

Branky: 41. C. Castro (Isma López) – 7. Mario Suárez (Rodrigo), 67. Mario Suárez

Karty:   24. Aït-Atmane (GIJ), 45+1. Čop (GIJ), 66. Meré (GIJ), 77. Burgui (GIJ), 90. Amorebieta (GIJ) – 81. Bakkali (VAL)

Sporting Gijón: Cuéllar – Lillo, Meré, Amorebieta, Isma López – Moisés Gómez (73. Burgui), Aït-Atmane, S. Álvarez (C), V. Rodríguez (79. Afif) – C. Castro, Čop (65. Viguera).

Valencia CF: Diego Alves – Montoya, Garay, Santos, Gayá – Mario Suárez, E. Pérez (C) – Cancelo, Parejo, S. Mina (67. Bakkali) – Rodrigo (90+3. Medrán).

Rozhodčí: Munuera – Matías, Baena