Trnava B – Sereď 2:2 (kon.) | Slovan Bratislava U21 – Nové Mesto n/V 2:0 (kon.) | Žilina B – B. Bystrica 7:0 (kon.)
FC Košice – L. Mikuláš 2:1 (kon.) | Pohronie – Skalica 1:0 (kon.)
FC Košice
2:1 (2:1)
MFK Tatran Liptovský Mikuláš
sk Neděle 16.10.2016, 15:00 • Lokomotíva Košice - Čermeľ • MONACObet liga

To je od nás všetko, ďakujeme Vám za pozornosť a prajeme ešte pokojný zvyšok víkendu. (16:51:42)

Máme za sebou zápas 11. kola, ktorí Košičania zvládli na výbornú. FC VSS si pripisuje do tabuľky dôležité tri body a opäť sa odtrhne od mestského rivala na rozdiel troch bodov. Košice si poradili s Liptovským Mikulášom po výhre 2:1. Všetky tri gól padli v prvom polčase, z toho dva presné zásahy padli z bieleho bodu. Zápas ešte ovplyvnila červená karta hostí zo 63. minúty, presilovku však domáci nevyužili a v platnosti tak ostal výsledok zo začiatku 36. minúty. FC VSS Košice vyhrali nad MFK Tatran Liptovským Mikulášom po výsledku 2:1.

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 9:1. Rohy: 8:6.

90+3

90+3
    Loptu držia domáci, v zápase sa už nič vážnejšie neudeje.

90+2
    Nervózny koniec duelu, hráči si vymieňajú ostré slová. Voľný kop pre Košice.

90+2
    Striedanie v tíme FC VSS Košice: z ihriska odchádza Kubík, prichádza Čikić.

90+1
    Žltú kartu dostáva Šavol (MFK Tatran Liptovský Mikuláš).

90+1
    A máme tu ešte rohový kop pre hostí!

90+1
    Nadstavujú sa dve minúty!

90
    Domáci pridali deviaty pokus mimo brány, brankár Šavol vyháňa svojich spoluhráčov hlboko do poľa, prichádza jedna z posledných šancí na útok.

89
    Košičania sa riadia heslom, že najlepšia obrana je útok. FC VSS drží loptu ďaleko od svojho brankára.

89
    Striedanie v tíme FC VSS Košice: z ihriska odchádza Bavoľár, prichádza Djordjević.

88
    Kontra Košíc bola zastaveným postranným rozhodcom, píska sa ofsajd.

87
    Košičania stroskotali v útoku, hostia vrhajú svoje posledné sily do útočných aktivít.

86
    Posledných päť minút do konca zápasu. Podarí sa hosťom vyrovnať alebo ostanú tri body v Košiciach? Odpoveď na túto otázku sa dozvieme čoskoro.

85
    Liptovský Mikuláš opäť pri lopte, snaha hosťujúcich hráčov končí iba odkopom brankára Kotěru.

84
    Útok FC VSS nevyšiel, Liptáci sa snažia o rýchlu kontru.

83
    Domáci v poslednej desaťminútovke vôbec nevyzerali ako tím, ktorý má zápas pod kontrolou. Výsledkom je už druhá žltá karta. Košice sa akoby začali strachovať o výsledok.

82
    Žltú kartu dostáva Takáč (FC VSS Košice).

81
    Dobrá pozičná hra domácich bekov, v ofsajde bol pristihnutý útočník hostí.

80
    Košičania si musia dávať pozor, do konca duelu nám chýbajú posledné minúty, Liptovský Mikuláš nemá čo stratiť.

79
    Žltú kartu dostáva Trebuňák (FC VSS Košice).

79
    Po dlhšej dobe sa ukázali domácim fanúšikom aj hráči FC VSS, strelecký pokus však minul bránu kapitána hostí.

78
    Aktivita Liptákov vyústila v rohový kop, ten bol zahraný veľmi zle a odkopávať bude brankár Kotěra.

76
    A opäť v útočnej fáze hosťujúci tím, ktorý sa v posledných minútach mierne osmelil.

75
    V posledných chvíľach zaútočili hostia, ktorí ale nič konštruktívne nevymysleli.

75
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Jasenovský, prichádza Porubän.

74
    Teraz chybovali aj Košice a loptu stratili, o pár sekúnd neskôr zapracoval dobre jeden zo záložníkov a loptu získal späť. Bohužiaľ, iba za cenu faulu.

73
    Striedanie v tíme FC VSS Košice: z ihriska odchádza Ivanov, prichádza Grega.

72
    Do konca zápasu nám ostáva necelých 20 minút, Košice držia opraty zápasu pevne vo vlastných rukách.

71
    Po dobrej kombinácii sa Košice dostali k rohu, ktorý vyústil k strele mimo bránu.

70
    Rýchly protiútok domáceho mužstva sa skončil strelou mimo brány.

69
    Ofsajdové postavenie jedného z hosťujúcich hráčov zastavilo progresívny útok Liptovského Mikuláša.

68
    Teraz už ohrozenie brány neprišlo, domáci hráč sa navyše previnil útočným faulom.

67
    Ďalší faul hostí na hranici vápna, Košice s ďalšou štandardnou situáciou.

66
    Do konca zápasu nám zostáva niečo vyše 25 minút. Hostia už nemajú čo stratiť, zápas budú dohrávať iba s desiatimi mužmi, čo Košiciam môže paradoxne uškodiť.

65
    Strela mierila medzi tri žrde, brankár Šavol loptu vyboxoval.

64
    Tak som to zakríkol! Hostia budú zápas dohrávať iba v desiatich mužoch, navyše sa naskytá dobrá šanca pre Košice z nebezpečného priameho kopu z hranice vápna!

63
    Červenú kartu dostáva Kreva (MFK Tatran Liptovský Mikuláš). Hráč hostí bol vylúčený za nadmerné kopnutie protihráča v neprerušenej hre!

62
    Momentálne zažívame azda najnudnejšiu fázu dnešného duelu.

60
    Hodina hry je za nami, Košice sú jasne lepším tímom v druhom polčase, Liptovský Mikuláš si za uplynulých 15 minút nevypracoval ani jednu vážnejšiu pološancu.

58
    Teraz sa domáci držali na vlastnej polovici a zakladajú tak postupný útok.

57
    Košičania ovládajú štatistiku držania lopty, loptu zo svojich kopačiek prakticky nestrácajú.

56
    Prvý ofsajd zápasu v podaní domácich.

55
    Domáci pokračujú v nastolenom tempe, Košice zakladajú jeden útok za druhým. Aj v tomto prípade si hostia museli vypomôcť faulom.

54
    Štandardná situácia tretí gól v bráne Šavla nepriniesla, nasleduje odkop od brány hostí.

53
    Faul sa nakoniec nezaobišiel bez karty, Košice zahrávajú voľný kop z dobrej vzdialenosti.

52
    Žltú kartu dostáva Janec (MFK Tatran Liptovský Mikuláš).

52
    Piata strela mimo brány, po ktorej nasleduje faul hostí.

51
    Útok vedený stredom ihriska priniesol pre FC VSS rohový kop.

50
    Teraz zahrali proti pravidlám aj domáci.

49
    Košičania vhadzujú na polovici hostí, Liptovský Mikuláš nástup do druhej polovice zápasu nezachytil.

48
    Hostia faulovali, Košice sa dostávajú do útoku.

47
    Štatistiky na konci 1. polčasu:

Strely mimo bránu – 4:1.
    Držanie lopty – 68 % : 32 %.

46
    Začal sa druhý polčas.

Košice sa ujali vedenia v 26. minúte, o šesť minút neskôr skórovali aj z penalty. Liptáci však s odpoveďou nemeškali, v 36. minúte reagovali taktiež gólom z bieleho bodu. Zápas nabral dobré tempo, bude to ešte tuhý boj o tri body!

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

45
    Vyzerá to tak, že sa nebude nadstavovať ani minúta, hoci sa pískali dve penalty.

44
    Hostia sa previnili faulom na útočnej polovici, rozohrávajú domáci.

43
    Košičania vhadzujú na útočnej polovici, do konca polčasu nám zostávajú posledné minúty.

41
    Košičania sa dostali do útoku, strela však nemierila do priestoru troch žrdí.

39
    Žltú kartu dostáva Andrić (MFK Tatran Liptovský Mikuláš).

39
    Už štvrtý roh hostí v zápase!

38
    Tretia strela na bránu od hostí, Liptákov gól z penalty výrazne nakopol, nasleduje roh!

37
    Sledujeme viacero nepresností na oboch stranách, loptu majú domáci na vlastnej polovici.

36
    Tak čo sa nám tu deje v posledných minútach? Dva pokutové kopy v rozpätí štyroch minút, tri góly v rozpätí deviatich. Diváci, ktorí merali cestu na štadión sa rozhodne sťažovať nemôžu.

35
    Liptovský Mikuláš dal gól!

MFK okamžite kontruje! GORAN MATIĆ taktiež premieňa pokutový kop a zápas je znovu otvorený!

35
    Bola nariadená penalta pre hostí!

34
    Do útoku sa snažili vrhnúť hostia, domáci však dobre bránia.

Tím FC VSS Košice dal gól!

Loptu si vzal MICHAL JONEC a ten sa z bieleho bodu nemýlil! Košice svoj náskok zvyšujú na rozdiel dvoch gólov! Tím z metropoly východného Slovenska má zápas výborne rozohraný, Liptovský Mikuláš bude mať čo robiť...

32
    Bol nariadený pokutový kop pre FC VSS Košice!

31
    Žltú kartu dostáva Papaj (MFK Tatran Liptovský Mikuláš).

30
    Tretia strela na bránu v podaní domácich, Šavol musel loptu vytlačiť na roh!

29
    Košičania sa previnili faulom, voľný kop pre Liptovský Mikuláš, ktorý sa musí prebrať, ak chce v zápase bodovať.

28
    Ďalšia akcia domácich, odkopávať od brány bude kapitán hostí.

27
    Hostia sa v posledných minútach nechali zatlačiť, Košice si vytvorili tlak, ktorý následne využili. Vedúci tím tabuľky vyhráva po necelej polhodine hry o gól.

26

Po piatom rohovom kope už domáci gólovo udreli! Nešťastným zásahom SLOBODANA ANDRIĆA sa Košice ujímajú vedenia 1:0!

25
    Košice roztáčajú kolotoč a pridávajú ďalší rohový kop. Po centri prišla strela, ktorá bola nepresná.

24
    Druhý ofsajd Liptovského Mikuláša, pri lopte opäť domáci.

23
    Faulom sa previnilo aj FC VSS, nasledovalo viacero strát lopty v strede ihriska. Aktuálne útočia hostia.

22
    Štandardka sa minula úspechom, nasleduje odkop od brány.

21
    Košičania opäť trochu zatlačili súpera a vybojovali si rohový kop, domáci chcú skórovať čím skôr.

20
    Aj od domácich futbalistov sme videli prvý strelecký pokus medzi tri žrde, brankár Šavol musel zasiahnuť.

19
    Po rohu prišla aj strela mimo bránu, domáci tím si môže vydýchnuť. Hostia sa navyše previnili faulom, Košičania s loptou na kopačkách.

18
    Prvú strelu na bránu prekvapivo vyslali hostia, brankár Kotěra musel zasiahnuť a loptu vyrazil na roh!

17
    Ani druhý roh Košíc gólovú šancu nepriniesol, nasledoval útočný faul FC VSS.

16
    Domáci majú k dispozícii druhý roh, úvodná štvrťhodina veľa vzruchu nepriniesla.

15
    Štatistiky na konci 15. minúty:

Strely na bránu – 0:0.
    Strely mimo bránu – 2:0.
    Držanie lopty – 67 % : 33 %.

14
    Domáci atak opäť nevyšiel, obranné rady hostí fungujú veľmi dobre.

13
    Hostia si nakoniec vybojovali roh, po ňom však k ohrozeniu brány Košíc neprišlo.

12
    Na polovici súpera vhadzuje Liptovský Mikuláš, hostia sa snažia usadiť na polovici domácich.

11
    Hráči hostí faulovali v strede ihriska, domáci majú k dispozícii voľný kop.

10
    Útok Košíc vedený stredom ihriska sa skončil neúspešne, lopta preťala bránkovú čiaru a nasleduje iba odkop od brány. Rovnaká situácia nastala aj na opačnej strane.

9
    Druhá strela mimo bránu od domácich futbalistov, Košičania ostávajú aj naďalej pri lopte.

8
    V Košiciach počas celého dňa pršalo a stále aspoň mrholí, trávnik je tak mokrý. Uvidíme, ktorému z tímov to bude viac vyhovovať.

7
    Prvýkrát sa do vážnejšieho útoku dostali aj hostia, ich postup bol zastavený postranným rozhodcom. Píska sa ofsajd.

6
    Rohový kop rozohrali domáci dobre, jeden z domácich futbalistov vystrelil na hosťujúcu bránu, strela však skončila mimo troch žrdí.

5
    Ďalšia akcia po ľavej strane, Košice majú k dispozícii prvý roh zápasu.

4
    FC VSS si vybojovalo priamy voľný kop, domáci začali zápas aktívnejšie. Center sa však nepodaril a prácu má opäť kapitán hostí Šavol.

3
    Domáci sa snažia byť aktívnejší, po rýchlom výpade vedenom po ľavej strane sa ale bude odkopávať od brány Šavla.

2
    Košičanom sa prvý útok zápasu nepodaril, Liptáci akciu odvrátili.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

FC VSS Košice: Kotěra – Jonec, Vancák (C), Morgan, Kubík, Takáč, Šinglár, Bavoľár, Tóth, Ivanov, Trebuňák
    Náhradníci: Deronja, Čikić, Djordjević, Bilić, Kuták, Grega

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Šavol (C) – Ferenčík, Janec, Papaj, Poremba, Matić, Laco, Staš, Jasenovský, Kreva, Andrić
    Náhradníci: Mikušiak, Šimún, Porubän, Žákovič

Rozhodca: Peter Kráľovič – Branislav Hancko, Michal Sluk.

Tieto tímy sa už v tomto ročníku stretli. 13. augusta sa Košiciam podarilo poraziť Liptovský Mikuláš po góle Dalibora Takáča 1:0.

FC VSS Košice

Líder z Košíc mal pred týmto kolom na druhú Lokomotívu náskok troch bodov. Druhý celok z Košíc nezaváhal a po výhre nad Rimavskou Sobotou sa na svojho rivala bodovo dotiahol. FC VSS dnes čaká náročný duel proti dobre hrajúcemu Liptovskému Mikulášu. Košičania v uplynulom kole iba remizovali v Rimavskej Sobote a rovnako ako ich dnešný súper ťahajú šnúru 5 zápasov bez prehry. Napriek všetkému budú domáci miernym favoritom v dnešnom dueli. FC VSS si už nemôže dovoliť ďalšiu zbytočnú stratu bodov.

Liptáci okupujú aktuálne piate miesto tabuľky. Strata na FC VSS činí pred duelom 7 bodov. MFK naposledy prehralo ešte 3. septembra, keď nestačilo na Zvolen. Šnúru 5 zápasov bez prehry by hostia určite radi predĺžili, domáci však budú jednoznačne proti. Podarí sa Liptovskému Mikulášu vydolovať body na horúcej pôde v Čermeli?

Vítame Vás pri on-line prenose zo zápasu 11. kola druhej futbalovej ligy skupiny Východ. V tomto dueli sa stretnú celky FC VSS Košice a MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Stretnutie sa začne o 15:00.