Martin – Banská Bystrica 0:3 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Poprad 4:3 (po pr.) | Nové Zámky – Košice 1:2 (kon.)
Trenčín – Nitra 5:1 (kon.) | Zvolen – Žilina 5:1 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
HC Košice
sk Neděle 20.11.2016, 17:00 • Zimný štadión Nové Zámky • Tipos Extraliga (SR) • 22. kolo

V tretej tretine gól nepadol. Košiciam sa podarilo udržať si vedenie a zvíťaziť teda 1:2. Oceliari si teda domov na východ vezú plný bodový zisk.

Pekný večer, ďakujeme za pozornosť. (19:14:42)

59:54
    Puk je v strednom pásme...

59:44
    Domáci v útočnom pásme s pukom.

59:22
    Domáci už odvolali brankára! Pokúsia sa v posledných minútach niečo urobiť s výsledkom.

58:48
    Na trestnej lavici už sedí Václav Čížek. On dostáva trest za hákovanie a je isté, že Košičania dohrajú tento zápas v presilovke.

58:27
    Domáci urobili zbytočnú chybu. Košice budú hrať presilovú hru. Za hlavnými rozhodcami totižto však prišiel aj Pitule, ktorému sa po nejakom zákroku pustila z pery krv a má zakrvavenú aj časť dresu. Uvidíme, ako to dopadne.

56:22
    Bartoš šikovnou prihrávkou z ľavého kruhu hľadal pred bránou Vargu, ktorý tečoval tú strieľanú prihrávku. Škorvánek však betónom bezpečne vytesnil strelu a potom ju prikryl.
    55:44

55:44
    Košičania sa dostali do prečíslenia, po ktorom strieľal Peter Boltun. Jeho zakončenie z tesnej blízkosti Škorvánek s istotou vytlačil.

55:17
    Pitule sa snažil vypýtať si na seba faul, ktorý na neho spáchal Klíma. Hlavný rozhodca však situáciu sledoval pozorne a vyhodnotil ju ako bezpredmetnú.

53:08
    Paulovič sa z rohu klziska snažil prepracovať pred brankára Habala, ktorý bol v strehu, ale zasahovať napokon nemusel.

52:46
    Po nepresných prihrávkach na hosťujúcej strane sa Košice dopustili zakázaného uvoľnenia.

52:02
    Hrušku pred modrou čiarou zastavil jeden z obrancov Nových Zámkov tvrdým hitom, ktorý však bol čistý, čiže v súlade s pravidlami.

51:16
    Opäť sa vhadzuje pred gólmanom Stanislavom Škorvánkom, ktorí v týchto minútach musí byť ostražitý.

50:40
    Fanúšikovia na novozámockom štadióne si pýtajú výkrikmi a skandovaním vyrovnanie, ale v týchto chvíľach viac iniciatívu prebrali Košice a zbierajú sekundy.

49:26
    Hričina sa snažil obtočiť okolo Škorvánkovej brány a následne ho prekvapiť bekhendovým zakončením. Obrancovia mu to však nedovolili.

48:40
    Šedivý strieľal ešte po odpískaní na bránu od modrej čiary. Nastala tam potom istá strkanica, ale Šedivý pravdepodobne ten verdikt čiarových rozhodcov nepočul. Všetko sa to vyrieši mierovým dohovorom.

47:17
    Čížek nabil po modrej čiare Sandgrenovi. Jeho delovku Habal vcelku dobre videl, a preto ju aj dokázal vyraziť.

46:07
    Drtinovu strelu od modrej čiary ešte tečoval spred bránkoviska Báhenský, ale brankár Habal si svoju svätyňu bezpečne postrážil.

45:17
    Opäť sa však vylučuje. Nebola asi chvíľa od začiatku tretej tretiny, v ktorej sa hralo v plných počtoch na oboch stranách. Martin Dudáš dostáva dve minúty za narazenie na mantinel.

45:06
    Domáci sa snažili narýchlo rozohrať. Čížek posúval Čaládimu na pravý kruh. Následný puk pred bránku neznamenal úspech.

43:54
    Košičania šli do obrovského prečíslenia! Po pravej strane sa dopredu dostal Bartoš, Škorvánek vyrazil jeho strelu, ale následne už Varga nedokázal puk doraziť!

43:10
    Je vylúčený ďalší hráč Košíc. Tomáš Klíma dostáva trest za hákovanie.

41:36
    Košičania sa zatiaľ bránia úspešne a nedovoľujú súperovi dostať sa do zakončenia. Habal je bez práce.

40:31
    Trest napokon dostal aj Kamil Brabenec, dve minúty za seknutie. Napriek tomu však majú Nové Zámky aj tak presilovku, zvláštny úkaz.

40:31
    Brabenec inkasoval nepríjemný úder hokejkou do tváre od Milého. Juraj Milý odchádza na trestnú lavicu na dve minúty.

40:20
    Domáci vyhrali buly v útočnom pásme. Od modrej chcel hneď strieľať Drtina, no vhadzovanie sa bude musieť opakovať.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V prostrednej časti hry sme videli dva góly. Hneď v úvodnej minúty tretiny zvýšil vedenie hostí Bicek. Novým Zámkom sa podarilo prekonať Habal, keď sa do streleckej listiny v 25. minúte zapísal Mäkinen. Košice teda po dvoch tretinách vyhrávajú nad Novými Zámkami 1:2.
    Tretia tretina sa začne približne o 18:40.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:45
    Košice sú ešte v útočnom pásme, no puk nemajú úplne pod kontrolou, a tak asi ani nič podstatné nevymyslia.

38:38
    Brabenec posunul po pravom krídle na Cardwella, ktorému však kľučka nevyšla. Košičania už si po dvoch výstrahách dávajú pozor na tieto samostatné pokusy domácich hokejistov.

37:08
    Individuálne to skúsil aj Erik Čaládi. On šiel z opačnej ľavej strany, tiež urobil kľučku na stred, dostal sa síce bližšie k bránke než Brabenec, ale v poslednej chvíli mu puk odskočil.

36:31
    Peknú individuálnu akciu predviedol Kamil Brabenec, ktorý sa dostal dopredu po pravom krídle, kľučkou sa uvoľnil cez protihráča a vystrelil. Koncovka už mu však nevyšla, puk šiel mimo.

35:11
    Milý vnikol s pukom do útočného pásma, dlho ho držal na hokejke a už bol aj masírovaný zozadu. Nakoniec puk posunul spoluhráčovi, aby mohol voľne dýchať.

33:44
    Brabenec sa prebíjal dopredu po ľavom krídle. Bol odstavený Matejkom, potom sa však Novozámčania opäť dostali k puku, ale už Habala nepreverili.

32:15
    Šedivý tvrdo vypálil od modrej čiary. Škorvánek už dopredu cítil, že to bude strela, a tak vyšiel z brány. Aj napriek cloneniu mu následne nerobilo problém zachytiť puk do výstroje.

31:14
    Presilovku budú hrať Košice. Martin Chovan dostáva dve minúty za hákovanie.

31:04
    Po pravom krídle sa "vyšvihol" dopredu Šedivý. Jeho zakončenie Škorvánek bez akýchkoľvek problémov zlikvidoval.
    30:23

30:23
    Šanca domácich! Sandgren si výborne nakorčuľoval pred bránku, spracoval si prihrávku od Čaládiho a strieľal. Habal sa však rýchlo presunul, no nakoniec strelu nemusel zachytávať. Sandgren mieril tesne vedľa!

29:26
    Klíma získal puk. Za bránku ho následne potiahol Dudáš a počkal, kým na ľad prídu čerstvé sily.

28:40
    Nové Zámky ešte musia využiť tento čas v hre štyroch proti štyrom na nejaké útoky. Potom totižto príde presilovka pre oceliarov.

27:41
    Presilovka domáceho tímu však dlhá nebola a ani nebude. Václav Čížek dostáva dve minúty za krosček.

27:25
    Boltun šikovne prepasíroval puk na Boltuna na os ihriska. Boltun následne aj zakončil samostatne, ale skvelého Škorvánka neprekonal!

27:00
    V príležitosti sa ocitol domáci Bahenský, ale z pravého kruhu namieirl mimo. Následne sa vylučuje. Za podrazenie dostáva trest Tomáš Klíma. Presilovku budú hrať Nové Zámky.

26:27
    Varga predsa len akosi prenikol do útočného pásma po pravom krídle. Za bránkou ho však pri mantineli odzbrojil Čaládi a tu sa akcia Košíc skončila a domáci puk vyhodili.

25:36
    Novozámčania sa zatiaľ bránia úspešne. Pitule zachytil za bránkou len tak nahodený puk od Košičanov a poslal ho obratom späť cez celé klzisko.

24:36
    Bude sa vylučovať. Za držanie odchádza na trestnú lavicu Dominik Rehák. Je z toho presilovka pre Košice.
    24:08 MÄKINEN - 1:2

24:08
    HC Nové Zámky dali gól!
    Nové Zámky strieľajú kontaktný gól! Bicek stratil kontakt s Kytnárom, ktorý sa šikovnou protismernou kľučkou uvoľnil pri pravom mantineli. KONSTA MAKINEN si potom už len pred bránku šikovne nakorčuľoval a strelou z prvej po Kytnárovej prihrávke prekonal Habala!
    Asistencia: Milan Kytnár.

23:25
    Domáci po dlhej dobe šikovne a jednoducho zaútočili. Akciu potiahol Drtina stredom ihriska a prihral na pravú stranu Bahenskému. Jeho delovku Habal vyrazil na ochrannú sieť.

22:23
    Šedivý korčuľoval za nahodeným pukom na bránku. Brankár Škorvánek pre istotu prikryl puk. Obranca domácich Maier si potom ešte niečo so Šedivým vysvetľoval.

21:45
    Kytnár sa hrnul dopredu. Podarilo sa mu dostať na pravý kruh, ale potom už bol zastavený telom dvomi hráčmi a ďalej sa nedostal. Iba smutne pozeral na puk, ktorý unikal smerom k Habalovi.

21:06
    Košičania sú pri chuti a útočia aj ďalej. Sympatický výpad po pravej strane predviedol Juraj Milý a snažil sa zakončiť. Mieril však vedľa.
    20:40 BICEK - 0:2

20:40
    Košice dali gól!
    Oceliari zvyšujú svoje vedenie! Šedivý z pravého kruhu strieľal bekhendom. Škorvánek vyrazil puk iba pred bránku, kde prišiel JIŘÍ BICEK a šikovnou dorážkou bekhendom prekonal novozámockého gólmana!
    Asistencia: Eduard Šedivý.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V úvodnej tretine boli úspešnejšie Košice, ktoré sa dostali do vedenia v 13. minúte vďaka gólu Suju.
    Druhá tretina sa začína približne o 17:52.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:31
    Košičania sa pokúšajú ešte v závere niečo urobiť, lepšie povedané zveľadiť svoj náskok. Zatiaľ sú však domáci odolní.

18:06
    Varga prihrávkou medzi kruhy hľadal Suja. Chcel mu venovať aj druhý gól Košíc, ale nestalo sa tak.

17:20
    Čaládimu sa nepodarilo udržať útočné pásmo a Košičania vyrážajú do útoku. O malú chvíľu naskočí z trestnej lavice Šmach a začne sa skrátená presilovka Košíc.

16:21
    Presilovka domáceho tímu sa však už aj končí. Tomáš Pitule dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

16:00
    Nové Zámky nezachytili úvod presilovky a zatiaľ sa im nedarí presadiť sa v útočnom pásme. Košice pozorne bránia.

15:22
    Nové Zámky budú hrať presilovku. Ondřej Šmach dostáva dve minúty za krosček.

14:38
    Šoltés prihrávkou na os ihriska našiel Hrušku, ktorý nahodil puk na brankára Škorvánka. Ten bez problémov vyrazil strelu do rohu klziska.

13:47
    Košičania tentokrát neboli takí úspešní v rozohrávke. Dopustili sa zakázaného uvoľnenia.
    12:55 SUJA - 0:1

12:55
    Oceliari využívajú presilovku a dostávajú sa do vedenia! Bicek si na modrej spracoval prihrávku a vypálil na Škorvánka. Brankár domácich vyrazil pred seba, kde bol v medzikruží JAKUB SUJA a jeho dorážka s istotou skončila v bránke!
    Asistencie: Jiří Bicek, Martin Dudáš.

12:02
    Z pravého kruhu sme videli strelu od Dávida Šoltésa, ktorá skončila na ľavej žrdi. Puk sa potom nepríjemne odrazil do Cardwellovej tváre a ten okamžite odchádzal z ľadovej ploche do šatne. Bol to nešťastný úder.

11:26
    Pred Škorvánkovým bránkoviskom nastala trma-vrma. Puk sa do bránky snažil dotlačiť Šoltés a Hričina, ale odtlačili akurát tak bránku. Hra teda musela byť prerušená.

11:13
    V prvej početnej výhode budú aj hostia. Erik Čaládi dostáva trest za hákovanie.

09:42
    Od modrej sa pokúšal nahadzovať puk Šoltés, ale nepodarilo sa mu dopraviť strelu až ku bráne. Košičania však ostávajú v pásme.

09:07
    Rehák našiel prihrávkou na os ihriska Biceka, ktorý vnikol do pásma a spomedzi kruhov vystrelil. Škorvánek si pripísal úspešný zákrok.

08:32
    Od modrej predsa len v presilovke vypálil Martin Chovan. Bola to prvá a zároveň aj posledná strela v početnej výhode. Habal je rád, že si aspoň raz siahol na puk.

08:13
    Ďalší icing na domácej strane. Tak táto presilovka viac domácim uškodila, než pomohla. Košičania sú radi, opäť môžu hrať v útočnom pásme.

07:50
    Novozámčania mrhajú s touto presilovkou. Tentokrát sa dopustili zakázaného uvoľnenia. Ostávajú štyri sekundy a na ľad sa vráti potrestaný Pavúk.

07:12
    Hostia zahrali opäť výborne. Sandgrenovi odskočil puk na modrej čiare, Boltun ho spracoval a okamžite ho prudko vyhodil až ku Škorvánkovi.

06:47
    Oceliarom sa zatiaľ darí blokovať pokusy novozámockých hokejistov. Domáci zatiaľ nerozvinuli taký útok na to, aby sa dostali do pásma.

06:22
    Jiří Vašíček svojmu tímu ešte prihoršil. Dostáva dve minúty za podrazenie a Nové Zámky budú hrať viac ako minútu v početnej prevahe o dvoch hráčov.

05:52
    Nové Zámky budú hrať presilovku. Branislav Pavúk dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

05:37
    Tentokrát rozohrávka nevyšla ani Novým Zámkom. Zakázané uvoľnenie sa teda píska aj na druhej strane.

05:20
    Košičania vyhodili puk von cez celé klzisko bez toho, aby sa ho niekto dotkol. Znamená to zakázané uvoľnenie a hra sa presúva pred Habala.

04:07
    Košičania mierne pochybili vo svojej rozohrávke. Prihrávku sa podarilo vypichnúť Čaládimu, no zaváhanie košickej defenzívy nepotrestal.

03:22
    Zo stredného pásma nahodil puk dopredu Šedivý. Suja si následne hľadal priestor, ale k zakončeniu sa napokon nedostal.

02:28
    Dopredu sa po pravej strane ihriska hrnul Bicek. Košičanom sa podarilo nakoniec dostať aj k strele. Brankár Škorvánek opäť podržal svoj tím.

01:40
    Nebezpeční boli aj Košičania. K strele spomedzi kruhov sa dostal Varga. Škorvánek bol taktiež pripravený a pripísal si úspešný zákrok.

01:13
    Pitule sa pokúšal zaútočiť. Nakoniec puk posunul dozadu a dopredu sa po pravom krídle dostal Branislav Fábry. Jeho delovku vyrazil betónom gólman Habal.

00:27
    Úvodné buly vyhrali hokejisti Nových Zámkov. Brabenec však bol pri mantineli pritlačený a rozhodcovia hru prerušili.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Pred začiatkom stretnutia si vypočujeme štátnu hymnu SR.

Na ľadovú plochu pomaličky prichádzajú hokejisti oboch mužstiev. Košičania sa dnes predstavia v bielych dresoch, domáci v čiernych.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

HC Mikron Nové Zámky: Škorvánek – Drtina, Cardwell, Sandgren, Čížek, Mäkinen, Chovan, Sucharda, Maier – Saarinen, Brabenec, Bahenský – Čaládi, Pitule, M. Hudec – Fábry, Kytnár, Paulovič – Dubec, Rehák, Tibenský

HC Košice: Habal – Vašíček, Deyl, Šmach, Matejka, Pavúk, Dudáš – Bicek, Suja, Šedivý – Hričina, Boltun, Milý – Varga, Klíma, Bartoš – Hruška, Šoltés

Rozhodca: Oskirko, Müllner – Stanzel, Jobbágy.
    Podarí sa Košiciam poraziť Nové Zámky?

Príjemný dobrý deň z Nových Zámkov, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu zo zápasu 22. kola hokejovej Tipsport Ligy, v ktorom hokejisti HC Mikron Nové Zámky privítajú na svojom ľade hráčov HC Košice. Zápas sa začína o 17:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Hokejistom Nových Zámkov patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej hokejovej súťaže priebežné ôsme miesto so ziskom 28 bodov. V poslednom doterajšom stretnutí prehrali Novozámčania v derby na ľade Nitry 4:7. O góly HC sa postaral Václav Čížek a skvelý hattrick zaknihoval skúsený Milan Kytnár.
    Najproduktívnejší hráči HC Nové Zámky:
    1. Kamil Brabenec – 20 bodov (3+17)
    2. Ossi Saarinen – 12 bodov (8+4)
    3. Michal Hudec – 12 bodov (5+7)

Hokejistom HC Košice patrí v aktuálnej tabuľke hokejovej Tipsport Ligy priebežné druhé miesto so ziskom 48 bodov. V poslednom doterajšom zápase Košice porazili na vlastnom ľade nováčika súťaže z Liptovského Mikuláša 7:4. O góly Oceliarov sa postarali Radim Hruška, Jakub Suja, Peter Bartoš, Tomáš Hričina, Radek Deyl, Tomáš Klíma a Juraj Milý.
    Najproduktívnejší hráči HC Košice:
    1. Ladislav Nagy – 29 bodov (16+13)
    2. Jakub Suja – 19 bodov (6+13)
    3. Marek Bartánus – 15 bodov (9+6)

Pohľad do histórie vzájomných zápasov hovorí, že Nové Zámky odohrali s Košicami zatiaľ iba 2 zápasy a v oboch boli úspešnejší hráči nováčika najvyššej slovenskej súťaže!

Zápas sa teda začína o 17:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 25. Mäkinen (Kytnár) – 13. Suja (Bicek, Dudáš), 21. Bicek (Šedivý)

HC MIKRON Nové Zámky: Škorvánek – Drtina, Cardwell, Sandgren, Čížek, Mäkinen, Chovan, Sucharda, Maier – Saarinen, Brabenec, Bahenský – Čaládi, Pitule, M. Hudec – Fábry, Kytnár, Paulovič – Dubec, Rehák, Tibenský

Rozhodčí: Oskirko, Müllner – Stanzel, Jobbágy