Jaroslavl – Jekatěrinburg 5:3 (kon.) | Minsk – Ufa 2:3 (0:1 po s.n.) | Dynamo Moskva – Chanty-Mansijsk 6:0 (kon.)
Viťaz – Barys 4:2 (kon.) | Riga – Magnitogorsk 4:3 (1:0 po s.n.) | HC Slovan – Novokuzněck 4:5 (0:1 po s.n.)
HC Viťaz Moskevská oblast
4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Barys Nur-Sultan
Pátek 02.12.2016, 17:30 • Viťaz Ice Palace • KHL

To je z mé strany vše, brzy zase na počtenou! (19:58:51)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA

Jakub Jeřábek (CEC) 0+0, 1 střela, čas na ledě 22:03
    Roman Horák (CEC) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:11

Je dobojováno! Do třetí třetiny vstupovali aktéři námi sledovaného utkání za nerozhodného stavu, domácí Viťaz ale trefami Aginogenova, Švece-Rogovoje a Kempeho prakticky rozhodl o svém vítězství. Za hosty poté ještě kontroval St. Pierre, na víc se už ale hráči Barysu nezmohli.

59:43
    Bochenskiho rána z levého kruhu skončila jen na zadním mantinelu, čas hraje proti Astanským...

59:15
    V probíhající poslední minutě třetí třetiny dostali hokejisté Viťazu kotouč do středního pásma, zdá se, že domácí už to zvládnou.

58:26
    Roman Starčenko obkroužil domácí svatyni, z otočky se mu ale už zakončit nepodařilo a Saprykin nakonec dokázal zalehnout před ním poskakující puk.

57:58
    Henrik Karlsson upaluje na střídačku, Astana to v závěrečných dvou minutách zkusí se šesti hráči v poli!

57:10
    Corey Trivino našel povedenou kolmicí rozjetého Rymareva, toho ale zradilo zpracování, a Igor Saprykin tak nakonec vůbec nemusel zasahovat.

56:19
    Domácí kapitán Alexej Semjonov podél pravého mantinelu zavezl puk do útočného pásma, hráči v červených dresech o něj ale zase rychle přišli.
    55:25 Martin St. Pierre - 4:2

55:25
    Astana právě vstřelila branku!
    To už neplatí! MARTIN ST. PIERRE z pravého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě a snížil na rozdíl dvou gólů. Bez asistence.

54:30
    Čtvrtá lajna Barysu se usadila v útočném pásmu, ale k žádným střelám se hosté zatím nedostávají.

53:43
    Jakub Jeřábek nahodil puk do útočného pásma, tam ale nebyl nikdo v červeném dresu. Po Kempeho trefě se na ledě nic zajímavého neděje...

52:54
    Jegor Šalapov to zkusil od modré, ale Igor Saprykin si připsal rutinní zákrok a Jeřábek už může založit protiakci domácího týmu.
    52:03 Mario KEMPE - 4:1

52:03
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Zdá se, že je rozhodnuto. Osm minut před koncem Viťaz znovu zvyšuje své vedení, o což se oklamáním Karlssona a následnou bekhendovou střelou postaral jeho krajan MARIO KEMPE! Asistence: Alexej Semjonov, Alexej Kopejkin.

51:50
    Ofsajd a v něm Dustin Boyd, hra je po dlouhé době přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

51:02
    Nyní se hraje prakticky bez přerušení, domácí hokejisté mají navrch a bez větších problémů kombinují v útočném pásmu.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 14. A. Nikulin (Afinogenov), 42. Afinogenov (A. Nikulin), 44. Švec-Rogovoj (A. Semjonov, Golovkov), 53. Kempe (A. Semjonov, Kopejkin) – 39. Dallman (Bochenski), 56. St. Pierre

HC Viťaz Moskevská oblast: Saprykin (Todykov) – A. Semjonov, Golovkov, Jeřábek, Katičev, Gimajev, S. Romanov, Jepišin – A. Nikulin, Afinogenov, Makejev – Kempe, Kopejkin, M. Aaltonen – Horák, Soloduchin, A. Černov – Vyglazov, Al. Stěpanov, Švec-Rogovoj – Rubcov.
    Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Poulin) – Dallman, M. Semjonov, Barker, Šalapov, Lipin, Savčenko, Ibrajbekov – Bochenski, Boyd, Dawes – Rymarev, R. Starčenko, St. Pierre – Markelov, Chudjakov, Kučin – Puškarjov, Grenc, Trivino – N. Ivanov.

Rozhodčí: Kislov, Ovčinnikov – Viljugin, Nikolajev