Jaroslavl – Jekatěrinburg 5:3 (kon.) | Minsk – Ufa 2:3 (0:1 po s.n.) | Dynamo Moskva – Chanty-Mansijsk 6:0 (kon.)
Viťaz – Barys 4:2 (kon.) | Riga – Magnitogorsk 4:3 (1:0 po s.n.) | HC Slovan – Novokuzněck 4:5 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
HC Dinamo Minsk
2:3 (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Salavat Julajev Ufa
Pátek 02.12.2016, 17:30 • Minsk Arena • KHL

Zápas je tak za námi a nakonec ho pro sebe po nájezdech získala hostující Ufa – jediným přesným střelcem byl ve třech sériích Majorov, jenž prostřelil Scrivense a svému týmu tak vystřelil výhru. Naopak hráči Minsku si na Svedbergovi vylámali zuby a musí se tak spokojit s bodem.

Ode mne je to pro dnešek vše, já se loučím a přeji Vám pěkný zbytek pátečního večera a příjemně prožitý víkend. (20:13:05)

Maxim MAJOROV - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Salavat Julajev Ufa.
    Autorem vítězné branky je MAXIM MAJOROV, který proměnil svůj nájezd jednoduchou střelou k levé tyči a jelikož byl střelcem jediným, zajistil Ufě bod navíc!

3. série
    0:1
    No tak nakonec stačil na výhru jeden gól – Majorov napřáhl a svojí jednoduchou střelou ze svého pohledu k levé tyči překonal Scrivense.

3. série
    0:0
    Ale Matěruchin také neuspěl, protože trefil pouze čekajícího Svedberga!

2. série
    0:0
    Kaprizova pak parádně vychytal Scrivens, který mu puk vypíchl holí!

2. série
    0:0
    Ani Stěpanov neuspěl, protože Svendberg si na jeho střelu počkal a vyrazil ji mimo.

1. série
    0:0
    Makarov zkoušel kličku, ale Scrivens to ustál a svým betonem vyrazil puk mimo.

1. série
    0:0
    Ellison zkusil jednoduchou střelu, ale jeho pokus nakonec šel možná i s tečí o břevno nad!

Samostatné nájezdy začínají.

I prodloužení tak máme za sebou a jelikož šlo od obou celků spíše o taktickou bitvu, zanedlouho uvidíme nájezdy. Až ty tak budou muset po vyrovnaném zápase rozhodnout o tom, kdo si dnes odnese ten bonusový bod – to se dozvíme už za pár minut, protože už probíhají pouze poslední úpravy ledu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:15
    I na konci prodloužení mají mírně navrch hráči hostů, kteří se snaží natlačit před Scrivensovi bránu, ale pro útoky obou celků je toto prodloužení spíše trápením.

63:20
    A první takový musel vytáhnout Scrivens, který ale byl na zemi proti pokusu z levého kruhu od Omarka včas a kryl ho.

62:40
    Opravdu sledujeme spíše boj než hru a k vidění je možností soubojů u mantinelu, ovšem šance žádná a ani jeden z gólmanů tak nemusel tasit žádný zásadní zákrok.

61:30
    Zatím se hraje ve středním pásmu a a pořádné ohrožení branky čekáme, sledujeme hodně opatrný úvod do prodloužení od obou celků.

60:39
    Prodloužení začali přesilovou hrou hosté a pokusili se toho využít, ovšem ke střele se nedostali a Scrivens tak mohl zůstat v klidu.

60:01

Ondřej Hradecký

Branky a nahrávky: 45. Matěruchin (Klinkhammer, Ellison), 46. Lisovec (Matěruchin) – 11. J. Bodrov (Paršin, S. Garejev), 53. Korotkov (Chripunov, M. Majorov), rozh. náj. M. Majorov