Ottawa – Florida 2:0 (kon.) | Tampa – Washington 2:1 (2:1 po s.n.) | St. Louis – Winnipeg 2:3 (po pr.)
Vancouver – Toronto 3:2 (2:1 po s.n.) | Pittsburgh – Detroit 5:3 (kon.) | Arizona – Columbus 2:3 (0:2 po s.n.)
Colorado – Dallas 0:3 (kon.) | Edmonton – Anaheim 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Montreal 4:5 (2:3 po s.n.)
Carolina – Tampa 1:0 (po pr.)
Pittsburgh Penguins
5:3 (0:1, 1:2, 4:0)
Detroit Red Wings
Neděle 04.12.2016, 01:10 • PPG Paints Arena, Pittsburgh (kapacita 18387 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek víkendu a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (03:54:46)

Československá stopa v dnešním zápase:

Petr MRÁZEK (DET) – nenastoupil, zápase proseděl na střídačce
    Tomáš TATAR (DET) – 0+1, 2 střely, účast na ledě 0, čas na ledě 17:16
    Tomáš JURČO (DET) – 0+0, 2 střely, účast na ledě -1, čas na ledě 13:44

1. Phil KESSEL (PIT) – 2+0, 4 střely, účast na ledě +2, čas na ledě 17:30, vítězný gól

Největší čas na ledě: Kris Letang 24:12 – Mike Green 24:24

Branky a nahrávky: 31. Kessel (Malkin, Hagelin), 43. Bonino (Cole, Rust), 47. J. Schultz (Cole, Malkin), 51. Kessel (Hagelin, Letang), 60. Cullen (Hörnqvist, Crosby) – 14. Zetterberg (Mantha, Tatar), 28. Nielsen (Sheahan, DeKeyser), 39. D. Larkin (Vanek, Green). Diváci: 18661. Rozhodčí: G. Hebert, St. Pierre – Driscoll, Mach.
    Obrat dokonán, skvělá práce Penguins!

Po dvou třetinách to dnes vypadalo na velké překvapení. Detroit měl nakročeno k výhře, když vstupoval do třetího dějství s dvoubrankovým vedením. V závěrečné třetině ovšem přišel uragán v podání čtyř branek Penguins a otočení skóre.

V první třetině jsme viděli jen jeden gól. Ve 14. minutě se parádní bekhendovou střelou prosadil Henrik Zetterberg. Ve druhé třetině zvýšil vedení Detroitu svižnou střelou pod horní tyčku Frans Nielsen.

V polovině zápasu se konečně podařilo skórovat také domácím. Výbornou přihrávku od Malkina zužitkoval ke snížení Phil Kessel. V závěru druhé části hry ovšem vrátil dvoubrankové vedení na stranu Red Wings Dylan Larkin.

Ve třetím dějství ovšem přišly již zmiňované čtyři branky Penguins. Nejdříve se trefil Nick Bonino, na něhož o chvíli později navázal vyrovnávací brankou Justin Schultz. O rozhodující trefu se pak v 51. minutě postaral svým druhým gólem v zápase Phil Kessel.

Vítězství ještě v závěru pečetil technickým gólem Matt Cullen. Tučňáky tak ani nemusel mrzet neuznaný gól Conora Sharyho, který úspěšnou trenérskou výzvou odvolala hostující střídačka.

Pittsburgh tak po úchvatném obratu porazil Detroit 5:3 a připisuje si další dva body do tabulky Východní konference. Penguins nadále drží krok s Rangers a Montrealem, naopak Red Wings strádají.

59:20 Matt CULLEN - 5:3

59:20
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Po Greenově ráně od modré čáry se kotouč odrazil k Patricu Hörnqvistovi, jenž obloučkem vyslal do brejku MATTA CULLENA. Tomu se sice nepovedlo dovést kotouč do odkryté branky, byl ale faulován Tomášem Tatarem a rozhodčí tak uznávají technický gól! Asistence: Patric Hörnqvist a Sidney Crosby.

58:59
    Před závěrečnou minutou třetí části hry si hostující trenér Jeff Blashill bere pochopitelně oddechový čas.

58:59
    Vyhození Krise Letanga skončilo o malý kousek mimo prázdnou branku, píská se tak zakázané uvolnění Penguins.

58:35
    Zatím se Detroitu nedaří ani na delší dobu usadit v útočném pásmu, domácí se zatím v klidu brání.

58:07
    Jared Coreau sprintuje na střídačku, Red Wings se pokusí o vyrovnání v šesti hráčích v poli!

57:50
    Pittsburgh hraje v závěrečných minutách třetí třetiny zatím výborně, s kotoučem se drží daleko od vlastní branky.

57:22
    Sidney Crosby nyní fantastickou přihrávkou od mantinelu našel před brankou osamoceného Krise Letanga, který ztroskotal na Coreauovi!

57:01
    Kris Letang posílá kotouč za hostující branku, Penguins už se nikam moc neženou.

56:26
    Tomáš Jurčo nyní mohl potrestat obrovské nedorozumění v obraně Penguins. Na slovenského útočníka zívala prázdné branka, kterou však Jurčo z úhlu nedokázal trefit!

55:56
    Malkinova formace si sice v útočné třetině nevytvořila žádnou šanci, důležité pro Pens je, že se hraje daleko od Fleuryho branky.

55:20
    Conor Sheary se dostal do další slibné střelecké příležitosti, z pravé strany se mu nepodařilo trefit branku.

54:41
    Pittsburgh se sice radoval z další branky, kterou ovšem rozhodčí po úspěšné trenérské výzvě hostujícího realizačního týmu odvolali. Conor Sheary si tak branku musí zase ze svého konta škrtnout, na vině bylo postavení Patrica Hörnqvista v brankovišti a bránění Coreauovi v chytání.

53:50
    Thomas Vanek našel parádní přihrávkou Dylana Larkina, který z minusového úhlu už nedokázal vměstnat kotouč mezi tři tyče!

53:27
    Aktivní napadání domácím opět přinesl zisk kotouče, Malkin se svými parťáky se tentokrát neprosadili.

52:50
    Matt Cullen se dostal do menších potíží u vlastní branky, ze kterých se nakonec dokázal dostat.

52:29
    Marc-Andre Fleury si v naprostém klidu stáhl kotouč do své lapačky po střele Drew Millera.

52:04
    Nick Bonino se zkusil prosadit individuálně, proti přesile se ovšem nedostal do zakončení.

51:23
    Nyní mají co dohánět hosté z Detroitu, proti rozjetým domácím to už budou mít Red Wings ale velmi těžké.
    50:54 Phil KESSEL - 4:3

50:54
    Penguins dokonávají obrat! Po dalším tlaku v útočném pásmu předal Kris Letang v rohu puk Carlu Hagelinovi, který po rychlé otočce kolem Kronwalla poslal přesnou přihrávku před branku na číhajícího PHILA KESSELA, který nedal Coreauovi šanci! Asistence: Carl Hagelin a Kris Letang.

50:30
    PPG Paints Arenou nyní obíhá mexická vlna. Jak neobvyklý způsob zábavy v halách NHL.

49:59
    Tatarovu střelu nyní srazil Olli Määttä vysoko do ochranné sítě, vhazovat se bude po levé ruce Marca-Andre Fleuryho.

49:28
    Tomáš Tatar nemůže pokračovat v útoku, jelikož se dostal do postavení mimo hru.

49:00
    Penguins se opět dostávají do tlaku v útočném pásmu, po Letangově přihrávce pálil Crosby do připraveného Coreauho betonu.

48:29
    Po pravém křídle se vyřítil ke střele Riley Sheahan, branku netrefil. Následný pokus Thomase Vaneka končí úspěšným semaforem v podání Fleuryho.

47:58
    Nyní se hraje úžasná pasáž hry. Marc-Andre Fleury zastavil nepříjemnou střelu Luka Glendeninga z mezikruží.

47:34
    Phil Kessel se řítil po pravém křídle do šance, jeho střela skončila mimo branku.

47:03
    Na druhé straně si Red Wings snaží vzít své vedení rychle zpátky, elitní formace se však v útočném pásmu neprosadila.
    46:28 Justin SCHULTZ - 3:3

46:28
    Domácí srovnávají na 3:3! Penguins se dostali do obrovského tlaku při poskytnuté výhodě, Coreau ještě dokázal zastavit střelu Jevgenije Malkina. Ian Cole následně nabil na ránu JUSTINU SCHULTZOVI, který našel mezeru v Coreauově postoji! Asistence: Ian Cole a Jevgenij Malkin.

45:59
    Eric Fehr našel před brankou hokejku Scotta Wilsona, který tečoval kotouč mimo tři tyče.

45:18
    Marc-Andre Fleury musel dávat pozor na štiplavou střelu Thomase Vaneka, který prověřil domácího brankáře.

44:43
    Tvrdá rána Briana Dumoulina od modré čáry proletěla jen kousek vedle Coreauovy branky.

44:02
    Kunitzovu střelu dokázala obrana Detroitu zablokovat, následný pokus Justina Schultze zlikvidoval Coreau.

43:36
    Po dalším střeleckém pokusu Luka Glendeninga skončil kotouč v ochranné síti.

43:17
    Na druhé straně se musel činit Marc-Andre Fleury, který zastavil střelu Luka Glendeninga z pravého křídla.

42:49
    Kotouč nyní skončil v ochranné síti za Fleuryho brankou, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
    42:05 Nick BONINO - 2:3

42:05
    Penguins se dostali do dalšího tlaku v útočném pásmu, ze kterého vytěžili důležité snížení na rozdíl jedné branky! NICK BONINO vypálil z pravého kruhu střelu, na kterou Coreau nedokázal kvůli několika hráčům před sebou včas zareagovat! Asistence: Ian Cole a Bryan Rust.

41:40
    Jared Coreau musel dávat pozor na nepříjemně schovanou střelu Justina Schultze.

40:57
    Phil Kessel hledal před brankou Carla Hagelina, pas nebyl zcela ideální, Penguins se ale nadále drží v útočném pásmu.

40:26
    Red Wings vletěli do třetí třetiny s velkou vervou. Fleury musel dávat pozor na střelu z úhlu a následný projektil Dannyho DeKeysera od modré čáry.

Zblokované střely: 9:11

Nejvíce střel: Bryan Rust, Conor Sheary, Jevgenij Malkin a Sidney Crosby 3 – Gustav Nyquist, Tomáš Tatar, Tomáš Jurčo, Anthony Mantha a Henrik Zetterberg 2
    Největší čas na ledě: Kris Letang 16:32 – Mike Green 16:28

Velké překvapení se dnes rodí na ledě PPG Paints Areny. Detroit ve druhém dějství ještě zvýšil svůj náskok a je velmi blízko důležité výhře.

Ve 28. minutě nejdříve navýšil vedení hostů parádní střelou Frans Nielsen. O chvíli později se ovšem prosadil na druhé straně Phil Kessel.

Detroitu se ale podařilo vzít dvoubrankové vedení zpět. V závěru třetiny sice hosté nevyužili přesilovou hru, krátce po jejím skončení ale zúročil tlak Dylan Larkin.

Red Wings tak po 40 minutách hry vedou na ledě Pittsburghu 3:1.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:48
    Penguins se ještě v závěru druhé třetiny snaží o snížení, Crosbyho přihrávka na své spoluhráče před branku neprošla.

39:10
    V ofsajdu tentokrát na druhé straně Pittsburgh, ačkoliv se to Malkinovi vůbec nelíbí.

38:53
    Jared Coreau musel zasahovat proti nepříjemné střele Chrise Kunitze z pravého kruhu.

38:29
    Red Wings se při dalším přechodu do útoku dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
    38:14 Dylan LARKIN - 1:3

38:14
    Detroit právě vstřelil branku!
    Přesně v době, kdy vyloučený Cole naskočil zpátky na led, Red Wings udeřili! Thomas Vanek zatáhl kotouč do útočného pásma a nezištnou přihrávkou bekhendem našel na druhé straně volného DYLANA LARKINA, který svižnou ranou propálil Fleuryho! Asistence: Thomas Vanek a Mike Green.

37:35
    Dylan Larkin v rychlosti zatáhl kotouč do útočného pásma, kde se konečně podařilo Detroitu usadit.

37:03
    Brian Dumoulin opět osvobozuje Tučňáky, kteří se zatím v oslabení brání na jedničku.

36:39
    Marc-Andre Fleury rychle vytřepal kotouč z lapačky a hokejkou poslal kotouč přes všechny čáry.

36:12
    V závěru druhé třetiny si Detroit zahraje přesilovou hru. Na trestnou lavici za faul vysokou holí míří obránce Ian Cole.

35:47
    Patric Hörnqvist vypálil z ideální pozice mezi kruhy, zamířil ovšem nad branku.

35:08
    Marc-Andre Fleury musel dávat pozor na střelu Thomase Vaneka, na druhé straně po dalším rychlém výpadu vypálil Conor Sheary.

34:37
    Malkin s Kesselem se řítili do další šance, tentokrát si ve finální fázi neporozuměli ideálně.

34:05
    Zakázané uvolnění Red Wings vrátí hru zpátky před branku Jareda Coreaua.

33:48
    S blížícím se závěrem druhého dějství se tempo hry opět stupňuje, hraje se vynikající hokej.

33:13
    Tlak Penguins se stupňuje. Coreau se svými spoluhráči nejdříve ustál skrumáž před brankou, následně zastavil i Crosbyho střelu.

32:40
    Na konci rychlé akce Penguins stál tentokrát Justin Schultz, jehož střelu dokázala pozorná obrana Detroitu zblokovat.

32:06
    Do samostatného úniku se hnal Anthony Mantha, kvůli výborné defenzivní práci Dumoulina ovšem nedokázal ani zakončit. Fleury následně zlikvidoval střelecký pokus Tomáše Tatara.

31:33
    Vstřelená branka výrazně nakopla domácí hráče, kteří se rychle snaží o vyrovnání.
    31:00 Phil KESSEL - 1:2

31:00
    Domácím se povedlo konečně udeřit! Detroit zaváhal při střídání, Fleury rozjel rychlou přihrávkou akci, v jejímž závěru našel Jevgenij Malkin na pravém křídle osamoceného PHILA KESSELA, který usměrnil kotouč mimo dosah Coreaua! Asistence: Jevgenij Malkin a Carl Hagelin.

30:37
    Carl Hagelin přihrál před branku na Nicka Bonina, který nedokázal v těžké pozici trefit ve vzduchu letící kotouč.

30:04
    Domácí hráči se dostali do postavení mimo hru, po další komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

29:51
    Red Wings se v útočné třetině neprosadili a na druhé straně se dostal do šance Nick Bonino, bekhendovou střelu z bezprostřední blízkosti branky otřel o pravou tyč!

29:06
    Další působení Penguins s kotoučem v útočném pásmu nemělo dlouhého trvání, po komerční přestávce nicméně domácí hráči zvýšili aktivitu.

28:31
    O snížení se mohl postarat Jevgenij Malkin, který vypálil z pravé strany, Coreau sice ani nevěděl jak, kotouč ale zastavil!
    28:00 Frans NIELSEN - 0:2

28:00
    Red Wings se podařilo ubránit oslabení domácích a se skončením Ericssonova trestu se do útoku vydal FRANS NIELSEN, který společně s naskakujícím Ericssonem vytvořil přečíslení dvou na jednoho. Dánský útočník vzal situaci na sebe a rychlou střelou se trefil přesně k levé tyči! Asistence: Riley Sheahan a Danny DeKeyser.

27:53
    Jonathan Ericsson skáče zpátky na led, Red Wings hrají v plném počtu.

27:10
    Po Crosbyho přihrávce se kotouč nedostal až k Malkinovi, následná rána Krise Letanga byla zablokována.

26:33
    Jared Coreau si nyní musel dát pozor na Malkinovu přihrávku před branku, proti Hörnqvistově střele ale byly připraveny položené betony debutujícho brankáře.

26:14
    Penguins se dnes zatím v přesilových hrách nedaří, po Letangově nepřesné přihrávce se hostům podařilo vyhodit.

25:53
    Pittsburgh si zahraje další přesilovou hru. Za nedovolené bránění je vyloučen hostující obránce Jonathan Ericsson.

25:10
    Další rychlý výpad Detroitu zakončil Mike Green střelou ze slibné pozice, obránce Rudých křídel ale netrefil branku.

24:32
    Sražená rána Olliho Määttä od modré čáry končí v ochranné síti za Coreauovou brankou.

24:09
    První vážnější situace ve druhé třetině. Marc-Andre Fleury si poradil se střelou Jonathana Ericssona z mezikruží i s následnou dorážkou Tomáše Jurča z brankoviště!

23:30
    Co se ale ani ve druhé části hry nezměnilo je minimální počet přerušení.

22:56
    Hostující hráči se v útočném pásmu neprosadili, druhá třetina se zatím nehraje v tak svižném tempu jako první dvacetiminutovka.

22:20
    Detroit vstoupil do druhé části hry hodně aktivně a domácí zatím marně hledají protihru.

21:47
    Henrik Zetterberg se vrací z trestné lavice, Detroit zvládl první oslabení skvěle a hraje už v plném počtu.

21:14
    I další pokus Penguins o kombinaci v útočné třetině nebyl stoprocentní, Jared Coreau v klidu sebral puk po slabém pokusu Chrise Kunitze.

20:36
    Pittsburgh se nedokázal ani napodruhé usadit během početní výhody v útočném pásmu, Red Wings se zatím brání výborně.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 2:02.

Československá stopa po první třetině:

Tomáš TATAR (DET) – 0+1, 1 střela, účast na ledě +1, čas na ledě 4:42
    Tomáš JURČO (DET) – 0+0, 1 střela, účast na ledě 0, čas na ledě 5:59
    Henriku Zetterbergovi se proti Pittsburghu dlouhodobě daří. V 18 zápasech v kariéře proti Penguins nastřádal už 20 bodů za 11 gólů a devět asistencí.

Přesilové hry: 0/1-0/1

Nejvíce střel: Chris Kunitz, Bryan Rust, Conor Sheary a Sidney Crosby 2 – Henrik Zetterberg 2
    Největší čas na ledě: Kris Letang 8:36 – Danny DeKeyser 8:51

První třetina byla odehrána ve velmi svižném tempu. Pittsburgh byl v úvodní části hry herně lepším týmem, kotouč měl více na svých hokejkách a vytvořil si i více brankových příležitostí. Hokej se ale hraje na góly a ten jediný zatím vstřelili hosté z Detroitu.

Ve 14. minutě se po rychlém protiútoku prosadil parádní bekhendovou střelou Henrik Zetterberg. Výborný výkon zatím odvádí v detroitské brance debutant Jared Coreau, který pokryl 11 střel Penguins.

Red Wings tak po první dvacetiminutovce překvapivě vedou na ledě Pittsburghu 1:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:47
    Nyní už se vylučovat bude. Na trestnou lavici za hákování míří zatím jediný střelec zápasu Henrik Zetterberg.

19:21
    Crosby vysunul do útoku Patrica Hörnqvista, který byl, zdálo se, zcela jasně podražen. Rozhodčí ovšem vylučovat ke zděšení domácích fanoušků nebudou.

18:38
    Tečovaná střela Rileyho Sheahana končí na plexiskle za Fleuryho brankou.

18:03
    Conor Sheary skáče z trestné lavice zpátky do hry, Penguins hrají v plném počtu.

17:36
    Bryan Rust se nyní při vlastním oslabení dokonce vyřítil do šance, svůj výpad nedotáhl do úspěšného konce.

16:58
    V pokračujícím průběhu početní nevýhody se Pittsburghu daří držet Detroit na distanc, už dvakrát se povedlo domácím vyhodit.

16:31
    Tomáš Tatar se dostal k bekhendové střele, se kterou neměl Fleury sebemenší problém.

16:03
    Red Wings si jako první zahrají v dnešním zápase přesilovou hru. Na trestnou lavici za hákování míří Conor Sheary.

15:38
    Dylan Larkin byl při své střele z prostoru mezi kruhy faulován, Detroitu je poskytnuta výhoda.

15:07
    Icing tentokrát na straně Pittsburghu, vhazovat se bude v obranném pásmu Penguins.

14:44
    Anthony Mantha posílal další šikovnou přihrávku do předbrankového prostoru, situaci si tentokrát domácí hokejisté pohlídali.

14:03
    Kotouč sražen do ochranné sítě za Coreauovou brankou, následuje teprve první reklamní pauza dnešního klání.
    13:31 Henrik ZETTERBERG - 0:1

13:31
    Red Wings se ujímají trochu překvapivě vedení! Crosby ztratil puk v přechodu do útoku a hosté vypálili do rychlého protiútoku. Anthony Mantha předložil puk HENRIKU ZETTERBERGOVI, který se předvedl parádní a rychlou kličkou do bekhendu a následnou střelou pod horní tyčku! Asistence: Anthony Mantha a Tomáš Tatar.

13:11
    Jevgenij Malkin si potáhl kotouč na střed a upadl, ani po jeho pádu se nebude vylučovat.

12:40
    Hraje se hodně plynule, přerušení hry ještě neumožnilo ani jednu komerční přestávku. Po Larkinově objetí branky nyní Red Wings nic nevytěžili.

12:07
    Carl Hagelin se s kotoučem protlačil až před branku, Coreau si s jeho výpadem poradil. Následná střela Trevora Daleyho byla sražena.

11:35
    Bryan Rust si nejrychleji našel puk ve skrumáži před brankou, bekhendovou střelou minul branku.

10:53
    Scott Wilson upadl ve středním pásmu po tvrdém souboji, rozhodčí zůstávají klidní, vylučovat nebudou.

10:24
    Letangovu střelu zastavil obětavým zákrokem Anthony Mantha, Detroit posílá kotouč do středního pásma.

10:00
    Henrik Zetterberg posílal střílenou přihrávku před branku, kotouč se zastavil o boční konstrukci branky.

09:26
    Další tečovaný pokus Olliho Määttä už byl mnohem nebezpečnější, Coreau si dokázal poradit.

08:57
    Penguins opět v tlaku v útočné třetině, nahození Iana Cola od modré čáry skončilo sražené v rohu kluziště.

08:12
    Úvod utkání je plný brankových příležitostí! Rychlou akci hostů zakončoval po Nielsenově parádní přihrávce Tomáš Jurčo, Fleury vytáhl další vynikající zákrok!

07:55
    Delší pasáž hry bez přerušení ukončuje až zakázané uvolnění Detroitu, hra se stěhuje zpátky před branku Jareda Coreaua.

07:14
    Matt Cullen se snažil natlačit s kotoučem před branku, což se mu ovšem nepovedlo.

06:34
    Z velkého tlaku Pittsburghu se paradoxně urodila obrovská šance Red Wings! Anthony Mantha uháněl sám na Fleuryho, jehož svižnou střelou nedokázal překonat!

06:10
    Penguins opět zamkli své soupeře v jejich obranném pásmu, Malkinova řada zatím jen kombinuje.

05:34
    Ani další střelecký pokus Dannyho DeKeysera se mezi tři tyče nevešel, dopředu už spěchají na druhou stranu domácí.

05:13
    Dylan Larkin vypálil nenápadnou ránu po rychlé otočce, puk skončil vedle Fleuryho branky.

04:41
    Pittsburgh se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude v prostoru mezi modrými čarami.

04:18
    Justin Schultz neměl komu rozehrát, a tak kotouč poslal kolem mantinelu až na útočnou modrou čáru.

03:49
    Marc-Andre Fleury sbalil letící kotouč kolem jeho branky do své lapačky, vhazovat se bude po pravé ruce domácího brankáře.

03:12
    Na druhé straně nahazoval od modré čáry Mike Green, kotouč až k Fleurymu nedošel, zastavil se na blokujícím hráči Pens.

02:37
    Pittsburgh si vytvořil velký tlak, během kterého dokázali domácí i protočit své řady. Scott Wilson našel ve výborné střelecké pozici Sidneyho Crosbyho, který poslal svou střelu jen do připravené lapačky Jareda Coreaua!

01:59
    Sidney Crosby vyslal do úniku Conora Shearyho, který s bekhendovou kličkou nevyzrál na Coreaua, jenž se musel hodně činit!

01:20
    Penguins ze svého působení v útočném pásmu nevytěžili žádné zakončení, Jared Coreau stále čeká na svůj první zákrok v NHL.

00:47
    Po zaváhání Daleyho se ke střele dostal Tomáš Jurčo, z levého kruhu minul branku.

00:22
    Utkání začalo rychlým ofsajdem Detroitu, na který hosté navázali o chvíli později zakázaným uvolněním.

00:01

Hymna je za námi, nyní už tak nic nebrání úvodnímu vhazování dnešního zápasu!

PPG Paints Arenou právě zní americká hymna, kterou přednáší Sarah Marinceová.
    Největších ovací se při předzápasovém ceremoniálu dostalo Mariu Lemieuxovi.

Na ledovou plochu postupně nastoupila většina hráčů z mistrovských sezon 1991 a 1992. Jako poslední si vysloužil ohromné ovace Mario Lemieux.

Jeden z dalších členů vítězných týmů Jaromír Jágr se ceremoniálu nemohl zúčasnit, aktuálně totiž nastupuje za Floridu k zápasu na ledě Ottawy.

Na ledové ploše probíhá předzápasový ceremoniál k 50leté historii Penguins. Samotné utkání začne s několikaminutovým zpožděním oproti plánu, jak je koneckonců u NHL tradičním zvykem.

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (M. Murray) – Määttä, Letang, Dumoulin, Daley, Cole, J. Schultz – Sheary, Crosby (C), Hörnqvist – Kunitz (A), Malkin (A), Rust – Hagelin, Bonino, Kessel – S. Wilson, Cullen, Fehr.

Detroit Red Wings: Coreau (Mrázek) – DeKeyser, Green, Kronwall (A), Ouellet, Ericsson, Sproul – Tatar, Zetterberg (C), Mantha – Nyquist, D. Larkin, Vanek – Jurčo, Nielsen, Glendening – D. Miller, Sheahan, Ott.

Rozhodčí: G. Hebert, St. Pierre – Driscoll, Mach.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Pokud byste měli k dnešnímu online přenosu jakékoliv otázky, připomínky nebo dotazy, nebojte se mě kontaktovat na mém Twitteru!

Petr MRÁZEK (DET) – 15 zápasů, 6 výher, úspěšnost zásahů 90,7%, průměr obdržených branek 2,83, žádné čisté konto
    Tomáš TATAR (DET) – 24 zápasů, 7 bodů (3+4)
    Tomáš JURČO (DET) – 2 zápasy, 0 bodů
    Jared Coreau si v 25 letech dnes odbude debut v NHL! Petr Mrázek začne jen na střídačce...

DETROIT RED WINGS

25 sezon. Tak dlouho nechyběli Red Wings ve vyřazovacích bojích. V posledních letech má s postupem omlazený kádr Detroitu vždy problém. Řada expertů očekává, že v letošním ročníku úchvatná série Rudých křídel skončí.

Aktuální postavení Red Wings jim dává za pravdu. Detroit se od začátku sezony nachází mimo postupové pozice, nyní je s 25 body až na 12. místě Východní konference, jejíž tabulka je, nutno dodat, velmi nabitá.

V kádru týmu z Hockeytownu nenajdeme žádného borce v popředí tabulky produktivity. Nejvíce bodů zatím nasbíral kapitán Henrik Zetterberg, který se ovšem s 16 body (4+12) nachází až v sedmé desítce bodování celé ligy.

PITTSBURGH PENGUINS

Pittsburghu se po trenérem Mikem Sullivanem daří. Progresivní kouč loni pozvedl Tučňáky takovým způsobem, že z nepostupujících míst do play off se parta kolem Sidneyho Crosbyho na jaře radovala ze Stanley Cupu. Penguins se zatím daří i v letošním ročníku.

Aktuálně jsou Pens na 3. místě Východní konference za Montrealem a NY Rangers. Na svém kontě mají 31 bodů (24 zápasů – bilance 14-7-3). V posledních zápasech mají Tučňáci nevyrovnané výkony, výhra střídá prohru, padá hodně gólů.

Tým tradičně táhne Sidney Crosby, který i přes pár vynechaných zápasů na začátku sezony nastřílel už úctyhodných 16 gólů a vládne střelecké tabulce celé ligy. Kapitán Pens se pomalu posouvá i tabulkou produktivity, kde mu patří 5. místo.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího hokeje! Jubilejní 100. ročník NHL je už téměř dva měsíce v plném proudu a sezona nabírá rychle obrátky. Sobotní noc nabídne celkem 12 zápasů, v tomto online přenosu budeme sledovat utkání mezi Pittsburgh Penguins a Detroit Red Wings..

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.