Sparta – Vítkovice 3:4 (po pr.) | Třinec – Pardubice 3:2 (po pr.) | K. Vary – Chomutov 4:5 (0:1 po s.n.)
Zlín – Kometa Brno 4:3 (kon.) | Plzeň – Liberec 5:2 (kon.) | Olomouc – Litvínov 7:1 (kon.)
Mountfield HK – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
HC Olomouc
7:1 (2:0, 3:0, 2:1)
HC VERVA Litvínov
Neděle 04.12.2016, 17:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Tipsport extraliga • 27. kolo

58:45
    Viktor Hübl na druhé straně trefuje brankovou konstrukci!
    48:27 Miloslav HOŘAVA - 7:1
    Zdroj: Hokejka TV

48:27
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Hosté si připisují první gól, v početní výhodě dorazil puk do odkryté branky MILOSLAV HOŘAVA. Asistence: Kristián Reichel, Michal Trávníček.

46:32
    Hosté si zahrají minutu a jednačtyřicet sekund přesilovou hru pět na tři. Jaroměřský (OLO) vyloučen za hákování.

46:24
    Hořava byl sám před Konrádem, puk mu ale nesedl přesně na hůl, takže si jej rovnal a domácí brankář se mezitím dokázal přemístit.

46:13
    Hosté dostávají k dispozici přesilovou hru. Galvas (OLO) si odsedí dvě minuty za podražení.

46:11
    Velká šance Litvínova! Černý dorážel sám před Konrádem, ten dokázal špičkou betonu puk dostat mimo tři tyče.
    41:44 Jan EBERLE - 7:0

41:44
    Olomouc právě vstřelila branku!
    JAN EBERLE nejprvé hledal před brankou volného Petra Strapáče, toho nenašel, puk se k němu dostal nazpátek a domácí forvard přidává sedmou branku dnešního utkání. Asistence: David Ostřížek.
    40:37 Marek LAŠ - 6:0

40:37
    Domácí přidávají v úvodu třetiny šestou branku! MAREK LAŠ dostal za Hüblova záda odražený kotouč. Asistence: František Skladaný.

36:07
    Druá přesilová hra pro domácí. Lukeš (LIT) vyloučen za podražení.
    35:03 Juraj MIKÚŠ - 5:0

35:03
    Domácí odsakují na rozdíl pěti branek! JURAJ MIKÚŠ dostal přesnou přihrávku do mezikruží a svou střelou se nemýlil. Asistence: Miroslav Holec.

30:05
    Do velké šance se zničehonic dostal Hübl, nejprve trefil Konráda, ten puk vyrazil, ale dostal se mimo branku. Kotouč se znovu dostal k Hüblovi, který měl před sebou prázdnou branku, ale Škůrek zastoupil domácí brankáře a puk vyrazil pryč.

29:18
    Miroslav Holec se dostal do samostaného úniku, na Hübla si ale nepřišel.
    28:39 Jakub MATAI - 4:0

28:39
    JAKUB MATAI dostal nabito na modré čáře, vypálil a přes klubko hráčů doputoval až do hostující branky. Asistence: František Skladaný.

27:29
    Druhé trestné střílení v zápase! Gerhát byl v samostatném úniku podražen.

23:05
    Holec s Tomášem Mikúšem se dostali do úniku dva na jednoho, první jmenovaný vzal zodpovědnost na sebe, obhodil si obránce, ale jeho bekhendový pokus již neměl dostatečnou razanci, aby prošel pod Hüblovými betony.

22:22
    Další šance Olomouce. Laš se dostal do samostatného úniku, byl faulován a pojede trestné střílení!
    21:50 Petr STRAPÁČ - 3:0

21:50
    Kohouti si připisují třetí branku. Eberle na sebe natáhl protihráče, poslal puk PETRU STRAPÁČOVI, který natřikrát z blízkosti dorazil puk za Hübla. Asistence: Jan Eberle.
    19:25 Jan KNOTEK - 2:0

19:25
    Z nenápadné akce se domácí prosazují podruhé v utkání. JAN KNOTEK trefil přesně horní růžek Hüblovy branky. Asistence: František Skladaný.

11:55
    První přesilovou hru si zahrají i hosté. Juraj Mikúš (OLO) si odsedí dvě minuty za hákování.

08:19
    První přesilová hra pro domácí. Kubát (LIT) podrazil domácího útočníka v předbrankovém prostoru a odpyká si dvě minuty na trestné lavici.

06:58
    Knotek se Skladaným unikali dva na jednoho, Skladaný si připsal druhou gólovou šanci v zápase, ale ani tentokrát nebyl úspěšný. Knotkova bekhendová dorážka mířila těsně mimo branku.
    01:37 Miroslav HOLEC - 1:0

01:37
    Domácí proměňují úvodní tlak v branku. Před Hüblem se dostal ke střele Tomáš Mikúš, tu ještě hostující gólman vyrazil, ale pouze k MIROSLAVU HOLCOVI, který svou šanci proměnil. Asistence: Tomáš Mikúš, Jakub Matai.

Kamila Ludwigová

Branky a nahrávky: 2. Holec (T. Mikúš, Matai), 20. J. Knotek (Skladaný), 22. Strapáč (Eberle), 29. Matai (Skladaný), 36. J. Mikúš (Holec), 41. Laš (Skladaný), 42. Eberle (Ostřížek) – 49. M. Hořava (Reichel, Trávníček)

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Jaroměřský, Rašner, Matai, J. Galvas – Laš, J. Knotek, Skladaný – Holec, J. Mikúš, T. Mikúš – Strapáč, Ostřížek, Eberle – Burian, Herman, Fořt.
    HC VERVA Litvínov: J. Hübl (Petrásek) – Kubát, Gula, Sörvik, T. Pavelka, Z. Sklenička, F. Pavlík, Kokeš – Lukeš, V. Hübl, Gerhát – J. Černý, R. Hanzl, M. Hanzl – Trávníček, Reichel, M. Hořava – J. Doležal, Válek, Jurčík.

Rozhodčí: Šír, Pavlovič – Blümel, Zavřel