Pittsburgh – Arizona 7:0 (kon.) | Montreal – Boston 1:2 (po pr.)
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Boston Bruins
Úterý 13.12.2016, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

To už je z mé strany vše. Na počtenou! (04:34:24)
    Úsměvná momentka z úvodu prodloužení, kdy na ledě skončil jak brankář Rask, tak i hlavní rozhodčí.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 30:29 (8:7, 12:13, 10:7, 0:2)
    Zblokované střely – 8:26
    Vyhraná vhazování – 28:31
    Trestné minuty – 9:17
    Hity – 31:34

Boston přerušil sérii tří porážek v řadě, když dokázal v prodloužení zvítězit 1:2 v Montrealu. Hosté se ujali vedení v závěru druhé části, kdy se prosadil Adam Czarnik. Habs se dočkali vyrovnání až v čase 56:48. Před brankou se dostal k odraženému kotouči Paul Byron a uklidil ho za záda jinak výborného Raska. V prodloužení nejprve dopravil puk za brankovou čáru David Krejčí, ale tento gól ještě nebyl uznán pro kontakt Pastrňáka s domácím gólmanem. Bruins to ale mrzet nemusí, neboť v čase 63:20 rozhodl Ryan Spooner.

63:20 Ryan SPOONER - 1:2

63:20
    Bruins právě vstřelili branku!
    Gól Krejčího sice uznán nebyl, ale hosté nakonec v prodloužení přeci jen vítězí! Torey Krug v útočném pásmu narazil puk RYANOVI SPOONEROVI, který najížděl sám na Price a překonal ho rychlou forhendovou kličkou, kdy zasunul kotouč mezi roztažené betony domácího gólmana. Asistence: Torey Krug.

62:48
    Marchand v útočném pásmu podržel puk a počkal si na Toreyho Kruga. Ten vystřelil prudce, ale Price byl na místě.

62:04
    Zakončení Beaulieua bylo sraženo do ochranné sítě. Buly před Raskem.

61:43
    Z pravého kruhu střílel Gallagher, zamířil nad.

61:11
    Už se opět hraje, útočnou akci rozjíždí domácí trojice.

60:57
    Ano, gól neplatí pro nedovolený kontakt Pastrňáka s brankářem Pricem!

60:57
    Bude se ale telefonovat. Vypadá to, že puk přeci jen skončil těsně za čárou, ale David Pastrňák v brankovišti atakoval domácího gólmana.

60:57
    Neskutečné! Nájezd Davida Pastrňáka zastavil Carey Price, ale David Krejčí už dorážel do zcela odkryté branky. Trefil ale jen tyčku a následně se puk ocitl pod Pricem!

60:25
    Hned dva hráči Montrealu se řítili na hostující branku, ale vše vyřešil rychlým vyjetím Tuukka Rask. Ten byl následně sražen Mitchellem, ale vylučovat se nebude.

60:01

Utkání končí po 60 minutách remízou 1:1. Prodloužení domácím zařídil v čase 56:48 Paul Byron. Budeme tedy sledovat atraktivní hru 3 na 3.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:56
    Do dobré příležitosti se dostal v samotném závěru Tomáš Plekanec. Zakončení mu vyšlo na bekhend a Rask nemusel zasahovat.

59:24
    Hostující kouč Claude Julien si vyžádal oddechový čas.

59:24
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Raskem.

58:53
    Po pravé straně se snažil proniknout před branku Paul Byron. zastavil ho Zdeno Chára.

58:02
    Do konce třetí třetiny zbývají jen dvě minuty.

57:33
    Publikum v Bell Centre ožilo a žene domácí za rozhodujícím gólem.
    56:48 Paul BYRON - 1:1

56:48
    Montreal právě vstřelil branku!
    Přeci jen se domácí prosazují! Torrey Mitchell sice z mezikruží neprostřelil hostující obranný val, ovšem puk se následně odrazil k PAULOVI BYRONOVI a ten ho zametl za již ježícího Tuukku Raska – 1:1. Asistence: Torrey Mitchell a Andrej Markov.

56:38
    Buly bylo nařízeno ve středním pásmu. Tuukka Rask pochytal všech 28 střel Montrealu.

56:21
    Do protiútoku se řítil Dominic Moore. Z otočky domácí klec netrefil.

55:32
    Habs v postavení mimo hru.

54:59
    Pět minut do konce třetí třetiny. Domácí se stále nemohou prosadit.

54:26
    Od modré vypálil Shea Weber. Rask puk viděl a schoval ho do lapačky. Je tu poslední reklamní přestávka.

53:42
    Zakázané uvolnění Bostonu, hra se stěhuje před Tuukku Raska.

53:28
    Po vhazování vystřelil Carlo. Price má puk ve výstroji.

53:25
    Acciari vyrazil dopředu po pravém křídle. Jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

53:12
    I necelých sedm minut před koncem drží hosté nejtěsnější vedení. Obrana Bruins navíc domácí nepouští do šancí.

52:25
    Lehkonen schytal čistý bodyček od Adama McQuaida.

51:59
    Z levého kruhu vystřelil Brendan Gallagher. Mířil mezi betony, ovšem Rask byl na místě. Reklamní pauza.

51:26
    Rask vyjel poměrně daleko ze své branky a odehrál puk z obranného pásma svého celku.

50:38
    Blíží se čas, kdy už by měli domácí vše hrnout na branku a zatlačit svého soupeře. Zatím se však nic takového neděje.

49:43
    Jeff Petry rozjel křížnou přihrávkou Svena Andrighetta, Carlo jeho střelu vychýlil mimo branku.

49:06
    Hosté v plném počtu, tohle oslabení sehráli výborně.

48:35
    Tohle je hodně nepovedená přesilovka Montrealu. Domácí zatím Raska neohrozili.

48:04
    Marchand znovu posílá puk až Priceově brance.

47:43
    Hráči Bostonu vyhazují a mohou vystřídat.

47:09
    Hned po buly se opřel do kotouče Weber. Hosté ale zblokovali jeho ránu.

47:05
    Dvouminutový trest za vysokou hůl obdržel David Backes. Domácí mají dobrou možnost na vyrovnání.

46:52
    Z pravé strany střílel na Raska Danault, finský gólman vyráží puk za branku.

46:29
    Jemelin schytal hit od Marchanda. Následně si ruský bek na svého soupeře sám vyšlápl, ale vylučovat se zřejmě nebude. Reklamní přestávka.

45:41
    Po levé straně seřítil na Raska Plekanec. Ten jeho střelu vykopl špičkou betonu.

45:06
    Jemelinova střela neprošla až na branku. Hosté dnes velmi dobře blokují pokusy soupeře.

44:16
    Andrew Shaw se dostával za obranu Bostonu. V tísni nedokázal pořádně zakončit.

43:34
    Z levé střely pálil Petry, Raska ale nepřekonal ani on.

43:21
    Očekávaný nápor Habs zatím nepřichází. Uvidíme, kdy domácí opravdu otevřou ofenzivní stavidla.

42:39
    Patrice Bergeron střílel na domácí branku, ale tenhle pokus nemohl Price překvapit.

42:27
    Zakázané uvolnění Montrealu, hra se stěhuje před Price.

41:59
    Beaulieu střílel od modré čáry. Rask měl volný výhled a sáhl si pro puk lapačkou.

41:33
    Kevan Miller zavážel puk do útočného pásma. Čistým hitem ho zbrzdil Petry.

40:53
    Krejčí na útočné modré ztratil puk. Domácí ale nedokázali založit protiakci.

40:17
    Price byl prověřen nahozením ze středního pásma. Gólman Habs puk vyrazil.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 3:31.
    Tuukka Rask takto, ještě za bezbrankového stavu, vychytal Tomáše Plekance.

Statistiky po 2. třetině:
    Střely na branku – 20:20 (8:7, 12:13)
    Zblokované střely – 7:14
    Vyhraná vhazování – 16:23
    Trestné minuty – 9:15
    Hity – 20:19

Také ve druhé třetině jsme sledovali vyrovnaný hokej. Dlouho to vypadalo, že se ani v ní nedočkáme gólu. David Pastrňák na jedné straně nastřelil tyčku a hned z protiútoku Rask fantasticky vychytal Tomáše Plekance. V čase 38:55 se však přeci jen skóre měnilo, když hostující protiútok zakončil přesnou střelou Adam Czarnik. Montreal tak bude muset dohánět jednogólové manko.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:57
    Ještě šance, do které se dostával Andrej Markov. Do jeho střely však obětavě skočil David Pastrňák!

39:38
    Hosté v postavení mimo hru. Ještě jedno přerušení.

39:02
    Poslední minuta druhé třetiny.
    38:55 Austin CZARNIK - 0:1

38:55
    Hosté jdou v závěru třetiny do vedení! Medvědi vyrazili do přečíslení 3 na 2, které vyřešil přesnou střelou zápěstím z levé strany AUSTIN CZARNIK, jenž tak stylově oslavil své 24. narozeniny. Asistence: Adam McQuaid a Ryan Spooner.

38:02
    Obě defenzivy si dnes vedou velice dobře. A když už se urodí nějaká šance, tak jsou na místě oba gólmani.

37:21
    Od modré vypálil Andrej Markov. Puk až na Raska nedolétl.

36:46
    Carey Price zaváhal při rozehrávce za brankou. Pro domácí vše dobře dopadlo.

35:36
    Patrice Bergeron ani nadvakrát nedorazil puk za ležícího Price! Zkušený útočník Bruins letos neprožívá bodově dobrou sezónu.

34:56
    Domácím se na třetí pokus podařilo přejít do útočného pásma, nyní tam bojují o puk.

Ve druhé třetině pálili hráči Montrealu na branku desetkrát, hosté pak osmkrát. Gól jsme ale stále neviděli.

34:08
    Hosté byli vykázáni do středního pásma. Následuje komerční přestávka.

33:27
    Po přihrávce Danaulta pálil z pravého kruhu Max Pacioretty. Rask toho moc neviděl, ale dokázal zakročit.

33:01
    Je to tak, Boston v plném počtu.

32:47
    Domácí přišli o útočné pásmo a ani čtvrtou přesilovku zřejmě nevyužijí.

32:04
    Ve vlastním oslabení zamířil dopředu Riley Nash.V tísni zakončoval bekhendem a Price zakročil pravým betonem.

31:44
    Z osy kluziště střílel Markov, Rask puk vyrazil a následně i přikryl.

31:29
    Rask pokryl střelu Radulova z pravého kruhu i dorážku Andrewa Shawa.

31:10
    Puk byl po střele Radulova sražen do ochranné sítě. Vhazuje se před brankou Bostonu.

31:00
    Za hákování je vyloučen Torey Krug. Po reklamní pauze začne přesilová hry Canadiens.

30:38
    Od modré střílel Adam McQuaid, Price jeho pokus vyrazil.

29:39
    Domácí se okamžitě vydali do rychlého protiútoku a z přečíslení 2 na 1 mohl otevřít skóre Tomáš Plekanec. Rask ale dokázal ve skluzu skvěle zasáhnout betony, které stačil naskládat na sebe!

29:31
    David Pastrňák byl blízko úvodnímu gólu zápasu! Český útočník dostal nabito na levý kruh a trefil tyčku!

28:47
    Dobrou práci odvedl za brankou Lehkonen, jenž puk předložil do šance Andrewovi Shawovi. Proti jeho zakončení se však stačil roztáhnout Tuukka Rask!

28:07
    Tuukka Rask má puk ve své lapačce. Následuje reklamní přestávka.

27:41
    Lehké nahození Plekance vyrazil Rask za svou svatyni.

27:21

26:51
    Domácí vyrazili v oslabení dopředu, ale dostali se do postavení mimo hru.

26:33
    Hosté vyslali na branku soupeře hned několik střel. Price nyní přerušil hru po pokusu Davida Krejčího.

26:18
    Z ostrého úhlu pálil Bergeron. Price byl natlačený na svojí tyčce.

25:38
    Plekanec s Byronem domácím ušetřili cenné sekundy v útočném pásmu.

25:20
    Vůbec první přesilovku si zahrají hosté. Andrej Markov podrazil Tima Schallera

25:07
    Střelu Dominica Moora zblokoval obránce Redmond. Vhazovat se bude v útočném pásmu Bostonu.

24:18
    Po levé straně ujel domácí obraně Austin Czarnik. Price výborně vykryl prostor ve své brance.

23:38
    Alexej Jemelin ztratil v souboji přilbu a musí jít vystřídat.

23:00
    Tomáš Plekanec letos zatím nemá střelecké štěstí! Po akci Paula Byrona se český útočník snažil protlačit kotouč za brankovou čáru, ale Tuukka Rask natlačil levý beton na svou tyčku.

22:33

22:16
    Beaulieu pálil od modré čáry. Střela mu však nesedla a nenašla si cestu mezi tyčky.

21:43
    Domácím se dnes přesilovky nedaří. Opět neudrželi útočné pásmo.

20:56
    Hosté vyhazují.

20:32
    Vyloučeným hráčem je John Morrow – držení.

20:32
    Za hostující obranu si nabruslil Paul Byron. Už nestačil pořádně zakončit, ale to bylo způsobeno především faulem vracejícího se obránce...

20:05
    Oba týmy zahajují druhou třetinu se čtyrmi hráči.

20:01
    Habs se dnes opět mohou opřít o beznadějně vyprodané hlediště Bell Centre.

Hity – 13:9

V první třetině gól nepadl, ale nemůžeme tvrdit, že bychom se nudili. Oba rivalové hrají ve vysokém nasazení, což potvrdil také pěstní souboj mezi Toreyem Krugem a Brendanem Gallagherem. Největší gólovou příležitost Bostonu měl v úvodu zápasu právě Krug, proti jehož ráně se včas přesunul Price, na druhé straně pak v přesilovce netrefil odkrytou branku Nathan Beaulieu.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:23
    Kevan Miller dostal trest na nesportovní chování, Alexandr Radulov zase za krosček. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

19:23
    Alexandr Radulov něco křikl na Kevana Millera a ten si to s ním chtěl vyřídit ručně. Rozhodčí ale situaci včas uklidnili.

19:23
    Domácí zahráli na icing.

19:01
    Začíná poslední minuta úvodní části.

18:16
    První třetina se pomalu chýlí ke svému konci. Útočnou akci zakládají ze svého obranného pásma domácí.

17:28
    Chybu Danaulta mohl trestat Patrice Bergeron. Jeho první střelu ale vyrazil Price a dorážku zblokoval holí obránce.

16:23
    Z mezikruží pálil Max Pacioretty. Kapitán Habs netrefil prostor mezi tyčemi.

15:42
    David Pastrňák hledal před brankou svého jmenovce Krejčího. Na něho ale kotouč neprošel.

15:26
    Krug i Gallagher dostávají tresty za bitku a budou svým týmům pět minut scházet.

15:26
    A je tu také bitka! Brendan Gallagher vyzval Toreyho Kruga.

15:14
    Tempo hry je vysoké, nasazení tomuto zápasu rozhodně neschází.

14:22
    Tomáš Plekanec pálil z poměrně ostrého úhlu, Tuukka Rask byl připraven.

13:47
    Zatímco Pastrňák je v pořádku a pokračoval ve hře. Tak Andrew Shaw odešel z ledu hodně otřesený. Nyní už míří na ošetřovnu, kde podstoupí povinné vyšetření.

13:31
    Jemelin sestřelil čistým hitem Davida Pastrňáka. Hosté kontrovali Krugem, který poslal k ledu Andrewa Shawa.

12:59
    Oba týmy předvedly několik nepřesností ve středním pásmu. Sledujeme trochu neurovnanou pasáž.

12:03
    Boston je kompletní, také druhé oslabení hosté přestáli.

11:57
    Torrey Mitchell po levé straně hezky prošel až před branku hostí, ale jeho bekhendovou přihrávku zablokoval obránce.

11:43
    Domácí v postavení mimo hru. Celek Bostonu ukazuje, že je, co se týče bránění oslabení, jedním z nejlepších v NHL.

10:48
    Medvědům se podařilo vyhodit. Před tím prošel Max Pacioretty až před Raska, ale z bezprostřední blízkosti puk nedokázal zvednout.

10:30
    Weber u mantinelu neudržel puk v útočném pásmu a musí se pro něj vracet.

10:02
    Další přesilová hra pro domácí! Brad Marchand zbytečně zahákoval Sheu Webera a oslabuje tedy svůj tým.

09:48
    Od modré střílel Shea Weber, puk ale neprošel na hostujícího gólmana.

08:57

08:36
    A najednou si domácí vytvořili obrovskou šanci! Předvedli rychlou kombinaci, na jejímž konci netrefil úplně odkrytou branku Nathan Beaulieu!

08:15
    Také nyní se Habs vůbec nedostali do útočné třetiny.

07:50
    Bostonu se podařilo vyhodit. Domácím se přesilová hra zatím vůbec nedaří.

07:24
    Alexandr Radulov udělal před modrou čarou kličku a jeden ze spoluhráčů mu přejel do postavení mimo hru.

07:02
    Hosté vyhráli buly a vyhodili.

06:56
    Za hákování je vyloučen Adam McQuaid. Po reklamní přestávce začne přesilovka Montrealu.

06:20
    Domácí předvedli kvalitní obranu na své obranné modré. Zastavili tam dvojici Marchand – Bergeron.

05:28
    Od modré vypálil Markov, Rask puk vyrazil do rohu.

05:12
    Prudkou ránu na Price vyslal Brandon Carlo. Brankář Montrealu svým zákrokem přerušil hru.

04:55
    Rask musel krotit nepříjemné nahození. Puk před ním ještě poskočil, ale gólman Bruins ho dokázal alespoň dostat za svou klec.

04:08
    Nádherná akce hostí! Ti doslova vyšachovali defenzivu Bostonu a Torey Krug už pálil na poloodkrytou branku, ovšem Price se proti jeho střele bleskově přesunul!

03:51
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Careyho Price.

02:57
    Nathan Beaulieu podpořil domácí akci a snažil se dostat puk před branku na Plekance či Paciorettyho. Na ně ale nahrávka neprošla.

02:40
    Žádnou větší šanci jsme zatím neviděli. Útočné akce na obou stranách zastavují obrany.

01:52
    Zakázané uvolnění Bruins.

01:35
    Andrew Shaw bojoval o puk v rohu kluziště, ale tam ho získali hosté. Ti mohou založit další útočnou akci.

00:58

00:52
    Puk byl po ráně Kruga sražen mimo hřiště. Další buly v obranném pásmu Canadiens.

00:50
    První přerušení hry. Vhazovat se bude před Pricem.

00:31
    Marchand s Bergeronem nedokázali překonat domácí obranu na modré čáře. Dopředu může Montreal.

00:01

Dozněly hymny Spojených států amerických a Kanady.

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – S. Weber, Jemelin, Petry, Markov (A), Redmond, Beaulieu – Radulov, Plekanec (A), Pacioretty (C) – Gallagher, T. Mitchell, Byron – A. Shaw, Danault, Lehkonen – Carr, Flynn, Andrighetto.

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Carlo, Chára (C), McQuaid, Krug, K. Miller, Morrow – Backes (C), Bergeron (A), Marchand – Pastrňák, Krejčí, Schaller – J. Hayes, Czarnik, Spooner – Acciari, Riley Nash, D. Moore.

Rozhodčí: Rehman, Meier – Alphonso, Mills.
    David Pastrňák se se svými spoluhráči pečlivě připravuje na začátek utkání.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Československá stopa:
    Tomáš Plekanec (MTL) – 28 zápasů, 13 bodů (2+11)
    David Pastrňák (BOS) – 24 zápasů, 24 bodů (18+6)
    David Krejčí (BOS) – 29 zápasů, 17 bodů (4+13)
    Zdeno Chára (BOS) – 23 zápasů, 6 bodů (1+5)

Montreal Canadiens:
    Letošní sezóna jasně ukazuje, jaký je rozdíl, když stojí v brance Canadiens Carey Price, a když ne. Zatímco v úvodu loňského ročníku se Price zranil a Habs pak ani nepostoupili do play off, tak letos vedou se 41 body tabulku Východní konference. Poslední dva domácí zápasy kanadský celek jasně ovládl, naposledy doma deklasoval Colorado 10:1.