Innsbruck – Znojmo 1:4 (kon.)
HC TWK Innsbruck
1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
HC LERAM Orli Znojmo
Úterý 13.12.2016, 19:15 • Tiroler Wasserkraft Arena • bet-at-home ICE Hockey League • 30. kolo

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek večera. (21:25:16)

Je dobojováno. Znojemští hokejisté se oklepali z nedělní porážky 1:4 v Dornbirnu a dnes porazili (shodou okolností s totožným výsledkem) nedaleký Innsbruck. Vítěznou branku vsítil ve druhé třetině Jan Lattner, v té třetí Orli podali koncentrovaný výkon a domácí v podstatě k ničemu nepustili. Z třízápasového tripu si tak Jihomoravané vezou domů dvě cenná vítězství.

59:54
    Kotouč je ve středním pásmu, je to jasné, Znojmo si připíše důležitou výhru!

58:58
    Někteří diváci už opustili své sedačky, ani jeden tým už se v samotném závěru utkání nikam nežene.

58:00
    Orli právě vstřelili branku!
    A už je to jasné, Znojmo si z Innsbrucku odveze všechny tři body! DAVID BARTOŠ se zmocnil kotouče ve středním pásmu a jednoduchým nahozením ho poslal do odkryté domácí klece. Asistence: Libor Šulák.

57:05
    Innsbrucká svatyně je prázdná, domácí to zkoušejí se šesti bruslaři v poli!

56:48
    Oddechový čas pro domácí.

56:10
    Znojemská rozehrávka doletěla na zakázané uvolnění, žraloci se tak prakticky zadarmo dostanou do útočného pásma.

55:11
    Lattner nyní vybojoval další vhazování v útočném pásmu, Innsbručtí už to budou mít hodně, hodně těžké.

54:13
    Že by bylo rozhodnuto? Veterán Pucher našel chytrou přihrávkou od modré čáry trestuhodně neobsazeného ADAMA HUGHESMANA, který svůj samostatný únik na Chioda vyřešil mazácky! Asistence: Peter Pucher, Jan Lattner.

53:21
    Hlasatel v Tiroler Wasserkraft Areně ohlásil poslední komerční přestávku námi sledovaného utkání mezi Innsbruckem a Znojmem.

52:30
    Fabio Schramm nezachytil kotouč na útočné modré, a domácí tak musejí bleskově opustit znojemskou třetinu kluziště.

51:39
    Yellow Horn to po Bartošově přihrávce zkusil z levého kruhu, Chiodova vyrážečka ale byla ve správný čas na správném místě.

50:58
    Lakos tvrdě vypálil od modré, Chiodo si však připsal vcelku snadný zákrok a domácí už zakládají další protiútok.

50:15
    Necelých deset minut před třetí sirénou Orli vybojovali další buly v útočném pásmu.

49:18
    Žraloci po nějaké době vybojovali buly v útočném pásmu, k tomu ale dojde až po ohlášené komerční přestávce.

48:20
    Domácím se čas začíná pomalu, ale jistě krátit a Patrik Nechvátal je ve třetí třetině stále prakticky bez práce.

47:28
    Rozehrávka Austina Smithe za moc nestála, nicméně Moravané poté jen vrátili kotouč domácím hokejistům.

46:33
    Po nahození z rohu kluziště vznikl před Chiodem nepřehledný závar, už v plném počtu hrající Innsbručtí si však dokázali poradit.

45:50
    Sean McMonagle našel přesnou křižnou přihrávkou napřaženého Yellow Horna, jehož však v klíčový moment zradilo zpracování.

44:55
    Colton Yellow Horn na modré čáře přenechal kotouč rozjetému Vodnému, tomu se ale už vypálit nepodařilo a domácí se osvobodili.

44:18
    Philipp Lindner (INS) se v rohu kluziště provinil zbytečným podražením – přesilovka pro Orly.

42:43
    Šikovný Wronka se obtočil s pukem na hokejce na levém kruhu, ale vystřelit se mu už poté nepodařilo.

41:59
    Dalibor Řezníček to zkusil od modré, jeho pous byl však zblokován. Tlak Orlů ale ještě přetrvává.

41:34
    Zakázané uvolnění v podání západorakouského celku vrací hru do bezprostřední blízkosti Chioda.

40:38
    Domácí ihned po vyhraném úvodním buly nahodili puk do útočného pásma, tam se ale zdrželi jen na pár sekund.

40:01

Po čtyřiceti minutách má Znojmo na ledě Innsbrucku nakročeno k solidnímu výsledku, krátce po začátku druhé poloviny základní hrací doby vrátil Orlům vedení přesnou střelou z pravého kruhu Jan Lattner. Udrží hosté svůj těsný náskok? To začneme zjišťovat ve 20:50.

40:00

39:45
    Puk letí směrem k Nechvátalovi, nikdo se za ním ale nežene. Ve druhé třetině už se nic převratného nestane.

38:56
    Druhá třetina už se pomalu, ale jistě chýlí ke konci, momentálně na ledě sledujeme kombinaci Orlů v útočném pásmu.

38:03
    Bishop nedostal dalekonosnou Mitterdorferovu rozehrávku pod kontrolu a kotouč poté doletěl až na hokejky znojemských obránců.

37:09
    Florian Pedevilla vyčkává za vlastní svatyní na dostřídávající spoluhráče, na ledové ploše se po Lattnerově trefě stále nic kloudného neděje.

36:13
    Už se hraje dlouho bez přerušení a kotouč se stěhuje ze strany na stranu, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát.

35:19
    Napadající Benedikt Schennach dostal rozehrávající beky Orlů do problémů, hosté si však nakonec dokázali poradit.

34:30
    Hunter Bishop neměl komu přihrát, a tak jen nahodil puk do útočného pásma, kde se ho ale ujal znojemský zadák Sean McMonagle.

33:36
    Lakos nahodil puk do útočného pásma, kde ale nebyl nikdo v bílém, a domácí tak v poklidu rozehrávají.

32:41
    Orli si berou ztracený náskok zpět, přesnou střelou z pravého kruhu se o to postaral trestuhodně neobsazený JAN LATTNER, který tak z přesného Podešvova pasu vytěžil maximum! Asistence: Martin Podešva, Peter Pucher.

32:21
    Před námi je nyní další komerční přestávka, po níž bude hra pokračovat ve středním pásmu.

31:26
    Patryk Wronka nic nevymýšlel a protečoval puk do útočné třetiny, v posledních minutách mají více ze hry domácí hokejisté.

30:53
    Jihomoravanům se ani tentokrát nepodařilo rozehrát, v tomto případě se ale zakázané uvolnění pískat nebude.

30:08
    Znojemští teď vyhodili touš až na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po Nechvátalově pravici.

29:32
    V plném počtu hrající Orli dostali kotouč do bezpečí, ve druhé třetině zatím hra postrádá potřebný spád.

28:50
    Po obkroužení znojemské klece to z otočky zkusil Hunter Bishop, Nechvátalova lapačka ale byla na svém místě!

28:29
    Hráči v červenočerných dresech sice kombinují v útočném pásmu, nedaří se jim ale vymanit se z rohu kluziště.

27:50
    Jihomoravané se osvobozují odpalem puku přes všechny čáry, to už je téměř polovina z Lakosova trestu pryč.

26:54
    André Lakos (ZNO) dostal dvouminutový trest za podražení.

26:45
    Nechvátal si povyjel daleko ze své svatyně a několik metrů za hranici brankoviště ukryl puk ve své lapačce před dotírajícím forvardem Innsbrucku.

26:31
    Před námi je další komerční přestávka, do Tiroler Wasserkraft Areny se společně vrátíme za pár okamžiků.

25:47
    Z následné akce navíc žraloci vybojovali další vhazování v útočném pásmu.

25:16
    Daniel Mitterdorfer na chvilku ztratil kontrolu nad kotoučem ve středním pásmu, nakonec z ošemetné situace ale dokázal vybruslit.

24:44
    Znojemští hokejisté jsou ve druhé třetině zatím aktivnějším týmem, domácí se ale nyní dokázali osvobodit dlouhým odpalem puku až k Lakosovi.

23:54
    Nepřesná rozehrávka Orlů skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Patrika Nechvátala.

23:26
    Dnešní utkání sleduje 1800 diváků.

22:30
    To ale zůstalo neproměněné. Chiodo dobře pokryl prostor své svatyně a pokus rychlíka Wronky zneškodnil.

22:30
    Po faulu Lindnera sudí nařídili trestné střílení pro Znojmo!

21:51
    Chiodo vypomohl svým spoluhráčům v rozehrávce, domácí se ale daleko nedostali a u kotouče je Dalibor Řezníček.

21:08
    Lamoureux už je zpět na ledě, Orli však ve stejný moment vybojovali vhazování v útočném pásmu.

20:01

Skutečně tomu tak je, do kabin se jde za nerozhodného stavu. Sledovali jsme vyrovnaný hokej, o čemž svědčí i počet střel na branku – momentálně 10:9 ve prospěch Orlů. Ti se zásluhou Wronky ujali vedení, Bishop ale dokázal odpovědět. Co nabídne druhá třetina? To začneme zjišťovat ve 20:00.

20:00

19:37
    Domácí se osvobozují a vypadá to, že v první třetině už se nic převratného nestane.

19:08
    Mario Lamoureux (INS) půjde pykat na dvě minuty za hákování, Orli si zahrají další přesilovku.

17:40
    Jihomoravané si málem vzali ztracený náskok zpět, Yellow Horn ale svůj únik po levém křídle nedotáhl do úspěšného konce!

17:04
    Domácí jsou najednou na koni, prakticky veškerý děj se nyní odehrává v obranném pásmu Orlů.

16:09
    Innsbruck právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! John Lammers rychle projel po pravém křídle a poté našel přesným pasem v mezikruží volného HUNTERA BISHOPA, proti jehož střele Nechvátal nestihl zareagovat! Asistence: John Lammers, Tyler Spurgeon.

15:36
    Colton Yellow Horn se na vrcholu kruhů zmocnil odraženého puku a vypálil, jeho pokus ale Chioda nakonec vůbec neohrozil.

14:50
    Už i s Lakosem na ledě se Orli vydali kupředu, tato akce ale hostům nevyšla a oba týmy nyní střídají.

14:08
    Nakonec přišla střela z opačné strany ledové plochy, Nechvátal se však přemístil včas a bez potíží zasáhl.

13:57
    Andrew Clark dostal nabito na pravý kruh, na střelu si ale netroufl. Akce Innsbrucku ale stále pokračuje.

13:15
    Domácí hokejisté dostali kotouč do bezpečí, to už je polovina Lakosova trestu téměř minulostí.

12:22
    I domácí si zahrají svou první přesilovku, dvě minuty za držení vyfasoval zkušený André Lakos (ZNO).

11:33
    Na konci rychlé protiakce Innsbrucku byla zajímavá střela z levého kruhu, Patrik Nechvátal byl ale i nyní pozorný.

10:20
    Orli vybojovali další buly v útočném pásmu, aktivně napadající Fabio Schramm ale vytlačil hosty až do jejich vlastní třetiny.

09:26
    Znojemští hokejisté se po necelých deseti minutách hry dostávají do vedení! PATRIK WRONKA nenápadně vystřelil od levého mantinelu a jeho projektil skončil až za Chiodovými zády! Asistence: Sean McMonagle, Adam Hughesman.

08:37
    Štěpán Csamango se prokousal za útočnou modrou, tam mu ale puk sjel z čepele a domácí už zakládají protiakci.

07:57
    Patrick Mössmer to zkusil od modré, jeho pokus však byl zblokován a Znojemští nyní mohou v klidu vystřídat.

07:04
    Hra se trochu uklidnila, hokejisté tirolského celku nyní v poklidu zakládají další akci z hloubi vlastní obranné třetiny.

06:08
    Hra je nyní přerušena a do Tiroler Wasserkraft Areny se vrátíme po krátké komerční přestávce.

05:53
    Lammers už je zpět na ledě. Od modré to ještě zkoušel Libor Šulák, jehož pokus ale za Chiodova záda neprošel.

05:05
    První přesilová hra zatím Znojemským vůbec nevychází, hráči v červených dresech nyní opět odpálili puk do bezpečí.

04:18
    Ihned po buly se domácí dokázali osvobodit a nyní se navíc ve vlastním oslabení dostal do šance Bishop, který ale na pozorného Nechvátala z dobré pozice nevyzrál!

03:53
    Orli si zahrají přesilovku, John Lammers (INS) si půjde odpykat dvouminutový trest za podražení.

02:50
    Marek Biro vypálil od modré, jeho střela ale byla sražena mimo Chiodův dosah.

02:06
    Žraloci následně založili rychlou protiakci po levém křídle, ta ale nebyla úspěšná a nepovedené rozehrávky Innsbrucku se následně zmocnil Patryk Wronka.

01:30
    Znojemští hokejisté se usadili v útočném pásmu, ke střele na branku se ale nakonec nedostali.

00:01

Hráči obou týmů už jsou na ledě, za chvilku začínáme!

HC TWK Innsbruck: Chiodo (Litterbach) – Ross, DeSantis, Štach, Lindner, Pedevilla, Mitterdorfer – Bishop, Spurgeon, Lammers – Lamoureux, Clark, Smith – Šedivý, Huber, Schramm – Schennach, Mössmer, Paulweber.

Rozhodčí: Smetana, Štolc – Kontschieder, Pardatscher.

ZNOJMO

Znojmo proti Žralokům zakončuje svoji třízápasovou venkovní sérii, ve které prozatím jednou vyhrálo a jednou prohrálo. V pátek sice Orli potvrdili dobrou bilanci proti Grazu, který přetlačili 3:1, v neděli ale neuspěli v Dornbirnu, ze kterého si odvezli porážku 1:4.

Svěřenci hlavního trenéra Jiřího Režnara zůstali po nedělním zápase v Dornbirnu v zahraničí, aby si zjednodušili cestování, které by bylo v případě návratu do Znojma neúměrně náročnější. Do utkání nezasáhne šest zraněných hráčů, kteří se již neúčastnili duelu proti Buldokům.

INNSBRUCK

Innsbruck se v posledním měsíci nachází na pomyslné houpačce. Ačkoli se blýskl několika naprosto famózními výsledky – dvakrát si vyšlápl první dva celky tabulky (proti Vídni 9:7 a proti Salzburgu 7:0), ale zároveň taky utrpěl debakl na ledě až desátého Grazu (2:9). Z posledních pěti zápasů vyhráli Žraloci pouze dva, tým tedy rozhodně není v herní pohodě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 17. Bishop (Lammers, Spurgeon) – 10. Wronka (McMonagle, Hughesman), 33. Lattner (Podešva, Pucher), 55. Hughesman (Pucher), 58. Bartoš (Šulák)

HC LERAM Orli Znojmo: Nechvátal (Schwarz) – Lakos, McMonagle, Šulák, Stehlík, Biro, Řezníček, Kadeřávek – Vodný, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Pucher, Lattner – Wronka, Šeda, Hughesman – Csamango, Györi, Špaček.

Rozhodčí: Smetana, Štolc – Kontschieder, Pardatscher