Guingamp – PSG 2:1 (kon.) | Rennes – Bastia 1:2 (kon.) | Lorient – Saint-Étienne 2:1 (kon.)
Montpellier – Bordeaux 4:0 (kon.) | Toulouse – Nancy 1:1 (kon.)
Montpellier HSC
4:0 (2:0)
Girondins Bordeaux
Sobota 17.12.2016, 20:00 • Stade de la Mosson, Montpellier • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 18. kolo

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (21:56:18)

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 7:5. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:12.

O zisku třech bodů již bylo rozhodnu téměř po prvním poločase. nadějný stav drželi hosté až do úplného závěru zápasu, kdy přidal nejdříve třetí gól Steve Mounié, aby v poslední minutě nastavení druhé půle mohl završit utkání čtvrtou brankou střídající Yacouba Sylla. Vše podstatné si odehrálo v prvním poločase, kdy oslabil zcela zbytečně svůj tým Jérémy Ménez. Hosté tak hráli více jak polovinu zápasu v oslabení.

90+4
    90+3. Yacouba SYLLA - 4:0

90+3
    Montpellier právě vstřelil branku!
    V samotném závěru je tu čtvrtá branka domácího týmu. YACOUBA SYLLA vystihl nedobré zpracování soupeře a zcela zadarmo se hnal na brankáře. Prudkou střelou si vychutnal gólmana a potvrzuje dnešní tři body pro svůj tým.

90+2
    Nebezpečná srážka poblíž středového kruhu. Sessegnon poslal na zem Rolána a oba hráči chvíli zůstávali na trávníku. Po chvíli ale mohou pokračovat ve hře.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.

89
    Domácí jsou v závěru zápasu při chuti. Nedávají soupeřům vůbec míč a sami se dostávají do zajímavých prostor. Zpoza vápna pálil nově přichází Sylla, ale jeho střela byla zblokovaná.

88
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Vitorino Hilton, přichází William Rémy.

87
    Hosté se již smířili s tím, že z dnešního zápasu neodvezou ani bod. Nejsou agresivní při rozehrávce a jen chtějí dohrát zápas bez dalšího inkasovaného gólu.

86
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Souleymane Camara, přichází Yacouba Sylla.
    85. Steve MOUNIÉ - 3:0

85
    Je definitivně rozhodnuto. STEVE MOUNIÉ měl jednoduchou úlohu. Prošel k němu přízení centr z levé strany. Camara míč na středu vápna nezasáhl a tím dal možnost Mouniému. Domácí útočník se natočil ke střele a umístil ji přesně k tyči. Jerome Prior byl bez šance.

84
    V hostujícím dresu to ještě zkoušel Francois Kamano. Po pravém kraji se však daleko nedostal. Naopak na druhé straně byl blízko zakončení Mounié. Prior byl připraven.

83
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Ellyes Skhiri, přichází Joris Marveaux.

82
    Posledních zhruba deset minut pro hosty, aby vstřelenou brankou alespoň zdramatizovali závěr zápasu.

80
    Domácí získali míč ve středovém kruhu. Následně chtěl uvolnit spoluhráče do úniku Skhiri. Jeho pas byl velmi nepřesný a Camara tak nedostal šanci na reparát.

79
    Po vynikající kombinaci mohl předat třetí branku Camara. Dostal patou přihrávku na bod pro penaltu, byl zcela sám, ale brankář hostů vytušil situaci a rychle vyběhl proti střelci. Tím zamezil třetí brance ve své síti.

Vít Schück

Branky: 14. Lasne (M. Sanson), 21. Sessègnon (Mounié), 85. Mounié (Lasne), 90+3. Sylla

Karty:   57. Deplagne (MON), 67. Sessègnon (MON) – 20. Lewczuk (BOR), 68. Sertic (BOR)   41. Ménez (BOR)

Montpellier HSC: Pionnier – Saint-Ruf, Hilton (C) (88. Rémy), Congré – Deplagne, M. Sanson, Skhiri (83. J. Marveaux), Sessègnon, Lasne – Camara (86. Sylla), Mounié.
    Náhradníci: Jourdren – Sylla, J. Marveaux, Bérigaud, Fito, Rémy, Mongongu.

Girondins Bordeaux: Prior – Gajić, Lewczuk, Pallois, Contento – Plašil (C), Sertic (73. Arambarri Rosa), Vada (63. Rolán) – Malcom (64. Kamano), Laborde, Ménez.
    Náhradníci: Bernardoni – Pablo, Arambarri Rosa, Rolán, Kamano, Pellenard, Youssouf.

Rozhodčí: Schneider – Zitouni, Henninot