Empoli – Cagliari 2:0 (kon.) | AC Milán – Atalanta BC 0:0 (kon.) | Juventus – AS Řím 1:0 (kon.)
Empoli FC
2:0 (1:0)
Cagliari Calcio
Sobota 17.12.2016, 15:00 • Stadio Carlo Castellani, Empoli • Italská Serie A • 17. kolo

A máme tu konec! Domácí Empoli si nakonec připisuje do tabulky tři body a oddaluje se sestupovému pásmu. Dnes má obrovský podíl na výhře dvojice Guido Marilungo a Levan Mčedlidze. První jmenovaný na obě branky přihrál, druhý jmenovaný obě branky vsítil. Hosté se blížili k vyrovnání až ve druhém poločase, kdy dokonce kopali taktéž pokutový kop, který však zůstal nevyužit. (16:58:04)

90+8

90+6
    Domácí již v poklidu drží míč ve své moci a utkání se nám blíží do konce.

90+4
    David Di Gennaro nakonec odkulhal za pomezní čáru a nebude již pokračovat v dnešním utkání.

90+3
    V závěru zůstává na zemi ležet hostující záložník David Di Gennaro a je v péči týmových lékařů.

90+1
    Žlutou kartu dostává Alberto Gilardino (Empoli FC).

90+1
    Pětačtyřicetiletý aktér dnešního utkání Nicola Rizzoli nastaví šest minut nad rámec základní hrací doby.

88
    Empoli zahrálo standardní situaci nakrátko, což se nakonec neukázalo jako ideální varianta, jelikož míč po několika sekundách ztratili.

87
    Daniele Croce byl faulován vedle pokutového území soupeře a domácí budou mít ještě v závěru k dispozici standardní situaci.

86
    A momentálně mohl vstřelit první branku hostujícího týmu Niccolò Giannetti, který dostal přesný centr na hlavu do malého vápna, ale trestuhodně branku minul!

85
    Do konce základní hrací doby nám zbývá posledních pět minut. Dočkáme se ještě nějakého napínavého konce nebo si domácí dokráčí za vítězstvím?

84
    Velmi dobrá střela Assaneho Dioussého, který napřáhl z nějakých pětadvaceti metrů a jen těsně minul levou tyč branky!

82
    Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Levan Mčedlidze, přichází Alberto Gilardino.

81
    Ale João Pedro penaltu neproměnil, jelikož polský brankář Łukasz Skorupski vystihl směr střely a míč vyrazil!

80
    A hosté přeci jenom penaltu kopat budou! Faulem se provinil Giuseppe Bellusci, který fauloval Diega Fariase!

79
    Ovšem jeden z hostujících hráčů hlavičkoval pouze vedle, tudíž domácí brankář bude odkopávat od své brány.

79
    Hosté mají možnost skórovat ze standardní situace.

78
    V posledních minutách vidíme pouze odkopy ze strany na stranu. Domácí tým nemá kam spěchat, jelikož vede o dvě branky a blíží se k vítězství.

74
    Vypadá to, že tato branka definitivně ukončila hostující snahu o nějaké body. Momentálně můžeme vidět na hřišti velké množství hádek mezi hráči a jak jste si mohli všimnout, hlavní sudí se s nimi po celou dobu zápasu nemazlí a rozdává žluté karty.