Kunlun – Chabarovsk 0:1 (1:3 po s.n.) | N.Novgorod – Jaroslavl 1:3 (kon.) | Soči – Dynamo Moskva 5:3 (kon.)
Spartak Moskva – Viťaz 2:5 (kon.)
po s.n. (1:3)
Red Star Kunlun
0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Amur Chabarovsk
Sobota 24.12.2016, 10:30 • LeSports Center, Peking • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Zástupce Číny v KHL si prozatím vede velice slušně, po polovině soutěže stále bojuje o play-off. Nyní bude plnit úlohu favorita proti Amuru Chabarovsk, který má naopak mezi šestnáctku nejlepších hodně daleko. Kunlun v dosavadních dvaačtyřiceti utkáních vybojoval solidních 63 bodů a ve Východní konferenci je na šesté pozici, před devátým Sibirem má náskok šesti bodů. Amur naopak odehrál ještě o dva zápasy více a získal jen 45 bodů, proto je ve stejné konferenci předposlední čtrnáctý. Horší už je pouze Novokuzněck.

Domácí výběr zvítězil v předchozích třech zápasech, když v normální hrací době zdolal Astanu a poté si poradil s Jugrou i Jekatěrinburgem, které přehrál v nastavení. Chabarovsk naopak pětkrát v řadě prohrál, získal pouze bod s Ufou. Minule nestačil na Jugru po výsledku 1:3, předtím podlehl Astaně 1:2. V posledním vzájemném zápase byl úspěšnější čínský celek, který porazil Chabarovsk 1:0.

Kádr Kunlunu je mixem národů, působí v něm i dva slovenští útočníci Tomáš Marcinko a Martin Bakoš. V dresu Chabarovsku sice nejsou žádní slovenští hráči, naopak v něm najdeme dva české krajánky – obránce Jana Koláře s forvardem Tomášem Zohornou.

Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Amur Chabarovsk: Metsola (Andrjuchov) – Malevič, Aťušov (C), J. Kolář, Ljutov, Kondratěv, Jelesin, Tichonov – Litovčenko, Byvalcev, Kapustin – V. Popov, Kuusela, T. Zohorna – Vj. Ušenin, Vl. Ušenin, O. Li – Kirillov, Krysanov, Orlovič-Grudkov.

Rozhodčí: Vasiljev, Beljajev – Sivov, Sadovnikov.

00:01

00:37
    Chabarovsk podnikl první výlet do útočné třetiny, ale zakončit nedokázal.

01:10
    Puk se nacházel ve středním pásmu, u něho jsou nyní domácí hokejisté.

01:59
    Zatím sledujeme opatrný duel z obou stran, ani jeden celek se nikam netlačí.

02:34
    Kunlun tentokráte přešel do ofenzívy a snaží se ohrožovat Metsolu.

03:11
    Chabarovsk pouze nahazuje do útočné třetiny, čínský výběr je prozatím lepším celkem.

03:34
    Metsola si nyní připisuje první zákrok proti ráně Vidella.

04:37
    Zatím sledujeme plynulou hru s krátkými přerušeními, iniciativu tentokráte převzal Chabarovsk.

05:23
    Puk se momentálně nachází ve středním pásmu.

05:53
    Brankář Karhunen nyní dvakrát zasahuje, nejprve vyráží střelu Vjačeslava Ušenina a poté si poradil také s ranou Koláře.

06:33
    Kotouč se momentálně nachází za brankou Amuru.

07:15
    Karhunen znovu musel být ostražitý, nicméně nakonec zasahovat nemusí.

07:54
    Vhazuje se ve středním pásmu, zatím sledujeme vyrovnané utkání.

08:13
    Amur na chvíli vybojoval útočné pásmo, vzápětí však o kotouč přišel.

08:34
    Chabarovsk se teď osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

09:14
    Kunlun si vytvořil souvislý tlak, ovšem nebezpečná střela se k Metsolovi nedostala.

09:58
    K vidění byly nepřesnosti na obou stranách, první polovina byla vskutku velmi opatrná.

Střela z levé strany se mezi tři tyče domácí branky nevešla.

11:09
    Máme tu první vyloučení, dvě minuty za hákování odsedí Ponikarovskij.

11:43
    První atak Chabarovsku se nepovedl, Kunlun v pohodě vyhazuje do útočné třetiny.

12:04
    Hostům se stále nedaří vytvořit si nějaký souvislý tlak.

12:49
    Chabarovsk je v přesilovce naprosto bezmocný, zatím se mu nedaří překvapit obranu soupeře.

13:09

13:21
    Brankář Karhunen zasahuje až nyní, následuje komerční přestávka.

13:53
    Po zmatku v defenzívě Kunlunu pálí Vjačeslav Ušenin a brankář Karhunen zasahuje ramenem.

14:19
    Amur kombinuje za vlastní brankou.

14:39
    Od modré vypálil Videll a Metsola schovává kotouč do své lapačky.

15:16
    Amur si zahraje druhou přesilovku po trestu Alševskijho.

16:29
    Nicméně ani tato početní výhoda se Chabarovsku zatím vůbec nedaří.

16:59
    Nyní Kunlun dokonce vyrazil do přečíslení.

17:16

18:02
    Tentokráte musel odolávat Metsola, nicméně po zákroku betonem mu pomohli spoluhráči.

18:48
    Útočná akce Chabarovsku končí po nepřesné rozehrávce.

19:48
    Puk se nachází ve středním pásmu, v první třetině se už zřejmě nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je za námi a zatím jsme nesledovali nijak atraktivní průběh. Kunlun sice měl herní převahu, ale gólových možnosti se urodilo vskutku velmi málo. Druhá třetina začne přibližně v 11:18.

20:11
    Hned v úvodu druhé třetiny se dostal do ofsajdu Mäntylä.

20:37
    Zakázané uvolnění Kunlunu, vhazuje se po pravici Karhunena.

21:11
    Kunlun se dostal do útoku, ovšem Metsola proti střele i následným dorážkám odolal.

21:58
    Kunlun je opět aktivnější. nicméně Metsola může být relativně v pohodě.

22:38
    Tentokráte po střele od modré schoval kotouč do lapačky.

22:55
    Momentálně se hodně přerušuje, vhazuje se po pravici Metsoly.

23:32
    Kunlun držel kotouč za svou brankou a poté se vydal do přečíslení, nyní opět zasahuje Metsola.

24:12
    Nahození Li schovává do lapačky brankář Karhunen.

24:54
    První přesilovku si zahraje Kunlun, dvě minuty za sekání odsedí Kirilov.

25:10
    Do brejku se dostal Kapustin a mohl skórovat v oslabení, ovšem gólman Karhunen si připisuje skvělý zákrok.

25:37
    Kunlun udržel útočné pásmo a snaží se skórovat.

26:20
    Nyní navíc bude hrát dlouhou přesilovku 5 na 3 po vyloučení Maleviče.

26:54
    Jenže Kunlun ani tuto velkou výhodu nezužitkoval, nedostal se ani k souvislému tlaku.

27:39
    Přesilové hry dnes zatím nefungují ani jednomu výběru.

28:16
    O dobrou střelu se postaral Bakoš, brankář Metsola vyráží svým betonem.

28:22

29:03
    Stále sledujeme nesmírně vyrovnaný souboj s minimem šancí, kotouč je ve středním pásmu.

29:49
    Chabarovsk uklidňuje hru za svou brankou.

30:13
    Kunlun se na malý moment usadil v útočné třetině soupeře, ovšem o kotouč záhy přišel.

31:09
    Viděli jsme šance na obou stranách. Nejprve zasahoval Karhunen, poté na druhé straně přikryl kotouč do lapačky gólman Metsola.

31:26
    Následně pálil Kapustin, Karhunen znovu skvěle zasahuje.

32:18
    Hra se momentálně hodně přerušuje, stále sledujeme taktickou bitvu s minimem gólových možností.

33:24
    Kapitán Aťušov se dostal před brankáře Metsolu a poté vznikla potyčka, nakonec k ničemu zásadnímu nedošlo.

33:58
    Karhunen se musel roztáhnout v brankovišti, hráči Chabarovsku nakonec vůbec nevystřelili.

35:04
    Kunlun drží kotouč ve vlastní třetině, tempo hry zatím nijak negraduje.

35:32
    Metsola se dostal pod tlak, ani tentokráte ale puk za svá záda nepustil.

36:00
    Po střele od modré dorážel houževnatě Marcinko a nakonec se dostal do střetu s brankářem Metsolou.
    36:00 Brankář Metsola se dostal do křížku se Slovákem Marcinkem.

36:35
    Po vhazování před brankou Kunlunu šli domácí do brejku, nicméně zakončit nedokázali.

37:33
    Karhunen včas sklapl betony, oba celky znovu chybují v rozehrávce.

38:10
    Špatná souhra na obou stranách, u puku je Kunlun ve vlastním pásmu.

38:40
    Amur je nebezpečnějším celkem, Karhunen má plné ruce práce.

38:48
    Tentokráte vznikla potyčka před Karhunenem, oba celky to s důrazem v brankovišti přehánějí.

39:11
    Amur drží kotouč ve vlastní třetině.

39:31
    Marcinko se dostal do potyčky s Li u mantinelu, hra se přesouvá před Metsolu.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ani druhá třetina žádnou branku nepřinesla a třetí dějství tak bude nesmírně napínavé. Nijak záživný hokej nevidíme, nicméně na druhou stranu je oproti první třetině vidět alespoň větší bojovnost. Třetí třetina začne přibližně ve 12:11.

40:43
    První zákrok si připisuje Karhunen, který pro jistotu přerušuje hru.

41:36
    Chabarovsk je momentálně aktivnějším výběrem, do zakončení se však nemůže dostat.

43:06
    Delší dobu se hraje bez přerušení, oba celky mají ke vstřelenému gólu daleko.

44:04
    Amur se drží ve vlastní třetině, stále není hra přerušena.

44:57
    Rychlý přechod Kunlunu do útočného pásma úspěšný nebyl.

45:23
    Stejně dopadla akce i na druhé straně.

45:49
    Amur se na chvíli usadil v pásmu soupeře, ke střeleckému pokusu to však nevedlo.

45:59
    Až nyní je hra přerušena kvůli ofsajdu, vhazuje se ve středním pásmu.

46:46
    Po střele od modré byl jeden clonící hráč před Karhunenem, ovšem puk mezi tři nezapadl.

47:51
    Rána Bakoše byla zablokována, Kunlun znovu rozehrává zpoza vlastní branky.

48:16
    Amur nepřešel modrou čáru, teď je znovu u kotouče.

48:39
    Napodruhé se mu to sice povedlo, nicméně Karhunen znovu neměl žádnou práci.

49:20
    Kunlun vyhazuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

49:58
    Do konce základní hrací doby schází už jen deset minut a na první gól stále čekáme. Vhazuje se po pravici Karhunena.

50:01
    Nepřesná rozehrávka Kunlunu, následuje zakázané uvolnění.

50:42
    Chabarovsk se více tlačí do koncovky, ale Karhunen může být v klidu.

50:50
    Máme tu další zakázané uvolnění Kunlunu.

51:31
    Kunlun udržel na chvíli pásmo, ovšem opět nedokázal vystřelit.

52:30
    Chabarovsk drží kotouč za vlastní brankou.

53:11
    Metsola si teď pohlídal přední tyčku a zachytil přihrávku, puk schoval do lapačky. Následuje komerční přestávka.

54:01
    Opět nepřesná rozehrávka, dnešní duel půjde pravděpodobně do prodloužení.

55:19
    Kunlunu se nepodařilo přejít modrou čáru a puk je tey ve středním pásmu.

55:59
    Čínský výběr stál nemůže vypálit, i když teď je aktivnějším mužstvem.

56:28
    Chabarovsk vyhazuje do útočné třetiny, tam jsou hráči Kunlunu.

57:20
    Čínský výběr drží kotouč za svou brankou.

57:44
    Stále stejný obrázek, ani jeden výběr nechce udělat chybu.

58:18
    Chabarovsk se vydává do útoku, nicméně hráči obou výběrů si na ledě nerozumí.

58:45
    Kotouč ve středním pásmu, mílovými kroky se nám blíží prodloužení.

59:11
    Poslední zoufalý pokus Chabarovsku na ukončení tohoto zápasu po šedesáti minutách.

59:37
    Před branku se dostal Li, nicméně k zakončení se nedostal.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Třetí třetina je u konce, v základní hrací době jsme branku neviděli. Následovat tedy bude prodloužení.

60:01

60:23
    Chabarovsk se dostal do útočného pásma, stál však nedokáže vystřelit.

60:50
    Kunlun se ubránil a sám může vyrazit do brejku.

61:12
    Brejk Amuru nevyšel, Kunlun se momentálně pouze brání.

61:38
    Čínský výběr opět uklidňuje hru před brankářem Karhunenem.
    Jakub Jeřábek - Adam Polášek. Čtvrtý a pátý nejproduktivnější bek KHL!

Gólová radost Kuby Jeřábka!???? #ccmhockey #madeofhockey (Repost @narodnitym)

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

61:58
    Až nyní je hra přerušena po střele Vikludna, vhazuje se před Metsolou.

62:07
    Bakoš znovu vystrašil Metsolu, ten dokázal ukrýt pod lapačkou skákavý kotouč v brankovišti.

62:32
    Rau vypálil z pravého kruhu a po zásahu Metsoly se dostával k dorážce, ovšem puk v jasné pozici netrefil.

62:32
    Domácí budou mít k dispozici přesilovku 4 na 3 po vyloučení Litovčenka.

63:29
    Kunlun má obrovský tlak, nicméně trojka Chabarovsku je zatím hodně kompaktní.

63:53
    Další rána se mezi tři tyče nevešla, Amur se osvobozuje.

64:32
    Amur vyhazuje a je v plném počtu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nerozhodlo, následují samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:1
    Jako první se rozjel Tomáš Zohorna a po fantatsickém blafáku dostal kotouč do sítě.
    Tomáš ZOHORNA

1. série
    0:1
    Za domácí jel Bakoš a ten neproměnil.

2. série
    0:2
    Vjačeslav Ušenin se prosazuje střelou k tyči a Chabarovsk je blízko k výhře.

2. série
    1:2
    Ambice Kunlunu ještě drží Fleury střelou do pravého horního rohu.

3. série
    1:3
    Jako poslední se rozjel Alexej Byvalcev a se štěstím skóruje, Amur si tak odváží domů dva body!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Amur Chabarovsk.
    Autorem vítězné branky je VJAČESLAV UŠENIN.
    Vjačeslav UŠENIN - 0:1

Dnešní zápas je u konce. Po nezáživném průběhu nakonec vítězí Chabarovsk, který proměnil všechny tři své nájezdy a z Pekingu si tak odváží všechny tři body. Jeden z nájezdů proměnil i český krajánek Tomáš Zohorna. Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.