Oostende – Eupen 1:3 (kon.) | Waregem – Mechelen 0:0 (kon.) | Lokeren – Waasland-Beveren 0:0 (kon.)
Westerlo – Kortrijk 4:1 (kon.) | Charleroi – Anderlecht 0:2 (kon.) | Club Bruggy – Mouscron 2:1 (kon.)
KV Oostende
1:3 (0:1)
KAS Eupen
Pondělí 26.12.2016, 14:30Belgická liga • 21. kolo

KAS Eupen
    To hosté neprožívají příliš vydařenou sezónu. Výkony Eupenu nejsou nijak dobré, neboť svěřenci Condom Auliho jsou až na 14. pozici s náskokem pěti bodů na sestup. Fotbalisté ze zhruba dvacetitisícového města prohráli z dvaceti zápasů hned jedenáctkrát, přičemž inkasovali 49 gólů, což je nejvyšší číslo ze všech klubů belgické soutěže. Právě defenzivní činnost je hlavním faktorem, proč je sympatický tým na spodku tabulky.

Poslední tři ligové zápasy
    10.12. – Eupen – Royal Charleroi 2:2
    B: 32. Sylla z penalty, 55. Onyekuru – 44. Mbaye vlastní, 60. Fall.

18.12 – Anderlecht – Eupen 4:0
    B: 8. a 90. Hanni, 21. a 61. Dendoncker.

21.12. – Eupen – Club Bruggy 1:4
    B: 11. Sylla – 15. a 40. Vormer, 25. Blondelle vlastní, 54. Izquierdo

Tabulka střelců Oostende
    8 - Onyekuru, Sylla
    3 - Ocansey
    2 - García, Taulemesse, Amani.
    Fotbalisté Oostende neberou utkání na lehkou váhu a poctivě se na něj připravují

KV Oostende
    Domácí celek, který drtí soupeře za soupeřem (6:0 Genk, 5:0 Westerlo) se poněkud zadrhl. V posledních třech zápasech nasbíral pět bodů, přesto je na čtvrtém místě tabulky se ziskem šestatřiceti bodů. Oostende těží z vynikající ofenzívy, s osmatřiceti vstřelenými brankami je v této disciplíně na druhém místě za Anderlechtem, což je skvělá vizitka. Ani obrana na tom není špatně, dvaadvacet gólů v síti brankáře KV není špatný počin.

11.12. – Gent – Oostende 1:1
    B: 79. Coulibaly – 20. El Ghanassy.

17.12 – Oostende – Zulte Waregam 1:1
    B: 45. Berrier z penalty – 19. Lerager.

21.12. – Kortrijk – Oostende 0:2
    B: 45. Cyriac z penalty, 88. El Ghanassy.

8 - Musona
    6 - Dimata
    4 - Cyriac, El Ghanassy, Berrier.

Pěkné odpoledne, vítám vás u online přenosu z 21. kola belgické ligy mezi KV Oostende a KAS Eupen. Favoritem utkání je domácí celek, výkop je naplánován na 14:30. Zápasem vás provede Milan Šplíchal.

KV Oostende: Ovono – Vandendriessche, Rozehnal, Godeau, Tomasević – Jonckheere, Siani – El Ghanassy, Berrier, Dimata – Cyriac.
    Náhradníci: Chopin – Bossaerts, Pedersen, Akpala, Conte, Milic, Musona.

KAS Eupen: Niasse – George, Diallo, Blondelle, Al Abdulrahman – Hackenberg, Diagne – Cases, Garcia, Onyekuru – Sylla.
    Náhradníci: Biersard – Taulemesse, Sanogo, Mouchamps, Dufour, Radebe, Ndiaye.

1

1
    Eupen právě vstřelil branku!
    Hosté se ihned v úvodu dostávají do vedení. Z pravé strany přihrával pod sebe Sylla, míč ve vápně dostal ONYEKURU, otočil se a střelou na vzdálenější tyč nedal Ovonovi šanci – 0:1!
    1. ONYEKURU - 0:1

3
    To je velmi překvapivý start do utkání, domácí fotbalisté jsou zpraženi brankou, kterou rozhodně nečekali. Nyní se řítí do útoku, chtějí co nejrychleji srovnat.

4
    Domácí to zkoušeli po levé straně, ale brejk jim nevyšel.

5
    Ke střele za vápnem se dostal Garcia, ale minul pravou tyčku Ovona.

6
    Hosté jsou teď aktivnější, když drží svého soupeře pod tlakem. Tohle rozhodně domácí fotbalisté nečekali.

7
    Hráči Oostende ještě nevystřelili na branku, zato hosté si připisují další pokus, tentokráte Ovonu nepřekonali.

9
    O míč se bojuje ve středu hřiště, domácí fotbalisté nemohou najít klid na kopačkách.

10
    Hraje se za slunečného počasí, máme za sebou deset minut, které ovládli hosté.

11
    Centr z pravé strany zblokoval Rozehnal mimo nebezpečné území domácích.

12
    Hosté kombinují s míčem na polovině hřiště, vyčkávají na příležitost proniknout do obrany domácích.

13
    Střelu, kterou vyslal Cases, v pohodě chytil Ovono do rukavic. Je pravda, že nebyla nikterak tvrdá.

14
    O míč se opět bojuje ve středu hřiště, blíže k němu mají domácí fotbalisté.

15
    Domácí se poněkud probudili, nyní jsou aktivnější oni.

16
    V posledních desítkách vteřin to jsou domácí, kteří kombinují s míčem a jsou nebezpečnější, zatím to ale nevedlo k žádné střele.

17
    Domácí stopeři si přihrávají mezi sebou a snaží se uklidnit hru.

19
    Skoro dvacet minut za námi a Oostende stále překvapivě prohrává brankou z první minuty.

20
    Hosté se po delší době osvobodili ze sevření domácího celku. Dlouhý míč letěl na Syllu, jenž jej doběhl, ale možný brejk ztroskotal na pomalých přihrávkách. Nyní už mají kulatý nesmysl obránci Eupenu.

21
    Hosté se zlobí, měli zřejmě zahrávat aut blízko rohového praporku, jenže sudí měl jiný názor, což domácí určitě uvítají. Mohou tak v klidu podniknout nějakou akci, kterou by vyrovnali stav utkání.

22
    U míče jsou domácí poté, co se tvrdým zákrokem provinil autor jediné branky.

23
    Fanoušci pískají, poněvadž se jim výkon Oostende dnes vůbec nelíbí. Není se co divit, opět mají míč hosté a vyráží do brejku.

24
    Rozehrávat ze země bude po nepřesné střele Sianiho brankář Niasse. Nikterak nespěchá.

25
    Míč mají na kopačkách domácí obránci, kteří mezi sebou kombinují. Ani jeden z celků nikam nespěchá, úroveň fotbalu je docela nízká.

26
    Trenér domácího mužstva není vůbec nadšený. Centr z pravé strany nedokázal zachytit Dimata, takže Oostende opět přišlo o míč.

27
    Na druhé straně se ke střele z vápna dostal Cases, ale levačkou mířil vedle pravé tyčky branky, ve které působí Ovona.

28
    Opět jsme svědky kombinace mezi obránci Oostende. Do konce první půle zbývá méně než dvacet minut, domácí by měli přidat, pokud pomýšlejí na vyrovnání.

29
    Fotbalisté Oostende se nemohou dostat ani z vlastní poloviny, natož aby ohrozili Niasseho. Hosté hrají velmi obětavě.

30
    Cases si zřejmě v souboji s Vandendriesschem přivodil nějaké zranění, protože leží na zemi a nemůže se zvednout.

31
    Záložník Eupenu je již na nohou, hra může pokračovat. Mezitím z pravé strany centroval El Ghanassy, jako první byl u míče Niasse.

32
    Faulem se provinil Rozehnal, hosté budou mít na polovině hřiště rozehrávku.

33
    Opět je pískáno, tentokrát faulovali hosté, takže z nadějné situace není nic.

34
    Šikovně to udělal Cases, který vybojoval rohový kop tím způsobem, že trefil míč o obránce do rohu. Zahrávat jej bude Garcia.

35
    Mizerně kopnutá situace od španělského fotbalisty ve službách Eupenu. U míče sice jsou hosté nadále, jenže tentokrát na polovině hřiště, což není pro Ovonu žádné ohrožení.

36
    Ohlušující pískot domácích fanoušků poté, co autor jediné branky skončil na zemi a zřejmě nebude moci pokračovat ve hře. Na hřiště míří tým zdravotníků, mezitím se ale Onyekuru zvedl. To je komedie.

37
    Přihrávka Garcii na rozběhnutého Syllu neprošla, poněvadž se dobrý pozičním zákrokem předvedl Godeau.

38
    Onyekuru se již vrátil do hry.

39
    Do konce první půle zbývá něco kolem pěti minut. Cyriac se nyní provinil útočným faulem, takže ojedinělá šance domácích je přerušena.

40
    Pozorná obrana Eupenu zvládá svého soupeře v pohodě. Pokud přeci jen Oostende zahrozí, tak své spoluhráče podrží Niasse. Stejně jako v tomto případě, když zachytil centr z pravé strany, takže nikdo z domácích nemohl srovnat.

41
    Tak jsem to trošku zakřikl. Po centru z pravé strany se k hlavičce dostal Dimata, ale mířil vedle.

42
    Domácí se zřejmě probudili. Další krásný centr zprava, opět střílel Dimata, tentokrát trefil branku, ale přímo prostor, kde stál Niasse.

43
    Cases mířil do otevřené obrany, takže jej Siani držel za dres, což neušlo pozornosti rozhodčího. Kapitán domácího celku vidí žlutou kartu.

44
    Hosté měli výhodu rohového kopu, jenže z něj nic nevymysleli. Centr byl příliš prudký a přetažený, takže jej nikdo nemohl umístit za Ovonu.

45
    Brejk domácích vedl Berrier, ale skončil rychle po zákroku Dialla. Míč přesto drží fotbalisté Oostende.

45+1
    Rozhodčí nastavil jednu minutu nad rámec řádné hrací doby. Ta brzy vyprší.

45+2
    Siani fauloval Garciu kousek od pokutového území, hosté mají ještě k dispozici jednu standartku.

45+2

Máme za sebou první poločas zápasu, jehož průběh je naprosto opačný, než jaký bychom čekali. Fotbalisté Oostende, kteří jsou favoritem duelu, inkasovali již v první minutě, když se trefil Onyekuru. Hosté pak byli lepším týmem, vytvořili si několik dalších šancí, zatímco domácí nemohou překonat statisticky nejhorší obranu soutěže. Čeká nás ještě druhý poločas, který bude určitě velmi zajímavý!

Držení míče 47% – 53%
    Střely (na branku) 2 (1) – 6 (3)
    Rohové kopy 0 – 3

Druhý poločas brzy začne, domácí fotbalisté do něho půjdou s novým mužem na hřišti, popřípadě budou brzy střídat, neboť fotbalisté z lavičky se aktivně rozcvičují u postranní čáry.

46

46
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Tomasević, přichází Milic.
    Střídání v týmu KAS Eupen: ze hřiště odchází Blondelle, přichází Dufour.

47
    Neskutečný úvod do druhého poločasu mají hosté, kteří jdou po hrubce domácí obrany do dvoubrankového vedení. Samostatný únik po nepřesné malé domů s klidem proměnil SYLLA – 0:2!
    47. SYLLA - 0:2

48
    Je to opravdu nečekané, co se na stadionu Oostende děje. Domácí jsou celí zkoprnělí, dnes čekali jednoduché tři body!

50
    Dlouhá přihrávka na Cyriaca nebyl přesná, v klidu ji sebral brankář Eupenu, který bude rozehrávat.

51
    Centrem z levé strany se prezentoval Onyekuru, jenže obrana domácího mužstva míč zblokovala do autu.

52
    Hosté se zlobí a zřejmě oprávněně. Onyekuru přehazoval jednoho z obránců Oostende, který míč srazil rukou do rohu a jelikož ji měl zvednutou, měli zahrávat hráči Eupenu pokutový kop!

53
    Z následného rohového kopu nic nebylo. Míč mají na svých kopačkách fotbalisté Oostende, ti na nic nečekají a pádí dopředu.

54
    Dimata se probíjel obranou Eupenu v pokutovém území, přičemž upadl, svému zákroku dosti přidal, takže rozhodčí penaltu neodpískal.

55
    Střelou zhruba z pětadvaceti metrů se prezentoval Berrier, naneštěstí pro domácí mířil vedle. Od branky bude vykopávat Niasse.

56
    Brankář Eupenu opět v akci, tentokrát lapil centr z levé strany. Niasse dnes působí dobrým dojmem.

57
    S míčem na kopačkách domácí fotbalisté, kterým čas velmi rychle utíká, nyní zbývá společně s nastavením nějakých pětatřicet minut.

58
    El Ghanassy vybojoval pro svůj tým přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů. Velmi dobrá příležitost pro domácí ke snížení!

59
    Střela Berriera z přímého kopu těsně minula pravou tyčku Niasseho branky!

60
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Siani, přichází Musona.

61
    Domácí jsou nadále v tlaku, teď měli k dispozici rohový kop. Z něj se ale urodil pouze ofsajd. Rozehrávat bude Niasse.

62
    Hosté jsou v posledních minutkách pod tlakem, přesto se těší z dvoubrankového náskoku. Do konce utkání zbývá zhruba půl hodiny.

63
    Domácí záložník podrazil na polovině hřiště Garciu, který spadl a držel se za nohu. Berrier jej chtěl zvednout, což se nelíbilo spoluhráčům španělského fotbalisty, takže vnikla menší potyčka. Berrier z ní vyšel se žlutou kartou.

65
    El Ghanassy měl na noze první gól svého týmu! Belgický záložník s marockými kořeny běžel sám z levé strany na Niasseho, který jej fantasticky vychytal!

66
    Nyní jsou u míče hosté, takže obrana Eupenu může nabrat ztracené síly z posledních minut.

67
    Obrana hostů je opět pod tlakem, zatím to ale nevedlo k přímému ohrožení branky.

68
    Definitivní rozhodnutí mohl přidat Onyekuru poté, co běžel sám na brankáře z levé strany, rozhodl se mu udělat kličku a zakončovat do prázdné branky, jenže Ovono tento lišácký počin vystihl a míč vyrazil!

69
    S míčem na kopačkách jsou opět domácí, kteří kombinují na vlastní polovině, snaží se uklidnit hru.

70
    Dvacet minut před koncem zápasu budou hráči Oostende zahrávat rohový kop.

70
    Centr z pravé strany hlavičkoval Godeau, míč letěl na branku, ještě jej chtěl do protipohybu brankáře tečovat Dimata, ale chyběly mu centimetry! Kulatý nesmysl Niasse lapil.
    70. Chyběl kousek, aby Dimata usměrnil míč do sítě

72
    Domácím rychle ubíhá čas, ti jsou sice v držení míče, ale kupí řadu nepřesností, což je velmi sráží.

73
    Další ofsajd domácích fotbalistů. Rozehrávat bude od branky Niasse, obrana Eupenu si tak může na chvilku odpočinout.

74
    Domácí budou potřetí v zápase střídat. Kouč Oostende pošle do hry ještě jednoho ofenzivního hráče.

75
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Cyriac, přichází Pedersen.

76
    Po rohovém kopu se míč odrazil až k Jonckheeremu, jehož rána minula levou spojnici asi o metr!

77
    Další gólová šance domácích! Ve vápně se k míči dostal Dimata, ale jen díky Niassemu je stav stále stejný! Z následného rohu fotbalisté Oostende nezahrozili.

78
    Domácí fotbalisté v posledních minutách opravdu mačkají svého soupeře jako pomeranč. Zatím jim to není nic platné, protože obrana Eupenu v čele s brankářem Niassem nedělá žádné chyby.

79
    Střídání v týmu KAS Eupen: ze hřiště odchází Cases, přichází Taulemesse.

81
    Domácí se snaží, co jim síly stačí, ale zatím to k ničemu není.

82
    Oostende právě vstřelilo branku!
    Tak přeci jen se domácí dočkali, po centru Pedersena se trefil přesně k tyči DIMATA – 1:2!
    82. DIMATA - 1:2

83
    Fotbalisty Oostende branka nakopla, opět jdou směle do útoku!

84
    Po centru z levé strany pálil těsně vedle El Ghanassy!

85
    Do konce řádné hrací doby zbývá pět minut, domácí jsou opět na útočné polovině, snaží se srovnat stav.

86
    Nyní k tomu budou mít dobrou příležitost, protože se faulem provinil Taulemesse. Oostende bude zahrávat přímý kop z levé strany.

87
    Míč odhlavičkoval jeden z obránců Eupenu do rohu, z kterého ale nic nebezpečného pro Niasseho nebylo.

88
    Tentokrát utrpěl nějaký šrám samotný brankář Niasse. Ze země se zvedl asi po půl minutě, rozhodčí bude určitě nastavovat něco kolem tří čtyř minut.

89
    Žlutou kartu dostává Godeau (KV Oostende).
    Žlutou kartu dostává Diallo (KAS Eupen).

89
    Domácí fotbalisté vybojovali další rohový kop. Udeří z něj?

90
    Ne, George odhlavičkoval míč mimo nebezpečné území Eupenu. Domácí to musí zkusit znovu.

90
    Rozhodčí nastavuje pět minut nad rámec řádné hrací doby!

90+1
    Vandendriessche se prokličkoval do zajímavé pozice, ze které taky vystřelil, jenže bohužel pro domácí mířil vedle.

90+2
    A je rozhodnuto! Dlouhý míč za obranu našel ONYEKURU, který dnes podruhé míří přesně, hosté vedou o dva góly – 1:3!
    90+2. ONYEKURU - 1:3

90+3
    Domácí to ještě zkouší, ale sami si jsou vědomi toho, že tento zápas ztratili.

90+4
    Fotbalisté Oostende měli výhodu rohového kopu, kterou ale nevyužili. Přesto ještě zkouší vstřelit gól.

90+4
    Penalta pro Oostende!

90+4
    To je neskutečné! Po faulu Taulemesseho zahrával Musona penaltu, ale její exekuci pojal velmi špatně. Míč mířil k pravé tyčce, což brankář Niasse vystihl!
    90+4. Musona neproměnil v samotném závěru penaltu!

90+5
    Žlutou kartu dostává Garcia (KAS Eupen).

90+5

Je za námi konec utkání, které dopadlo přesně naopak, než jsme čekali. Do vedení šel outsider, již v první minutě se trefil Onyekuru. Hostům vyšel i úvod druhé půle, ve 47. minutě překonal Ovonu Sylla. Domácí poté přepnuli na vyšší stupeň, snažili se s výsledkem něco udělat, což se jim málem povedlo. Nejprve v 82. minutě snížil Dimata, načež měli fotbalisté Oostende drtivý tlak. Z něj se hosté vymotali a trošku šťastně rozhodli, v druhé minutě nastavení se trefil podruhé v utkání Onyekuru. To ale nebylo vše. V posledních vteřinách měli domácí k dispozici pokutový kop, jenže Musona selhal, brankář Nisse jeho pokus chytil! Všechny body tak vezou hráči Eupenu domů, nutno dodat, že jsou opravdu zlaté!