Toljatti – Ufa 6:4 (kon.) | Kazaň – Petrohrad 4:3 (2:1 po s.n.) | Nižněkamsk – Čerepovec 4:3 (kon.)
Jokerit – Riga 2:3 (po pr.)
Neftěchimik Nižněkamsk
4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Severstal Čerepovec
Úterý 27.12.2016, 17:00 • Neftěchim Arena • KHL

To je pro dnešek vše, příjemný zbytek večera přeje Petr Dejnožka. (19:20:45)

Československá stopa

Jakub Kovář (CER) 60 minut, 33 zákroků, 4 góly, 89,1%
    Vojtěch Polák (CER) 4 střely, 0+0, čas na ledě 16:16

Utkání končí, Nizněkamsk i ve čtyřech proti šesti zvládl závěr zápasu a získává velmi důležité tři body za výhru 4:3!

59:37
    Polygalov se hnal až moc vehementně za kotoučem a je potrestán dvěma minutami za hákování. Aby to Nižněkamsk nemrzelo.

59:05
    Domácím se podařilo protlačit puk alespoň do středního pásma.

58:25
    Hra je přerušena. Čerepovec si bere time-out a posílá Jakuba Kováře na střídačku!

58:23
    Truňov vyslal jedovatou střelu, kterou Karejev ukryl do své náruče.

57:49
    A znovu se hra přerušila kvůli postavení mimo hru.

57:30
    Nižněkamsk se brání bez větších problémů a soupeři vůbec nic nepovoluje.

56:13
    Polák se už už dostával do zakončení, nakonec mu ale sjel kotouč do rohu. Snaha Severstalu trvá.

55:01
    Rozběhla se poslední pětiminutovka, Čerepovci je pískán postavení mimo hru.
    53:08 Dmitrij OGURCOV - 4:3

53:08
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Návrat z trestné lavice vyšel domácímu týmu na výbornou! DANIIL OGURCOV naskočil na led přímo do šance, uháněl sám na branku a prudkou ranou pod víko nedal Kovářovi šanci zasáhnout – 4:3!

52:49

52:09
    Neftěchimik se osvobozuje a posílá na led čerstvou čtveřici.

51:26
    Masuhr od modré čáry vyslal prudkou ránu, která zaplula přímo do lapačky Karejeva.

50:49
    Dmitrij Ogurcov dnes podruhé putuje na trestnou lavici a nabízí Čerepovci velkou šanci na vstřelení rozhodující branky.

50:40
    Domácí vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

48:22
    Domácí hokejisté rázem přeřadili na vyšší rychlost a snaží se vzít si náskok zpět na svoji stranu.
    46:36 Jurij TRUBAČJOV - 3:3

46:36
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    A necelých třináct minut před koncem se začíná od nuly! Vovčenko se podílí i na třetí trefě svého týmu, posunul puk na hokejku JURIJE TRUBAČJOVA, který prudkou ranou ke vzdálenější tyči srovnal na 3:3! Asistence: Daniil Vovčenko.

46:23
    Stoljarov předvedl pohlednou samostatnou akci, prošel až do útočné třetiny a prudkou ranou donutil Kováře k efektnímu zákroku lapačkou!

45:42
    Rychlá útočná odpověď Nižněkamsku skončila postavením mimo hru.

44:46
    Dlouhé obléhání útočného pásma skončilo nepřesnou přihrávkou, Severstal rozjíždí další akci zpoza vlastní branky.

43:57
    Zatím hraj pokračuje ve velkém tempu, hraje se takřka bez přerušení. Čas na vyrovnání se tím Severstalu rychle zkracuje.

41:52
    Úvod třetí třetiny patří hostující týmu, který se snaží o vstřelení vyrovnávací branky.

40:01

Třetí třetina vypukne zhruba v 18:40.

Druhé dějství nám rozdíl ve skóre nezměnilo, a tak má blíže k bodovému zisku dvacet minut před konce blíže Nižněkamsk. Rozdílový gól udává střela Richarda Gyngeho, hosté ale zbraně nesložili a v závěrečné periodě se budou snažit o vyrovnání.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:34
    Icing Nižněkamsku nabídne hostům ještě jednu příležitost.

39:11
    Hosté se usadili v útočném pásmu, Kagarlickij však nepřesnou přihrávkou nikoho v předbrankovém prostoru nenašel.

38:00
    Gynge se pokusil druhým gólem navýšit náskok Nižněkamsku, tentokrát ale ze souboje s Kovářem vyšel lépe český gólman.

36:41
    Hosté se snaží znovu vyrovnat, jejich aktivita ale končí na častých nepřesnostech.
    34:36 Richard GYNGE - 3:2

34:36
    Domácí si berou vedení zpět na svoji stranu, bohužel podíl na této brance musíme přičíst i českému brankáři Jakubu Kováři. ROBERT GYNGE z ostrého úhlu propasíroval puk na přední tyči do sítě a vrátil Nižněkamsku vedení – 3:2! Asistence: Andrej Sergejev a Gennadij Stoljarov.

32:59
    Tato přesilovka se Severstalu vůbec nepovedla, Neftěchimik hraje v plném počtu.

32:20
    Hosté to ale nezvládli, puk končí za brankou Kováře.

32:00
    Minuta z přesilové hry je pryč, Severstal kombinuje a vyčkává v útočné třetině.

30:59
    První početní výhodu si vyzkouší i hráči Čerepovce, trestnou lavici obsadil domácí Dmitrij Ogurcov (NIZ).

30:00
    A další zásah přibyl do statistik Kováře, Stoljarovova skrytá střela mířila k tyči, tam se ale zjevil beton českého gólmana.

29:43
    Icing Čerepovce vrací hru před Jakuba Kováře.

29:03
    Domácí Nižněkamsk vede na střely v poměru 21:10, skóre je i přesto vyrovnané.

28:49
    Vzápětí to již aktivní a dnes dvoubodový Daniil Vovčenko vzal na sebe a měl na hokejce vedoucí branku. V útočné třetině se v přečíslení tři na jednoho šikovně uvolnil, proti jeho rána se ale zaskvěl gólman Karejev!

28:23
    Vovčenko předvedl pěknou samostatnou akci v útočné třetině, nakonec to ale přehnal, protože místo zakončení ještě hledal lépe postaveného spoluhráče. Tím ale akce Severstalu skončila.

27:33
    Domácí byli v přesilové hře velmi aktivní, skórovat se jim ale nepodařilo. Vyloučený Avcin je zpět na ledové ploše.

26:23
    Brule mohl vrátit Nižněkamsk do vedení, jeho prudkou ránu zastavila tyčka Kovářovy klece!

25:32
    Máme zde první vyloučení dnešního zápasu, za podražení si jde na trestnou lavici odpočinout hostující Avcin.

24:57
    Jakub Kovář musel být poprvé ve druhé třetině v pozornosti, se střelou z ostrého úhlu ale neměl sebemenší problém.

24:06
    A znovu se píská, nyní je na vině zakázané uvolnění domácích hokejistů.

23:58
    Hra se nám hodně kouskuje, Kagarlickiho postup končí po dalším ofsajdu Čerepovce.

22:09
    Další akce Severstalu končí postavením mimo hru.

21:44
    Odpověď Nižněkamsku končí za brankou hostí, Severstal se ale taktéž na kotouči příliš dlouho neudržel.
    21:11 Daniil VOVČENKO - 2:2

21:11
    To již ale neplatí, protože Severstal krátce po návratu z kabin maže těsné manko! DANIIL VOVČENKO zachytil nepřesnou přihrávku mezi kruhy, Stasenkovu pobídku využil na výbornou a rychlou ranou prostřelil Karejeva – 2:2! Asistence: Nikolaj Stasenko.

20:43
    Začátek druhého dějství přináší opatrnou hru zejména v rozích hřiště. Brankáři na obou stranách jsou zatím bez zákroku.

20:01
    Jakub Kovář dnes hájí brankoviště Severstalu, avšak v první třetině se mu příliš nedařilo - dvakrát inkasoval

Jakub Kovář se na svém Instagramu pochlubil novou maskou ???? Jak se vám líbí? ???????????? #CCMGoalie #MadeOfHockey #repost

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Úvodní dějství je u konce. Zpočátku jsme viděli silný tlak Nižněkamsku, který byl korunován dvěma vstřelenými brankami, následně se ale karta otočila. Severstal zabral a kuriózní brankou snížil na rozdíl jediné branky. Druhá část odstartuje zhruba v 17:55.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00
    19:15 Maxim TRUŇOV - 2:1

19:15
    Branka nakonec platí! Hosté se dostávají zpět do zápasu, gól je nakonec připsán na konto MAXIMA TRUŇOVA – 2:1! Asistence: Daniil Vovčenko.

19:15
    Hodně sporná branka, rozhodčí se rozhodli pro kontrolu u videa! Puk se od ruky obránce odrazil zpoza branky do brankoviště na brankáře Karejeva, který si zřejmě srazil kotouč do branky. Jak rozhodne sudí u videa?

18:30
    V závěru první části se přece jen Severstal snaží o zdramatizování utkání, jeho snaha ale nejčastěji končí v lapačce Karejeva.

17:10
    Hraje se již dlouho bez přerušení, oba celky střídají a posílají na led čerstvé síly.

16:44
    Domácí mají v dosavadním průběhu utkání jasně ve svých rukou, vpředu jsou daleko nebezpečnější a po právu se těší z dvoubrankového vedení.

15:02
    Kovář měl další práci, musel být včas u své pravé tyče. Obrana Čerepevoce mu to zatím rozhodně neulehčuje.
    14:33 Igor BORTNIKOV - 2:0

14:33
    Domácí odskakují na rozdíl dvou branek! Jakub Kovář neudržel ve své rukavici střelu od modré čáry, u kotouče byl jako první IGOR BORTNIKOV, který pohodlně do prázdné branky navýšil vedení domácího celku – 2:0! Asistence: Andrej Pervyšin a Igor Polygalov.

13:52
    Kinrade zavezl puk do útočné třetiny, tam ale o něj hráči Nižněkamsku přišli.

13:04
    Sedm minut před koncem první třetiny je pískán icing Neftěchimiku, hra se vrací před Karejeva.

12:20
    A znovu se hra přerušuje. Tentokrát domácího brankáře od modré čáry prověřil Masuhr.

12:11
    Vzápětí si čerstvá posila Neftěchiiku brankář Karejev smlsl na zakončení Černova, za což sklidil potlesk tribun.

12:08
    Dobrou fyzickou hru předvedl hostující Magogin, jenž si to od mantinelu namířil přímo do brankoviště. Sice brankáře Karejeva hodně trápil, puk za jeho záda ani vleže nedostal.

11:46
    Domácí hokejisty ale ani vstřelená branka neuspokojila a znovu jsou natlačeni před brankou Severstalu.
    10:56 Dmitrij OGURCOV - 1:0

10:56
    Silný tlak Neftěchimiku již hosté nezvládli a na sklonku jedenácté minuty se domácí dostávají do vedení! DMITRIJ OGURCOV se na hranici kruhů ukázkově zbavil napadajícího protihráče, stahovačkou si připravil střelu a těsně nad ledem poslal Nižněkamsk do vedení – 1:0! Asistence: Pavel Porjadin a Igor Bortnikov.

10:15
    První třetina se nám překlopila do druhé poloviny. Nižněkamsk je v posledních minutách jednoznačně aktivnější a hodně hlasitě si říká o první vstřelenou branku.

09:20
    Kagarlickij chtěl znovu potvrdit své vynikající střelecké statistiky, rána na přední tyči ale Karejeva nezaskočila. Hra se znovu vrací před Kováře.

09:03
    Tentokrát to ale Neftěchimik s aktivitou přehnal a rychlý přechod přes střední pásmo přinesl pouze zakázané uvolnění.

08:35
    Kvartalnov od levé mantinelu příklepem znovu vystrašil Jakuba Kováře, hostům se podařilo procpat kotouč alespoň do středního pásma.

07:51
    Další dva pokusy končí zákrokem českého gólmana, který je v úvodu utkání jednoznačným stavebním kamenem Čerepovce. Uvidíme, jak dlouho se Severstal dokáže bránit.

07:03
    Puk se dostal mimo hřiště po teči, vylučovat se nebude. Následuje vhazování v neutrální zóně.

06:31
    Jakub Kovář se mezi tyčemi nenudí, na kontě má již čtyři úspěšné zákroky.

06:11
    Pro změnu přidal Nižněkamsk, Richard Gynge ranou mezi nohy českou jistotu nepřekvapil.

05:24
    Gimatov měl na hokejce první branku utkání poté, co se velmi šikovně procpal ze strany až do brankoviště! Jeho následné behkendové zakončení ale Kovář reflexivně vytáhl nad břevno ramenem!

04:22
    Dlouhé obléhání branky Nižněkamsku nebezpečí nepřineslo, na druhé straně Zdunov z voleje přestřelil Kovářovu branku.

02:50
    Pro změnu se přestupku proti pravidlům provinili i hosté, Karlin se s pukem dostal mimo útočnou třetinu – ofsajd.

02:46
    Po nepřesné rozehrávce se píská zakázané uvolnění Nižněkamsku.

02:34
    Český brankář si vyzkoušel hru holí a rozehrál další útočnou akci Čerepovce.

01:39
    Úvod utkání přináší velký boj a zajímavé příležitosti, gólman Karejev se již mezi tyčemi Neftěchimiku dostatečně zabydlel.

01:06
    Andrej Karejev vyrazil pravým betonem nebezpečnou střelu Truňova, Severstal ale pokračuje v útočné kombinaci.

00:43
    Na druhé straně již má za sebou seznamovací zákrok brankář Jakub Kovář, střelou od modré čáry ho ale Sergejev příliš nezaměstnal.

00:14
    Utkání odstartovalo, jako první se v útočné třetině usadili hráči Čerepovce. Brankář Karejev si ale premiérový zásah v dresu Nižněkamsku nepřipsal.

00:01

Oba celky již nastoupily na ledovou plochu, utkání započne co nevidět.

Neftěchimik Nižněkamsk: Karejev (Kolppanen) – Kinrade, An. Sergejev, Bryncev, Pervyšin, Ljamin, Ogurcov (C), Berezin (A) – Brulé, Porjadin, Gynge – Stoljarov, Polygalov, Bortnikov – Koňkov, Zdunov, N. Kvartalnov – Šiksatdarov, Gimatov, Jakimov.

Severstal Čerepovec: Jakub Kovář (Smirjagin) – Sizov, Masuhr, Stasenko (A), Jevsejenkov (C), D. Ježov, Wilson, Chochlov – V. Polák, P. Černov, Kagarlickij – Truňov (A), Trubačjov, Vovčenko – Monachov, Karlin, Avcin – Kazakovcev, Magogin, Ugarov – Lapin..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 11. Ogurcov (Porjadin, Bortnikov), 15. Bortnikov (Pervyšin, Polygalov), 35. Gynge (An. Sergejev, Stoljarov), 54. Ogurcov – 20. Truňov (Vovčenko), 22. Vovčenko (Stasenko), 47. Trubačjov (Vovčenko)